انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (حل شد)Linux On Vaio Note book  (دفعات بازدید: 4704 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
(حل شد)Linux On Vaio Note book
« : 23 شهریور 1387، 01:52 ق‌ظ »
درود بر تمامی عزیزان

من یک تازه کار کامل در لینوکس هستم  \\:D/

یک نوت بوک Vaio NR3895D دارم میخوام روش لینوکس (ترجیحا اوبونتو) نصب کنم . آخرین تجربه ی نصب و سر خود کاریم نصب فدورا 7 روی PC بود که متاسفانه به کرش کردن هارد خاتمه یافت  ](*,)

این دفه میخوام حساب شده !  :P کار کنم . لطفا راهنمایی بفرمایید .

تمام کسانی که لپ تاپ سونی به خصوص سری های جدیدش رو دارن بدونن که لینوکسهای Fedora - UBUNTU به طور کامل از سخت افزارهاشون حتی وایرلس کارت - و دکمه های FN رو بطور عالی پشتیبانی میکند . براحتی پاک و نصب میشود و در کنار ویستا هم مینشیند و ریکاوری کیت هم همچنان کار میکند و قابلیت Resore هم دارد حتی در مواقع شیر تو شیر .
[/color]
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1387، 11:53 ب‌ظ توسط essiprog »

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: Linux On Vaio Note book
« پاسخ #1 : 23 شهریور 1387، 05:19 ق‌ظ »
سلام. من خودم لپ تاپ vaio دارم و هیچ مشکلی تا حالا نداشتم. برای شما هم فکر می کنم سازگاری خوبی داشته باشه ! شما شروع کن , اگر مشکلی داشتی من و بقیه دوستان در خدمتت هستیم .

در ضمن قبل از ایجاد تاپیک و طرح مشکل خود , جستجو در انجمن و گوگل یادت نره !

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #2 : 23 شهریور 1387، 11:50 ق‌ظ »
سلام .
من هم نصب کردم مشکل خاصی نداشت فقط مودمم رو نشناخت.
ضمن اینکه توصیه می کنم قبل از نصب از اوبونتو به صورت لایو استفاده کنی تا ببینی کدوم سخت افزارهات رو میشناسه. در این وضعیت اوبونتو هیچ تغییری روی سیستمت
ایجاد نمیکنه. در رابطه با نصب کردنش هم می توانی فقط یه سرچ کوچولو  توی انجمن داشته باشی!
دانی که شمع دم مرگ به پروانه چه گفت                 گفت ای عاشق بیچاره فراموش شوی
سوخت پروانه ولی خوب جوابش را داد                      گفت طولی نکشد نیز تو خاموش شوی

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 23 شهریور 1387، 12:38 ب‌ظ »
دوستان سلام
مرسی از راهنمایی هاتون . من با مرکز سونی تماس گرفتم و این مساله رو بهشون گفتم . اونا این طور جوابم رو دادن.

Ehsan Abedi,

Thank you for contacting Sony Support.

I'm sorry for the inconvenience. The Sony VAIO Notebook computers are designed specifically to work with the Windows operating system with which they ship. While we have heard that Linux will work, Sony has not tested Linux on our VAIO computer systems.

Sony has not designed and is currently not in the process of developing Linux drivers for the hardware components of our VAIO systems. If you intend to install the Linux operating system on your PC, you will need to contact your Linux distributor for any available Linux hardware device drivers, software applications or system utilities.

NOTE: Sony will also not assist in, or support our VAIO systems
             in a Linux "Dual Boot" configuration.

Thank you for your time.

Sony of Canada, Ltd.
CP3M
Eric

This message and any attachments are solely for the use of intended recipients and may contain confidential information. If you are not the intended recipient, you are hereby notified that you received this email in error, and that any review, dissemination, distribution or copying of this email and any attachment is strictly prohibited. If you receive this email in error please contact the sender and delete the message and any attachments associated therewith from your computer. Your cooperation in this matter is appreciated.

Original Message Follows:
------------------------
Email Address: essiprog@gmail.com
Name         : Abedi, Ehsan
Address      : zafarst
             :
             : Torrento, AB  128674912309
Phone        : 09352140631
Model/SN     : VGN-NR385D / C3LR2NX3
OS           : Windows Vista
Hardware     : Hard Drive
Issue        : Other Software
Region       :
             :
Message      : Hello Sony Contact Center,

I am a VGN-NR385D Owner and I had a question about OS of Sony Notebooks ,

Is it possible to Install Linux such as Fedora,ubuntu , ... instead of Micosoft Windows Vista on Vaio NR385 Notebook ?
If it is possible I would be happy to know about it and know how to do it.

My email add is essiprog@gmail.com

P.S: My Device Serial NO is :C3LR2NX3

ظاهرا مشکل با درایور هاست . از کجا میتونم بفهمم که کدوم هارو ساپورت میکنه یا نمیکنه . برای دریافت درایور ها کجا باید مراجعه کنم ؟ ممنون

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #4 : 23 شهریور 1387، 03:55 ب‌ظ »
دوست عزیز به این پاسخ توجهی نکن ! اصلا اونا چه میدونند که لینوکس چیه !؟!؟! از پاسخشون هم معلومه که هیچ آشنایی با لینوکس ندارند. جوابشون کاملا در جهت اهداف مایکروسافت بود ! مطمئن باش که به جز مودم و شاید کارت وایرلس , هیچ مشکلی دیگه ای نخواهی داشت و اون دو مورد هم اگر مشکل داشت قابل نصب و شناسایی خواهد بود.

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #5 : 23 شهریور 1387، 05:33 ب‌ظ »
سلام
رفیق از من بشنو این جوابو فراموش کن چرا که حتی اگر از ویندوز اوریجینال نصب شده روی  لپتاپتم استفاده کنی سونی خدمات برای ایران نداره.خدماتشون فقط محدود به ایران رهجو و امرتات و ایناست که اونا هم سخت افزارین.
راحن اوبونتو رو نصب کنم منم وایو دارم دارم باهاش حال می کنم.

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 23 شهریور 1387، 06:16 ب‌ظ »
ممنون از پاسخ هاتون . حالا درایور های لپ تاپ رو از کجا میتونم دریافت کنم ؟ این لامصب کلی درایور داره ! تاچ پد - DVD WR- Cart Reader  , .....

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #7 : 23 شهریور 1387، 07:28 ب‌ظ »
ممنون از پاسخ هاتون . حالا درایور های لپ تاپ رو از کجا میتونم دریافت کنم ؟ این لامصب کلی درایور داره ! تاچ پد - DVD WR- Cart Reader  , .....

لینوکس مثل ویندوز نیست که بعد از نصب مجبور باشی کلی درایور نصب کنی. معمولا هسته ی لینوکس تمامی قطعات رو شناسایی و نصب می کنه. شما برای اطمینان سیستمتون رو با سی دی اوبونتو به صورت live بوت کنید. در این حالت نیازی نیست که اوبونتو رو بروی سیستم نصب کنید و می توانید در محیط اوبونتو کار کنید. با این کار متوجه خواهید شد که کدام قطعات لپ تاپتون کار می کنه و کدومشون نه !

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 23 شهریور 1387، 08:01 ب‌ظ »
واقعا سایتتون عالیه . ممنون از سرعت در پاسخ هاتون . 2-3 سوال دیگه از حضورتون داشتم.

من در قسمت shipit سایت اوبونتو فرم دریافت نسخه Desktop اوبونتو رو درخواست کردم . آیا واقعا ارسال میکنند؟

بعد اینکه الان آخرین ورژن اوبونتو ورژن چنده ؟ کدام رو برای من اماتور پیشنهاد میکنید که تهیه کنم ؟

و آخر اینکه با توجه به این که سیستم من لپ تاپه آیا اگر 2 سیستم عامل متفاوت رو روی یک هارد نصب کنم منجر به دردسر نمیشه ؟ من قبلا Fedora و XP رو باهم نصب کردم اما سر Unistall کردن این فدورا درد سر داشتم . یعنی فدورا حذف شد و ویندوز هم مشکلی نداشت اما بعدا مجبور شدم که هارد رو با یک سیستم دیگه فرمت کنم چون وقتی خواستم بعدا ویندوزم رو عوض کنم توی صفحه ی بوت Win Xp صفحه Desktop PC پدرم سیاه میموند. ](*,) ;D

آفلاین sahama

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • الهی به امید تو!
« پاسخ #9 : 23 شهریور 1387، 10:56 ب‌ظ »
سلام
ولی من یه مشکل با وایو داشتم
اوبونتو 8.04 در حمیط لایو اصلا بالا نیومد و دیسک آلترنیت هم بعد از نصب فقط خط فرمان رو به من داد!
لپ تاب مال یکی از دوستام بود که می خواستم لینوکسیش کنم!!
یا علی

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 23 شهریور 1387، 11:56 ب‌ظ »
واقعا سایتتون عالیه . ممنون از سرعت در پاسخ هاتون . 2-3 سوال دیگه از حضورتون داشتم.

من در قسمت shipit سایت اوبونتو فرم دریافت نسخه Desktop اوبونتو رو درخواست کردم . آیا واقعا ارسال میکنند؟

بعد اینکه الان آخرین ورژن اوبونتو ورژن چنده ؟ کدام رو برای من اماتور پیشنهاد میکنید که تهیه کنم ؟

و آخر اینکه با توجه به این که سیستم من لپ تاپه آیا اگر 2 سیستم عامل متفاوت رو روی یک هارد نصب کنم منجر به دردسر نمیشه ؟ من قبلا Fedora و XP رو باهم نصب کردم اما سر Unistall کردن این فدورا درد سر داشتم . یعنی فدورا حذف شد و ویندوز هم مشکلی نداشت اما بعدا مجبور شدم که هارد رو با یک سیستم دیگه فرمت کنم چون وقتی خواستم بعدا ویندوزم رو عوض کنم توی صفحه ی بوت Win Xp صفحه Desktop PC پدرم سیاه میموند. ](*,) ;D

سلام
مطمئنا میاد نگران نباش مال من که اومد.
ورژنی کهخ می فرستن 8.04 که تقریبا حدیده.
پاک کردن اوبونتو سادست یه ذره بگردبی یه پست براش پیدا می کنی توی همین انجمن.
در ضمن در مورد درایورهاتم نگران نباش برو توی سایت سونی بخش ساپورت .درایورهای ویستا لپ تاپتو پیدا کت.
حالا کافیه بری توی سایت سازنده های قطعات درایورهای  لینوکس اونها رو دانلود کنی یا حداقل اگه بعد از نصب اوبونتو مشکلی داشتی اینجاسوال کنی.
موفق باشی

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 23 شهریور 1387، 11:57 ب‌ظ »
سلام
ولی من یه مشکل با وایو داشتم
اوبونتو 8.04 در حمیط لایو اصلا بالا نیومد و دیسک آلترنیت هم بعد از نصب فقط خط فرمان رو به من داد!
لپ تاب مال یکی از دوستام بود که می خواستم لینوکسیش کنم!!

سلام
مشکل از کارت گرافیکه دعا می کنم intel نباشه ببینم کارتش چیه.
موفق باشی

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 24 شهریور 1387، 12:20 ق‌ظ »
وای نه ! گرافیک منم اینتله ! مشکلی داره؟؟؟؟

این لیسته قطعات منه :

http://iranianhackers.com/1.jpg
http://iranianhackers.com/2.jpg

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 24 شهریور 1387، 12:23 ق‌ظ »
انگار سری NR اصلا با لینوکس سازگار نیست. ببینید :

http://aqeeliz.com/2008/06/02/linux-on-sony-vaio-vgn-nr220e/

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 24 شهریور 1387، 12:40 ق‌ظ »
وای نه ! گرافیک منم اینتله ! مشکلی داره؟؟؟؟

این لیسته قطعات منه :

http://iranianhackers.com/1.jpg
http://iranianhackers.com/2.jpg

سلام
نگران نباش اینتل مشکلی نداره اما اگر اوبونتو نشناستش  اونوقت مشکل داره.
در کل نصب می شه برای تست با لایو بیا بالا.
موفق باشی