انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نظرسنجی

اوبونتوی شما چه مدت سالم میمونه؟/بعد از چه مدتی مجبور به نصب مجدد اوبونتو میشید؟

۱ ماه !
۳ ماه !
۶ ماه !
۹ ماه !
حدودا یک سال
کمی بیش از یک سال
یک سال و نیم
نزدیک به دو سال
دو سال و/یا بیشتر
اوبونتوم خراب نشده / تازه کارم / این چرت و پرتا چیه / رد شو میخام جواب رو ببینم / . . .

نویسنده موضوع: اوبونتوی شما چه مدت سالم میمونه؟/بعد از چه مدتی مجبور به نصب مجدد اوبونتو میشید؟  (دفعات بازدید: 6779 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
من کلا آدمی هستم اهل مهاجرت , توزیع های مختلف رو نصب میکنم زیاد نمیتونم جواب قطغی بدم ولی اوبونتو حدودا 4 ماه نگه داشتم بعدش میرم توزیع دیگه ای

از مسافرت خوشم میاد  ;D ;)

یادمه تو گفت و گوی بهداد نوشته بود یکی از چیزائیه که جلو پیشرفت جامعه ی آزاد رو گرفته …

آفلاین Object69

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
من کلا آدمی هستم اهل مهاجرت , توزیع های مختلف رو نصب میکنم زیاد نمیتونم جواب قطغی بدم ولی اوبونتو حدودا 4 ماه نگه داشتم بعدش میرم توزیع دیگه ای

و جهت اطلاع بگم ویندوز اونقدرا احتیاج نصب نداره اگه ویندوز اصل داشته باشین خودش troubleshooting قوی ای داره دیگه تعصب الکی نداشته باشین لطفا

ولی خب اینم باید بگی وقتی 500$ پولش بدی باید هم   troubleshooting  فوی ای داشته باشه
دوست عزیز من خودم از ویندوز ۸ اصل دارم استفاده میکنم . درسته مشکلاتش خیلی نسبت به نسخه های کپی کمتره ولی همچین ترابلشوتینگ خوبی هم نداره . من خودم نتونستم با سایت مایکروسافت مشکل دات نت رو حل کنم . تنها چیزی که توش خداییش خوبه سرعتش هست که واقعا میتونم بگم عالیه . ولی بخوای بزاری پیش چیزای دیگش خیلی نسبت به اوبونتو برتری نداره . در کل کاربر با اوبونتو احساس راحتی بیشتری میکنه . درضمن ۵۰۰ دلار هم قیمتش نیست .

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
دوست عزیز من خودم از ویندوز ۸ اصل دارم استفاده میکنم . درسته مشکلاتش خیلی نسبت به نسخه های کپی کمتره ولی همچین ترابلشوتینگ خوبی هم نداره . من خودم نتونستم با سایت مایکروسافت مشکل دات نت رو حل کنم . تنها چیزی که توش خداییش خوبه سرعتش هست که واقعا میتونم بگم عالیه . ولی بخوای بزاری پیش چیزای دیگش خیلی نسبت به اوبونتو برتری نداره . در کل کاربر با اوبونتو احساس راحتی بیشتری میکنه . درضمن ۵۰۰ دلار هم قیمتش نیست .

توی نسخه‌های کپی هم ترابل شوتینگ وجود داره من که تفاوتی در نسخه اصلی و کپی تا حالا ندیدم (البته کپی دستکاری نشده)
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • ٍ Everything is gonna be alright with LINUX

و جهت اطلاع بگم ویندوز اونقدرا احتیاج نصب نداره اگه ویندوز اصل داشته باشین خودش troubleshooting قوی ای داره دیگه تعصب الکی نداشته باشین لطفا

ولی خب اینم باید بگی وقتی 500$ پولش بدی باید هم   troubleshooting  فوی ای داشته باشه
اره درباره 500$ من اشتباه کردم اون مایکروسافت آفیس بود 500$ که 3 بار قابل استفاده هستش ولی من فامیلام در خارج از کشور بهم گفت اصلا نصب مجدد ویندوز خیلی کم پیش میاد و گفتش ما همه رو به صورت آنلاین درست میکنیم البته اینکه troubleshooting زیاد خوب نیست شاید برای کشورمون باشه و مسائل ها دیگه ولی در اینکه کلا لینوکس آدم احساس بهتری داره اره خب لینوکس عشقه  ;)
خاموش خاطران در ناز نعمتند ای روشنی عقل تو بر ما بلا شدی
سایت شخصی :
http://purplesrc.com/

:linux study
:FB

https://www.facebook.com/linuxstudy

:+google

https://plus.google.com/u/0/communities/107142073472124864081

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *

توی نسخه‌های کپی هم ترابل شوتینگ وجود داره من که تفاوتی در نسخه اصلی و کپی تا حالا ندیدم (البته کپی دستکاری نشده)
شما اشتباه میکنی بیشترین تفاوتشون اینکه شما همین مشکللاتون میتونی به صورت آنلاین درست کنی بعدش یه قسمتی در ویندوز هستش به نام event viewer اونجا error های کمتر مشاهده میکنی که اگه در خارج کشور باشین شما میتونی اگه یه error بیخودی گرفتی میتونی پول بگیری بابت اون error بیخودی تمام این مسائل ها هستش بله دوست عزیز
سایت شخصی :

آفلاین Big Achievement

• Hero Member
  • *

یادمه تو گفت و گوی بهداد نوشته بود یکی از چیزائیه که جلو پیشرفت جامعه ی آزاد رو گرفته …
درسته حرف همون اقا بهداد ولی ماجرای من فرق میکنه اینطوری ها هم نیست فقط تجربه هستش هدف من
سایت شخصی :

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
نتنها اوبونتو بلکه تاحالا از ار لینوکسی که استفاده کردم خرابی برای نصب مجدد ندیدم
الانم حدود ی ساله آرچ دارم و آپدیت آپدیتم

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
ولی فک کونم به توانایی افراد در کار با یه سیستم عامل هم خیلی ربط داره.

من با اکسپی کار نکردم زیاد. با ویندوز هشت هم لپتاپم بعد به ساعت هنگ میکنه ](*,) و کاری جز نگهداشتن دکمه پاور نمیشه انجام داد و البته شعار مایکروسافت برای نصب برنامه‌های قدیمی دروغ بود چون روی هفت زیاد نصبیدم ولی روی هشت نشد و سرعتشم فقط یه خورده از هفت برام بیشتره.
ولی انصافا از موقعی که ویندوز هفت جدید 2012 و قبلا 2009 را از آسان دانلود گرفتم و نصبیدم تا حالا مثل ماه کار کرده فقط باید جند نکته رعایت کنید: آپدیت غیرفعال باشه, آنتی ویروس مایکروسافت نصب نکنی, یه comodo internet security و یه tuneup utility +2010 نصب باشه و به حرفشون گوش بدی ;D

اما چون با اوبونتو (لینوکس) بلد نیستم کار کنم, دو روز یه بار یا بالا نمیاد و باید روشن و خاموش کنم یا بعد آپدیت باید از اول نصب کنم. و همش مال 12.04 را دارم میگم.

سؤال:
این تفاوت LTS و بقیه خیلیه یا نه؟ یعنی غیر از مدت زمان پشتیبانی چه تفاوت دیگه داره؟ آیا غیر بلندمدت مشکلاتی داره؟ مثلا؟ آخه میخوام 13.04 بنصبم و بعد 13.10 و بعد 14.04 تا اینکه مثل ویندوز هفت که از هشت بهتره به بنبست برسم. دلیلشم اینه که 12.04 کاستومایز گرافیکی و آماده و راحتی مثل ویندوز نداره. خصوصا منتظر زمانیم که لینوکسی با ذره بین ویندوز هفت بیابم چون کامپیز پرش داره, گنوم شل رنگ برعکس کن نداره و ...
و الآن هم پشیمونم که 12.10 نگرفتم. نظر شما چیه؟
:) :)

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
ولی فک کونم به توانایی افراد در کار با یه سیستم عامل هم خیلی ربط داره.

من با اکسپی کار نکردم زیاد. با ویندوز هشت هم لپتاپم بعد به ساعت هنگ میکنه ](*,) و کاری جز نگهداشتن دکمه پاور نمیشه انجام داد و البته شعار مایکروسافت برای نصب برنامه‌های قدیمی دروغ بود چون روی هفت زیاد نصبیدم ولی روی هشت نشد و سرعتشم فقط یه خورده از هفت برام بیشتره.
ولی انصافا از موقعی که ویندوز هفت جدید 2012 و قبلا 2009 را از آسان دانلود گرفتم و نصبیدم تا حالا مثل ماه کار کرده فقط باید جند نکته رعایت کنید: آپدیت غیرفعال باشه, آنتی ویروس مایکروسافت نصب نکنی, یه comodo internet security و یه tuneup utility +2010 نصب باشه و به حرفشون گوش بدی ;D

اما چون با اوبونتو (لینوکس) بلد نیستم کار کنم, دو روز یه بار یا بالا نمیاد و باید روشن و خاموش کنم یا بعد آپدیت باید از اول نصب کنم. و همش مال 12.04 را دارم میگم.
دوست عزیز خواهشا رعایت کنید تجربیات شما در مورد ویندوز و نحوه نگهداری ویندوز نه به این تاپیک و نه حتی به فاروم ربط نداره خواهشا رعایت کنید
آخه این چه کاریه که دارید انجام میدید. بعد کسی از فرهنگ عامه انتقاد می‌کنه فوری قد علم می‌کنید

سؤال:
این تفاوت LTS و بقیه خیلیه یا نه؟ یعنی غیر از مدت زمان پشتیبانی چه تفاوت دیگه داره؟ آیا غیر بلندمدت مشکلاتی داره؟ مثلا؟ آخه میخوام 13.04 بنصبم و بعد 13.10 و بعد 14.04 تا اینکه مثل ویندوز هفت که از هشت بهتره به بنبست برسم. دلیلشم اینه که 12.04 کاستومایز گرافیکی و آماده و راحتی مثل ویندوز نداره. خصوصا منتظر زمانیم که لینوکسی با ذره بین ویندوز هفت بیابم چون کامپیز پرش داره, گنوم شل رنگ برعکس کن نداره و ...
و الآن هم پشیمونم که 12.10 نگرفتم. نظر شما چیه؟
شما نگاهی به عنوان تاپیک بندازی جواب سوالت رو پیدا می‌کنی (پرسش جدید تاپیک جدید)
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
دوستان ساسگزارم از توجهتون . به نظر میآد استقبال از موضوعات مرتبط با پایداری اوبونتو بالاست .

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
جناب mustafa من که توضیح دادم: بخاطر اینکه با لینوکس بلد نیستم کار کنم این تفاوت وجود داره, امیدوارم بقیه منظورمو فهمیده باشند.
برای اون سؤال هم معذرت میخوام که این طور و بیربط پرسیدم و منظورم این بود که دوستان حرفه‌ای که درمورد خراب نشدن و ... اوبونتو صحبت میکنن, آیا برای هر دو مورد lts و غیرlts نظر بکسان دارن یا ن؟
باز هم از بیان بدم معذرت میخوام و از شما خواهش میکنم مسائل پیش اومده در موضوعات دیگه را به اینجا و به رخ کسی نکشید. ممنون از تذکر خوبتون.
:) :)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
من اوبونتوی غیر LTS دارم و تاحالا خراب نشده. حتی مدتی بعد از ۱۳.۰۴ هم شاید آپگرید نکنم :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Saintman

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
  • A saint Man that like saint Linux
من 2 سال با ویندوز7 کار کردم انصافا خراب نشد بعد هم حدود 7یا8 ماه با ویندوز8 کار کردم نسبت به 7نیاز به رسیدگی داشت اما می شد جمش کرد تا اینکه یه ماه پیش کلا فرمتشون کردم و 12.04 ریختم هنوز زوده که بخوام در باره ی پاییداریش نظر بدم ولی ویندوز ها هم دیگه در حد 2 3 ماه که دوستان اشاره می کردن نیستش
ایضاً امضا‌‌ء

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
تا زمانی که خودم خرابش نکنم :)

آفلاین dr.b4ne

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
چه عجیب !!‌بیشترین درصد مربوط به دو دسته است :
۱- کسانی که کمتر از یک ماه به یک ماه سیتم عامل رو عوض میکنن