انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یه پیشنهاد درباره امتیاز مثبت و منفی دادن!  (دفعات بازدید: 9764 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : یه پیشنهاد درباره امتیاز مثبت و منفی دادن!
« پاسخ #15 : 15 فروردین 1392، 09:55 ب‌ظ »
من هم با برداشتن کلیت قضیه موافقم. اون قدیم که این امتیازها نبود این مشکلات رو نداشتیم که!
قابلیت Positive/Negetive رو که دیدم، با برداشتنش مخالف شدم. با تغییرش به Positive/Negetive موافقم.

به یک تاپیک نظرسنجی نیازه:
1. تغییر سیستم امتیاز دهی به نمایش مثبت و منفی ها به صورت جدا: +/-
2. حذف سیستم امتیازدهی
3. حفظ وضعیت فعلی: سیستم امتیاز دهی با جمع زدن مثبت ها و منفی ها
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1392، 10:53 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #16 : 15 فروردین 1392، 09:59 ب‌ظ »
من هم با برداشتن کلیت قضیه موافقم. اون قدیم که این امتیازها نبود این مشکلات رو نداشتیم که!
اگرم کل امتیاز دهی برداشته بشه باید یک فکری بکنیم برای اعتبارسنجی پست ها
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین amin7r

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 792
  • تحصیلات:مهندسی جوشکاری عاشق کامپیوتر و تکنولوژی
« پاسخ #17 : 15 فروردین 1392، 10:31 ب‌ظ »
خوبه   داره به یه نتیجه ای میرسه  (خدا کنه اجرا بشه)

ببینین مشکل این هست که وقتی یه چیزی رو به آدم میدن آدم خوشحال میشه (مشوقه)حالا اون چیز هر چیزی که بتونه باعث تشویق بشه هست(کلیت رو در نظر بگیرین)خوب اگه این چیز رو از طرف بگیرن انتظار نداشته باشین بیاین قدر دانی کنن  و ازتون  تقدیر کنن
مثلا شما یه لپتاپ (باباتون " چون باباتون پولش رو میده:| " و یا هر کسی)بهتون هدیه بده حالا این لپتاپ خراب بشه و یا ازتون بگیرن چی حسی بهتون دست میده ؟؟؟
این هست حکایت این فروم ...

به نظرم یه چیزی برای معیار سنجش باید وجود داشته باشه ولی این که مثبت ها جدا و منفی ها جدا باشه یا ... فرقی نمیکنه     مهم این هست که معیاری باید برای سنجش وجود داشته باشه تا این روند تشویق و تقدیر ادامه داشته باشه  (اگه نباشه میشه داستان قبلی و باعث دل زدگی میشه)به نظر من هم پیشنهاد های خوبی داشتیم مثلا گزینه شماره 1 آقا کیان خوبه و اون گزینه ای که در هر پست نشون میداد کاربر چقدر مثبت و منفی گرفته هم جالبه   هر دو رو با هم داشته باشه  به نظرم  حرف نداره  (این که چه کسی امتیاز منفی میده و یا مثبت مهم نیست مهم این هست که یک معیار داشته باشیم که از روش فعلی کارا تر باشه و همه باهاش مشکلی نداشته باشن   یک عده همیشه مخالف داریم ولی اکثرا از وضعیت فعلی ناراضین)ما یه چیز بهتر میخوایم     خواهشا  اگه میخواین کاری کنین (آمدین ... درست کنین نزنین چشش هم کور کنین)خلاصه نزنین وضعیت رو خراب تر کنین   
بعضی از حرف ها جرعت گفتن میخواد . . .

آفلاین mehdi.online

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
  • خدا در همین نزدیکی است
« پاسخ #18 : 15 فروردین 1392، 10:35 ب‌ظ »
نقل‌قول
1. تغییر سیستم امتیاز دهی از حالت جمع زدن مثبت ها و منفی ها با هم به نمایش مثبت و منفی ها به صورت جدا: +/-
2. حذف سیستم امتیازدهی
3. حفظ وضعیت فعلی: سیستم امتیاز دهی با جمع زدن مثبت ها و منفی ها

یه گزینه چهارم هم میشه اضافه کرد(یا میتونید به گزینه دوم بچسبونید یا یه جوری با بقیه میشه هم ترکیبش کرد)
اضافه کردن سیستم تشکر زیر هر پست! وقتی یه نفر پست مفید میزنه(یا جواب مفید میده که به درد میخوره) یه نفر که خوشش اومد دکمه تشکر رو میزنه! جمع این تشکرها، خودش یه جور امتیازه واسه شخص.
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1392، 10:39 ب‌ظ توسط mehdi.online »

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 15 فروردین 1392، 10:56 ب‌ظ »
یه گزینه چهارم هم میشه اضافه کرد(یا میتونید به گزینه دوم بچسبونید یا یه جوری با بقیه میشه هم ترکیبش کرد)
اضافه کردن سیستم تشکر زیر هر پست! وقتی یه نفر پست مفید میزنه(یا جواب مفید میده که به درد میخوره) یه نفر که خوشش اومد دکمه تشکر رو میزنه! جمع این تشکرها، خودش یه جور امتیازه واسه شخص.
این که یک بحث دیگه است. بذار اول موضوع امتیاز به نتیجه برسه  :P

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
« پاسخ #20 : 15 فروردین 1392، 11:00 ب‌ظ »
من یه انجمنی عضوم که به دلایل امنیتی نمیشه اسمشو آورد :D
یه سیستم امتیازدهی قشنگ داره اگه خوب بود بگید بپرسم از مدیراش ببینم چیه.
لایک و دیسلایک داره (حالا شما بذارین مثبت و منفی ;) )  و زیر همه پستا میشه لایک یا دیسلایک زد و نشون میده چه پستایی چند تا چی گرفتن.
و زیر نام کاربری هر کس هم نوشته:
لایک (گرفته) ***
لایک (داده) ***
دیسلایک (گرفته) ***
دیسلایک (داده) ***
که به جای اون *** تعدادشو نوشته

آفلاین mehdi.online

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
  • خدا در همین نزدیکی است
« پاسخ #21 : 15 فروردین 1392، 11:00 ب‌ظ »
نقل‌قول
این که یک بحث دیگه است. بذار اول موضوع امتیاز به نتیجه برسه

من حرفم اینه که از سیستم تشکر واسه امتیاز استفاده کرد! چرا تشکر تعیین کننده امتیاز نباشه!؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #22 : 15 فروردین 1392، 11:31 ب‌ظ »
پیشنهادات من:
سیستم امتیاز حفظ بشه با یه سری تغییرات. * امتیازات مثبت و منفی کسب شده‌ی کاربر کنار هم و به صورت مجزا نمایش داده بشه.  * به هر پستی یه قسمت اضافه بشه و نشون بده که این پست چند امتیاز مثبت گرفته و چند امتیاز منفی. این امتیازات به پست‌ها البته مثل همین الان جمع می‌شن و امتیازِ کلیِ کاربر رو تشکیل می‌دن. * همچنین وقتی می‌خوایم به یه پست اعتبار مثبت یا منفی بدیم کادری باز می‌شه و می‌گه دلیل اینکه داریم این امتیازو می‌دیم رو بنویسیم. چه منفی چه مثبت. بعد هم طرف می‌تونه تو پروفایلش تمام امتیازات به پست‌هاش، کسانی که این امتیازات رو داده‌اند و همچنین دلایلشون رو بخونه.
با سیستم تشکر هم مخالفم. برای اینکه * مثل لایک فیس‌بوک می‌مونه که یه حالت بیشتر نداره. یعنی امتیاز منفی نمی‌شه تعریف کرد باهاش. * ظاهر قشنگی نداره و وقتی یه پست مثلا 100 تا تشکر می‌گیره قالبش به هم می‌ریزه. * خیلی خز شده و به درد چنین انجمنی نمی‌خوره :)
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 15 فروردین 1392، 11:46 ب‌ظ »
پیشنهادات من:
سیستم امتیاز حفظ بشه با یه سری تغییرات. * امتیازات مثبت و منفی کسب شده‌ی کاربر کنار هم و به صورت مجزا نمایش داده بشه.  * به هر پستی یه قسمت اضافه بشه و نشون بده که این پست چند امتیاز مثبت گرفته و چند امتیاز منفی. این امتیازات به پست‌ها البته مثل همین الان جمع می‌شن و امتیازِ کلیِ کاربر رو تشکیل می‌دن. * همچنین وقتی می‌خوایم به یه پست اعتبار مثبت یا منفی بدیم کادری باز می‌شه و می‌گه دلیل اینکه داریم این امتیازو می‌دیم رو بنویسیم. چه منفی چه مثبت. بعد هم طرف می‌تونه تو پروفایلش تمام امتیازات به پست‌هاش، کسانی که این امتیازات رو داده‌اند و همچنین دلایلشون رو بخونه.
فکر نمی کنم smf این قابلیت ها (چیزی بیشتر positive/negative) رو داشته باشه! توی لینک زیر که چیزی ننوشته:
http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=104.0

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #24 : 15 فروردین 1392، 11:49 ب‌ظ »
پیشنهادات من:
فکر نمی کنم smf این قابلیت ها (چیزی بیشتر positive/negative) رو داشته باشه! توی لینک زیر که چیزی ننوشته:
http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=104.0
احتمالا می‌شه بهش اضافه کرد با ماژول. حالا نمی‌دونم چرا باید امنیت رو بیاره پایین.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #25 : 16 فروردین 1392، 12:18 ق‌ظ »
پیشنهاد می‌کنم علاوه بر سیستم karma positive/negative، نیم‌نگاهی هم به ماژول Advanced Reputation System داشته باشیم. این ماژول امکان دادن اعتبار به ازای پست، تاپیک و ... رو فراهم می‌کنه.
البته سوال اصلی اینجاست که آیا مجوز نصب ماژول روی سیستم فعلی رو داریم یا نه؟
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1392، 12:22 ق‌ظ توسط vandu »
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #26 : 16 فروردین 1392، 09:30 ق‌ظ »
قدرت کاربر را با تعداد پست های داده شده بسنجیم و امتیاز مثت و منفی به کاربر ها ندیم فقط به پست ها بدیم برای اینکه صحت پست تایید بشه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #27 : 16 فروردین 1392، 10:08 ق‌ظ »
یعنی smf به این گندگی یه افزونه به این سادگی نداره ؟!
اینجا کسی هست بتونه بنویسه ؟
اگه بنویسید و با مجوز گنو هم منتشر کنید کل دنیا حالشو ببرن مشکل خودمون هم حل میشه :)
یه سری اسکریپت امتیاز دهی هستن ولی باید وصل بشه به دیتابس و کاربر های فروم رو از اون بگیره که یکم پیچیده میشه ...
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1392، 10:15 ق‌ظ توسط ava »
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #28 : 16 فروردین 1392، 08:23 ب‌ظ »
بنابراین نتیجه این شد که سیستم امتیازات هیچ تغییری نکنه. درسته؟
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
« پاسخ #29 : 16 فروردین 1392، 09:19 ب‌ظ »
بنابراین نتیجه این شد که سیستم امتیازات هیچ تغییری نکنه. درسته؟
همین که نه ناظری اینجا نظر داده نه مدیری (البته بجز دانیال بهزادی) نشون میده که تمایلی به این کار نیست