انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پخش dvd , vcd , wmv , wma , mpg , wav در توتم؟  (دفعات بازدید: 11518 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
پاسخ به: پخش dvd , vcd , wmv , wma , mpg , wav در توتم؟
« پاسخ #15 : 25 شهریور 1387، 11:48 ب‌ظ »
با سلام
برای کپی vcd از vcdimager استفاده کن توی تکنوتاکس vcd سرچ کن مقالشو پیدا میکنی . ولی اون فقط برای سی دی که تو cdrom هست راهنما داره و برای image خودم هم دنبال راه حل میگردم ولی از هیچی بهتره . کار باهاشم سادست . حجمشم پایینه .
در مورد مشکل خودم هم این لینک بالا این error میده : The server at help.ubuntu.com is taking too long to respond
یا علی
ویرایش :
راستی پاک کردن کدک های قبلی رو هم بگید
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1387، 12:16 ق‌ظ توسط arshadi110 »
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #16 : 25 شهریور 1387، 11:57 ب‌ظ »
سلام دوستان اولا جای تعجبه که برخی با پخش vcd مشکل دارند این مشکل نه از پلیر های شما بلکه از نصب نبودن کامل کدکهاست چون من با اکثر پلیرها براحتی vcd تماشا میکنم در مورد kaffeine هم باید گفت قدرتمندترین پلیر تصویری لینوکس است درست است که برای kde طراحی شد اما شما در گنوم هم بسادگی میتوانید انرا نصب کنید و از ان بهره ببرید مثل من که همیشه در گنوم ما مهمان بوده . بالاخص که غیر از کار عادیش بهترین وسیله مشاهده کانالهای تلویزیونی برای dvb card است
در توم هم شما باید gstreamer را نصب کنید تا از زندگی بیشتر لذت ببرید ان دوست ما که فرموده بود در مورد ubuntu-restricted-extras بله این همه کدکها را باهم در اوبونتو نصب میکند کدکهای جالب دیگری هم هست مثل libxvidcore  برای پخش mp4 و یا libdvdcss2 برای برخی dvd ها و ......

حالا که ظاهرا در اوبونتو اینترنت ندارید میتوانید اخرین نسخه  ubuntu-restricted-extras را مناسب cpu خود  از اینجا بگیرید

http://security.ubuntu.com/ubuntu/pool/multiverse/u/ubuntu-restricted-extras/

کلهم اجمعین موفق باشید ;)

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 26 شهریور 1387، 12:02 ق‌ظ »
راستی قویترین نرم افزار رایت vcd و dvd و ...در دنیای لینوکس k3b است که اینهم از قضا پیشفرض محیط kde است که شما انرا نیز بسادگی میتونید در گنوم نصب کنید جهت اطلاع این نرم افزار فوق العاده زیبا یکی از بهترین نرم افزارهای رایت در سیستم عاملهای مختلف است نه فقط در لینوکس
تا بعد

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #18 : 30 شهریور 1387، 02:12 ق‌ظ »
با سلام
دوستان اگه لطف کنن و از ۲ پست قبل ادامه بدن تا به یه راه حل جامع در مورد مشکل vcd برسیم شاید تاپیک خوبی برای مهاجر ها بشود
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 30 شهریور 1387، 04:49 ق‌ظ »
با سلام
دوستان اگه لطف کنن و از ۲ پست قبل ادامه بدن تا به یه راه حل جامع در مورد مشکل vcd برسیم شاید تاپیک خوبی برای مهاجر ها بشود
یا علی

سلام دوست عزیز شما مثل اینکه توجه نکردی برای رایت vcd بهترین کار نصب نرم افزار k3b است در مورد vcd مشکلی وجود ندارد که شما دنبال راه حل جامع هستی این مسءله قبلا حل شده است

موفق باشی

آفلاین RoOhi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
« پاسخ #20 : 30 شهریور 1387، 10:48 ق‌ظ »
دوست عزیز آیا برای رایت vcd در k3b به بسته ی خاصی نیاز هست ؟ .... آخه وقتی می خوام vcd رایت کنم نمیشه ... :(

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 30 شهریور 1387، 10:49 ب‌ظ »
دوست عزیز آیا برای رایت vcd در k3b به بسته ی خاصی نیاز هست ؟ .... آخه وقتی می خوام vcd رایت کنم نمیشه ... :(
سلام  بله این نرم افزار دپدنسی زیاد داره لطفا از روش apt-get install k3b استفاده کنید تا تمام نیاز مندیهاش اتوماتیک پیدا و نصب بشه نه اینکه مثلا ان را از سایتش دانلود و نصب کنید همچنین دقت کن برای کار با vcd ها بسته libvcdinfo0 نصب باشه همچنین بسته هایی مثل vcdtools و...
موفق باشی
« آخرین ویرایش: 30 شهریور 1387، 11:32 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 30 شهریور 1387، 11:00 ب‌ظ »
سلام دوستان در ضمن نرم افزار tovid GUI نیز مورد جالبی برای تهیه VCD و DVD و SVCD است

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #23 : 31 شهریور 1387، 01:10 ق‌ظ »
با سلام
دوست عزیز من منظورم این نبود که همه مشکل دارند . اگر در پست های من دقت کرده باشید اولین کسی که مشکلش هنوز بر طرف نشده خود منم. دوم در مورد رایت vcd من سوالی نکردم بلکه در مورد کار با درایو های مجازی سوال کردم . اگر شما هم مشکلی مانند من داشتید و مجبور بودید تا در مورد vcd کلی جست و جو کنید متوجه میشدید که مشکلی نسبتا فراگیر است و برای مثال آقای آلن باغومیان در مورد این مشکل در پستی گفته اند که امیدوارند با منسوخ شدن vcd این مشکل نیز بطور کامل حل شود .
در کل من چند سوال مطرح کردم که سوال های نسبتا پیش پا افتاده ایست لطفا دوستان اگر ناراحت نمیشوند صبر پیشه کنند و جواب سوال دوستان خود را با شکیبایی بدهند .
" لینوکس یک سیستم عامل نیست , یک فرهنگ است " برگرفته از سایت تکنوتاکس .
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 31 شهریور 1387، 02:37 ق‌ظ »
با سلام
دوست عزیز من منظورم این نبود که همه مشکل دارند . اگر در پست های من دقت کرده باشید اولین کسی که مشکلش هنوز بر طرف نشده خود منم. دوم در مورد رایت vcd من سوالی نکردم بلکه در مورد کار با درایو های مجازی سوال کردم . اگر شما هم مشکلی مانند من داشتید و مجبور بودید تا در مورد vcd کلی جست و جو کنید متوجه میشدید که مشکلی نسبتا فراگیر است و برای مثال آقای آلن باغومیان در مورد این مشکل در پستی گفته اند که امیدوارند با منسوخ شدن vcd این مشکل نیز بطور کامل حل شود .
در کل من چند سوال مطرح کردم که سوال های نسبتا پیش پا افتاده ایست لطفا دوستان اگر ناراحت نمیشوند صبر پیشه کنند و جواب سوال دوستان خود را با شکیبایی بدهند .
" لینوکس یک سیستم عامل نیست , یک فرهنگ است " برگرفته از سایت تکنوتاکس .
یا علی
سلام دوست عزیز چه ناراحتی اینجا همه در خدمت همه هستند و این زیباست بخشی از اون فرهنگ اینه که زود قضاوت نکنی منم امیداورم بتونم کمکی هرچند ناچیز رو به دوستان بکنم ما مخلصیم دربست
و اما در مورد درایو مجازی بهتر بود اول کمی در فروم میگشتید انوقت مثلا به نرم افزاری بنام  AcetoneISO2 بر میخوردید
من برای شما جستجویی کردم این پستها برایتان جالب خواهد بود

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=1883.0

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=3176.0

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=4135.0

موفق باشی و البته یه خورده شاد تر ;) تا بعد
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1387، 02:43 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین RoOhi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
پاسخ به: پاسخ به: پخش dvd , vcd , wmv , wma , mpg , wav در توتم؟
« پاسخ #25 : 31 شهریور 1387، 09:23 ق‌ظ »
سلام  بله این نرم افزار دپدنسی زیاد داره لطفا از روش apt-get install k3b استفاده کنید تا تمام نیاز مندیهاش اتوماتیک پیدا و نصب بشه نه اینکه مثلا ان را از سایتش دانلود و نصب کنید همچنین دقت کن برای کار با vcd ها بسته libvcdinfo0 نصب باشه همچنین بسته هایی مثل vcdtools و...
موفق باشی
k3b رو سیستمم نصبه ... دستور apt-get install k3b ر که زدم‌‌ کار خاصی نکرد چون مینویسه این بسته جدیدترین ورژن k3b هست که روی سیستم نصبه ...
حالا چی کار کنم ؟

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #26 : 31 شهریور 1387، 11:09 ق‌ظ »
با سلام
آقای حبیبی دوست عزیز من استون رو دارم . فوق العادست من در ویندوز با clone کار میکردم . وقتی به لینوکس مهاجرت کردم تا مدتی به دلیل مشکلی که در پست های اولی گفتم باید دنبال یه نرم افزار برای درایو مجازی میگشتم . تا به استون رسیدم شاید در موردش یه مطلب بنویسم ولی من مشکلم با خود درایو مجازی نیست با image های vcd است . من خیلی کدک نصب کردم . اما درست نشد . لطف کنید بگید چجوری همه رو پاک کنم و دوباره امتحان کنم .
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 31 شهریور 1387، 01:31 ب‌ظ »
با سلام
آقای حبیبی دوست عزیز من استون رو دارم . فوق العادست من در ویندوز با clone کار میکردم . وقتی به لینوکس مهاجرت کردم تا مدتی به دلیل مشکلی که در پست های اولی گفتم باید دنبال یه نرم افزار برای درایو مجازی میگشتم . تا به استون رسیدم شاید در موردش یه مطلب بنویسم ولی من مشکلم با خود درایو مجازی نیست با image های vcd است . من خیلی کدک نصب کردم . اما درست نشد . لطف کنید بگید چجوری همه رو پاک کنم و دوباره امتحان کنم .
یا علی
سلام نیازی نیست کدک پاک کنی بهتره اضافه کنی مثلا برو تو سیناپتیک تو قسمت search بزن vcd ببین چی میاره اونا بدردت میخوره امتحان کن
در ضمن برای خارج کردن اطلاعات از ایمیج و بعبارتی دستکاری اونا یه نرم افزار باحال به نام isomaster هم هست خیلی خوبه

دوست عزیز newxenon شما هم همینکار رو بکن برو تو سیناپتیک و..

موفق باشین
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1387، 01:35 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #28 : 31 شهریور 1387، 03:30 ب‌ظ »
با سلام
جالبه چون من isomaster رو هم دارم . اونم از عجایب لینوکسه .
من فکر کردم اگه کدک هام خرابه شاید پاکشون کنم و دوباره نصب کنم درست بشه . آخه بدون پاک کردن وقتی نصب کردم درست نشد . در ضمن من کدک های خود دبیان رو هم نصب کردم بعضی هاشون با هم تداخل داشت . یعنی رو هم نصب نمیشد .
یه راه دیگه شاید داشته باشم ولی خودم نمی خوام برم سر اون چون فکر میکنم نباید این مشکلم رو حل نشده باقی بزارم و فقط برای اینکه نظرتون رو در بارش بدونم که عملی هست یا نه میپرسم؟
آیا میشه روی نسخه live توضیعی که vcd پخش میکنه , استون یا مانند اون رو نصب کرد؟
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 31 شهریور 1387، 03:49 ب‌ظ »
با سلام
جالبه چون من isomaster رو هم دارم . اونم از عجایب لینوکسه .
من فکر کردم اگه کدک هام خرابه شاید پاکشون کنم و دوباره نصب کنم درست بشه . آخه بدون پاک کردن وقتی نصب کردم درست نشد . در ضمن من کدک های خود دبیان رو هم نصب کردم بعضی هاشون با هم تداخل داشت . یعنی رو هم نصب نمیشد .
یه راه دیگه شاید داشته باشم ولی خودم نمی خوام برم سر اون چون فکر میکنم نباید این مشکلم رو حل نشده باقی بزارم و فقط برای اینکه نظرتون رو در بارش بدونم که عملی هست یا نه میپرسم؟
آیا میشه روی نسخه live توضیعی که vcd پخش میکنه , استون یا مانند اون رو نصب کرد؟
یا علی
بابا بیخیال از رو منابع دیبان کبیر استفاده نکن اوبونتو خراب میشه ! من منظورم نصب از رو منابع خود اوبونتوست
اره کاش میشد رو دیسکهای LIVE هم نرم افزار نصب شه!!!!!!! ولی اینکار مثل اینه که بخواهیم روی نقطه ای خاص از CD چیزی رایت کنیم ;D
البته من درایور مودم دیال اپ خودم رو همیشه رو دیسک زنده راحت نصب میکنم و بکار میگیرم ولی خب این تا زمان ریستارت دووم میاره

البته یه راهی هست میخام اتیش بندازم تو کلت اونم تهیه یه دیسک لایو سفارشی از روی اوبونتو هست مثلا با نرم افزار REMASTERSYS راجع بهش تو انجمن بگرد مطالب جالبی هست این ریمسترینگ هم عالمی داره ها