انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یه پیشنهاد درباره امتیاز مثبت و منفی دادن!  (دفعات بازدید: 9771 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
دوستان لطفا پست من رو تا آخر بخونید چون بحث من درباره امتیاز منفی گرفتن خودم نیست بلکه درباره این شیوه نا کارآمد هست و فکر کنم برای مدیران محترم مناسب باشه
من دیروز سه تا پست زدم که نمیدونم به خاطر کدومشون امتیاز منفی گرفتم!

این پست مربوط به یکی از دوستان بود که تنظیمات گوگل کروم رو به هم ریخته بودن
من از آیان ماه که به جامعه متن باز پیوستم همیشه سعی کردم دوستانم رو تشویق به نصب اوبونتو کنم که موفق بودم ، یکی از دوستانی که براش نصب کرده بودم توی آپیدیت مشکل پیدا کرده بود و دقیقا به خاطر تحریم های گوگل بود و وقتی براش گوگل کروم رو حذف کردم و کرومیوم نصب کردم مشکلش حل شد و نکته دوم و مهم تر اینکه کرومیوم متن باز هست و ما هم جامعه متن باز هستیم و باید دوستان رو تشویق به استفاده از متن باز کنیم و تشویق کنیم به جای کروم از کرومیوم استفاده کنند و اتفاقا وقتی به دوست خودم گفتم کرومیوم پروژه متن باز هست گفت من از وجودش خبر نداشتم وگرنه کروم نصب نصب نمیکردم و خوشحال هم شد

توصیه میکنم از پروژه متن باز کرومیوم گوگل استفاده کنید به جای گوگل کروم
چون ایران تحریم هست گوگل کروم آپیدیت نمیشه و البته آپدیتتون هم ممکنه دچار مشکل بشه ولی کرومیوم با استفاده از مخازن آپدیت میشه و توی سافتویر سنتر هست و میتونید به راحتی نصب کنید ،محیط و امکاناتش هم مشابه گوگل کروم هست

این پست هم مربوط به یکی از دوستان بود که با سرعت لود شدن  https  مشکل داشت و فکر میکرد مشکل از اوبونتو هست که من پاسخ دادم و فکر هم نمیکنم چیز اشتباهی نوشته باشم!

مرورگرتون چیه؟
راستش ربطی به سیستم عاملت فکر نمیکنم داشته باشه
توی ایران کلا https به دلایلی که خب همه میدونیم دچار مشکلات عمدی ! شده
مثلا شما اگر گوگل رو با https بیاری بالا نمیتونی یا کند میات بالا ولی همون لحظه با قند شکن! سایت رو باز کنی میبینی سرررریع میات بالا!
مشکل از مخابراته و اینترنت ایران هست

این هم یک پست بود که یکی از دوستان در نصب فونت های ویندوز مشکل داشت و به نظر میومد نیاز به B nazanin داشت که من پیشنهاد کردم از فونت nazli استفاده کنن که اتفاقا راهنمایی من به دردشون خورد و کارشون رو راه انداخت

البته شاید ربطی به بحث نداشته باشه ولی احتمالا کمکتون کنه
اگه فونتهای فارسی در سافتویر سنتر رو نصب کرده باشید یه فونت داره به نام nazli که مثل همون B nazanin در ویندوز هست و کارتون رو راه میندازه

حالا من نمیدونم چرا امتیاز منفی گرفتم دیشب! و نمیدونم هم برای پست های درستی که زدم و کمک هم کرده چرا مثبت نگرفتم(برام هم مهم نیست که مثبت گرفتم یا نه راستش)
اگه قراره امتیاز منفی به کاربرا کمک کنه تا شیوشون رو اصلاح کنن بیایم به جای اینکه امتیاز منفی بدیم بهشون پیغام بدیم که دوست عزیز فلان کار شما اشتباه بوده و لطفا این کار رو نکن!(لطفا به شکل دوستانه نه طلبکارانه چون بچه های که اینجا هستند همه به خاطر دغدغه های درونی خودشون  برای استفاده از متن باز و جامعه آزاد نرم افزاری اینجا هستند نه از سر بیکاری و نباید سر خورده بشن و باید تشویق بشن)
امتیاز منفی نا کار آمده چون میبینیم بسیاری از دوستان امتیازشون به منفی (زیر صفر) رسیده و شاید حتی نمیدونن چرا منفی گرفتن و به نظر هم تاثیری توی عملکردشون هم نداشته(از امتیازشون مشخصه چون هر روز داره به منفیشون اضافه میشه)
همیشه هم تو این چند ماهی که توی این فروم بودم بسیاری از بچه ها از شیوه امتیاز دهی انتقاد کردن که خب مدیران دلیل استفاده نکردن انجمن از شیوه دیگه رو مشکلات فنی اعلام کردن که حتما صحیح هم فرمودند،من این دفعه نمیخوام بگم که شیوه رو عوض کنید بلکه میخوام بگم شیوه رو اصلاح کنید! مشخص کنید چرا منفی دادید! یا اینکه به جای اینکه منفی بدید( که ثابت شده تاثیری نداره) بیایم و رفتار رو با یه پیام خصوصی تصحیح کنیم
همونطور که گفتم کسانی که اینجا فعال هستند روی دغدغه خودشون برای جامعه آزاد نر م افزار فعال هستند نیایم با این شیوه امتیاز منفی علاقشون رو کور کنیم
من خودم دیشب وقتی دیدم یه دفعه امتیاز از من کم شد به شدت سر خورده شدم و حتی احساس کردم به من توهین شده چون فکر میکنم کار اشتباهی انجام ندادم، من (نوعی) برای خودم شخصیت دارم وقتی که یه دفعه میبینم یه امتیاز از من کم میشه و دلیلی هم براش احساس نمیکنم احساس توهین میکنم و به این ترتیب هم ممکنه از انجمن زده بشم و حتی اگه تازه کار باشم به کل از نرم افزار آزاد زده بشم
حتی بعضا دوستان بعد از چند بار منفی گرفتن حتی ممکنه دیگه به این قضیه بی اعتنا بشن و یا حتی حالت انتقام یا حمله پیدا کنند که نتیجه این میشه که رفتار تصحیح نمیشه
خوشحال میشم نظر دوستان رو درباره پیشنهادم بدونم

آفلاین samn

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
پاسخ : یه پیشنهاد درباره امتیاز مثبت و منفی دادن!
« پاسخ #1 : 15 فروردین 1392، 12:41 ب‌ظ »
امتیاز منفی نا کار آمده چون میبینیم بسیاری از دوستان امتیازشون به منفی (زیر صفر) رسیده و شاید حتی نمیدونن چرا منفی گرفتن و به نظر هم تاثیری توی عملکردشون هم نداشته(از امتیازشون مشخصه چون هر روز داره به منفیشون اضافه میشه)
سر این قصه یک زمانی قدیما بحث کردیم: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,47457.msg365812.html#msg365812

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #2 : 15 فروردین 1392، 12:45 ب‌ظ »
بحث من اینه که چرا دلیلش مشخص نیست من واقعا نمیدونم چرا دیشب اینطور شده و وقتی هم ندونم هم اون کار رو تکرار میکنم و مهم تر از همه احساس میکنم به من توهین شده و وقتی میبینم برای پست هایی که کمک کردم مثبت نگرفتم و به دلایل نا معلوم منفی گرفتم بیشتر ناراحت و سرخورده میشم و از فروم زده میشم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 15 فروردین 1392، 12:47 ب‌ظ »
منم با نظراتت موافقم البته به جز قسمت پ‌خ دادن. کاش حداقل می‌شد فهمید که هر نفر تو چه پست‌هایی مثبت یا منفی گرفته.

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
« پاسخ #4 : 15 فروردین 1392، 12:49 ب‌ظ »
زیاد به امتیازها توجه نکنید. امتیازا بیشتر برای خالی کردن عقده و کینه استفاده می شه. شمام مورد غضب قرار گرفتی احتمالا!
(امتیاز من الان دهه!)
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #5 : 15 فروردین 1392، 12:49 ب‌ظ »
نمیدونم قبلا سر این بحث شده یا نه:
چرا قابلیت karma توی smf‌ رو بصورت Enable karma positive/negative تنظیم نمی‌کنید؟ که هم امتیازهای مثبت یک کاربر رو ببینیم و هم امتیازات منفی‌ش رو. از این روشن‌گری بهتر؟!
اینجا رو ببینید : قابلیت karma در smf
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #6 : 15 فروردین 1392، 12:55 ب‌ظ »
نمیدونم قبلا سر این بحث شده یا نه:
چرا قابلیت karma توی smf‌ رو بصورت Enable karma positive/negative تنظیم نمی‌کنید؟ که هم امتیازهای مثبت یک کاربر رو ببینیم و هم امتیازات منفی‌ش رو. از این روشن‌گری بهتر؟!
اینجا رو ببینید : قابلیت karma در smf
موافقم.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #7 : 15 فروردین 1392، 01:54 ب‌ظ »
البته باید خدمت علیرضای عزیز عرض کنم، حتما نیاز نیست به پست‌های دیروز امتیاز داده شده باشه، ممکنه یه پست دوماه پیش داده باشی و مشکل من نوعی رو حل کرده باشه، پس یه امتیاز مثبت بهت دادم یا بالعکس...

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
« پاسخ #8 : 15 فروردین 1392، 02:51 ب‌ظ »
اوههههه اصلا برات مهم نباشه این امتیاز من همین آلان یه reload میکنم یکباره میبینم 2تا منفی گرفتم اصلا یکبار 1 ماه نبودم دیدم 3 تا منفی گرفتم هیچکس به اندازه من منفی نگرفته خیلی نوسان داره ولش کن داداش  مهم یادگیری هستش
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #9 : 15 فروردین 1392، 03:30 ب‌ظ »
بعضی از دوستانی که منفی گرفته‌اند هم یک جوری صحبت می‌کنند انگار خدایی مظلوم زاده شده‌اند. از قدیم گفته‌اند تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. درسته که بعضی مرض دارن و به خاطر مشکل شخصی منفی می‌دن. اما خب بعضی هم هستند که واقعا به خاطر نامناسب بودن پست اون شخص منفی اهدا می‌کنند.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین mehdi.online

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
  • خدا در همین نزدیکی است
« پاسخ #10 : 15 فروردین 1392، 05:53 ب‌ظ »
به نظر من اگه مدیران این انجمن میخوان، انجمن ابونتو پیشرفت کنه این  سیستم امتیاز دهی رو بردارن بهتره
در ضمن اسمش هم امتیاز از جامعه کاربری هستش :o من الان میخوام به چند نفر مثبت بدم اینجا واقعا بلد هستن کارشونو. خوب من جزو این جامعه کاربری حساب نمیشم آیا؟ ???
ممنون!

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX
« پاسخ #11 : 15 فروردین 1392، 08:18 ب‌ظ »
به نظر من اگه مدیران این انجمن میخوان، انجمن ابونتو پیشرفت کنه این  سیستم امتیاز دهی رو بردارن بهتره
در ضمن اسمش هم امتیاز از جامعه کاربری هستش :o من الان میخوام به چند نفر مثبت بدم اینجا واقعا بلد هستن کارشونو. خوب من جزو این جامعه کاربری حساب نمیشم آیا؟ ???
ممنون!
باید به 100 تاپیک برسی دیگه اینم قانون دیگه!!!(آلان برا این حرفم نمره - گرفتم میدونم)
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #12 : 15 فروردین 1392، 08:37 ب‌ظ »
چون جدیدا زیاد در این مورد صحبت شده، شاید بد نباشه که بگم هنوز بعضی افراد این سیستم رو ترجیح میدن، از جمله خود من.
این سیستم بیشتر به سیستم زندگی واقعی شبیه هست و می‌شه حقایقی که توی زندگی واقعی هست هم اینجا دید.

با این سیستم می‌بینید که هر کار مثبتی ممکنه مورد قدردانی قرار نگیره، در حالی که یک کار منفی ممکنه مورد سرزنش چندین نفر قرار بگیره. حتی ممکنه شما یک کار مثبت بکنید و از نظر بعضی‌ها منفی باشه. و مهم‌تر، آدم می‌تونه یاد بگیره که تنها برای مثبت و لایک و قدردانی بقیه قرار نیست کار مثبت بکنه و اون‌ها نباید مشخص‌کننده راه شما باشه.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #13 : 15 فروردین 1392، 09:22 ب‌ظ »
چون جدیدا زیاد در این مورد صحبت شده، شاید بد نباشه که بگم هنوز بعضی افراد این سیستم رو ترجیح میدن، از جمله خود من.
این سیستم بیشتر به سیستم زندگی واقعی شبیه هست و می‌شه حقایقی که توی زندگی واقعی هست هم اینجا دید.
اینجا دیکتاتوری نداریم. ببینید اکثریت چی می خوان.

قابلیت Enable karma positive/negative که @vandu داد، راه حل مشکله!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 15 فروردین 1392، 09:42 ب‌ظ »
من هم با برداشتن کلیت قضیه موافقم. اون قدیم که این امتیازها نبود این مشکلات رو نداشتیم که!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن