انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیشنهاد برای بهبود سیستم امتیازدهی انجمن  (دفعات بازدید: 3908 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین fond

• Full Member
  • *
  • ارسال: 144
هر چند که من از سال ۸۶ عضو این انجمن هستم اما این اولین پستم توی این انجمن هست. بنابراین خدمت همه دوستان سلام عرض می‌کنم  :)
پیشنهاد من اینه که امکان امتیاز‌دهی برای کاربران جدید هم فعال بشه و کاربرانی که زیر ۱۰۰ ارسال دارند هم بتونند به کاربران دیگه امتیاز بدن.

دلایل:
دلیل اصلی اینه که من بارها و بارها دیدم که با کاربران تازه وارد به شدت بد برخورد میشه. این کار میتونه توی رفتار بقیه با اونها تاثیر بگذاره و حداقل میتونه اینگونه رفتارها رو کاهش بده.
«امتیاز از جامعه کاربری»، همونطور که از پیداست این اسم نشانگر کل جامعه کاربری هست و کاربران تازه وارد هم نه تنها جزئی از جامعه کاربری هستند، بلکه راهنمایی کردن انها به صورت درست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست (از نظر من).

امیدوارم دست اندر کاران انجمن پیشنهاد این حقیر رو بررسی کنند و در صورت صلاحدید اون رو توی انجمن اعمال کنند.

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
پاسخ : پیشنهاد برای بهبود سیستم امتیازدهی انجمن
« پاسخ #1 : 07 فروردین 1392، 07:09 ب‌ظ »
یه سوال:
مگه سیستم امتیازدهی فعلی تاثیری روی کاربرا داره که بخوایم عوضشم بکنیم؟ ???

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #2 : 07 فروردین 1392، 07:26 ب‌ظ »
هرچند امتیاز ممکنه یه چیز اضافه‌ای باشه و از نگر بنده نه امتیاز بالا چیزی به علم کاربر اضافه می‌کنه و نه امتیاز پایین چیزی ازش کم می‌کنه! ولی؛
مضرات این ایده بسیار بیشتر از مزیت‌هاش هست!
همین الان بسیار بسیار اکانت fake توسط برخی افراد که بویی از فرهنگ نبردن ساخته شده و میشه، اگر این طرح شما عملی بشه که واویلا!
من نوعی میام ۲۰ تا اکانت جعلی می‌سازم و امتیاز خودم رو یه روز ۲۰۰ تا بالا می‌برم و امتیاز اونایی که باهاشون حال نمی‌کنم رو یه‌روزه ۴۰۰ تا پایین می‌یارم!
به عواقبش فکر کردین؟!

آفلاین fond

• Full Member
  • *
  • ارسال: 144
« پاسخ #3 : 07 فروردین 1392، 07:30 ب‌ظ »
ممنون به خاطر هر دو تا پاسخ. پست دوم کاملا منطقی بود و فکر کنم جوابم رو به صورت کامل گرفتم. من روی این قضیه فکر نکرده بودم.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #4 : 07 فروردین 1392، 09:17 ب‌ظ »
همون طور که گفته شد امتیازات تو این انجمن هیچ فاید ای ندارند پس اگه کلا نباشه بهتره همون مسئولیت اعضا که هست کافیه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558
« پاسخ #5 : 07 فروردین 1392، 09:18 ب‌ظ »
هر چند که من از سال ۸۶ عضو این انجمن هستم اما این اولین پستم توی این انجمن هست. بنابراین خدمت همه دوستان سلام عرض می‌کنم  :)
پیشنهاد من اینه که امکان امتیاز‌دهی برای کاربران جدید هم فعال بشه و کاربرانی که زیر ۱۰۰ ارسال دارند هم بتونند به کاربران دیگه امتیاز بدن.

دلایل:
دلیل اصلی اینه که من بارها و بارها دیدم که با کاربران تازه وارد به شدت بد برخورد میشه. این کار میتونه توی رفتار بقیه با اونها تاثیر بگذاره و حداقل میتونه اینگونه رفتارها رو کاهش بده.
«امتیاز از جامعه کاربری»، همونطور که از پیداست این اسم نشانگر کل جامعه کاربری هست و کاربران تازه وارد هم نه تنها جزئی از جامعه کاربری هستند، بلکه راهنمایی کردن انها به صورت درست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هست (از نظر من).

امیدوارم دست اندر کاران انجمن پیشنهاد این حقیر رو بررسی کنند و در صورت صلاحدید اون رو توی انجمن اعمال کنند.

:o   
 :o
بعله

اتفاقا چیز خیلی خوبیه.من که عاشقش هستم.
و ما میطوانیم

آفلاین myusac

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
« پاسخ #6 : 14 فروردین 1392، 02:31 ق‌ظ »
من الان میخواستم یک تاپیک راجع به همین موضوع بدم دیدم هست دیگه همینو بالا میارم

به نظر من این سیستم امتیازدهی واقعا خوب نیست
به طور مثال میگم کاربری که 1000تا پست داده و امتیازش 5 هست من از کجا باید بفهمم که آیا این کاربر کلا 5امتیاز گرفته یا مثلا امتیازش 300 بوده بعد 295 تا منفی گرفته این از این جهت مهمه من نمیفهمم این کاربر کجا امتیاز + گرفته کجا - کجا مطالب مفید و با اعتباری گذاشته کجا مطالب بد اگر امتیازها به صورت جداگانه و برای هر پست حساب بشه منظورم اینه که وقتی من یک پستی میدم کاربرانی که امتیاز میدن فقط برای اون پست حساب شه اعتبار اون پست مشخص میشه و وقتی کسی که داره اون پست رو میبینه وقتی ببینه یک پست +134 گرفته روش حساب میکنه پستی که -86 گرفته روش حساب نمیکنه (حالا یه عددی از خودم زدم  :) ) اینجوری دیگه لازم نیست راجع به اعتبار اون مطلب سوال بشه

یا حتی سیستم سپاس معمولی که اکثر انجمن ها دارن از این سیستم کارآمدتر هست
« آخرین ویرایش: 14 فروردین 1392، 02:33 ق‌ظ توسط myusac »
من نمیفهمم چرا یکسری از دوستان به ویندوز و جامعه گسترده کاربرانش توهین میکنن یه جورایی انگار رسم شده این رفتار
از مسخره کردن بگیرید تا بی‌سواد خواندن کاربران ویندوز
دوستان هرچیزی که ساخته دست انسان هست ایراد داره پس بهتره همیشه به انتخاب هم احترام بگذاریم

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
« پاسخ #7 : 14 فروردین 1392، 12:34 ب‌ظ »
من الان میخواستم یک تاپیک راجع به همین موضوع بدم دیدم هست دیگه همینو بالا میارم

به نظر من این سیستم امتیازدهی واقعا خوب نیست
به طور مثال میگم کاربری که 1000تا پست داده و امتیازش 5 هست من از کجا باید بفهمم که آیا این کاربر کلا 5امتیاز گرفته یا مثلا امتیازش 300 بوده بعد 295 تا منفی گرفته این از این جهت مهمه من نمیفهمم این کاربر کجا امتیاز + گرفته کجا - کجا مطالب مفید و با اعتباری گذاشته کجا مطالب بد اگر امتیازها به صورت جداگانه و برای هر پست حساب بشه منظورم اینه که وقتی من یک پستی میدم کاربرانی که امتیاز میدن فقط برای اون پست حساب شه اعتبار اون پست مشخص میشه و وقتی کسی که داره اون پست رو میبینه وقتی ببینه یک پست +134 گرفته روش حساب میکنه پستی که -86 گرفته روش حساب نمیکنه (حالا یه عددی از خودم زدم  :) ) اینجوری دیگه لازم نیست راجع به اعتبار اون مطلب سوال بشه

یا حتی سیستم سپاس معمولی که اکثر انجمن ها دارن از این سیستم کارآمدتر هست
منم با این پیشنهاد موافقم
به نظرم امتیاز یا سپاس باید برای پست باشه نه فرد.
نمیدونم کی پیشنهاد امتیاز برای فرد رو داده؟  :o
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 18 فروردین 1392، 12:18 ق‌ظ »
از الآن تا ماه آینده می‌تونید در این‌جا نظرتون رو اعلام کنید
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن