انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدوم توزیع و کدوم پوسته ؟  (دفعات بازدید: 2651 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین heo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
کدوم توزیع و کدوم پوسته ؟
« : 25 فروردین 1392، 01:47 ق‌ظ »
با سلام
دوستان هر کسی یه سری اطلاعات کاملی درباره تمامی انواع پوسته ها و علت ارائه شدنشون و احتمالا نقص هایی که داشتن بیان کنید تا در یکجا بررسی کاملی بشه البته اگه بشه یه کتاب جامع راجع به پوسته ها و انواع اون معرفی کنید که عالی میشه اگه فارسی باشه که عالیه نبود هم انگلیسی ؟
راستی از دیگر پستها فهمیدم که توی هر توزیعی یه پوسته کار میکنه ( آیا بقیه کار نمیکنند یا ناقص کار میکنند ؟ )میشه لیست توزیعها و پوسته گرافیکی مربوط به اونها رو بیان کنید با تشکر ؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : کدوم توزیع و کدوم پوسته ؟
« پاسخ #1 : 25 فروردین 1392، 11:21 ق‌ظ »
سوال خیلی کلیه !
به طور کلی توزیع ها بر اساس نوع مدیریت پکیج ها به چندین و چند دسته تقسیم می شن ! (Deb & RPM & ..... ) از نظر رابط کاربری هم باید بگم اصلی ترین اونها گنوم ، KDE ،‌Cinnamon Unity Xfce و یه سری دیگه هستن شما می تونی بری توی ویکی پدیا (حالا چه انگلیسی و چه فارسی) یه بررسی کلی بکنی ، البته به نظر من مدیریت پکیج ها RPM بهتر به نظر می یاد ، تازه مخازنش هم بیشتر هستن ، لا اقل واسه من و بروز تر هم هستن ،‌همین فدورای ۱۸ توزیع جالبی به نظر می یاد .
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #2 : 25 فروردین 1392، 12:42 ب‌ظ »
سوال خیلی کلیه !
به طور کلی توزیع ها بر اساس نوع مدیریت پکیج ها به چندین و چند دسته تقسیم می شن ! (Deb & RPM & ..... ) از نظر رابط کاربری هم باید بگم اصلی ترین اونها گنوم ، KDE ،‌Cinnamon Unity Xfce و یه سری دیگه هستن شما می تونی بری توی ویکی پدیا (حالا چه انگلیسی و چه فارسی) یه بررسی کلی بکنی ، البته به نظر من مدیریت پکیج ها RPM بهتر به نظر می یاد ، تازه مخازنش هم بیشتر هستن ، لا اقل واسه من و بروز تر هم هستن ،‌همین فدورای ۱۸ توزیع جالبی به نظر می یاد .

ببخشید جسارت می کنم ولی
پوسته چه ربطی به مدیر بسته داره؟
گنوم و کی دی ای دسکتاپ هستند و نه پوسته!
یونیتی و گنوم شل پوسته هستند!
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین heo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
پاسخ : کدوم توزیع و کدوم میزکار ؟
« پاسخ #3 : 25 فروردین 1392، 07:52 ب‌ظ »
تقریبا ویکی پدیا رو دیدم ولی اون چیزی که من میخوام این نیست !
منظور من اینه که مثلا kde یا gnome یا xfce رو روی ubuntu یا kubuntu یا open suse و ... میتوان نصب کرد ؟ یا هم زمان و هم حجم بالایی برای نصب میخواد در این صورت کدوم توزیع ها بصورت پیش فرض و کامل روی اون میز کار هست ؟
البته من اشتباه کردم در سوال با عرض پوزش سوال اصلی من اینه که روی کدوم توزیع بصورت پیش فرض کدوم میزکار نصبه ؟http://forum.ubuntu.ir/Smileys/default/eusa_wall.gif
سوال دومم هم درباره میزکار ها وتاریخچه و نقایص اونهاست و اگه کسی فایلی چیزی داشته باشه برام بزاره درباره میزکارها خیلی ممنون میشم ؟

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #4 : 25 فروردین 1392، 09:29 ب‌ظ »
تقریبا ویکی پدیا رو دیدم ولی اون چیزی که من میخوام این نیست !
منظور من اینه که مثلا kde یا gnome یا xfce رو روی ubuntu یا kubuntu یا open suse و ... میتوان نصب کرد ؟ یا هم زمان و هم حجم بالایی برای نصب میخواد در این صورت کدوم توزیع ها بصورت پیش فرض و کامل روی اون میز کار هست ؟
البته من اشتباه کردم در سوال با عرض پوزش سوال اصلی من اینه که روی کدوم توزیع بصورت پیش فرض کدوم میزکار نصبه ؟http://forum.ubuntu.ir/Smileys/default/eusa_wall.gif
سوال دومم هم درباره میزکار ها وتاریخچه و نقایص اونهاست و اگه کسی فایلی چیزی داشته باشه برام بزاره درباره میزکارها خیلی ممنون میشم ؟

در این لینک می‌تونی اطلاعات خوبی در مورد توزیع‌های مختلف ببینی
http://distrowatch.com/

ولی چیزی که شما می خوای همه چیزی یکجا و در کنار هم فکر کنم خودت بهتره این مقاله رو بنویسی و به بقیه ارائه بدی با کمی جستجو نتیجه مورد نظر رو می‌تونی به دست بیاری
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید