انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب 12.10  (دفعات بازدید: 978 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین power

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
مشکل در نصب 12.10
« : 14 فروردین 1392، 02:45 ب‌ظ »
سلام
دوستان من در هنگام نصب اوبونتو 12.10 بعد از این که بوت می کنم در زمان نصب وقتی تیک گزینه ubuntu inside windows7 می زنم
بر روی دکمه نوشته ادامه و ری استارت.
زمانی که کلیک می کنم ری استارت می کنه اما از اون به بعد دیگه نمی دونم چیکار کنم.
با تشکر. 

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : مشکل در نصب 12.10
« پاسخ #1 : 14 فروردین 1392، 04:17 ب‌ظ »
وقتی رایانه را روشن مکی کنید وارد محیط گراب نمیشه؟
بهتر بود که پارتیشن اوبونتو را جدا انتخاب می کردید
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1392، 11:19 ق‌ظ توسط MHA152 »
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین power

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
« پاسخ #2 : 14 فروردین 1392، 06:03 ب‌ظ »
وارد گراب که میشه.
در صورتی که در هنگام نصب گزینه else رو انتخاب کنم برای پارتیشن بندی باید چیکار کنم؟
با تشکر.

آفلاین shahrooz68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
« پاسخ #3 : 14 فروردین 1392، 07:03 ب‌ظ »
وارد گراب که میشه.
در صورتی که در هنگام نصب گزینه else رو انتخاب کنم برای پارتیشن بندی باید چیکار کنم؟
با تشکر.

به نظر من هم راه بهتر ایجاد پارتیشن جداست

شما برای نصب اوبونتو حد اقل به دو پارتیشن نیاز دارید.

۱− یک پارتیشن با حجم بین از حدود ۵ گیگ (من حد اقل ۱۵ گیگ رو پیشنهاد می‌کنم چون نرم‌افزارها هم در همون پارتیشن نصب می‌شن) که پارتیشن اصلی هست و فرمتش باید EXT باشه (ترجیحا EXT4)

۲− یک پارتیشن به عنوان Swap (به زبان ساده یعنی رم مجازی) که بسته به اینکه رم اصلی سیستم شما چقدر هست، حجمش رو می‌تونید تعیین کنید.

روش پارتیشن‌بندی:

بعد از اینکه Else رو انتخاب کردید، احتمالا صفحه‌ای میاد که پارتیشن‌ها رو نشون می‌ده. شما باید یکی از پارتیشن‌ها رو حذف (Remove یا Delete) کنید و در جای خالی که به وجود میاد دو تا پارتیشن یکی برای EXT4 و یکی برای Swap بسازید (Create New Partition یا چیزی شبیه این باید وجود داشته باشه!).

هنگامی که پارتیشن جدید میسازید خودش ازتون می‌پرسته که حجم و فرمت پارتیشن چی باشه. شما باید ابتدا یه دونه EXT4 انتخاب کنید. در همون پنجره ازتون می‌خواد که محل مونت (Mount) رو تعیین کنید که باید گزینه‌ی روت (/) (همون علامت خط مورب) را انتخاب کنید. حجم پارتیشن را هم مقداری تعیین کنید که حدود حد اقل یک گیگابایت برای Swap باقی بمونه. (مثلا اگه ۱۶ گیگ فضای خالی دارید، ۱۴ یا ۱۵ گیگ رو برای EXT4 درنظر بگیرید و بقیه را خالی بذارید)

بعدش تایید کنید.

نکته: من درست یادم نیست ولی اگه همونجا ازتون بابت نوع پارتیشن سوال نکرد، حتما بعد از ساخت پارتیشن روش راست‌کلیک کنید و فرمت رو انتخاب کرده و باقی ماجرا رو مثل بالا انجام بدید (خیلی آسونه وقتی ببینید خودتون متوجه می‌شید!)

حالا نوبت به پارتیشن دوم هست که از نوع Swap ـه! مثل دفعه‌ی قبل عمل کنید و فقط کافیه نوع پارتیشن رو Swap در نظر بگیرید.

حالا در لیست پارتیشن‌های شما یه پارتیشن از نوع EXT4 و یک Swap باید وجود داشته باشه (که احتمالا کنار هر کدومشون یه تیک برای فرمت شدن زده شده که چیز مهمی نیست)

بعدش ادامه‌ی نصب رو انجام بدید. دیگه بقیه‌اش اتوماتیکه!

توجه: من تازه‌واردم و ضریب اطمینان راهنمایی‌هام پایینه!
[/color]

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
« پاسخ #4 : 14 فروردین 1392، 10:18 ب‌ظ »
با خوندن یه راهنمای نصب, خیلی راحت تر به جوابتون میرسین :)
----------------------------------------------------------------
اوبونتو برای تازه واردها

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 22 فروردین 1392، 04:47 ق‌ظ »
با ویندوز می‌ای بالا و داخلش اوبونتو رو نصب می‌کنی. جواست باشه که نباید سی‌دی رو در بیاری در طول این مدت
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن