انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کتاب آموزش ubuntu  (دفعات بازدید: 13642 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aliakbar141

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
کتاب آموزش ubuntu
« : 20 شهریور 1387، 11:43 ب‌ظ »
با سلام
شرمنده من یه تازه کارم یه کتاب یا یه مقاله در مورد اوبونتو 7.10 می خواستم به زبان فارسی..تو انجمن چیزی گیر نیاوردم کمکم کنید...

آفلاین amin1373

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
پاسخ به: کتاب آموزش ubuntu
« پاسخ #1 : 21 شهریور 1387، 12:11 ق‌ظ »
مي توني مقاله هاي زيادي رو توي wiki.ubuntu.ir پيدا كني.
كافيه موضوع مورد نظرتو انتخاب كني.
ضمنا ورودت رو به دنياي لينوكس تبريك مي گم . اميدوارم در راه لينوكس موفق باشي .
من از ورود به دنياي لينوكس يه چيز ياد گرفتم و اونم اينه كه: هيچ وقت نا اميد نشو :P

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #2 : 21 شهریور 1387، 01:17 ق‌ظ »
مي توني مقاله هاي زيادي رو توي wiki.ubuntu.ir پيدا كني.
كافيه موضوع مورد نظرتو انتخاب كني.
ضمنا ورودت رو به دنياي لينوكس تبريك مي گم . اميدوارم در راه لينوكس موفق باشي .
من از ورود به دنياي لينوكس يه چيز ياد گرفتم و اونم اينه كه: هيچ وقت نا اميد نشو :P
+1

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #3 : 21 شهریور 1387، 01:22 ق‌ظ »
بر عکس اون چیزی که فکر می کنی و متاسفانه خیلی ها می گن، کتاب و منابع، حتی فارسی برای لینوکس و اوبونتو انقدر هست که وقت نمی کنی فقط عنوان هاشون رو ببینی. هم مجانی هم غیر رایگان.
بگرد حتما پیدا میکنی. من خودم همینجوری بیش از ۲۰ کتاب پیدا کردم. البته یه ضرب المثل قدیمی هست که می که این انجمن از هر کتابی بهتره. چون در هر موردی که فکرش رو بکنی، از مبتدی تا حرفه ای، می تونی توش پیدا کنی.
موفق باشی.
Godisnowhere

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #4 : 21 شهریور 1387، 05:01 ق‌ظ »
البته یه ضرب المثل قدیمی هست که می که این انجمن از هر کتابی بهتره. چون در هر موردی که فکرش رو بکنی، از مبتدی تا حرفه ای، می تونی توش پیدا کنی.
موفق باشی.
بله و یک برتری دیگه اینکه در خوندن کتاب فقط علم منتقل می شه ولی در فروم هم علم و هم عمل(تجربه) انتقال پیدا می کنه

نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #5 : 21 شهریور 1387، 10:21 ق‌ظ »
البته یه ضرب المثل قدیمی هست که می که این انجمن از هر کتابی بهتره. چون در هر موردی که فکرش رو بکنی، از مبتدی تا حرفه ای، می تونی توش پیدا کنی.
موفق باشی.
بله و یک برتری دیگه اینکه در خوندن کتاب فقط علم منتقل می شه ولی در فروم هم علم و هم عمل(تجربه) انتقال پیدا می کنه

سلام
و یه برتری دیگه اینکه توی فروم می تونی سوالاتو بپرسی و مشکلاتتو حل کنی ولی با خوندن کتاب  فقط اطلاعات کسب می کنی.

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
« پاسخ #6 : 21 شهریور 1387، 11:45 ب‌ظ »
موفق باشی.

سلام
و یه برتری دیگه اینکه توی فروم می تونی سوالاتو بپرسی و مشکلاتتو حل کنی ولی با خوندن کتاب  فقط اطلاعات کسب می کنی.

موفق باشی

شاید این بنده خدا مثل من تازه کاره و اول باید در مورد این دنیای تازه اطلاعاتی بدست بیاره تا با اطمینان بیشتر و البته با کمک شما عزیزان ادامه بده .

شاید هم به کتاب عادت داره و تا به یه چنین محیطی اشنا بشه ، کتاب براش مفیدتر باشه . برای کتاب فارسی شرمنده اما زبان اصلی میشناسم . البته چند وقت پیش هم آموزش مالتی مدیا ابونتو رو دیدم که بخاطر قانون کپی رایت از قرار دادن لینک شرمندم.

اگه اساتید بنده کتاب فارسی می شناسند لطفا به دوست تازه مون معرفی کنن ( اگه جسارتی شد عذر می خوام )  ;D
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین aliakbar141

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #7 : 22 شهریور 1387، 11:46 ق‌ظ »
با تشكر از اظهار لطف همه دوستان
كه وقتشونو براي من تازه كار گذاشتن...

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 23 شهریور 1387، 03:17 ب‌ظ »
سلام

من هم با سپاس از عزیزان فکرم کنم این بنده خدا رو از نصب و کار با ابونتو پشیمان کردید .  >:(
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 23 شهریور 1387، 05:20 ب‌ظ »
سلام

من هم با سپاس از عزیزان فکرم کنم این بنده خدا رو از نصب و کار با ابونتو پشیمان کردید .  >:(
چرا؟ما که هنوز نگفتیم که چند ماه باید دنبال درایور مودم باشی و چند روز باید کدک نصب کنی و از کلی نرم افزار (که در کارکردن باهاشون حرفه ای شده)خداحافظی کنی و...
« آخرین ویرایش: 23 شهریور 1387، 05:24 ب‌ظ توسط negarsoft »
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
پاسخ به: پاسخ به: کتاب آموزش ubuntu
« پاسخ #10 : 23 شهریور 1387، 05:30 ب‌ظ »
سلام

چرا؟ما که هنوز نگفتیم که چند ماه باید دنبال درایور مودم باشی و چند روز باید کدک نصب کنی و از کلی نرم افزار (که در کارکردن باهاشون حرفه ای شده)خداحافظی کنی و...

سلام
اما بعد از نصبش چه حالی میده!!!!!!!!!

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 23 شهریور 1387، 05:34 ب‌ظ »
خیلی خیلی حال میده!!(لذتی که در لینوکس بدون اینترنت حس میکنی از ویستا با اینترنت خیلی خیلی بیشتره)

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 23 شهریور 1387، 09:13 ب‌ظ »
سلام

اگه کمی به پیام اول توجه میکردید اون فقط یه کتاب فارسی خواست که حضرات شروع به گفتن از مزایای انجمن و بدی کتاب کردن . فکر کنم پشت دستش رو داغ کنه که دیگه طرف لینوکسی جماعت بیاد این رو هم می توان از تشکرش برای هیچی فهمید.

عوض کمک به همدیگه فقط سر به سر هم گذاشتن رو یاد گرفتید ؟

آفلاین farbodkain

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #13 : 10 آبان 1388، 12:08 ب‌ظ »
با سلام خدمت دوستان من تازه وارد هستم هم توی فروم شما و هم توی دنیا Linux
البته تازه وارد به کسی می گن که دیگه یکم هم راجع به Linux بدونه من فکر کنم خیلی تعطیل هستم توی این قضیه
داستان از این جا شروع شد که من می خواستم یک کاری توی شبکه انجام بدم که متاسفانه با یکسری از دوستان صحبت کردن گفتن که باید بری سراغ BackTrack 4 خوب من هم رفتم اون سمتی اما باید بگم که جزء خیره شدن به مانیتور کاره دیگه ای از دستم برنیامد خلاصه گفتن باید بری یکم Linux یاد بگیری جون تو خیلی شوتی توی این قضیه خوب پیشنهادون هم Ubunot بود که رسیدم به فروم شما
حالا می خواستم یکی از دوستان یک کتاب خوب برای Start زدن و یاد گیری این Ubunut Linux به من کمک کنه اگر انگلیسی باشه چه بهتر اما فارسی هم کمک می کنه مطمئنا
راستی من زیادم شوت نیستما فقط توی همین داستان Linux یکم تعطیل هستم که با کمک دوستان اونم ردیف میشم
من چون MCSE/MCTS هستم بیشتر توی دنیا Microsoft بودم و از این Open Source ها کلی دور افتادم
ممنون میشم من راراهنمایی کنید.

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #14 : 10 آبان 1388، 04:24 ب‌ظ »
اگر مقصود شما از یادگرفتن BackTrack، هک کردن پسورد وایرلس باشه، بهتره فراموشش کنید.
Godisnowhere