انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پخش dvd , vcd , wmv , wma , mpg , wav در توتم؟  (دفعات بازدید: 11508 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
پاسخ به: پخش dvd , vcd , wmv , wma , mpg , wav در توتم؟
« پاسخ #30 : 31 شهریور 1387، 04:03 ب‌ظ »
با سلام
آقا بابت اون موضوع جدید ممنون حتما با کلمه ای که دادی در موردش تحقیق میکنم .
ولی در مورد نصب که گفتی تا موقع ریستارت دوام میاره بیشتر توضیح بده من می خوام استون رو live اجراکنم . شاید vcd ها رو درست پخش کرد .
حالا که کدکهای دبیان نصبه چیکار کنم , البته قبلش هم کدک هام خراب بود که مجبور شدم این کار رو انجام بدم.
یا علی
ویرایش
چرا اذیت میکنی با این اینترنت ذغالی کلی گشتم رسیدم به لینک deb خودت . مگه نمی دونی وقت طلاست ولی بازم دستت درد نکنه.
« آخرین ویرایش: 31 شهریور 1387، 04:55 ب‌ظ توسط arshadi110 »
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: پاسخ به: پخش dvd , vcd , wmv , wma , mpg , wav در توتم؟
« پاسخ #31 : 31 شهریور 1387، 05:45 ب‌ظ »
با سلام
آقا بابت اون موضوع جدید ممنون حتما با کلمه ای که دادی در موردش تحقیق میکنم .
ولی در مورد نصب که گفتی تا موقع ریستارت دوام میاره بیشتر توضیح بده من می خوام استون رو live اجراکنم . شاید vcd ها رو درست پخش کرد .
حالا که کدکهای دبیان نصبه چیکار کنم , البته قبلش هم کدک هام خراب بود که مجبور شدم این کار رو انجام بدم.
یا علی
ویرایش
چرا اذیت میکنی با این اینترنت ذغالی کلی گشتم رسیدم به لینک deb خودت . مگه نمی دونی وقت طلاست ولی بازم دستت درد نکنه.
میگم که قرار نیست تو بتونی رو دیسک زنده نرم افزار نصب کنی که جز اینکه با نرم افزار Remastersys بخوای یک دیسک لایو جدید خودت از اوبونتو درست کنی راستی کدکهای دبیان رو دیسک لایو اوبونتو شما چیکار میکنه اوبونتو مخازن خودش رو داره ها
سایت اون نرم افزار جالب ریمسترینگ هم اینجاس

http://www.remastersys.klikit-linux.com

البته اینم بگم درست کردن دیسک جدید خودش مستلزم شناخت کافی از لینوکسه که یا داری یا یاد میگیری
با ریمسترینگ تو میتونی یه دیسک جدید اوبونتو بسازی که مثلا کدکها روش باشه و کلی نرم افزار که راست کاره خودته پیشفرض روش باشه تازه اونو به دوستات هم میتونی بدی امتحان کن راهنماش هم تو فروم هست

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #32 : 01 مهر 1387، 12:20 ق‌ظ »
با سلام
در جواب اولی اینکه مخازنش رو اضافه کردم و نصب کردم . حالا چجوری پاکش کنم .
من می خوام یه dvd از سیستمم درست کنم اما اول می خوام اون کدک ها رو پاک کنم چون خرابه کلاسو میاره پایین .در ضمن می خوام بدیگران هم بدم , خوب کدک ها خیلی مهم هستن .
یه سوال دیگه چرا بعضی از توضیعها با رزی انقدر راحت کار میکنن . در ضمن از روی cd یک توضیع نمیشه کدک هاشو برداشت .
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 01 مهر 1387، 02:46 ق‌ظ »
شما دو راه خوب برای نصب کدکهای مولتی مدیا داری استفاده از دیسک هما و دانلودش که راحتتره حجمی ندارن از روی cd و یا dvd هم میشه نرم افزار ریخت بشرطی که نسخه Alternate باشه نسخه الترنیت اوبونتو رو فروشگها دارن میتونی تهیه کنی و اونو به مخازن خودت اضافه کنی برای حذف یک مخزن اشتباهی و یا اضافه کردن مخازن جدید هم باید بری تو لیست مخازن که راهنماش اینجاست

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=4303.0

در ضمن تو برای مدیریت پکیجها ازجمله نصب یا حذفشون یک ابزار پر قدرت داری اونم سیناپتیک (synaptic) هست از اون استفاده کن

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #34 : 01 مهر 1387، 04:48 ب‌ظ »
با سلام
با تشکر اول باید بگم : ۱- من هم با cd هما و هم از مخازن کدک ها رو نصب کردم ۲- در سیناپتیک نام بسته خیلی مهمه ولی من نام بسته ها رو که نمیدونم . با جست و جوی کلمات مشابه هم ممکنه همشو نتونم پاک کنم . دستور خط فرمانی نداره تا تمام کدک های multimedia رو بشه حذف کرد ؟
یا علی
یا علی

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 01 مهر 1387، 05:19 ب‌ظ »
نه باون شکل دستور برای حذف کدک بدون اینکه نام پکیج رو بدونی نیست دونستن نام ئکیج ها لازمه در ضمن دیسک هما چیز خراب و اشتباهی نمیریزه جز اینکه دیسک خراب باشه که اصلا نمیریزه یا اوبونتو خراب شه

آفلاین 4mir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
« پاسخ #36 : 12 مهر 1387، 09:42 ب‌ظ »
من وقتی میخواستم فایل های ویدیویی رو اجرا کنم میگفت باید کدکهاشو دانلود و نصب کنی که چون 48 مگابایت بود من از قیدش میگذشتم ولی وقتی Kplayer رو با حجم 170 کیلوبایت دانلود و نصب کردم همه فرمتهای ویدیویی رو میخونه عجیب نیست؟

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #37 : 12 مهر 1387، 09:54 ب‌ظ »
برای پلاگین های k3b اینارو نصب کنید
هر کدوم در مخازنتون نبود می تونید از سایت رسمیش استفاده کنید که در آخر لینک می دم

sudo aptitude install cdrdao cdparanoia transcode vcdimager normalize normalize-audio sox lame lame-extras libmpcdec3 libsndfile1 ffmpeg libmusicbrainz4 libmusicbrainz4c2 libmusicbrainz4c2a hal libmad0 libmad-ocaml libogg0 libogg-ocaml libogg-vorbis-header-pureperl-perl libogg-vorbis-perl

http://k3b.plainblack.com/requirements
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1387، 09:55 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 16 مهر 1387، 04:19 ق‌ظ »
برای پلاگین های k3b اینارو نصب کنید
هر کدوم در مخازنتون نبود می تونید از سایت رسمیش استفاده کنید که در آخر لینک می دم

sudo aptitude install cdrdao cdparanoia transcode vcdimager normalize normalize-audio sox lame lame-extras libmpcdec3 libsndfile1 ffmpeg libmusicbrainz4 libmusicbrainz4c2 libmusicbrainz4c2a hal libmad0 libmad-ocaml libogg0 libogg-ocaml libogg-vorbis-header-pureperl-perl libogg-vorbis-perl

http://k3b.plainblack.com/requirements

جالب بود کرگدن جان

موفق باشی تا بعد