انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نا پدید شدن برچسب ها و متن های سایت ها در فایر فاکس[حل شد]  (دفعات بازدید: 4184 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
چند وقته برچسب ها و متن های سایت ها تو فایرفاکس ناپدید شدن و قابل دیدن نیستند، مثلا این صفحه ی پستای مهم بهمن و اسفنده:

یا مثلا پایین duckduckgo:

تو همه ی سایت ها این جوریه، چی کار کنم درست بشه؟
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1392، 05:10 ب‌ظ توسط Rezwan.Derakhshan »

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
یعنی واقعا هیچ لینکی توی صفحه وجود نداره؟ یا داره و نمایش داده نمیشه؟ پیشنهادم اینه که Ctrl+Shift+I بزنید تا Inspector فعال بشه و موس رو روی بخش های مختلف ببرید و ببینید که اصولا توی کد وجود دارن یا نه. اگر بشه سورس صفحه رو ببینید که دیگه چه بهتر. با Style Editor هم cssهای لینک شده به صفحه رو غیرفعال کنید ببینید چیزی نمایش داده میشه یا نه؟ اسکریپت یا style خاصی رو نصب نکردید؟
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
یعنی واقعا هیچ لینکی توی صفحه وجود نداره؟ یا داره و نمایش داده نمیشه؟ پیشنهادم اینه که Ctrl+Shift+I بزنید تا Inspector فعال بشه و موس رو روی بخش های مختلف ببرید و ببینید که اصولا توی کد وجود دارن یا نه. اگر بشه سورس صفحه رو ببینید که دیگه چه بهتر. با Style Editor هم cssهای لینک شده به صفحه رو غیرفعال کنید ببینید چیزی نمایش داده میشه یا نه؟ اسکریپت یا style خاصی رو نصب نکردید؟
لینک ها وجود دارند فقط دیده نمی شن مثلا همین صفحه ی ویکی که گذاشتم پر از لینکه روشم کلیک می کنم درسته فقط نمی بینم شون انگار که رنگ متن ها سفیده(ولی نیست چون تنظیماتش رو نگاه کردم)،
یا مثلا وقتی تو duckduckgo می گم بره تو گوگل جست و جو کنه باید بنویسه !gi،

می نویسه چون مکان نما حرکت می کنه ولی من چیزی نمی بینم، این طوری:

الان تو حالت معمولی وقتی می گم مثلا برو تو گوگل جست و جو کن باید این طوری باشه:

ولی این شکلیه(خودم برجسته اش کردم تا معلوم بشه مکان نما جا به جا شده):

همه چی درسته، لینک ها درستن و کار می کنند و سورس صفحه هم درسته و هیچ مشکلی نداره تنها مشکل اینه که چیزی دیده نمی شه.

جدیدا هیچ اسکریپت یا استایل خاصی نصب نکردم. فقط یه سری فونت فارسی به پوشه ی فونت ها اضافه کردم. ممکنه به خاطر این باشه؟البته من همشون پاک کردم ولی تغییری ایجاد نشد.

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
خب شرایط آنچنان هم بغرنج نیست.
استایل ها رو غیر فعال کردید؟
Shift+F7 رو بزنید و علامت چشم کنار استایلها رو بردارید. ببینید تاثیری داره؟
میتونید فایرفاکس رو ریست کنید؟ یعنی تنظیمات (افزونه، پسورد و...) خاصی ندارید که نگران از دست رفتنش باشید؟
برای ریست کردن به صفحه:
about:supportبرید و گزینه  Reset Firefox رو بزنید...

نقل‌قول
فقط یه سری فونت فارسی به پوشه ی فونت ها اضافه کردم. ممکنه به خاطر این باشه؟
گمان نمی کنم...

Henry Ford

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
استایل ها رو غیر فعال کردید؟
Shift+F7 رو بزنید و علامت چشم کنار استایلها رو بردارید. ببینید تاثیری داره؟
تمام استایل ها رو غیر فعال کردم اما هم چنان چیزی دیده نمیشه، نوشته می شه ولی دیده نمی شه.
میتونید فایرفاکس رو ریست کنید؟ یعنی تنظیمات (افزونه، پسورد و...) خاصی ندارید که نگران از دست رفتنش باشید؟
برای ریست کردن به صفحه:
about:supportبرید و گزینه  Reset Firefox رو بزنید...
تنها مشکلی که برای ریست کردن دارم، تاریخچه ست که برام مهمه و آدرس صفحه هایی که رفتم رو لازم دارم قبلا می خواستم ریست کنم ولی به خاطر آدرسام بی خیال شدم چون خیلی وقتا شده چیزی رو خوندم 10 دقیقه بعد دنبالش رفتم دیکه نتونستم پیداش کنم،

افزونه ها رو که دوباره نصب می کنم ولی راهی نیست آدرس تمام صفحه های باز + تمام آدرس های تاریخچه رو به کمک خود فایرفاکس یا ترمینال بریزم تو یه فایل تکست؟ اگرم نمی شه خب دستی آدرس ها رو بر می دارم بعد ریست می کنم.

در ضمن، فایرفاکس رو که با دسترسی ریشه اجرا می کنم هیچ مشکلی وجود نداره و این مدت هم این طوری از فایرفاکس استفاده می کنم،

نمی شه یه جوری تنظمیات فایرفاکس روت رو با فایرفاکس کاربر معمولیم مطابقت بدم تا ببینم تو چی تفاوت دارن که این داره درست کار می کنه، ولی مال کاربر عادیم درست کار نمی کنه؟

ممنون از این که قدم به قدم راهنمایی می کنید. 

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
زنده باشید دوست عزیز.
تمام آدرس های تاریخچه رو اگه بخواید میشه ذخیره کرد. از طریق پنجره Library فایرفاکس و یا هرجای دیگه مثل ساید بار که لیست تاریخچه رو می بینید. گزینه های مورد نظر رو انتخاب کنید (مثلا today و yesterday رو) و بعد Ctrl+C و در در فایل متنی paste کنید. بوکمارک ها رو هم که میشه از طریق همون پنجره Library ازشون Backup گرفت و Restore کرد.
برای مقایسه پروفایلها اطلاعی ندارم اما ببینید میشه با profile manager کاری کرد. اول فایرفاکس رو کامل ببندید و سپس این رو در ترمینال اجرا کنید:
firefox -p

Henry Ford

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
و فراموش نکنم اگه میخواید دستی از پروفایلتون بکاپ بگیرید باید از مسیر:
~/.mozilla/firefoxاقدام کنید. اون پوشه ای که اسم عجیبی داره رو کپی کنید. بهمراه اون فایل profiles.ini و بعد از کارتون اونها را برگردونید سرجاش. البته همه این کارها رو با دقت انجام بدید. اطلاعات پروفایل اگه از دست بره دیگه نمیشه کاریش کرد.
موفق باشید...

Henry Ford

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
زنده باشید دوست عزیز.
تمام آدرس های تاریخچه رو اگه بخواید میشه ذخیره کرد.

همه رو ذخیره کردم، خیلی آسون بود ممنون از راهی که یاد دادید.
برای مقایسه پروفایلها اطلاعی ندارم اما ببینید میشه با profile manager کاری کرد. اول فایرفاکس رو کامل ببندید و سپس این رو در ترمینال اجرا کنید:
firefox -p

profile manager رو باز کردم و یه پروفایل جدید ساختم اما درست نشد، بعد پروفایلی رو که ساخته بودم + پروفایل پیش فرض رو حذف کردم و از نو یه پروفایل تازه ساختم اما مشکل پابرجا بود،
دست آخر هم فایرفاکس رو کلا ریست کردم ولی مشکل هنوز حل نشده.
و فراموش نکنم اگه میخواید دستی از پروفایلتون بکاپ بگیرید باید از مسیر:
~/.mozilla/firefoxاقدام کنید. اون پوشه ای که اسم عجیبی داره رو کپی کنید. بهمراه اون فایل profiles.ini و بعد از کارتون اونها را برگردونید سرجاش. البته همه این کارها رو با دقت انجام بدید. اطلاعات پروفایل اگه از دست بره دیگه نمیشه کاریش کرد.
موفق باشید...

دو دقیقه قبل از این که این پست رو بفرستید من فایرفاکس رو ریست کردم ](*,) البته پوشه ای که اسمش عجیب غریب بود رو خود فایرفاکس بهم داد اما فایل profiles.ini رو نداد، اگه profiles.ini نباشه دیگه نمی شه پروفایل قیلی رو برگردوند نه؟(البته بدم نشد تجربه شد!)

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
شایدم اصلا مشکل از فایرفاکس نباشه. چون من کرنل اوبونتو 12.04 رو از ورژن 3.2 به ورژن 3.5 (این ورژن در اوبونتو 12.04.2 بصورت دیفالت نصبه) ارتقا دادم و نمایش فونت ها و نوشته ها هم در فایرفاکس و هم در سایر پنجره ها بهم ریخت.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
فایل profiles.ini رو خودتون هم میشه بسازید. مثلا اگه اسم اون پوشه پروفایلتون اینجوری باشه:
string.default-numberکه بخش string حاوی یک رشته اعداد و حروف و بخش number هم یک عدد تصادفی هست، اونوقت فایل profiles.ini رو به این شکل ایجاد کنید.
[General]
StartWithLastProfile=1

[Profile0]
Name=default-number
IsRelative=1
Path=string.default-number
Default=1

در حقیقت باید بجای string و number اون رشته و عددی که مربوط به خودتون میشه رو بنویسید.
از اینکه مشکل هنوز پابرجاست متاسفم. مرورگرهای دیگه هم همین مشکل رو دارند؟ اگه نه یکبار فایرفاکس رو بطور کامل پاک کنید:
sudo apt-get remove --purge firefoxو دوباره نصبش کنید:
sudo apt-get install firefoxو این یعنی پاک کردن صورت مساله...
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1392، 10:33 ق‌ظ توسط vandu »

Henry Ford

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
شایدم اصلا مشکل از فایرفاکس نباشه. چون من کرنل اوبونتو 12.04 رو از ورژن 3.2 به ورژن 3.5 (این ورژن در اوبونتو 12.04.2 بصورت دیفالت نصبه) ارتقا دادم و نمایش فونت ها و نوشته ها هم در فایرفاکس و هم در سایر پنجره ها بهم ریخت.
کرنل اوبونتو رو به نسخه ی بالاتر از 3.2 آپگرید نکردم،
رفتم تو نسخه های قبلی کرنل هم امتحان کردم ولی اون جا هم همین مشکل بود.

فایل profiles.ini رو خودتون هم میشه بسازید. مثلا اگه اسم اون پوشه پروفایلتون اینجوری باشه:
string.default-numberکه بخش string حاوی یک رشته اعداد و حروف و بخش number هم یک عدد تصادفی هست، اونوقت فایل profiles.ini رو به این شکل ایجاد کنید.
[General]
StartWithLastProfile=1

[Profile0]
Name=default-number
IsRelative=1
Path=string.default-number
Default=1

در حقیقت باید بجای string و number اون رشته و عددی که مربوط به خودتون میشه رو بنویسید.
ممنون که با حوصله و قدم به قدم یاد می دید.

از اینکه مشکل هنوز پابرجاست متاسفم. مرورگرهای دیگه هم همین مشکل رو دارند؟ اگه نه یکبار فایرفاکس رو بطور کامل پاک کنید:
sudo apt-get remove --purge firefoxو دوباره نصبش کنید:
sudo apt-get install firefoxو این یعنی پاک کردن صورت مساله...
مرورگر های دیگه این مشکل رو ندارن، حتی فایرفاکس روت هم این مشکل رو نداره،
قبل از این که فایرفاکس رو دوباره نصب کنم رفتم پروفایل فایرفاکس روت رو برداشتم گذاشتم جای پروفایل کاربر عادیم اما بازم مشکل هم چنان بود،

آخر سر هم فایرفاکس رو کلا پاک کردم، دوباره نصب کردم، ولی هنوزم درست نشده. ](*,) ](*,)

این یعنی مشکل از فایرفاکس نیست؟ حالا از کجا بفهمم مشکل از کجاست؟(آخه چرا هرچی مشکل عجیب غریبه باید سر من بیاد ](*,) ](*,))

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
فایرفاکس رو ببند
از پوشه .mozilla تو پوشه خانگی بکاپ بگیر
پوشه .mozilla رو حذف کن
فایرفاکس رو اجرا کن
مشکل پابرجاست؟!

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
فایرفاکس رو ببند
از پوشه .mozilla تو پوشه خانگی بکاپ بگیر
پوشه .mozilla رو حذف کن
فایرفاکس رو اجرا کن
مشکل پابرجاست؟!
بله، این کار رو کردم الان هم دوباره انجام دادم، درست نشد، هم چنان چیزی دیده نمی شه.

آفلاین feeruzy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
    • My Personal Page
اگر فونت جدید نصب کردید مجوز دسترسی اونها رو 777 کنید.
زندگی جاریست!

آفلاین Rezwan.Derakhshan

• Jr. Member
  • *
اگر فونت جدید نصب کردید مجوز دسترسی اونها رو 777 کنید.
هورا \\:D/ \\:D/ بالاخره درست شد، ممنون از کمک بزرگی که کردید[۱++]

من تمام فونت هایی که نصب کرده بودم، به خاطر اتفاقی که برای فایرفاکس افتاده بود پاک کرده بودم و اصلا ازشون تو فایرفاکس استفاده نکردم ولی نمی دونم چطور این اتفاق برای فایرفاکس افتاد، خلاصه این طوری حل شد(شاید بعدا به کار کسی بیاد):

# chmod -R 777 usr/share/fonts

از همه ی دوستانی که برای حل مشکل کمک کردند، به خصوص آقای vandu که حوصله به خرج دادن، قدم به قدم راهنمایی کردند، تشکر می کنم.