انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونگی آپگرید اوبونتو 12.04 به 13.04 از طریق DVD؟؟؟  (دفعات بازدید: 2627 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farshid-foss

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 283
    • محتوای باز
درود بر همگی
من نسخه اورجینال اوبونتو 13.04 (دانلود شده از سایت ubuntu.com) که بر روی dvd رایت شده رو در اختیار دارم و سیستم عامل فعلی بنده اوبونتو 12.04 (و البته در کنارش ویندوز 7) هستش.
قبلش یه سوال داشتم: اگه درست شنیده باشم با آپگرید کردن، نرم افزارها و شخصی سازیهای قبلی از بین نمیرن، آیا این مسئله درسته؟ آخه بنده اولین باره که میخوام اوبونتو رو آپگرید کنم، در این زمینه زیاد اطلاعات ندارم.
در ادامه این رو هم بگم که علیرغم جستجوهایی که در این سایت کردم، متاسفانه مطلب زیادی دستگیرم نشد. امیدوارم تاپیک تکراری ایجاد نکرده باشم و شرمنده اساتید نشده باشم.
در انتها ممنون میشم دوستان بصورت روتین و مرحله به مرحله، نحوه آپگرید کردن نسخه 12.04 به 13.04 رو از روی dvd (نه از اینترنت!) برای بنده توضیح بدن.
یک دنیا سپاس

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : چگونگی آپگرید اوبونتو 12.04 به 13.04 از طریق DVD؟؟؟
« پاسخ #1 : 11 اردیبهشت 1392، 08:02 ب‌ظ »
درسته برنامه هاتون پاک نمیشه اما برای آپگرید شما باید اول به ۱۲.۱۰ اپگرید کنید بعدش به ۱۳.۰۴
پیشنهاد من اینه که با aptoncd بکاپ پگیرید از برنامه هاتون بعدش اوبونتو رو فرش نصب کنید و بعدش برنامه ها رو ریستور کنید

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #2 : 11 اردیبهشت 1392، 08:08 ب‌ظ »
۱۲.۰۴ به ۱۳.۰۴ آپگرید نمیشه! ابتدا باید به ۱۲.۱۰ سپس به ۱۳.۰۴ متیتونید آپگرید کنید که به نظرم زیاد جالب نیست! ۱۲.۰۴ رو مستقیما به ۱۴.۰۴ میشه اما نمیشه مستقیما به ۱۳.۰۴ اپگرید کنید. اگه میخواهید از ۱۳.۰۴ استفاده کنید بهتره ۱۲.۰۴ رو پاک و ۱۳.۰۴ رو به جاش نصب کنید یا اینکه ۱۳.۰۴ رو در کنار ۱۲.۰۴ نصب کنی.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #3 : 11 اردیبهشت 1392، 08:20 ب‌ظ »
من پیشنهاد می کنم 12.04 تون رو نگه دارید و 13.04 رو کنارش نصب کنید و هر چی خراب کاری دوست دارید سر 13.04 بیارید. کلا آپدیت با DVD جالب از کار در نمیاد.

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #4 : 11 اردیبهشت 1392، 08:27 ب‌ظ »
کلا آپدیت با DVD جالب از کار در نمیاد.
درسته نتنها از دی وی دی بلکه اپگرید آنلاین هم همینطور
همین دیشب یکی از دوستان آپگرید کرد انقدر سیستمش نا پایدار و پر کرش شد که آخر پشیمون شد ری اینستال کرد

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #5 : 11 اردیبهشت 1392، 11:02 ب‌ظ »
نقل‌قول
بلکه اپگرید آنلاین هم همینطور
همین دیشب یکی از دوستان آپگرید کرد انقدر سیستمش نا پایدار و پر کرش شد که آخر پشیمون شد ری اینستال کرد
چقدر خوب می‌شد اگر در مورد چیزی اطلاعات کافی نداریم، در موردش اظهار نظر نکنیم :)
صرفا جهت اطلاع دوستان عرض می‌کنم روی سیستم خودم از ۱۲.۱۰ (به‌صورت اینترنتی) به ۱۳.۰۴ آپگرید کردم بسیار بسیار عالی و پایدار بود همه چیز، به‌قدری که سیستم خونه رو هم از ۱۲.۰۴ به ۱۲.۱۰ و سپس به ۱۳.۰۴ آپگرید کردم و هیچ‌گونه مشکلی تابه‌حال رخ نداده :)

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #6 : 11 اردیبهشت 1392، 11:19 ب‌ظ »
نقل‌قول
چقدر خوب می‌شد اگر در مورد چیزی اطلاعات کافی نداریم، در موردش اظهار نظر نکنیم :)
صرفا جهت اطلاع دوستان عرض می‌کنم روی سیستم خودم از ۱۲.۱۰ (به‌صورت اینترنتی) به ۱۳.۰۴ آپگرید کردم بسیار بسیار عالی و پایدار بود همه چیز، به‌قدری که سیستم خونه رو هم از ۱۲.۰۴ به ۱۲.۱۰ و سپس به ۱۳.۰۴ آپگرید کردم و هیچ‌گونه مشکلی تابه‌حال رخ نداده :)
اطلاع؟من در مورد تجربه ی شخصی خودم و دوستم صحبت کردم ... شما مشکل نداشتی دلیل نمیشه دیگران هم مشکل نداشته باشن ممکنه دوستم ی نرم افزار داشته بوده که با آپگرید مشکل داشته یا درایوراش مشکل داشته باشن یا هر چی این ی چیز مطالعاتی نیست تجربیه با اطلاع فرق داره

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #7 : 11 اردیبهشت 1392، 11:38 ب‌ظ »
چند لحظه پیش آپگرد اینترنتی به 13.04 تمام شد همه چیز خوب کار میکند
بجز gedit که خیلی زمان می بره تا یک فایل رو باز کنه
libreoffice دیر باز می شود ولی بدتر این که در باز کردن یک فایل 100 صفحه ای زمان زیادی میگره به چند ده ثانیه می رسه :o
بعد از فایرفاکس، compiz در صف پرمصرفترین های ram و cpu قرار داره.
کرومیوم کرش میکنه
skype در مخازن نیست!

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #8 : 12 اردیبهشت 1392، 12:04 ق‌ظ »
نقل‌قول
اطلاع؟من در مورد تجربه ی شخصی خودم و دوستم صحبت کردم ... شما مشکل نداشتی دلیل نمیشه دیگران هم مشکل نداشته باشن ممکنه دوستم ی نرم افزار داشته بوده که با آپگرید مشکل داشته یا درایوراش مشکل داشته باشن یا هر چی این ی چیز مطالعاتی نیست تجربیه با اطلاع فرق داره
این شد یه حرفی!
ولی شما کاملا کلی گفتی: «درسته نتنها از دی وی دی بلکه اپگرید آنلاین هم همینطور»
می‌تونستی بگی من آپگرید کردم و خوب نشد نه که آپگرید کلا خوب نمیشه :)

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
« پاسخ #9 : 12 اردیبهشت 1392، 12:37 ق‌ظ »
چند لحظه پیش آپگرد اینترنتی به 13.04 تمام شد همه چیز خوب کار میکند
بجز gedit که خیلی زمان می بره تا یک فایل رو باز کنه
libreoffice دیر باز می شود ولی بدتر این که در باز کردن یک فایل 100 صفحه ای زمان زیادی میگره به چند ده ثانیه می رسه :o
بعد از فایرفاکس، compiz در صف پرمصرفترین های ram و cpu قرار داره.
کرومیوم کرش میکنه
skype در مخازن نیست!
خوبه همه چیز به خوبی کار میکنه ها!  ;D
Freedom and community are important

آفلاین farshid-foss

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 283
    • محتوای باز
« پاسخ #10 : 12 اردیبهشت 1392، 10:31 ب‌ظ »
حالا با کاموای کدومتون برم تو چاه؟!!! ;D (شوخی کردم تو رو خدا جبهه نگیرید!)
با این تفاسیر بنده فکر کنم اگه 12.04 رو پاک کنم و از روی DVD اوبونتو 13.04 رو نصب کنم منطقی تر باشه.
نظر اساتید چیه؟

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #11 : 12 اردیبهشت 1392، 10:49 ب‌ظ »
با این تفاسیر بنده فکر کنم اگه 12.04 رو پاک کنم و از روی DVD اوبونتو 13.04 رو نصب کنم منطقی تر باشه.
نظر اساتید چیه؟
اگر ویندوز داری.
ممکنه بعد از آپگرید گراب ویندوز بپره.و گراب رو باید تعمیر کنی.
به نظر من همون ال تی اس رو نگه دار بعد به 12.04.3 آپدیت میشه و بعد هم به 12.04.4 ، بعد نسخه ال تی اس بعدی که اومد 14.04 اونو نصب کن. چون پشتیبانی 13.04 نه ماه بیشتر نیست.

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #12 : 13 اردیبهشت 1392، 12:19 ق‌ظ »
نظر اساتید چیه؟
اگر ویندوز داری.
به نظر من همون ال تی اس رو نگه دار بعد به 12.04.3 آپدیت میشه و بعد هم به 12.04.4 ، بعد نسخه ال تی اس بعدی که اومد 14.04 اونو نصب کن. چون پشتیبانی 13.04 نه ماه بیشتر نیست.

سلام
البته من  12.04 داشتم روش 13.04 ریختم ویندوزم هم خراب نشد
ممکنه هم خراب بشه :D
*گرابش البته

درسته برنامه هاتون پاک نمیشه اما برای آپگرید شما باید اول به ۱۲.۱۰ اپگرید کنید بعدش به ۱۳.۰۴
پیشنهاد من اینه که با aptoncd بکاپ پگیرید از برنامه هاتون بعدش اوبونتو رو فرش نصب کنید و بعدش برنامه ها رو ریستور کنید

این کار جواب نمیده لااقل واسه من جواب نداد میگفت که برنامه هاتو واسه 12.04 هست و ریستور نکرد
مجبور شدم دوباره دانلودشون کنم

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
« پاسخ #13 : 13 اردیبهشت 1392، 02:26 ق‌ظ »
نظر اساتید چیه؟
اگر ویندوز داری.

سلام
البته من  12.04 داشتم روش 13.04 ریختم ویندوزم هم خراب نشد
ممکنه هم خراب بشه :D
*گرابش البته
کنار پیندوز گنو/لینوکس نصب کنی مشکلی پیش نمیاد اما اگر کنار گنو/لینوکس ویندوز نصب کنی بوت لودر وبندوز جایگزین گراب میشه و این بوت لودر گنو/لینوکس و پارتیشن های مثل ext رو پشتیبانی نمیکنه بخاطر همین گنو/لینوکس محو میشه و با ریپیر و یا ری اینستال گراب مشکل حل میشه