انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کرک به نفع نرم افزارهای کرک شده !  (دفعات بازدید: 10147 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ : کرک به نفع نرم افزارهای کرک شده !
« پاسخ #15 : 20 فروردین 1392، 07:24 ب‌ظ »
به نظر من کرک و استفاده بدون مجوز به دلیل
۱- گران بودن
۲- قانون استعماری کپی رایت
۳- دزد دانستن شرکت تولید کننده نرم افزار
۴- ضرر رساندن به آمریکای قاصب (یا چیزی شبیه این)

منطقی نیست اگه کپی رایت رو قبول نداری و نرم افزار رو گرون میدونی و شرکت سازنده رو دزد
بهتره از اون نرم افزار استفاده نکنید3
با این کارها به کسی ضرر نمی‌رسه به جز خود ما که هر روز برای کارهای کثیفمون دلایل جدیتری میاریم
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #16 : 20 فروردین 1392، 10:49 ب‌ظ »
خوب به من گفتن علم مخصوص خداست و کسی نباید بخاطر علمی که خدا بخشیده انحصاری بوجود بیاره در علم    (ما کرک میکنیم تا انحصار نباشه)
به به این استدلال این استدلال به هیچ وجه قابل قبول نیست ! اگر اینطوری است باید بگوییم تمام املاک حقیقی متعلق به خداست پس اساس حق مالکیت زیر سوال می ره ! یعنی مثلا اگر آقا دزده اومد خونه شما طبق استدلال مشابه که همه چیز مال خداست به شما می گوید حق انحصاری طلبی نداری و چون مدتی دست تو بود حالا باید دست شما باشد ، شما فرض کن استدلال مشابه رو در مورد قضیه های ناموسی (روم به دیفار ) :o این حرف شما اساسش کومونیسم و اشترک در همه چیز هست ، اون چیزی که در اسلام در مورد املاک هست یک حق عرضی است که به واسطه تایید خود خدا مشروعیت پیدا می کنه !
آره اسلام تاکید داره بر انتشار و گسترش علم ولی کسی رو هم مجبور نمی کنه ! که آره تو که یه چیز بلدی باید حتما به بقیه هم یاد بدی و الا گناه به گردنته ! نه اسلام فقط در مواردی که باعث مفسده و گناه هست و یا ترک واجبات دستور به انتشار علم می ده و از این نقطه نظر یک واجب کفایی هست.
اما با شکستن کرک نه تنها از انحصار طلبی خارج نمی شیم بدتر بهش دچار می شیم ، چون روز به روز باعث شایع شدن یک نرم افزار غیر آزاد می شیم .
اتفاقا راه شکستن انحصار کرک نکردنه ! وقتی یه نفر به جای Virtual Studio ماکروسافت مجبور بشه بره از نرم افزارهای آزاد ( کلی IDE که الان هست مثل ، Code-Blocks)استفاده کنه اتفاقی که می افته افزایش جامعه کاربری و رشد و ارتقا نرم افزار آزاد هست ، به اضافه که با کرک ما به سورس برنامه هم دست پیدا نمی کنیم و باز از این نظر انحصار شکسته نمی شه !
این رو گفتم چون قبلا هم از یه عده این قضیه رو شنیده بودم
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1392، 10:55 ب‌ظ توسط h1229m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 20 فروردین 1392، 10:59 ب‌ظ »
از نظر من تنها راه مبارزه با کپی‌رایت استفاده نکردن از محصولات دارای کپی‌رایته، چون هرگونه استفاده ازش (اعم از قانونی یا غیرقانونی) موجب انتشار بیش‌تر اون شده و به مالک کپی‌رایت سود می‌رسونه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #18 : 20 فروردین 1392، 11:05 ب‌ظ »
بدتر از استفاده کردن می دونید چیه ! توجیهات پوچی هست که آدم می شنوه !
قضیه به اونجا کشیده شده که شرکتهای سخت افزاری ، درایور (که وظیفشون هست) واسه لینوکس نمی دن ! آدم خوبه یقه اش رو پاره کنه از دست اینها ! حتی من شنیدم ماکروسافت پول داده بود به شرکت ها گفته بود شما فقط داریور لینوکس ندید من پول بهتون می دم ! آدم خوبه یه فحش آبدار بده به بیل گیتس ! ویندوز ۸ اش رو دیدم خیلی کند بود ! نسخه گنوم شل 3.0 بهش ترجیح داشت ! من که مدت مدیدی لینوکس کار کردم طول کشیدن واسه بالا آومدنش چه بعد بوت چه توی صفحه لوگین واقعا برام اعصاب خورد کن بود (تازه با کلی برنامه که من نصب کردم روش)
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1392، 11:15 ب‌ظ توسط h1229m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #19 : 20 فروردین 1392، 11:31 ب‌ظ »
از نظر من تنها راه مبارزه با کپی‌رایت استفاده نکردن از محصولات دارای کپی‌رایته، چون هرگونه استفاده ازش (اعم از قانونی یا غیرقانونی) موجب انتشار بیش‌تر اون شده و به مالک کپی‌رایت سود می‌رسونه

به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #20 : 20 فروردین 1392، 11:58 ب‌ظ »
مطالب دوستان جذاب بود و همشون رو خوندم.

مایکروسافت جامعه کاربری نداره، بلکه با نرم افزار ها و بازی ها و محصولات انحصاریش یوزرها رو در اختیار گرفته.
بر عکس گنو لینوکس جامعه ای متشکل از کاربران را داره ، این نرم افزار نیست که حکمرانی میکنه بلکه کاربران هستند که این دنیا رو به جلو می برند.

بله کرک به ترویج محصول کمک میکنه اما از در پشتی . چون در جلو بروی شما بسته است و خطر امنیتی زیاد شما رو تهدید میکنه.

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 293
    • shgn.ir
« پاسخ #21 : 21 فروردین 1392، 10:46 ق‌ظ »
از این قضیه من خبر دارم آقای شاهچراغیان
 خوب یه سوال: قضیه از این قرار هست که این استاد شما چطوری یک فایل آپدیت رو 2 بار تونسته بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (خوب روی هر سیستم عامل یه بار بیشتر نمیشه گرفت) و نکته دوم این که خوب مطمینا از 2 سیستم عامل جدا گرفته (با توجه به سرویس پک و تاریخ انتشار و دانلود اون ورژن ها که با هم متفاوته)یک سری از فایل ها در نسخه های جدید قرار دارن (که نیازی نیست دانلود بشه) که در نسخه های قبلی وجود ندارن (مثل همین اوبونتو)و از طرفی این آپدیت ها و نسخه متفاوت بوده پس با عرض معذرت استادتون یه بیسواد بوده (داشته شما رو گول میزده)
...
خدمت شما عرض شود که بنده کامل داستان را نگفتم. این استاد ما، اتفاقا، دست بر قضا LPI درس میده و خودش مدرک تدریس LPI را دارد. منظورم از فایل آیپدیت، این فایلهای آپیدت آفلاین نصبی بود نه اونهایی که خود ویندوز اوتومات میگیره. و داستان از این قراربوده که این بنده خدا در یه زمان این فایل را می گیره و بعدها که می خواسته ازش استفاده کنه پیداش نمی کنه و دوباره با vpn می گیره و در آینده اون اولی را پیدا می کنه و در کنار هم که قرار میده متوجه این موضوع میشه.
در کل همونطور است که شما می فرمایید.;D
www.shgn.ir
www.shgn.ir/category/linux

In a world without any fences or walls,Who needs Gates or Windows!

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #22 : 21 فروردین 1392، 11:18 ق‌ظ »
یعنی در دو زمان کاملا متفاوت!
خب به نظر من که کاملا طبیعیه که حجمشون فرق کنه.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
    • shgn.ir
« پاسخ #23 : 21 فروردین 1392، 11:30 ق‌ظ »
نه دوست عزیز. دقت نکردی.
اول داستان گفته بودم که تاریخ تغییرات هر دو یکی بود.
حالا این داستان بنده چه فرقی توی اصل مسئله می کنه.

آقا تهش اینه که استفاده از این کرک مِرَک ها خوب نیست و اولین کسی که ضربه اش را می خورد خودمان هستیم.
تمام شد رفت، این دیگه اینقدر کش و قوس نداره که.
www.shgn.ir

آفلاین Witch King

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
    • وب سایت شخصی من
« پاسخ #24 : 22 فروردین 1392، 10:01 ق‌ظ »
دوستان از خودتون مانیفس ندین  ](*,)
این توضیحاتی که خوندم خیلی برام جالب بود ! مردم ایران از نظر اعتقادات خیلی عقب افتاده هستن
اینکه چون آمریکا با ما دشمنه ما بیایم محصولاتش رو غارت کنیم دقیقا همون کاری بود که اعراب جاهل ۱۴۰۰ سال پیش با ایران کردن

اینکه از محصولات کرک استفاده کنیم درسته که به رواج پیدا کردن اون محصول خیلی کمک می که ولی دقت بکنین که شرکت ادوبی پدرش در اومده تا این محصولات رو بیرون بده حالا ما می آییم کرک می کنیم و راحت هم استفاده می کنیم ! حالا چه سودی برای شرکت ادوبی داره ؟
مگه متن بازه که کل هدفش این باشه که محصولش رواج پیدا کنه ؟ نه خیر. اون میخواد پول جمع کنه در نتیجه هر چی بیشتر کرک بکنن ادوبی هم بیشتر نا امید میشه و بیشتر ور شکست میشه اما خوبه که کپی رایت تو اکثر کشور های دنیا داره اجرا میشه ایران هم که یه کشور کاملا عقب افتاده هست همون بهتر که کرک کنه استفاده کنه حداقل برای ادوبی که فرقی نداره ...

اما از جهتی هم این نظر خوبه که موجب سود اون شرکت میشه مثلا الان من خیلی ها رو مبینم که تب نصب ویندوز اصل گرفتتشون ... در صورتی که اصل و کرک هیچ فرقی نداره

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #25 : 22 فروردین 1392، 10:13 ق‌ظ »
این توضیحاتی که خوندم خیلی برام جالب بود ! مردم ایران از نظر اعتقادات خیلی عقب افتاده هستن
اینکه چون آمریکا با ما دشمنه ما بیایم محصولاتش رو غارت کنیم دقیقا همون کاری بود که اعراب جاهل ۱۴۰۰ سال پیش با ایران کردن

اینکه از محصولات کرک استفاده کنیم درسته که به رواج پیدا کردن اون محصول خیلی کمک می که ولی دقت بکنین که شرکت ادوبی پدرش در اومده تا این محصولات رو بیرون بده حالا ما می آییم کرک می کنیم و راحت هم استفاده می کنیم ! حالا چه سودی برای شرکت ادوبی داره ؟
مگه متن بازه که کل هدفش این باشه که محصولش رواج پیدا کنه ؟ نه خیر. اون میخواد پول جمع کنه در نتیجه هر چی بیشتر کرک بکنن ادوبی هم بیشتر نا امید میشه و بیشتر ور شکست میشه اما خوبه که کپی رایت تو اکثر کشور های دنیا داره اجرا میشه ایران هم که یه کشور کاملا عقب افتاده هست همون بهتر که کرک کنه استفاده کنه حداقل برای ادوبی که فرقی نداره ...

اما از جهتی هم این نظر خوبه که موجب سود اون شرکت میشه مثلا الان من خیلی ها رو مبینم که تب نصب ویندوز اصل گرفتتشون ... در صورتی که اصل و کرک هیچ فرقی نداره

ب خ
وقتی که ادوبی و اینا ما رو تحریم کردن چجوری برنامشون رو بخریم؟

دوما کی گفته ویندوز اصلی و کرکی فرق نداره یکی از اقوام ه ما ویندوز اورجینال نصب کرده بود بعد از یه مدت کوتاه اومد گفت همون کرکی بریز بهتره :D (نیست هی آپدیت میشه با این اینترنت زغالی )

آفلاین شاهچراغیان

• Sr. Member
  • *
    • shgn.ir
« پاسخ #26 : 22 فروردین 1392، 10:23 ق‌ظ »

دوست عزیز شما نظرت مانند نظر بقیه محترم است. پس به نظرات دیگران هم احترام بگذارید.
این قضیه کرک کردن فقط مختص ایرانی ها با این عقاید نیست بلکه برخی کشورهای دیگه هم هستند که قانون کپی رایت را نپذیرفته اند و از نرم افزار هابه صورت کرکی استفاده می کنند.
نه فقط Adobe بلکه تمام شرکت های که برنامه های closesource تولید می کنند همونطور که توی پست های قبلی هم دوستان اشاره کردند حتی از کرک نرم افزارشون سود می کنند.
به این نحو که وقتی شما نرم افزاری را کرک کنید و برای مدتی از آن استفاده کنید به آن وابسته می شوید، و زمانی که قرار باشه این قانون پذیرفته بشه حالا همه اونایی که استفاده می کردند باید بیاند و پولش را بدهند، چرا، چون به آن وابسته شده اند و از دیگر نرم افزارهای متن باز نمی توانند به راحتی استفاده کنند. یا برخی برنامه را بخواهند به صورت بین المللی استفاده کنند هم همین طور است.
www.shgn.ir

آفلاین Witch King

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
    • وب سایت شخصی من
« پاسخ #27 : 22 فروردین 1392، 01:06 ب‌ظ »
ب خ
وقتی که ادوبی و اینا ما رو تحریم کردن چجوری برنامشون رو بخریم؟

دوما کی گفته ویندوز اصلی و کرکی فرق نداره یکی از اقوام ه ما ویندوز اورجینال نصب کرده بود بعد از یه مدت کوتاه اومد گفت همون کرکی بریز بهتره :D (نیست هی آپدیت میشه با این اینترنت زغالی )

جدا تحریم کرده ؟ نمیدونستم ... فقط یه مثال ساده بود

خب شما جای این نرم افزار رو با یه نرم افزار دیگه عوض کن تا مثال عینی و دقیق باشه

دوست عزیز شما نظرت مانند نظر بقیه محترم است. پس به نظرات دیگران هم احترام بگذارید.
این قضیه کرک کردن فقط مختص ایرانی ها با این عقاید نیست بلکه برخی کشورهای دیگه هم هستند که قانون کپی رایت را نپذیرفته اند و از نرم افزار هابه صورت کرکی استفاده می کنند.
نه فقط Adobe بلکه تمام شرکت های که برنامه های closesource تولید می کنند همونطور که توی پست های قبلی هم دوستان اشاره کردند حتی از کرک نرم افزارشون سود می کنند.
به این نحو که وقتی شما نرم افزاری را کرک کنید و برای مدتی از آن استفاده کنید به آن وابسته می شوید، و زمانی که قرار باشه این قانون پذیرفته بشه حالا همه اونایی که استفاده می کردند باید بیاند و پولش را بدهند، چرا، چون به آن وابسته شده اند و از دیگر نرم افزارهای متن باز نمی توانند به راحتی استفاده کنند. یا برخی برنامه را بخواهند به صورت بین المللی استفاده کنند هم همین طور است.

خیلی ببخشید اگه تو حرفام توهینی بوده به این خاطر هست که ایرانی ها فکر می کنن هر چی که بگن همون درسته ... اون تو خط اولی هم که گفتم نسبت فرد خاصی نبود. کلا منطورم به فرهنگ ایران بود

از این جهتی هم که شما گفتید سود داره الان که فکر می کنم به نظر میاد درسته و باعث میشه که اون نرم افزار سود بکنه ولی این رو هم مد نظر داشته باش که قانون ک\ی رایت حالا حالا ها تو ایران اجرا نمیشه

در هر صورت ممنون از توضیحت قانع کننده بود برام

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #28 : 30 فروردین 1392، 02:00 ب‌ظ »
سلام دوستان
بعد از چندسال اومدم انجمن  نمی دونم چی بر سر کاربر ها گذشته ...قصد بی احترامی ندارم ولی چرا اینطوری بحث می کنید ؟ بی هدف بحث می کنید هرکی هرچی می خواد می گه اون زمان ها ما یک بحث رو می خواستیم منحرف کنیم ! :D قشنگ و هدفمند منحرف می کردیم
اسپم هم اسپم های قدیمی
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #29 : 30 فروردین 1392، 02:24 ب‌ظ »
سلام دوستان
بعد از چندسال اومدم انجمن  نمی دونم چی بر سر کاربر ها گذشته ...قصد بی احترامی ندارم ولی چرا اینطوری بحث می کنید ؟ بی هدف بحث می کنید هرکی هرچی می خواد می گه اون زمان ها ما یک بحث رو می خواستیم منحرف کنیم ! :D قشنگ و هدفمند منحرف می کردیم
اسپم هم اسپم های قدیمی
به‌به. اقای برهانی! از این طرف‌ها؟ خیلی خوشحال شدم دوباره دیدمتون. امیدوارم یه مدّت دیگه هم پیش ما بمونید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن