انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نظرسنجی

kde3.5 یا kde4.x

kde 3.5
2 (14.3%)
kde 4.x
12 (85.7%)

مجموع آرای اعضا: 14

نویسنده موضوع: kde3.5 یا kde4.x  (دفعات بازدید: 5240 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
kde3.5 یا kde4.x
« : 20 شهریور 1387، 10:36 ب‌ظ »
سلام دوستان می خوام بدونم که چند نفر طرفدار kde 3 و 4 هستند پس لطفا"در نظر سنجی شر کت کنید
باتشکر:نگارسافت
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
پاسخ به: kde3.5 یا kde4.x
« پاسخ #1 : 20 شهریور 1387، 11:35 ب‌ظ »
به قول بچه ها :

KDE 4 Ever !
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #2 : 21 شهریور 1387، 10:26 ق‌ظ »
سلام
منم با KDE 4.1  موافقم
موفق باشید

Linux is not a word,It's a SPRITE

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 21 شهریور 1387، 12:23 ب‌ظ »
سلام یعنی تا الان فقط یک نفر از kde3 بیشترازkde4خوشش اومده(من موندم kde4 چی داره اخه نه سرعت نه ظاهر نه پایداری نه...مثلا" الان کجای دلفین خوبه (هم هیچیش بدرد نمی خوره)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #4 : 21 شهریور 1387، 12:41 ب‌ظ »
سلام یعنی تا الان فقط یک نفر از kde3 بیشترازkde4خوشش اومده(من موندم kde4 چی داره اخه نه سرعت نه ظاهر نه پایداری نه...مثلا" الان کجای دلفین خوبه (هم هیچیش بدرد نمی خوره)

اتفاقاً برعکس
kde 4 از نظر اشغال منابع ۴۰ درصد از ۳.۵ کمتر رم اشغال می کنه
سرعت بهتری داره
دلفین واقعاً شاهکار هست و بسیار از دلفین ناقص 3.5 بهتر عمل می کنه و بسیار امکانات خوبی داره ( تمام خوبی های فایل منیجر های قبلی به علاوه ی مزیت های دیگه)

kde4.1.1 به اندازه کافی پایدار هست که من مشکل خاصی باهاش ندارم :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #5 : 21 شهریور 1387، 12:44 ب‌ظ »
من گفتم و میگم ( البته روزبه اشاره کردن)
KDE 4 Ever
 =D>

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 21 شهریور 1387، 08:21 ب‌ظ »

اتفاقاً برعکس
سرعت بهتری داره
دلفین واقعاً شاهکار هست و بسیار از دلفین ناقص 3.5 بهتر عمل می کنه و بسیار امکانات خوبی داره ( تمام خوبی های فایل منیجر های قبلی به علاوه ی مزیت های دیگه)

سلام این اولیشو من سر دردنمی یارم دومی هم خیلی خیلی کند اجرا میشه یعنی اگر دوتا برنامه باز باشن برنامه سومی دیگه نمی تونه باز باشه در مورد سومی منظورم نسبت به ...(اسمشو نمی دونم همون مرور گر وبی که پیشفرض تو kde3 فایل منیجرم هست یک چیزی تو مایه های کنکیور نمی دونم)در مورد پایداری والله من تاحالا نشده که kde4 رو بالا بیارم و خاموش کنم ولی اون کرش ریپورته چیه (عکس چرخ دنده که توش بمب هست)رو نبینم به هر حال خب شاید خوبه که اینهمه طرفدار وتوسعه دهنده داره

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #7 : 21 شهریور 1387، 08:48 ب‌ظ »
دوستان هنوز هیچ توزیع بزرگی نسخه کاملا مچ شده با KDE 4.1.1 رو عرضه نکرده من الان کوبونتو 8.10 الفا 5 رو دارم و شکوه ان را دیدم اون دوستی که میگه کرش میکنه خب شما حتما از یک توزیع استفاده میکنی که KDE 4.1.1 روش بطور پیشفرض نبوده و کاملا باهاش سازگار نیست خب معلومه باید مشکل داشته باشی صبر کن یه توزیع نسخه FINAL خودش رو با KDE4.1.1 عرضه کنه ببینم اونوقت هم اینو میگی پسر این ورژن کولاکه فقط یه خورده صبر کن

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #8 : 21 شهریور 1387، 08:55 ب‌ظ »

اتفاقاً برعکس
سرعت بهتری داره

سلام این اولیشو من سر دردنمی یارم دومی هم خیلی خیلی کند اجرا میشه یعنی اگر دوتا برنامه باز باشن برنامه سومی دیگه نمی تونه باز باشه در مورد سومی منظورم نسبت به ...(اسمشو نمی دونم همون مرور گر وبی که پیشفرض تو kde3 فایل منیجرم هست یک چیزی تو مایه های کنکیور نمی دونم)در مورد پایداری والله من تاحالا نشده که kde4 رو بالا بیارم و خاموش کنم ولی اون کرش ریپورته چیه (عکس چرخ دنده که توش بمب هست)رو نبینم به هر حال خب شاید خوبه که اینهمه طرفدار وتوسعه دهنده داره

بنده مشکل جدی ندارم
فکر نمی کنم دوستان دیگه هم این مشکل ها رو داشته باشن
از چه نسخه ای استفاده می کنید ۴.۱.۱ یا  ۴.۰.۶ ?
اگر از ۴.۱.۱ استفاده می کنید دایرکتوری .kde4 اتون رو یک بار قبل از آپدیت پاک کردید؟

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page
« پاسخ #9 : 22 شهریور 1387، 09:46 ب‌ظ »

Mohi بیا بالا حکم جهاد بده بریم سرشو ببریم :دی
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #10 : 22 شهریور 1387، 11:55 ب‌ظ »
جالبه ,, اینجا فقط ۹ نفر kde کار می کنند ؟!؟!؟!؟

KDE 4 EVER

آفلاین mtux

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 450
    • Mgroup
« پاسخ #11 : 23 شهریور 1387، 12:34 ق‌ظ »
خوب در اینکه KDE 4 بهتر و سریعتر هست، شکی نیست! :D
و اینکه حداقل روی سیستم من که مشکل Crash نیست، یعنی چیزی بیشتر از 3.5.9 نیست! و حتی کمتر بوده تا الان
آخه من 3.5.10 رو تست نکردم، و دیگه ازش استفاده نکردم!
ولی در مورد dolphin آره! برای من گاهی وقتا کندتر عمل میکنه! که ترجیح میدم از همون konqueror استفاده کنم،
ولی بطور کلی، به نظر من خیلی از KDE 3.5 بهتره! و ارزش یه بار تست رو برای شما هم داره! ;)
جالبه ,, اینجا فقط ۹ نفر kde کار می کنند ؟!؟!؟!؟

KDE 4 EVER
زود قضاوت نکن! ;)
دوستان هنوز هیچ توزیع بزرگی نسخه کاملا مچ شده با KDE 4.1.1 رو عرضه نکرده من الان کوبونتو 8.10 الفا 5 رو دارم و شکوه ان را دیدم اون دوستی که میگه کرش میکنه خب شما حتما از یک توزیع استفاده میکنی که KDE 4.1.1 روش بطور پیشفرض نبوده و کاملا باهاش سازگار نیست خب معلومه باید مشکل داشته باشی صبر کن یه توزیع نسخه FINAL خودش رو با KDE4.1.1 عرضه کنه ببینم اونوقت هم اینو میگی پسر این ورژن کولاکه فقط یه خورده صبر کن
فکر نمیکنم همچین چیزی باشه، یعنی نیازی به اینکه حتما یه بسته توی DVD ی یه توزیع باشه، تا با اون مچ باشه! :/
Free Software Advocate and Developer
http://mtux.wordpress.com
My GNU Affero page: http://rate.affero.net/mtux

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #12 : 23 شهریور 1387، 01:29 ق‌ظ »
سلام mtux جان ببین من الان توی kde 4.1.1 هستم قبول که همین حالا هم از kde 3.5 بهتره ولی من منظورم اینه چون یه خورده طول میکشه نرم افزار ها و توزیعها کاملا و صد در صد با ون ساز گار بشن باید کمی صبر کرد این دسکتاپ رو من رو اوبونتو ۸.۴.۱ نصب کردم گنوم هم هست نسخه الفا ۵ کوبونتو 8.10 رو هم دارم و اونو دیدم جهت اطلاع باید بگم خیلی بهتر kde رو اجرا میکنه با اینکه الفاست این بتدریج داره مچ میشه و هر روز کاملتر ولی دقت کن بین اینکه شما یه دسکتاپ رو جدا بریزی با اینکه اون با توزیع با هم کامپایل بشن تفاوتهایی هست در حالت دوم پایداری بیشتری بدست میاد

آفلاین HessaM TNT

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • What ?
« پاسخ #13 : 23 شهریور 1387، 03:22 ق‌ظ »
سلام mtux جان ببین من الان توی kde 4.1.1 هستم قبول که همین حالا هم از kde 3.5 بهتره ولی من منظورم اینه چون یه خورده طول میکشه نرم افزار ها و توزیعها کاملا و صد در صد با ون ساز گار بشن باید کمی صبر کرد این دسکتاپ رو من رو اوبونتو ۸.۴.۱ نصب کردم گنوم هم هست نسخه الفا ۵ کوبونتو 8.10 رو هم دارم و اونو دیدم جهت اطلاع باید بگم خیلی بهتر kde رو اجرا میکنه با اینکه الفاست این بتدریج داره مچ میشه و هر روز کاملتر ولی دقت کن بین اینکه شما یه دسکتاپ رو جدا بریزی با اینکه اون با توزیع با هم کامپایل بشن تفاوتهایی هست در حالت دوم پایداری بیشتری بدست میاد
موافقم باهات حسن جان
.:: بهتره آدم بین بزرگا کوچیک باشه، تا بین کوچیکا بزرگ ::.

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
« پاسخ #14 : 23 شهریور 1387، 12:41 ب‌ظ »
والا من  KDE4.1 رو روی لپتاپ دارم و KDE3.5 رو روی دسکتاپ. هیچ کد.م کرش ندارن و تنها مورد مربوط میسه به amarok که اون هم نسخه بتا و تستی هست که روی SVN نصب میشه و روزانه هم آپگرید میشه و خب برخی اوقات کرش میکنه. دیگه تقریبا هیچ مشکلی نداره. Kontact هم مشکل داشت که با اولین به‌روز رسانی عالی شد.

همه‌چیز خیلی روونه و سرعت بالایی هم داره.

یک سری از مشکلات ممکنه بخاطر تنظیمات باشه. مثلا جلوه‌های ویژه رو کم کنید. یا سیستم رو تازه نصب کنید (fresh install). یا حتی پوشه kde4./~
رو پاک کنید...

از همه نظر به نظر من KDE4 چیزی فرارتر از تصور بشه (و هست) ;)

البته دوستان همه اینها رو گفتن و لی خب کمبودهایی هم داره که با به‌کارگیری برنامه‌های KDE3.5 هیچ وقت کارتون رو زمین نمیمونه! :)
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-: