انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کرومیوم مرورگر پیش فرض در اوبونتو 13.10 و جایگزین فایر فاکس میشود؟!  (دفعات بازدید: 2598 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
اینم لینکش
http://www.omgubuntu.co.uk/2013/05/chromium-to-replace-firefox-as-default-browser-in-ubuntu

اینم خلاصش  ;)

Key Points:

Developers debating switch to Chromium
Chormium ‘more popular’ than Firefox, as well as more performant
Switch would create ‘consistency’ between Ubuntu Touch & Ubuntu desktop as both use Webkit
Unity Web Apps will be able to use Chromium ‘Chromeless’ mode
Stable releases of Chromium will be released as they’re available, much like Firefox
Firefox will remain updated and available to install from Software Center
Final decision to be taken after feedback with community

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
میشه یکم هم فارسی توضیح بدید؟
چی شد که این تصمیم را گرفتند؟فایرفاکس چه مشکلی داشت؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
فایرفاکس که مشکلی نداشته و هنوز تصمیم قطعی نگرفتند،ظاهرا یه بحث هست و میخوان ببینن فیدبک کاربرها چه طوره و به نظر میات بیشتر به برنامه های آینده ای که اوبونتو در پیش داره ربط داشته باشه گفتن کرومیوم پایدارتره و محبوبتره و میشه اپلیکیشن ها رو به شکل chromless روش استفاده کرد و اشاره ای هم به بحث روز شرکت کنونیکال کردن که بحث سیستم عامل عامل برای تبلت ها و گوشی ها هست و گفتن بر فرض هم که این اتفاق بیفته همچنان فایر فاکس در مخازن رسمی وجود داره و کاربرا میتونن استفاده کنن

آفلاین samn

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
حداقل ترین فایده کرومیوم اینه که می شه روش تجربه آخرین نسخه فلش پلیر رو داشت.

آفلاین cartoonist

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
همین سیاست‌های کنونیکاله که اوبونتو رو از چشم من می‌ندازه! به نظرم اوبونتو باید حامی نرم‌افزارهای آزاد باشه. معنای «open» برای گوگل با معنای «open» در جوامع open source خیلی فرق می‌کنه.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
منم کاربر کرومیوم هستم(هر چند الان تو فدورا هستم و با فایرفاکس کار میکنم) ولی به نظرم اوبونتو باید به موزیلا و فایرفاکس احترام میذاشت و ازشون حمایت میکرد.

آفلاین Object69

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
شرمنده که این عبارت رو به کار میبرم  : احمقانه ترین کاری هست که کنونیکال میتونه انجام بده . پایداری در کرمیوم ؟ جالبه  . تازه بعد از این همه مدت فهمیدیم که در کرمیوم چیزی به نام پایداری هم هست . آخه از فایر فاکس مرورگر پایدار تر هم داریم ؟ آخه بزرگترین برنامه نویس های وب سایت از فایر فاکس استفاده میکنند برای تست . حالا کنونیکال میاد و میگه کرمیوم پایداره . جالبه .
ظاهرا تا چند وقته دیگه باید بریم سراغ یه توزیع دیگه . چون این شرکت فکرهای بدی توی سرشه .

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
من که به کرومیوم زیاد اعتماد ندارم. بعضی وقتا شروع به دانلود یه چیزی می کنه. فقط از روی سیستم مانیتور میشه فهمید. تا حالا نتونستم بفهمم چه غلطی داره می کنه. کلا به هر چیزی که ماله گوگله نمی شه اعتماد کرد.

پ نوشت: حالا اطلاعات من که به درد عمه گوگلم نمی خوره ولی دوستانی که هسته ای مسته ای چیزی هستن بهتره از این استفاده نکنن.  ;D
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
پایداری در کرمیوم ؟ جالبه  . تازه بعد از این همه مدت فهمیدیم که در کرمیوم چیزی به نام پایداری هم هست . آخه از فایر فاکس مرورگر پایدار تر هم داریم ؟ آخه بزرگترین برنامه نویس های وب سایت از فایر فاکس استفاده میکنند برای تست . حالا کنونیکال میاد و میگه کرمیوم پایداره . جالبه .
در اینکه کرومیوم پایدارتره شکی نیست. من تقریبا هر روز با کامپیوتر کار میکنم و تا حالا 1 بار هم ندیدم کرش کنه. ولی همین امروز رو فدورا بودم و فقط فایرفاکس نصب داشتم. در مدتی که فایرفاکس باز بود 3 بار کرش کرد.(نسخه 20)
و اما در مورد برنامه نویسای وب. استفاده از فایرفاکس بخاطر قدرتش در CSS هست و بس.(اگه غیر از اینه بهم بگید ;))

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
خدمت دوستمون sam.k بگم که اون مرورگری که میشه تجربه آخرین نسخه فلش رو باهاش داشت گوگل کروم هست نه کرومیوم. کرومیوم نه فلش داره و نه pdf خوان. در واقع کرومیوم نسخه متن باز و آزاد گوگل کروم هست.
دلیل این تصمیم هم به سیستم عامل آینده اوبونتو و گوشی اوبونتو بر میگرده که مثل اینکه مشترکات خیلی زیادی با کرومیوم داره تا با فایرفاکس.
البته این رو هم بگم که اینجا فقط بحث پیش فرض بودن مطرحه و نه بیشتر؛ یعنی مرورگر کرومیوم احتمالا جای فایرفاکس رو بعنوان مرورگر پیش فرض میگیره و فایرفاکس همچنان در مخازن با قدرت حضور خواهد داشت و بطور کامل پشتیبانی میشه.
اما من واقعا فایرفاکس رو دوست دارم و تابحال اصلا مشکلی هم باهاش نداشتم. بهترین قسمتش هم افزونه هاش هستن که عالین.
به امید موفقیت اوبونتو و فایرفاکس.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین Object69

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
پایداری در کرمیوم ؟ جالبه  . تازه بعد از این همه مدت فهمیدیم که در کرمیوم چیزی به نام پایداری هم هست . آخه از فایر فاکس مرورگر پایدار تر هم داریم ؟ آخه بزرگترین برنامه نویس های وب سایت از فایر فاکس استفاده میکنند برای تست . حالا کنونیکال میاد و میگه کرمیوم پایداره . جالبه .
در اینکه کرومیوم پایدارتره شکی نیست. من تقریبا هر روز با کامپیوتر کار میکنم و تا حالا 1 بار هم ندیدم کرش کنه. ولی همین امروز رو فدورا بودم و فقط فایرفاکس نصب داشتم. در مدتی که فایرفاکس باز بود 3 بار کرش کرد.(نسخه 20)
و اما در مورد برنامه نویسای وب. استفاده از فایرفاکس بخاطر قدرتش در CSS هست و بس.(اگه غیر از اینه بهم بگید ;))

دوست عزیز محض اطلاعتون بگم که قدرت فایرفاکس در همه زبان های وب هست . مخصوصا جاوااسکریپت وگرنه سی اس اس رو اکثرا خوب پشتیبانی میکنند .

آفلاین !

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 586
  • Don't Panic!
    • مانیتورینگ سایت
من با کروم رو تبلتم و پی سیم که مرور میکنم بین هم سینک میشه اطلاعات مرور شده وقتی با اکانت گوگلم  یکپارچه شه کروم؛ .فکر کنم کنونیکال هم همچین کاری بخواد کنه؛
البته فایرفاکسامم سینک میشن اما با یکسری کدو گمونم اکانت موزیلا؛ ولی خب اکانت گوگل ساده تره؛ و شایدم در آینده اکانت کنونیکال ;D
I just felt like running

Altern AI Directory --- GitHub