انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند سئوال درباره Ubuntu 8.04.1  (دفعات بازدید: 2073 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین silica

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
چند سئوال درباره Ubuntu 8.04.1
« : 10 شهریور 1387، 06:14 ق‌ظ »

1 - مدت بار شدن حدود 3.5 دقیقه طول میکشه . برای کاهش آن راهی هست ؟
2 - آیا میشه میزکار kde را از روی این dvd نصب نمود ؟ یا  حتما دی وی دی Kubuntu لازم است ؟ ( کدوم بهتر kde یا gnome آیا فرقی هم داره)
3 - وقتی میخوام یه برنامه را اضافه کنم  (  add/remove applications  ) وقتی تیک میزنم خطا میده و میگه این برنامه قابل نصب نیست .
4 - وقتی از synaptic استفاده  و موردی مارک  و apply میکنم چیزی را از روی دی وی دی نمیخونه وقصد اتصال به اینترنت را داره و سپس خطای عدم اتصال به آدرس اینترنتی را اعلام میکنه .آیا برای نصب برنامه ها ی مارک شده نمیتوان از خود دی وی دی کمک گرفت ؟ مثل opensuse ( هر چند بعضی از موارد را مارک میکنم ولی میگه نیاز به وابستگی ها داره . آیا خود این توزیع  وابستگی های پیش نیاز را اتوماتیک وار انتخاب واعمال نمیکنه ؟
الم تکن ارض الله واسعة فتهاجروا فیها

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
پاسخ به: چند سئوال درباره Ubuntu 8.04.1
« پاسخ #1 : 10 شهریور 1387، 07:24 ق‌ظ »

1 - مدت بار شدن حدود 3.5 دقیقه طول میکشه . برای کاهش آن راهی هست ؟
2 - آیا میشه میزکار kde را از روی این dvd نصب نمود ؟ یا  حتما دی وی دی Kubuntu لازم است ؟ ( کدوم بهتر kde یا gnome آیا فرقی هم داره)
3 - وقتی میخوام یه برنامه را اضافه کنم  (  add/remove applications  ) وقتی تیک میزنم خطا میده و میگه این برنامه قابل نصب نیست .
4 - وقتی از synaptic استفاده  و موردی مارک  و apply میکنم چیزی را از روی دی وی دی نمیخونه وقصد اتصال به اینترنت را داره و سپس خطای عدم اتصال به آدرس اینترنتی را اعلام میکنه .آیا برای نصب برنامه ها ی مارک شده نمیتوان از خود دی وی دی کمک گرفت ؟ مثل opensuse ( هر چند بعضی از موارد را مارک میکنم ولی میگه نیاز به وابستگی ها داره . آیا خود این توزیع  وابستگی های پیش نیاز را اتوماتیک وار انتخاب واعمال نمیکنه ؟

۱) برای بررسی دقیق تر مشخصات سیستمتون رو بذارید
۲)برای نصب میزکار KDE احتیاج به DVD یا CD الترنیت kubuntu داره
۳) قبل نصب برنامه ها بعد از اتصال به اینترنت دستور sudo apt-get update را در ترمینال وارد کنید . احتمالا مشکل از این می تونه باشه
۴) برای اضافه کردن CD-Rom به مخازنتون از دستورات زیر استفاده کنید :

sudo apt-cdrom add
sudo apt-get update
sudo apt-get install PACKAGE NAME
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #2 : 10 شهریور 1387، 11:26 ق‌ظ »
سلام
در مورد ۲ می تونی سی دی homa kde4 رو هم تهیه کنی.
موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #3 : 10 شهریور 1387، 04:25 ب‌ظ »
در مورد چهارم جواب بله هست ابونتو چون برا اساس دبیان هست وقتی شما دستور نصب یک نرم افزار رو بدید حالا چه از طریق سیناپتیک چه خط فرمان اون تمام وابستگیهای مورد نیاز رو نیز بطور اتوماتیک پیدا و نصب میکنه حالا بعضی وقتا اگر ما بهش یک سی دی بهش معرفی کنیم که تمام وابستگیهای مور نیاز ما رو نداشته باشه اینجور میشه که هرچی میخواد از سی دی میگیره و بقیه رو از اینترنت
درباره مورد ۳ هم باید بگم که شما اگر سورس نرم افزار رو تنظیم کنی و لیست مخازن درست اوبونتو ۸.۴ رو بهش بدی دیگه گیر نمیده لیست مخازن هم که توی قسمت ویکی همین سایت است
درباره مرد یک هم قضیه یکمی تخصصی هتش اگر میخوای با سرعت فوق العاده بوت بشه باید هسته اوبونتو رو دوباره کامپایل و نصب کنی تا راه انداز  سخت افزارهای  سیستم خودت از درون به هسته خورانده بشه که البته برای کامپایل هسته هم راهنما زیاده مثلا تکنو تاکس و یا جاهای دیگه
در مورد kde هم که دوستان بخوبی فرمودند

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 11 شهریور 1387، 09:25 ب‌ظ »

1 - در این توزیع اوبونتو cdrom ، floppy شناخته نمیشه  در حالی که dvdrom شناخته شده . ( در پارسیکس و زوزه 11 هم به همین شکل )
2 - فایل های تصویری روی سی دی را وقتی کپی و پیست میکنم متاسفانه بعد از paste ، فایل حجمش صفر است و چیزی نشون نمیده در حالی که فایل های صوتی چنین مشکلی را ندارن . (  در پارسیکس و زوزه 11 هم به همین شکل )
3 - برای نصب مودم ، با توجه به اینکه مودم lucent/agere هستش به ویکی که در همین سایت و با همین موضوع بود ، مراجعه کردم ولی موضوعی که هست بسته restricte-modules نصب نیست و از روی سیناپتک هم که میخوام نصب کنم ، می خواد به اینترنت وصل بشه . آیا این بسته داخل خود دی وی دی اوبونتو هست و اگه هست چگونه نصبش کنم  و یا از  سی دی هما همین توزیع میشه برای نصب ، استفاده کرد ؟ ویا بصورت دستی  این بسته را از اینترنت دریافت ( از طریق ویندوز ) و بعد  نصبش کنیم ؟
4 - چون من ویندوز را در کنار لینوکس دارم بعد از نصب اولیه در صفحه بوت ، گزینه بوت بوسیله ویندوز وجود نداره ولی گزینه های دیگر لینوکس برای بوت شدن وجود داره.
5 - چطوری میشه وارد محیط root شد . ( هر چه در صفحه ورودی ، یوزر را root انتخاب میکنم و پسورد میدم ، خطا میده که این یوزر و پسورد اشتباه است 
6 - ایا میشه از بسته های اوبونتو در دبیان و بالعکس استفاده نمود ؟

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 13 شهریور 1387، 11:50 ق‌ظ »

1 - در این توزیع اوبونتو cdrom ، floppy شناخته نمیشه  در حالی که dvdrom شناخته شده . ( در پارسیکس و زوزه 11 هم به همین شکل )
2 - فایل های تصویری روی سی دی را وقتی کپی و پیست میکنم متاسفانه بعد از paste ، فایل حجمش صفر است و چیزی نشون نمیده در حالی که فایل های صوتی چنین مشکلی را ندارن . (  در پارسیکس و زوزه 11 هم به همین شکل )
3 - برای نصب مودم ، با توجه به اینکه مودم lucent/agere هستش به ویکی که در همین سایت و با همین موضوع بود ، مراجعه کردم ولی موضوعی که هست بسته restricte-modules نصب نیست و از روی سیناپتک هم که میخوام نصب کنم ، می خواد به اینترنت وصل بشه . آیا این بسته داخل خود دی وی دی اوبونتو هست و اگه هست چگونه نصبش کنم  و یا از  سی دی هما همین توزیع میشه برای نصب ، استفاده کرد ؟ ویا بصورت دستی  این بسته را از اینترنت دریافت ( از طریق ویندوز ) و بعد  نصبش کنیم ؟
4 - چون من ویندوز را در کنار لینوکس دارم بعد از نصب اولیه در صفحه بوت ، گزینه بوت بوسیله ویندوز وجود نداره ولی گزینه های دیگر لینوکس برای بوت شدن وجود داره.
5 - چطوری میشه وارد محیط root شد . ( هر چه در صفحه ورودی ، یوزر را root انتخاب میکنم و پسورد میدم ، خطا میده که این یوزر و پسورد اشتباه است 
6 - ایا میشه از بسته های اوبونتو در دبیان و بالعکس استفاده نمود ؟
کسی جواب نمیده ؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #6 : 15 شهریور 1387، 06:50 ق‌ظ »
سلام
نکته اول اینکه هر درایوی شناخته نشد اون رو دستی مونت کن مثلا اینجوری
# mount /dev/cdrom
یا
mount /media/cdrom
نکته دوم یاد اوری میکنم حتما کدکهای فایلهای مولتی مدیا رو قبلا نصب کنی سپس بری سراغ اونا دوما یک پلیر قوی مثل mplayer استفاده کن و یا vlc
نکته سوم در مورد دانلود ها حالا که تو لینوکس اینترنت نداری خب تو همون ویندوز که داری دانلود کن اون سیناپتیک عزیز بهت لینک دانلودهای مورد نیاز رو که میده بگیر بعدا بیار تو لینوکس و نصب کن
در مورد بوت باید grub رو اصلاح کنی که را نمای اون تو ویکی هست
در مورد روت هم وقتی براش هنوز مطمئنم پسورد نساختی چطور میتونی بری توش اول برو به بخش مدیریت کاربرا اونجا واسه روت پسورد درست کن
راتی یادت نره حتما درایور کارت گرافیکت رو هم از سایت مربوطه دانلود و نصب کنی
در مورد دیسک هما هم که فوق العاده عالیست و برای شما واجب  نرم افزارهای زیادی توش هست حتما یکی سفارش بده و البته درایور کارتهای گرافیکی هم توش هست
موفق باشی
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1387، 06:54 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »