انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نشناختن ویندوز در هنگام نصب ابونتو 12،10  (دفعات بازدید: 1385 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nilforoosh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
نشناختن ویندوز در هنگام نصب ابونتو 12،10
« : 30 فروردین 1392، 05:37 ب‌ظ »
با سلام.
من چند روز پیش می خواستم ابونتو 12،10 را در کنار ویندوز 8 نصب کنم.اون موقع ویندوز را میشناخت.ولی به خاطر پارتیشن بندی دلخواهم مجبور شدم دوباره ویندوز 8 را نصب کنم.اما این بار در هنگام نصب، ابونتو ویندوز 8 را نمیشناخت.ویندوز 8 را دوباره نصب کردم ولی جواب نداد.ویندوز 7 را امتحان کردم اون هم جواب نداد.حتی ابونتو 11،4 را هم امتحان کردم اون هم ویندوز را نشناخت.موضوع مهم اینه که علاوه بر نشناختن ویندوز، پارتیشن بندی ویندوز را هم نمیشناسه.لطفا به من بگین چرا بعد از بار اول دیگه ویندوز را نمیشناسه؟

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : نشناختن ویندوز در هنگام نصب ابونتو 12،10
« پاسخ #1 : 30 فروردین 1392، 05:52 ب‌ظ »
منظورتون از نشناختن چیه؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
« پاسخ #2 : 30 فروردین 1392، 06:47 ب‌ظ »
منظورتون اینه که بعد از نصب اوبونتو توی منوی گراب دیگه ویندوز نیست که بخواین اونو انتخاب کنین ؟ یا اینکه موقع نصب اونجا که میپرسه کنار ویندوز نصب کنم یا .... ، اونجا دیگه وجود یه سیستم عامل دیگه رو تشخیص نمیده ؟
اگه مورد اول باشه میتونین یه سرچ توی فروم بکنین :
boot repair
یه برنامه ی خیلی کم حجمه که توی اوبونتو نصب میکنین و بوت رو درست میکنه و هر سیستم عاملی که روی هاردتون پیدا کنه توی منوی گراب اضافه میکنه
ولی اگه منظورتون اون مورد اول باشه ، دقیق نمیتونم بگم ولی احتمالش زیاده که یه جایی یه سوتی داده باشین و ویندوز یا پارتیشنش رو کامل پاک کرده باشین !

آفلاین nilforoosh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #3 : 30 فروردین 1392، 09:46 ب‌ظ »
منظورم اینه که وقتی میخوام ابونتو را در کنار ویندوز نصب کنم در هنگام نصب، ویندوز را نمیشناسه و گزینه ی نصب در کنار ویندوز را برام نشون نمیده و وقتی به جای این گزینه، گزینه ی something else را برای پارتیشن بندی انتخاب میکنم،پارتیشن های ویندوز را نمیشناسه.همچنین میدونم که سوتی ندادم چون که وقتی سیستم را restart میکنم به راحتی وارد محیط ویندوز میشم.

آفلاین yaslinush

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 310
« پاسخ #4 : 30 فروردین 1392، 09:54 ب‌ظ »
حالا مگه میخوای ابونتو رو کنار ویندوز نصب کنی؟قبلش همه ی درایوهاروunmountکن.کل فضای هاردت نشون میده؟gpartروتوفضای لایو بالا بیار واز اونجا دستکاری هاتو انجام بده.اگه اونجا نشون ندادsudo fdisk -lبگیر واینجا قرار بده

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #5 : 30 فروردین 1392، 10:55 ب‌ظ »
منم یک همچین مشکلی داشتم و انگار به این نتیجه رسیدم که مشکل از اینه که نوع پارتیشن های شما هم احتمالا مثل مال من سیمپل می باشد و شما باید تغیرش بدید حالا نمی دونم میشه با gparted کرد یا نه ولی سرچ کنید میابید
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم