انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سینک با بیت تورنت؛ جانشین دراپباکس و غیره  (دفعات بازدید: 5919 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1393، 11:18 ب‌ظ توسط dorfa »

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ : سینک با بیت تورنت
« پاسخ #1 : 10 اردیبهشت 1392، 02:09 ب‌ظ »
خب اون چیزی که خودم فهمیدم رو میگم :) با تورنت که همه دیگه آشنا هستین؟ تو این روش سینک، شما اطلاعاتتون رو بایک کامپیوتر دیگه و نه یک سرویس ابری سینک میکنین همین! البته برای سینک کردن از روشی مشابه روش کار تورنت استفاده میکنه.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 10 اردیبهشت 1392، 04:51 ب‌ظ »
اگر اینطوره نمی تونه جایگزین سرویس های ابری باشه! یا معادلی برای سامبا و نیترو هست یا معادلی برای نرم افزارهایی کلود شخصی!؟
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1392، 07:30 ب‌ظ توسط دُرفا »

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 13 اردیبهشت 1392، 07:30 ب‌ظ »

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 19 اردیبهشت 1392، 10:19 ق‌ظ »
هنوز در کاربرد Bittorent sync موندم؟ ::)

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 19 اردیبهشت 1392، 10:48 ق‌ظ »
هنوز در کاربرد Bittorent sync موندم؟ ::)

من یه سیستم دارم تو خونه، یه سیستم هم دارم سر کار. کارام رو با این دوتا انجام میدم. برای اینکه مجبور نباشم اطلاعاتم رو هی رو فلش بریزم و بین این دوتا سیستم جابجا کنم با بیت تورنت اطلاعاتم رو سینک میکنم تا تغییرات بلافاصله رو اون یکی سیستم هم اعمال بشه.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 20 اردیبهشت 1392، 06:40 ب‌ظ »
من یه سیستم دارم تو خونه، یه سیستم هم دارم سر کار. کارام رو با این دوتا انجام میدم. برای اینکه مجبور نباشم اطلاعاتم رو هی رو فلش بریزم و بین این دوتا سیستم جابجا کنم با بیت تورنت اطلاعاتم رو سینک میکنم تا تغییرات بلافاصله رو اون یکی سیستم هم اعمال بشه.
این چیزی که شما میگید با الگوی تورنت نمی خونه! نرم افزارهایی وجود دارد که همین کار را به سبک دراپ باکس انجام می دهند چرا از تورنت استفاده کنیم؟
موارد زیر که با تورنت تعریف پیدا می کنند این میان چه کاره اند؟
tracker
seed
peer

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 28 اردیبهشت 1392، 10:59 ب‌ظ »
این چیزی که شما میگید با الگوی تورنت نمی خونه! نرم افزارهایی وجود دارد که همین کار را به سبک دراپ باکس انجام می دهند چرا از تورنت استفاده کنیم؟
موارد زیر که با تورنت تعریف پیدا می کنند این میان چه کاره اند؟
tracker
seed
peer

خوبه گفتم روش سینک کردنش مشابه تورنت هست! سید و پیر سیستم‌ها هستن و اینجور که به نظر میرسه سایت سازده نرم افزار نقش ترکر رو بازی میکنه. البته اطلاعات همه کد شده رد و بدل میشن پس هرکسی نمیتونه اطلاعات رو ببینه.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #8 : 29 اردیبهشت 1392، 07:26 ق‌ظ »
seed
تعداد کامپوتر هایی که آپ کردن . به معنای اینکه تعداد سرور ها بیشتر میشن و در نتیجه تعداد کانکشن ها هم بالا میرن و سرعتتون هم بالا میره

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 30 اردیبهشت 1392، 09:11 ب‌ظ »
خوبه گفتم روش سینک کردنش مشابه تورنت هست! سید و پیر سیستم‌ها هستن و اینجور که به نظر میرسه سایت سازده نرم افزار نقش ترکر رو بازی میکنه. البته اطلاعات همه کد شده رد و بدل میشن پس هرکسی نمیتونه اطلاعات رو ببینه.
فایل روی کامپیوتر خونه و تو اداره نیازش داریم
کامپیوتر خونه = seed
کامپیوتر اداره = peer/leech
سایت بیت تورنت = tracker
این الگویی که شما می گید چه شباهتی به مفهوم تورنت داره؟ اگر منظور همین الگوی بالا باشه، مشارکت peerها و seedها کجا است. در تورنت معمولی که همه میشناسیم تکه های یک فایل از کامپیوترهای ناشناس جمع آوری و روی سیستم ما دانلود می شود. اما این الگو که دقیقا مثل ssh زدن یا تبدیل کامپیوتر خونه به سروره! دیگه چرا از تورنت استفاده کنیم؟ امنیتی که کلید تورنت می تونه ایجاد  کنه، شیوه های دیگر هم روشهای امنیتی مختص خودشون رو دارند!

سیستم تورنت با ترکر:

سیستم تورنت بدون ترکر:

به معنای اینکه تعداد سرور ها بیشتر میشن و در نتیجه تعداد کانکشن ها هم بالا میرن و سرعتتون هم بالا میره
تعداد سرورها چطوری بیشتر می شود! فایل روی کامپیوتر خونه است و کامپیوتر اداره مقصده. سرورهای بیشتر از کجا اضافه میشوند به این دوتا؟

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
« پاسخ #10 : 30 اردیبهشت 1392، 09:50 ب‌ظ »
خب مثل دانلود تورنت با یک سید می مونه!
« آخرین ویرایش: 31 اردیبهشت 1392، 03:01 ب‌ظ توسط xubuntu4iran »

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 03 خرداد 1392، 09:55 ق‌ظ »
خب مثل دانلود تورنت با یک سید می مونه!
سید و لیچی که خودم باشه، تورنت و اشتراک منابع بیش از یک نفر چه معنی می ده؟

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 05 خرداد 1392، 03:40 ب‌ظ »
جواب رو پیدا کردم: کاملا مشابه یک سرویس ابری عمل میکنه اما فایلها مثل dropbox روی یک سرور معین نیستند.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 05 خرداد 1392، 09:46 ب‌ظ »
جواب رو پیدا کردم: کاملا مشابه یک سرویس ابری عمل میکنه اما فایلها مثل dropbox روی یک سرور معین نیستند.

یعنی واقعا از اولش نفهمیدی؟!!!  ???

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
پاسخ : سینک با بیت تورنت بهتر از Ubuntu1
« پاسخ #14 : 06 خرداد 1392، 12:00 ق‌ظ »
در سیستم ابری اطلاعات روی یک ابر نگهداری میشود.
در سیستم تورنتی اطلاعات رو کامپیوترهایی در سرارسر دنیا نگه داری می کنند.
بله، واقعا این قسمتش رو هنور هم نفهمیدم: آیا فایل قطعه قطعه و رمزگذاری شده به هر کامپیوتری برای نگهداری تحویل داده میشه؟ اگر اینطوری باشد، وقتی یک فایل بطور کامل از مبدا روی کامپیوترهای peer آپلود شد، در صورت قطع ارتباط مبدا و با خارج شدن اتفاقی یا عمدی یک کامپیوتر (peer) که قسمتی از فایل رو داره  چی میشه؟ (در سیستم ابری می تونیم فایل رو روی ابر نگهداریم و از مبدا قطع بشیم)
امکان از دست رفتن peer ها وجود داره؟ فایل ناقص نمی شود؟!
شما که فهمیدی توضیح بده.
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1392، 12:13 ق‌ظ توسط دُرف »