انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دريافت يك وب‌سايت كامل‌ با كمك wget  (دفعات بازدید: 8923 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
همه ما در ويندوز با نرم‌افزارهاي دريافت وب‌سايت كار كرديم، دست‌كم اسم WebZip  يا WebsiteDownloader به‌گوشمان خورده و كمابيش با كارشان آشنايي داريم. اما براي دريافت كامل يك وب‌سايت در لينوكس چطور مي‌توان اين كار را كرد؟

براي دريافت كامل يك وب‌سايت، به‌منظور مشاهده آفلاين يا هر چيز ديگري، با كمك wget مي‌توان كار را پيش برد، اين دستور را ببينيد:

wget --recursive --domains forum.ubuntu.ir --page-requisites --html-extension --convert-links --restrict-file-names=windows --no-clobber --no-parent forum.ubuntu.ir/index.php
اين دستور وب‌سايت زير را به طور كامل دانلود مي‌كند.

forum.ubuntu.ir/index.php

انتخاب‌هايي (Option) كه در اين دستور استفاده كرديم، بدين شرح است:

recursive -- : تمام وب‌سايت را دانلود كن.

domains forum.ubuntu.ir-- : لينك‌هاي خارج از دومين forum.ubuntu.ir  را دنبال نكن.

page-requisites --: تمام عناصر موجود در صفحه را دريافت كن (تصاوير، css و از اين دست چيزها).

html-extension --: فايل را با پسوند .html ذخيره كن.

convert-links--:لينك‌ها را طوري تبديل كن كه بشود به‌طور آفلاين ازشان استفاده كرد.

restrict-file-names=windows --: اسم فايل‌ها را طوري عوض كن كه در ويندوز هم كار كنند.

no-clobber--:هيچ فايلي را بازنويسي نكن (در مواردي به‌كار مي‌رود كه دانلود قطع شده باشد و بخواهد مجدداً از سر گرفته شود).

no-parent --: يعني مسيرهاي بالاتر از index.php را باز نكن.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه

تا بعد
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1387، 05:21 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
پاسخ به: دريافت يك وب‌سايت كامل‌ با كمك wget
« پاسخ #1 : 02 مهر 1387، 08:43 ق‌ظ »
هنوز  امتحان  نکردم  چون ADSL ام قطع  شده  (هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم ... منظور 1000 تومان به بالا)
ولی خیلی عالیه  من 90%  دانلود هامو با wget انجام میدم ،  دستت درد نکنه....

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #2 : 02 مهر 1387، 11:16 ق‌ظ »
یعنی هر چی که رو هاست باشه دان میشه؟

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #3 : 02 مهر 1387، 12:25 ب‌ظ »
دستور های خلاصه تر رو اینجا توضیح دادم .
« آخرین ویرایش: 02 مهر 1387، 12:27 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #4 : 02 مهر 1387، 01:19 ب‌ظ »
سلام
دستت درد نکنه من از دموی webzip که با wine نصبش کرده بودم استفاده می کردم.
موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین کنجکاو!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 580
  • الکترونیک + برنامه نویسی + لینوکس
    • یک کنجکاو بلاگ!
« پاسخ #5 : 03 مهر 1387، 04:01 ق‌ظ »
من ویکی رو گذاشتم برای دانلود (برای تست!) و همچین زیاد خوب هم دانلود نکرد! با اینکه تنظیمات درست رو گذاشته بودم!
مثلاْ قالب دانلود نشده یا اینکه لینک ها به صورت آفلاین کار نمی کنن و باید فایل ها رو دستی بیارم!
تازه حوصله هم نکردم که کلش دانلود بشه! اما در کل جالبه!
«پشتکار»«پشتکار»«پشتکار»

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #6 : 03 مهر 1387، 12:53 ب‌ظ »
هر دو عزیز آقایان حسن حبیبی و حسین خسته نباشید.
ممنونم.
Godisnowhere

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 06 مهر 1387، 10:06 ب‌ظ »
این  مطلب   در   هفته نامه  کلیک  يكشنبه 31 شهريور 1387    هم   چاپ   شده  میخواستم  ببینم   این  مطلب  رو  شما برای  کلیک  نوشتی؟   چون  هیچ  منبعی هم  توی  کلیک  ذکر نشده !  فقط  توی  کلیک  کمی با  جمله ها بازی شده  ولی به  وضوح مشخصه که  مطلب  دقیقا  همینه که  شما  زحمتش رو کشیدید...

لینک  خبر  :  http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100949685508

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #8 : 07 مهر 1387، 12:53 ق‌ظ »
این  مطلب   در   هفته نامه  کلیک  يكشنبه 31 شهريور 1387    هم   چاپ   شده  میخواستم  ببینم   این  مطلب  رو  شما برای  کلیک  نوشتی؟   چون  هیچ  منبعی هم  توی  کلیک  ذکر نشده !  فقط  توی  کلیک  کمی با  جمله ها بازی شده  ولی به  وضوح مشخصه که  مطلب  دقیقا  همینه که  شما  زحمتش رو کشیدید...

متاسفم از این که یکی از دو قطعا مطالب رو از او یکی کپی برداری کرده و حتی به عکس هم رحم نکرده!
البته با در نظر گرفتن تقدم و تاخر نوشته ها مشخص می شه که...ویرایش شخصی شد...کیه!
کسی چه می دونه شاید هم ...ویرایش شخصی شد...
به امید روزی که شاهد چنین حرکاتی مخصوصا در جامعه ی باز متن نباشیم.
« آخرین ویرایش: 07 مهر 1387، 04:28 ب‌ظ توسط فاراب »
Godisnowhere

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 07 مهر 1387، 02:13 ق‌ظ »
این  مطلب   در   هفته نامه  کلیک  يكشنبه 31 شهريور 1387    هم   چاپ   شده  میخواستم  ببینم   این  مطلب  رو  شما برای  کلیک  نوشتی؟   چون  هیچ  منبعی هم  توی  کلیک  ذکر نشده !  فقط  توی  کلیک  کمی با  جمله ها بازی شده  ولی به  وضوح مشخصه که  مطلب  دقیقا  همینه که  شما  زحمتش رو کشیدید...

متاسفم از این که یکی از دو قطعا مطالب رو از او یکی کپی برداری کرده و حتی به عکس هم رحم نکرده!
البته با در نظر گرفتن تقدم و تاخر نوشته ها مشخص می شه که دزد کیه!
کسی چه می دونه شاید هم دزدی به دزد دیگه زده!... که می شه شاه دزد!
فقط اینو بدونین درسته اون که تو کلیکه منم دیدم عکس و مطالب بسیار شبیه اند خب من یه چیزی تو انجمن اصلی اوبونتو دیدم خوشم اومد اوردم اینجا حالا اینکه بعدا دوستی بعدا عنوان میکنن منم یه همچین چیزی نوشتم کمی عجیبه چون کلیک 21 سپتامبر اونو منتشر کرده اون عزیز 23 سمتامبر منتشر کرده با
منم نصفه شبی قبل از اینا مطلب رو گذاشتم دقیقا یک روز زودتر از کلیک حالا فکر کنم مشخصه که کی بدون اجازه کپی کرده و اما در کلیک اقای قربانی اون مطلب گذاشته و ربطی به من نداره من به ایشون خیلی ارادت دارم ولی خوبه منابع هم ذکر بشن
و بقول فاراب کمی هم رعایت بشه بگذریم... :'(

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #10 : 07 مهر 1387، 05:38 ق‌ظ »

دوست عزیز . من ضمیمه ی کلیک رو خوندم ! و تصمیم گرفتم که در مورد اون مطلب تحقیق کنم و مطلبی کامل تر رو در وبلاگ خودم منتشر کنم ! شما حتی به خودت زحمت ندادی مطلب من رو کامل بخونی و با مطلب کلیک مقایسه کنی ! من موارد بیشتری رو نسبت به ضمیمه ی کلیک مطرح کردم و آپشن های بیشتری رو آوردم. من کلی وقت گذاشتم و معادل کوتاه تر اون آپشن های بلند رو از مستندات wget پیدا کردم.

چون اون مطلب در ضمیمه ی کلیک روزنامه ی جام جم چاپ شده و دستورات دانلود یک سایت از طریق wget مشابه هست , از این به بعد کسی حق نداره در مورد دانلود یک سایت از طریق wget مطلب بنویسه ؟؟؟ فقط تنها چیزی که از مقاله ی ضمیمه ی کلیک خوشم اومد عکسش بود که از اون استفاده کردم !

واقعا متاسفم برای شما که اینچنین به نا حق تهمت میزنید ! کاربران قدیمی لینوکس من رو میشناسن و سابقه ی من رو میدونند. نیازی نیست برای افرادی مثل تو بخوام این مسائل رو توضیح بدم. من میتونستم اون متن رو کپی پیست کنم ولی این کار رو نکردم و وجدانم پیش خودم و خدای خودم راحته ! خیلی هم راحته !!!

از همه ی دوستان خواهش می کنم مطالب دو لینک زیر رو بخونن و قضاوت کنند !

http://linux2.wordpress.com/2008/09/23/72

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100949685508
« آخرین ویرایش: 07 مهر 1387، 06:12 ق‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 07 مهر 1387، 08:37 ق‌ظ »
دوستان   عزیز     جناب   حسن حبیبی    و   Hosein-Mec     جداً  از  اینکه  باعث  شدم  بحث  به اینجا  کشیده بشه  ازتون  عذر می خوام  ،  هدف  من  از  بیان این مطلب خدایی نکرده  ضایع  کردن شما نبوده  و نیست  و  فقط خواستم بدونم مطالب رو شما برای کلیک می نویسید یا نه ...  ضمنا  مطمئن هستم  که  سطح  دانش شما از  لینوکس و  اوبونتو  خیلی خیلی بالاتر از این مطلب هست که شخص من بخوام برچسب دزدی به دوستان باسابقه ای مثل شما بزنم ... تنها مشکلی که هست ذکر نکردن نام منبع  هست  که  منم توی خیلی از پست ها یی  که  زدم  متاسفانه  نام  منبع رو فراموش کردم  بنویسم و روزی همین بلا سرم خواهد آمد  :)   

هدف  شما  اطلاع رسانی بوده  و  همین کافیه  که  ازتون تشکر کنم ...
از حرف های فاراب هم ناراحت نشید  ، فاراب هم از بچه های قدیمیه و به گردن ما حق داره ، بهتره یه  نفر از خودمون این حرف ها رو بزنه تا اینکه یه نفر غریبه و خدای ناکرده بچه های فریوم های دیگه بیان و برچسب دزدی رو به کل جامعه ی اوبونتو ی ایران بزنن .
برای تموم شدن سوء  تفاهم ها خواهش می کنم لینک منبع رو هم ذکر کنید... 

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 07 مهر 1387، 03:22 ب‌ظ »

دوست عزیز . من ضمیمه ی کلیک رو خوندم ! و تصمیم گرفتم که در مورد اون مطلب تحقیق کنم و مطلبی کامل تر رو در وبلاگ خودم منتشر کنم ! شما حتی به خودت زحمت ندادی مطلب من رو کامل بخونی و با مطلب کلیک مقایسه کنی ! من موارد بیشتری رو نسبت به ضمیمه ی کلیک مطرح کردم و آپشن های بیشتری رو آوردم. من کلی وقت گذاشتم و معادل کوتاه تر اون آپشن های بلند رو از مستندات wget پیدا کردم.

چون اون مطلب در ضمیمه ی کلیک روزنامه ی جام جم چاپ شده و دستورات دانلود یک سایت از طریق wget مشابه هست , از این به بعد کسی حق نداره در مورد دانلود یک سایت از طریق wget مطلب بنویسه ؟؟؟ فقط تنها چیزی که از مقاله ی ضمیمه ی کلیک خوشم اومد عکسش بود که از اون استفاده کردم !

واقعا متاسفم برای شما که اینچنین به نا حق تهمت میزنید ! کاربران قدیمی لینوکس من رو میشناسن و سابقه ی من رو میدونند. نیازی نیست برای افرادی مثل تو بخوام این مسائل رو توضیح بدم. من میتونستم اون متن رو کپی پیست کنم ولی این کار رو نکردم و وجدانم پیش خودم و خدای خودم راحته ! خیلی هم راحته !!!

سلام حسین جان من قسط اهانت نداشتم بنده از قضا خیلی جا ها که مطلب لینوکسی هست مطالب شما رو میبینم و کلی هم استفاده کردم بابا من لینوکس رو دارم از امثال شما یاد میگیرم ولی جدی اینجوری شده شما هم که گفتید مطلبتون مال کلیکه ولی از لحاظ ایده بیشتر
خب دمت گرم که بررسی کردی این وسط ظاهرا فقط خود کلیک بررسی نکرده منم بهشون دیشب اعصابم خورد شده ایمیل دادم و گوشزد کردم تو اون که بهتره منابع رو هم ذکر کنن حداقل نام انجمن رو بهر حال اگه سوءتفاهمی شده شما منو ببخش
چاکریم تا بعد

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #13 : 07 مهر 1387، 04:23 ب‌ظ »

منظور من از به کار بردن اون کلمه، که الان به خاطر احترام به مدیریت سایت حذفش کردم، چیزی بود که متاسفانه در خیلی از جنبه های زندگی ما ایرانی ها جریان داره. وقتی که میبینید مقاله تون توی یه کنفرانس در پیت رد می شه و دقیقا همون مقاله به یه اسم دیگه توی کنفرانس کشوری با نام کسی دیگه ای ارائه می شه و accept می شه و صاحب مقاله ی شما با همون مقاله نهایتا بورسیه می گیره و دست شما هم به هبچ جا بند نیست و هر چه فریاد می زنید به حایی نمی رسه، یا وقتی پایان نامه تون به اسم کس دیگه سر از دانشگاه دیگه در می آره، اون وقت درک باید دید عکس العمل شما در مورد دیدن موارد مشابه چیه.
من نمی دونم کی اول به خودش زحمت داده و یه ترجمه ی ساده از wget --help یا man wget کرده و قضاوتی هم نکردم فقط نوشتم از تاریخ ارسال می شه فهمید که کدوم زودتر بوده. پس اگر حق با شماست، دلیلی نداره که بخواهید اینجوری کنترل خودتون رو از دست بدید:
نقل‌قول
نیازی نیست برای افرادی مثل تو بخوام این مسائل رو توضیح بدم

حتی در صورتی که بخشی از مطلب و یا عکسی از یه مطلب رو ذکر می کنیم، شایسته است که بنویسیم " به نقل از ...... با ویرایش و افزایش " و منبع عکس هم همینطور: " عکس از ..... " چیزی که در خیلی از وب سایت ها و وبلاگ ها برای رعایت حقوق دیگران، رعایت میشه.
کار نامه ی هر کس هم در هر جایی که فعالیت داره، معرف شخصیتش هست.مخصوصا برخورد وی با موارد مشابه:

این نحوه برخورد هر کسه که شخصیت اون رو در ذهن مردم می سازه نه به رخ شکیدن قدمت و غرور کاذب.
بنده فکر می کنم عنوان کردن خیلی از مسائل  در شان شما نیست، پس بهتره این بحث همین جا تموم شه. در نهایت اگر ما معرف یه فرهنگ جدید در نرم افزار هستیم، اول باید از خودمان شروع کنیم. به قول معروف :
خود شکن، آیینه شکستن هنر نمی باشد.

« آخرین ویرایش: 07 مهر 1387، 04:25 ب‌ظ توسط فاراب »
Godisnowhere

آفلاین sudotux

• *
« پاسخ #14 : 07 مهر 1387، 07:08 ب‌ظ »
woooooooow !

دوست عزیز خوبه هنوز نقل قول مطلب شما وجود داره ! با خوندن جملات زیبای شما کاملا میشه به سطح فرهنگ و شخصیت شما پی برد که چقدر مودبانه به من تذکر دادید ! مجددا نقل قول جملات گرانبهاتون رو میذارم تا بقیه دوستان به شخصیت و ادب والای شما پی ببرند. اگر هم من خطا کرده باشم , آیا شما باید به این شکل بسیار زشت و زننده حرف بزنید !؟ واقعا متاسفم ...

نکته ی دوم اینکه مقاله ی من کوچکترین شباهتی به مقاله ی ضمیمه ی کلیک نداره !! فقط عکس رو از اون مقاله استفاده کرده بودم که اون رو هم عوض کردم ! دیگه کوچکترین شباهتی بین مقاله ی من و ضمیمه ی کلیک وجود نداره ! من روی مطلب خودم چند ساعت کار کردم و زحمت کشیدم و روی تک تک دستورات کلی آزمایش انجام دادم و برام قابل درک نیست که فردی بخواد تهمت دزدی به من بزنه !

بازم تاکید می کنم که کوچکترین شباهتی بین مطلب من و ضمیمه ی کلیک وجود نداره که بخوام به منبع لینک بدم !

جام جم صاحب مقاله نیست !!

مسئله ی مهم بعدی اینه که الان با کمی جستجوی ساده لینک اصل مطلب رو پیدا کردم ! اصل مطلب مربوط به سایت linuxjournal.com است و متاسفانه روزنامه جام جم بدون ذکر منیع, فقط کپی برداری کرده یا بهتره بگیم دزدی کرده ! و نکته ی قابل تامل در اینجا اینه که تا الان شما داشتید سنگ یک روزنامه ی دزد رو به سینه میزدید ! که این موضوع جای تفکر در مورد انگیزه ی شما از این کار داره !

در نهایت مطمئن باش که با اینگونه برخوردهای زشت و ناپسند در جامعه کاربران ایرانی اوبونتو نمی تونی خودت رو معروف کنی ! بهتره که با کمک به کاربران سعی کنی خودت رو نشون بدی و هر جایی هم لغزشی از کسی دیدی به شیوه ای مودبانه و بزرگوارانه که معرف شخصیت و منش شما باشه با اون شخص برخورد کنی. این مسئله توی آموزه های دینی مون هم اومده که هیچ کس حق نداره گناه کسی را ( حتی گناه خودش را ) فاش کند و آبروی کسی را بریزد که متاسفانه شما در این مورد هم چیزی نمی دونید ...

من اگر هم اشتباه کرده باشم ( که همچین اعتقادی ندارم ! ) کاملا مشخص هست که از روی قصد و غرض نبوده و دوستان می دونند که من دزد نیستم و میتونم با دادن لینک منبع اشتباه خودم رو جبران کنم. ولی برخورد بد شما و فاش شدن شخصیت زشتتون دیگه قابل جبران نیست و همه متوجه این موضوع شدند.
« آخرین ویرایش: 07 مهر 1387، 07:14 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »