انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نمی توانم UBUNTU یا KUBUNTU 8.04 رو CPU INTEL Q6600/INTEL MB نصب کنم. چرا؟  (دفعات بازدید: 6467 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 159
سلام دوستان عزیز
من یه مشکلی دارم: یه کامپیوتر با مشخصات زیر تهیه کردم

MB INTEL DP43TF
CPU INTEL Q6600
H.D.D 250SATA MAXTOR
DVD-RW ASUS SATA
RAM 2GB PATRIOT 800/64
MODEM INTEL 3CHIP
و ....
ویندوز XP رو تونستم روش نصب کنم اما هر کاری کردم نتونستم که هیچ نوع لینوکسی روش نصب کنم مثل FEDORA CORE 8 AND 7 و UBUNTU 8.04 و KUBUNTU 8.04 و SUSE 10 و...
البته UBUNTU و KUBUNTU به صورت SERVER  نیستند و این خیلی برام عجیب هست که چرا نتونستم روی INTEL Q6600 اوبونتو نصب کنم در حالی که خیلی هم به لینوکس نیاز دارم
اگه میشه راهنماییم کنید که چطور این مشکل رو حل کنم
نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
سلام
 به نظر من از بین قطعات سیستم شما فقط CPU مشکوک است.برای انتخاب توزیع مخصوصتان باید به معماری پردازنده توجه کنید و با توجه به اون توزیع رو انتخاب کنید.معماری پردازنده رو فکر کنم بتونید از سایت Intel متوجه بشوید.
نمی دونم شاید لینوکس با CPU های چهار هسته ای کار نمی کند.
البته من اطلاعاتم در این زمینه کم است .
دیگر عزیزان مطمئنا شما را راهنمایی خواهند کرد.
موفق باشید

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
درود
اینکه می گید نتونستید یکم توضیح بیشتری بدید
جایی گیر می کنه؟
پیغامی میده؟
نصب میشه بالا نمیاد؟
مشکل دقیقاً چیه؟

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
سلام
حتی از درون ویندوز هم نشد که نصب بشه
وقتی cd  اوبونتو رو می ذارم و resrart می کنم اول زبان رو انتخاب می کنم و بعد از 1 تا 2 دقیقه این رو می ده:
Busy Box v1.1.3 (Debian 1:1.1.3-5ubuntu12) Built-in Shell (ash)

Enter 'help' for a list of built-in commands

(initramfs)_

البته این ورژن اوبونتو desktop edition هست و در گیرم که یه server edition  گیر بیارم شاید حل بشه . یه سوال دیگه : شاید حتما باید یه لینوکس server  روش نصب کنم چون cpu  2 تا هسته 2 تایی هست و حتما باید 64 bit  باشه. نمی دونم شاید!!!!!!!!!!!
لطفا کمک کنید چون بشدت نیاز به لینوکس دارم و همه کارهام مونده
مرسی
نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
سلام
حتی از درون ویندوز هم نشد که نصب بشه
وقتی cd  اوبونتو رو می ذارم و resrart می کنم اول زبان رو انتخاب می کنم و بعد از 1 تا 2 دقیقه این رو می ده:
Busy Box v1.1.3 (Debian 1:1.1.3-5ubuntu12) Built-in Shell (ash)

Enter 'help' for a list of built-in commands

(initramfs)_

البته این ورژن اوبونتو desktop edition هست و در گیرم که یه server edition  گیر بیارم شاید حل بشه . یه سوال دیگه : شاید حتما باید یه لینوکس server  روش نصب کنم چون cpu  2 تا هسته 2 تایی هست و حتما باید 64 bit  باشه. نمی دونم شاید!!!!!!!!!!!
لطفا کمک کنید چون بشدت نیاز به لینوکس دارم و همه کارهام مونده
مرسی

سلام
نه فكر نمي كنم مشكل از اون باشه.
منم با دو هسته نصب كردم.
موفق باشي

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
چند هارد دارید؟
اگر بیشتر از یکی
نقل‌قول
If the boot problem happens after the Ubuntu installation (after second reboot) and you have multiple disks, sometimes the disk order at boot is wrong (it is a known bug: [WWW] https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+s...grub/+bug/8497). In such cases, edit c:\ubuntu\disks\boot\grub\menu.lst. You have to change all the lines "root (hdX,Y)/ubuntu/disks" to "root ()/ubuntu/disks". Also edit the line that starts with "#groot=(hdX,Y)/ubuntu/disks" to "#groot=()/ubuntu/disks".

این کار رو انجام بدید

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
سلام
من یه هارد 250 گیگا بایتی دارم که 100 تاش رو اکس پی نصب کردم و 150 تای باقی مونده رو اصلا فرمت نکردم ( اصلا تو فرمت کردن ویندوز نیاوردمش) یعنی ویندوز الان فقط 100 گیگ رو میبینه. یعنی تو ویندوز فقط یه درایو 100 گیگی دارم. فقط. می خواستم که رو اون 150 گیگ فرمت نشده لینوکس نصب کنم. اما هیچ نوعیش نصب نمی شه. حتی suse 10.3, 10.2 و fedora 7 , 8  و حتی desktop edition ubuntu و kubuntu  و البته این که نقل قول کردید رو هنوز انجام ندادم. نتیجه اون رو هم می گم پس از انجام دادن ممنون اما ممکن هست از 64 bit بودن cpu باشه؟
مرسی

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
درود

به نظرم شما بایستی از نسخه alternate برای نصب استفاده کنید

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
درود

سلام  دوباره  به  همه  دوستان  عزیز 
  مشکل من  حتی  با  alternate  هم  حل نشد هم  ubuntu  هم  kubuntu  هر دوی alternate ها رو  تهیه کردم اما  کماکان  خطای قبلی رو  میده  من  که کلافه شدم  حالا که اینطور   هست  هر جوری که شده  باید   ubuntu   روش نصب کنم  عجیب اینجاست که  بوت  می شه  و بعد  می گه  که  unmount CD rom . با یکی از دوستان  مشورت کردم  گفت  از  virtual box استفاده کنم  که خدا رو شکر  اون رو هم فروخنتد به  sun  و با توجه با اینکه  من  سخت افزار ۶۴ بیتی دارم  کاش می شد  که virtual box 64 bit win xp 64 bit host و   virtual box 32  bit win xp 32 bit host تهیه می کردم البته این دوستمون گفت شاید بشه که تهیه کرد به هر حال  فعلا ما که هر روز ساعتها  در گیر نصب ubuntu   روی pc خونه هستیم . اما  هر چه   هست  از درایور های   dvd rom و  hard ناشی می شه 

آفلاین saeed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
نسخه بتای 8.10 رو هم تست کرده اید ؟

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
درود

سلام  دوباره  به  همه  دوستان  عزیز 
  مشکل من  حتی  با  alternate  هم  حل نشد هم  ubuntu  هم  kubuntu  هر دوی alternate ها رو  تهیه کردم اما  کماکان  خطای قبلی رو  میده  من  که کلافه شدم  حالا که اینطور   هست  هر جوری که شده  باید   ubuntu   روش نصب کنم  عجیب اینجاست که  بوت  می شه  و بعد  می گه  که  unmount CD rom . با یکی از دوستان  مشورت کردم  گفت  از  virtual box استفاده کنم  که خدا رو شکر  اون رو هم فروخنتد به  sun  و با توجه با اینکه  من  سخت افزار ۶۴ بیتی دارم  کاش می شد  که virtual box 64 bit win xp 64 bit host و   virtual box 32  bit win xp 32 bit host تهیه می کردم البته این دوستمون گفت شاید بشه که تهیه کرد به هر حال  فعلا ما که هر روز ساعتها  در گیر نصب ubuntu   روی pc خونه هستیم . اما  هر چه   هست  از درایور های   dvd rom و  hard ناشی می شه 

اول باید بخاطر اینکه به سفارش من بابت تهیه نسخه آلترنیت به زحمت افتادید و جوابتون رو نداد پوزش بخوام

دوم اینکه یه سرچ توی اینترنت زدم چند جا مشکل شبیه شما مطرح شده بود ( جالب بود که ۲ جا پیشنهاد آلترنیت کرده بودن که به خودم امیدوار شدم  ;D ) و یک گزارش باگ هم دیدم . حالا شما یه چک بکنید لیست سخت افزار ساپورت شده در کرنل جدید را اگر سخت افزار شما داخل این لیست بود که یا کرنل رو یه جورائی باید رو هاردی بخورونیم و اینستال سی دی درست کنیم یا ۱۹ روز صبر کنید تا ۸.۱۰ بیاد

سوم اینکه هارد رو به یه سیستم قدیمی تر وصل کنید و لینوکس رو نصب کنید بعد روی سیستم خودتون آزمایش کنید اگر مشکل از خود مین یا سی پی یو نباشه باید بالا بیاد . بعد باز مشکل با دی وی دی داشتید کرنل رو آپگرید کنید

موفق باشید

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
سلام
  خوب فکر کنم سه تا راه  حل دارم ::)
  ۱−  از virtual box کنم که تا  آخر هفته  دستم  می رسه   8)

۲−  سیستم  دیگه ندارم  مگه اینکه یه جوری از یکی از  دوستان  بخوام که  هاردم رو بذارم  و  اوبونتو  روش نصب شه  و  بعد  چک  کنم  ببینم  مشکل از مین  یا سیپیو  نیست یا   هست  که البته بعید میدونم         چون  q6600 حدود  ۲۰  نوع  لینوکس رو  ساپورت  می کنه  البته  اوبونتو  توی  لیستش  نیست  اما  اوبونتو   لینوکس  سازگاری  هست :o 

۳−  منتظر  ۸٫۱  باشم  که  البته  نمی دونم  که  آیا  ۸٫۱  مشکلم رو حل خواهد کرد یا  نه ???

یه بارم  یه  دی وی  دی   ide  گذاشتم  و دیدم  که  dvd  رو  خوند  و  وقتی  به  هارد  رسید  باز  پیغام  داد  که  هارد  رو  نمیشناسه  پس  احتمالا  راه  ۲  رو  باید  آخر  تست  کنم  امید وارم  که  با       VM  ware  مشکلم  حل بشه  ](*,) 

حالا  یه  سوال  چطور  بفهمم  که  ۸٫۱   چه سخا  افزار هایی رو  ساپورت  می کنه  در ضمن  اینکه  می فرمایید  کرنل  رو  بگردم  و   آپدیت  کنم  چطوری  هست   خوب  من  حرفه ای نیستم  مثل  شما :oops:
ممنون     

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
سلام
لازم    هست بگم که از virtual box استفاده کردم و تونستم که اوبونتو   نصب کنم  البته  تصویرش کوچیک    هست و اگه بشه  تصویرش رو   طوری   بزرگ  کنم  که   انگار  توی  خود   اوبوتو  هستم   بهتر  میشه  چون  الان  کوچیک  هست  و  خیلی  از  پنجره  ها  رو  کامل  نشون  نمیده 

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
دوستان
بالاخره حل شد
البته از اول هم حل شده بود ولی من نمی دونستم در حقیقت با تغییر bios تو منوی اون در حالتهای دیگه بالاخره حل شد