انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توضیح دستور  (دفعات بازدید: 2017 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mostafamir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
توضیح دستور
« : 01 اردیبهشت 1392، 09:22 ق‌ظ »
سلام

یکی ازدستورات راه اندازی dns server برروی اوبنتوسرور دستور ذیل می باشد میشه یکی از دوستان توضیح و تفصیل آن رو بیان کنه؟ اگه بامثال گفته شه بسیار ممنون میشم

sudo vi /etc/bind/named.conf.local

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
پاسخ : توضیح دستور
« پاسخ #1 : 01 اردیبهشت 1392، 09:36 ق‌ظ »
sudo
اجازه گرفتن برای اعمال تغییرات

نقل‌قول
vi
ادیتور. می تونی به جای vi از gedit یا nano استفاده کنی

نقل‌قول
  /etc/bind/
دایرکتوری bind

نقل‌قول
named.conf.local
نام یک فایل: http://sudonetworks.com/wiki/index.php?title=DNS_Server_%28Bind9%29

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #2 : 01 اردیبهشت 1392، 01:30 ب‌ظ »
برایه اسامی فایلا اگر به مشکل خوردین :
برایه اسامی فایل و تقسیم بندی فایل ها تو سیستم هایه دبیان بیس این استاندارد در نظر گرفته شده تا راحت تر بشه به اجزای مختلف فایل اصلی که named.conf هست دسترسی داشت تا همه چی مرتب تر باشن
named.conf : فایل اصلی تنظیمات

3 فایل زیر با کمک include به فایل named.conf متصل شدن یعنی هرچی تو اونا بنویسین انگار تو named.conf نوشتین.
named.conf.options : اپشن هایه کلی dns سرورمون میرن تو این جا . مثل فعال سازی یا غیر فعال سازی CACHE کلا هرچی که بخاد تو option {} اصلی نوشته بشه .
named.conf.local : فایلی که توش zone هامونو تنظیم میکنیم .
named.conf.default-zone : فایلی که zone هایه پیش فرض توش هستن مثل  . یا localhost یا 127.in-addr.arpa غیره

----------------------
در حالت عادی همیشه یک فایل برایه تنظیمات داریم که named.conf هستش ولی تو سیستم هایه دبیان بیس امدن تقسیمش کردن. میتونین اون include هارو پاک کنین همرو تو همون named.conf بنویسین.
-------------------------------------------
اگر میخای dns سرور رو خوب یاد بگیری کتاب pro DNS server & Bind رو از اول بشین بخون کامل همه چیز رو خیلی خوب توضیح داده .

آفلاین mostafamir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 21
« پاسخ #3 : 02 اردیبهشت 1392، 10:36 ب‌ظ »
سلام
ممنونم از راهنمایی جامع شما
ولی مشکل من ضعیف بودن زبان انگلیسی است.حالا به نظر جنابعالی راه دیگه ای برای پیشرفت ویادگیری دارم یا
اینکه باید درهر مبحثی به آموزشهای انگلیسی مراجعه کنم؟حتی اگر پیشرفتم خیلی خیلی کند بشه.
ضمنا اگر پیشنهادراه گشایی برای یادگیری زبان به همراه مباحث شبکه داریدممنون میشم اگه راهنماییم کنیدم.
من چند ساله دارم درجا میزنم ودرحقیقت هرچه درشبکه یادگرفتم ازآموزشهایی است که بقیه درحین کار،بهم دادن
وهیچ چیزی روخودم ازراه کارعملی یاتئوری یادنگرفتم به همین علت همه چیز زود یادم میره.
خواهشاراهنماییم کنید

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #4 : 02 اردیبهشت 1392، 10:43 ب‌ظ »
سلام
ممنونم از راهنمایی جامع شما
ولی مشکل من ضعیف بودن زبان انگلیسی است.حالا به نظر جنابعالی راه دیگه ای برای پیشرفت ویادگیری دارم یا
اینکه باید درهر مبحثی به آموزشهای انگلیسی مراجعه کنم؟حتی اگر پیشرفتم خیلی خیلی کند بشه.
ضمنا اگر پیشنهادراه گشایی برای یادگیری زبان به همراه مباحث شبکه داریدممنون میشم اگه راهنماییم کنیدم.
من چند ساله دارم درجا میزنم ودرحقیقت هرچه درشبکه یادگرفتم ازآموزشهایی است که بقیه درحین کار،بهم دادن
وهیچ چیزی روخودم ازراه کارعملی یاتئوری یادنگرفتم به همین علت همه چیز زود یادم میره.
خواهشاراهنماییم کنید
قبل از رفتن به سراغ شبکه (اگر قصد داری از لینوکس در مبحث سرور و شبکه استفاده کنی)، باید سرور لینوکس رو بشناسی! سوالی که پرسیدی نشون میده درک عمومی از لینوکس هم نداری! قدم اول: یادگیری لینوکس که کتاب فارسی جدید توی بازار زیاد. می ت ونی تا نمایشگاه کتاب تهران صبر کنی. یک سر بزنی ببینی چی دارند. می تونی کلاس هم بری.
بعد برو سراغ شبکه: که در مورد شبکه کار تجربی یا کلاس از کتاب بهتر جواب میده. کتابهای ترجمه به فارسی برای مباحث مختلف شبکه زیاده.