انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکلات و سوالات در مورد نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 3483 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hadi_pgu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
پاسخ : مشکلات و سوالات در مورد نصب اوبونتو
« پاسخ #15 : 13 خرداد 1392، 03:02 ب‌ظ »
چرا از طریق ویندوز نصب می کنید؟ازش یک بوتیبل بسازید و با بوت نصبش کنید(خیلی بهتره)

اگر من  می خواستم از طریق بوت نصب  کنم  بوتم صد در صد وبندوزم  میپره  من دچار مشکل  مشیم  چون با بوت  فقط یک از این دو  ویندوز یا لینوکس بالا میاد پس چه بهتر در داخل  ویندوز نصب بشه اینطور دوتاشو داری مگه  اینطور نیست؟

بوت گراب چه فایده داره؟؟
« آخرین ویرایش: 13 خرداد 1392، 03:09 ب‌ظ توسط hadi_pgu »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #16 : 13 خرداد 1392، 03:45 ب‌ظ »
چرا از طریق ویندوز نصب می کنید؟ازش یک بوتیبل بسازید و با بوت نصبش کنید(خیلی بهتره)

اگر من  می خواستم از طریق بوت نصب  کنم  بوتم صد در صد وبندوزم  میپره  من دچار مشکل  مشیم  چون با بوت  فقط یک از این دو  ویندوز یا لینوکس بالا میاد پس چه بهتر در داخل  ویندوز نصب بشه اینطور دوتاشو داری مگه  اینطور نیست؟

بوت گراب چه فایده داره؟؟
چرا همچین فکری می کنید؟
در هنگام نصب یک پارتیشن خالی بهش بدید تا هم اوبونتو را داشته باشید هم ویندوزتون را و بتونید با گراب بینشون سویچ کنید
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین shahrooz68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
« پاسخ #17 : 13 خرداد 1392، 05:57 ب‌ظ »

بوت گراب چه فایده داره؟؟

نه دوست عزیز اصلا اینطور نیست. سیستم‌عامل‌های لینوکسی (اوبونتو و...) رو میشه همراه با ویندوز داشت. برای شما پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو دانلود کنید و بخونید:

http://ubuntu-book.org/

توش روش نصب رو هم توضیح داده (حتی با چند مورد تصویر)

در عین حال باید بگم که گراب یه نرم‌افزاره که جهت بوت کردن سیستم عامل استفاده میشه. یعنی همون صفحه‌ایه که شما بین ویندوز و اوبونتو و... یکی رو برای اجرا انتخاب می‌کنید. وقتی اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کنید، گراب خودش به طور اتوماتیک ویندوز و اوبونتو رو تشخیص می‌ده و اونها رو لیست می‌کنه.

پیشنهاد می‌کنم چون تازه می‌خواید با اوبونتو آشنا بشید هرگز ویندوزتون رو پاک نکنید تا کمتر دچار دردسر بشید.

اولا یه پارتیشن جداگانه (پیشنهاد می‌کنم حد اقل بین ۱۵ تا ۲۰ گیگ باشه اگر هم بیشتر که چه بهتر) از هرچی اطلاعاته خالی کنید.

حتما سی‌دی رو به صورت زنده (Live) اجرا کرده (بوت) و در اولین پنجره‌ای که باهاش برخورد می‌کنید گزینه‌ی نصب (Install) رو کلیک کنید (زبان رو هم در ابتدا انگلیسی بگذارید).

تقریبا خودتون متوجه مراحل نصب خواهید شد،
ولی یه جا هست که سه-چهارتا گزینه بهتون میده:

۱− اوبونتو را در کنار ویندوز به صورت ساید بای ساید نصب کنم
۲− ویندوز را پاک کرده و اوبونتو را به جای آن نصب کنم
۳− کل هارد را پاک کرده و اوبونتو را نصب کنم (که گزینه‌ی خطرناکیه!)
۴− یه چیزه دیگه (یعنی به صورت دلخواه خود کاربر)

شما گزینه‌ی Something Else (یه چیز دیگه) رو انتخاب کنید

هنگامی که به پارتیشن‌بندی رسیدید حواستون باشه که پارتیشن ویندوز رو فرمت نکنید، بلکه یه پارتیشن رو (که از قبل برای اوبونتو در نظر گرفتید) پاک کنید (Delete یا Remove) سپس به جای اون دو تا پارتیشن یکی با حجم بالا و دیگری با حجم پیشنهادی ۲ گیگابایت بسازید. پارتیشن حجم بالا را به صورت ext4 فرمت کرده و mount point را روی علامت / بگذارید. پارتیشن حجم پایین را هم به عنوان swap فرمت کنید (حافظه‌ی کمکی هست).

از حالا سعی نکنید کارهای پیشرفته روی پارتیشن‌هاتون انجام بدید (مثلا اختصاص دو پارتیشن برای اوبونتو و...). ممکنه به دردسر جدی دچار بشید.

وقتی اینها رو Ok کردید به به صفحه‌ی اصلی پارتیشن‌بندی برگشتید باید کنار اون پارتیشن جدید حجم‌بالایی که ساختید تیک فرمت (Format) خورده باشه.

حالا همه چیز آماده است، مودم اینترنت را خاموش کنید (جهت افزایش سرعت نصب) و نصب را ادامه دهید. بعد از اتمام کار پیغام Restart میاد و دیگه نیازی به سی‌دی نیست. وقتی سیستم ریستارت شد، بلافاصله سی‌دی را بردارید تا اوبونتو از روی هارد‌دیسک اجرا بشه.

آفلاین Mr X

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
« پاسخ #18 : 14 خرداد 1392، 02:02 ب‌ظ »
با سلام مجدد خدمت دوستان
با کلی بدبختی بالاخره نصبش کردم
اما یه مشکل دیگه
کل پارتیشن هاردم رو پاک کردم و برای اوبونتو درایو ساختم و یه دونه هم واسه رم
حالا اومدم 3 تا درایو با فرمت ntfs درست کنم واسه فایل های شخصیم ولی دو تا درست کردم سومی رو هرکاری میکنم درست نمیشه و این اختار رو میده
درضمن از طریق فلش بالا اومدم و این کار رو کردم
دوستان روشی اگه بلند کمک کنن
اینم عکس از ارور
http://upcity.ir/images2/17767917782309299470.png

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #19 : 14 خرداد 1392، 02:22 ب‌ظ »
تو این جور هارد ها فقط میتونی 4 تا پارتیشن primary بسازی موقع ساخت پارتیشن به جای اون logical رو انتخاب کن که میشه زیر مجموعه یه درایو دیگه ولی تو عمل خیلی فرقی نداره
« آخرین ویرایش: 14 خرداد 1392، 02:28 ب‌ظ توسط Ehsanveisi »

آفلاین kurdstan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
  • my love is kurdstan
« پاسخ #20 : 14 خرداد 1392، 03:57 ب‌ظ »
سلام دوستان من هم مشکل در پارتیشن بندی دارم .من از اول پارتیشن بندی هاردم سه تا بارتیشن داشتم ولی با یه نرم افزار اونو به 5 درایو تبدیل کردم
حالا هم با اکرونایز در ویندوز 20 گیگ رو از هاردم جدا کردم و خالی گزاشتم حالا من 20 گیگ فظایه ازاد دارم وقتی سی دی ubonto رو میزارم و بوت می شه من در قسمت نوع نصب اخریش رو انتخاب می کنم حالا به من سه پارتیشن نشون می ده هاردم 500گیگه اون یه 425 گیگی و یه 70 گیگ و یه 1 مگابایت رو نشون می ده حالا من موندم که چجوری ابونتو رو درکنار ویندوز7 و در یه درایو جدا و بدون از دست رفتن اطلاعاتم  نصبش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  نمی دونم کدوم رو از بین سه تایی که گفتم انتخاب کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ راستی اون 20 گیگی رو که گفتم ازاد گزاشتم رو نشون نمی ده!!!!!!! چرا ؟؟؟؟ لطفن کمک کنید!

آفلاین mahdifaraji

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #21 : 14 خرداد 1392، 04:17 ب‌ظ »
سلام ، میبخشید سوالی درباره نصب لینوکس داشتم:

هارد من 640 گیگه و xp,7,8 روش نصبه. (قبلا مینت 12 داشتم ولی نصب این ویندوزها باعث شد گراب 12 بپره و دیگه بالا نیاد!!).
بهرحال الان با DVD مینت 15 بالا اومدم و خواستم همین 15 رو بجای 12 نصب کنم. بر روی install کلیک کردم و تا این مرحله (که لینک عکسش پایینه) پیش رفتم ولی از ترس از دست دادن اطلاعاتم ؛ دیگه پیش نرفتم تا با کسی مشورتی کرده باشم.
با توجه وضعیت درایو هام و اون 28 گیگی که قبلا برای مینت 12 اختصاص داده بودم ، حدس میزنم این 64 گیگی که اینجا توی نصب مینت 15 میآد ؛ تتمه فضای خالی و درایوبندی نشده اش است. و بنابراین باید اینجا باید install now رو بزنم؟؟!!
لینک تصاویر مربوطه پایین هستش

پیشاپیش از پاسخ تان ممنونم
http://upload.parsibanner.ir/viewer.php?file=48744380325333895163.jpg
http://upload.parsibanner.ir/viewer.php?file=75848024891781423918.jpeg

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #22 : 14 خرداد 1392، 06:03 ب‌ظ »
سلام ، میبخشید سوالی درباره نصب لینوکس داشتم: