انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بسته آموزشی کاربری مقدماتی لینوکس (LPIC-1) دانشگاه صنعتی شریف  (دفعات بازدید: 31738 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین TESLAA

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
  • Sometimes Before You Can Walk , You Should RUN!
دوستان راستیت من خدای اینجور فیلم آموزشی هام! بیش از ۵۰۰ گیگ فیلم آموزشی تو این یک سال دانلود کردم که فقط آموزش های شرکت Lynda توشون خوب بوده که اون هم متاسفانه فارسی نیست و گنو/لینوکس هم هیچ کورسی نداره!
و واقعیت امر اینه که این فیلم های آموزشی فارسی طبق تجربه کاری از پیش نمیبرن و جالب نیستن من ۴-۵ تا مال جاوا بود ۲-۳ سال پیش دانلود کردم افتضاح بود و جالب هم اینه که تو میدون انقلاب دارن میفروشنش الان! مال اوراکل هم همینطور!
به نظرم کلاس رفتن اش خیلی بهتره پیش یه استاد و موسسه خوب! ولی من خودم الان یه کتاب گرفتم LPIC-1 انگلیسی هست آفست ۱۵ هزار تومن به نظرم بهتره البته صادقانه بگم تا حالا ۵۰ صفحه اش رو خوندم ولی کمک های زیادی کرده!
البته این رو هم بگم یه سری فیلم در مورد فدورا و RHEL 5 مال Dean Davis هست که منم دارم کیفیت صدا زیاد یعنی اصلا خوب نیست ولی مفهومه و آموزش هاش واسه کسی که وقت بزاره و واقعا ببینتشون خیلی بدرد بخور هست
خواستید به اشتراک میزارم :)
« آخرین ویرایش: 11 امرداد 1392، 12:04 ق‌ظ توسط TESLAA »
Sometimes Before You Can Walk , You Should RUN!

آفلاین KARA_KRAL

• Full Member
  • *
  • ارسال: 178
  • GNU / Linux for humanity
می دونم خیلی دییییییییییر اومدم ولی دلم نیومد حرفمو نزنمو برم
آموزش هاش تحت ویندوز اجرا میشه  ](*,) :-X
واقعا؟
چقدر زشت!
مثل این میمونه که یه نفر بخوات پیانو درس بده و با گیتار اینکار رو بکنه
لایک داشت   :guitar:

بعضی ها این فوروم و کردن محل تبلیغات خودشون می یان با یه یوزر و یه ارسال تبلیغ کالاشون و می کنن می رن توی فرصت های شغلی هم هستن

یه پیشنهاد هم داشتم 300 نفر جمع شیم هر کدوم 500 بذاریم بخریم بعد به اشتراک بذاریم به کل بچه های فوروم 
« آخرین ویرایش: 13 مهر 1393، 03:12 ق‌ظ توسط KARA_KRAL »
چیزی که هستی را رها کن شاید چیزی که می خواهی بشوی   لائو تسو

آفلاین nima.ebrazi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
من دارمش زیاد باحال نیست.
سرفصل هاش پرت و پلاست.استادش خوب بد نیست ولی میگم یاد باحال نیست.
تابستون خریدمش. هرکی خواست یه کپی بهش میدم.
گذشته از همه اینا بهترین منبع یادگیری موارد کامپیوتری اینترنت + کتاب انگلیسی.چون اصطلاحات فنی انگلیسی خیلی زیاد.همین که به فارسی ترجمه میشه نصفش میشه انگلیسی نصفش فارسی. نه طرف خیلی خوب ترجمه کرده باشه اینه که همش فارسی بااصطلاحات برگردان شده که طرف خودشم نمیفهمه.مثلا update میشه به روزآوری بعد سمت کتاب هم دیگه نمیری. ](*,)

آفلاین majid1364

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
من دارمش زیاد باحال نیست.
سرفصل هاش پرت و پلاست.استادش خوب بد نیست ولی میگم یاد باحال نیست.
تابستون خریدمش. هرکی خواست یه کپی بهش میدم.
گذشته از همه اینا بهترین منبع یادگیری موارد کامپیوتری اینترنت + کتاب انگلیسی.چون اصطلاحات فنی انگلیسی خیلی زیاد.همین که به فارسی ترجمه میشه نصفش میشه انگلیسی نصفش فارسی. نه طرف خیلی خوب ترجمه کرده باشه اینه که همش فارسی بااصطلاحات برگردان شده که طرف خودشم نمیفهمه.مثلا update میشه به روزآوری بعد سمت کتاب هم دیگه نمیری. ](*,)

اول از همه اینکه کپی کارخوبی نیست شما خود پکیج رو یه مدت بده دست بقیه استفاده کنند

دوم هم اینکه اموزشش پرت و پلاست و صداش هم خوب نیست ولی استادش خوبه !

الان لینوکس فنوداسیون داره مجانی یاد میده کورس هارو اون از همه عالی تره مرطب ترین سرفصل رو داره

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
مرطب

اینجا یک انجمن علمی‌ست.
لطفا از اشاعه‌ی غلط های املائی مبتذل خودداری کنید.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
آقا یه راهی جلوی ما بذارید بتونیم LPIC 1,2,3 رو یاد بگیریم
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
الکی خودتو درگیر نکن چیز خاصی ندارند.
نه مدارکش تو ایران ارزش دارند، نه مطالب جدید و خیلی خاصی دارند.( یعنی تمام مطالب اون ها رو به صورت تجربی با نصب گنو/لینوکس به وسیله ی کتاب LFS میتونی بدست بیاری که به مراتب بهتره )

پ.ن: این تجربه ی شخصی من بود، من با داشتن تجربه ی لینوکس فرم اسکرچ و استفاده ی روزمره از گنو/لینوکس چیز جدیدی توی آموزش های ال پی آی سی پیدا نکردم.
« آخرین ویرایش: 03 مهر 1393، 01:33 ب‌ظ توسط سالار مقدم »

آفلاین احسان☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
میلاد فشی
کتاب هاش رو چرا نمیگیری؟

آفلاین majid1364

• Jr. Member
  • *
مرطب

اینجا یک انجمن علمی‌ست.
لطفا از اشاعه‌ی غلط های املائی مبتذل خودداری کنید.

با موبایل اومده بودم تند زدم اینجوری شد مرتب صحیح هست .

آفلاین majid1364

• Jr. Member
  • *

https://courses.edx.org/accounts/login?next=/course_modes/choose/LinuxFoundationX/LFS101x/2T2014/

اینجا ثبت نام کنید . مجانی هست . ولی درصورتی که قیمتش باید 300 دلار باشه مجانی قرارداده شده خیلی هم عالی دارن اموزش میدن

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
میلاد فشی
کتاب هاش رو چرا نمیگیری؟
من PDF های زیر رو دارم:
LPIC 1  Linux Professional Institute Certification Study Guide 2nd Edition
LPIC2-Linux-Professional-Institute-Certification-Study-Guide
یه کتاب قدیمی ولی 1400 صفحه ای به اسم
As a collection The Linux Bible, The GNU Testament{3rd Edition is Copyright 1994-1995 Yggdrasil Computing Incorporated
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی

https://courses.edx.org/accounts/login?next=/course_modes/choose/LinuxFoundationX/LFS101x/2T2014/

اینجا ثبت نام کنید . مجانی هست . ولی درصورتی که قیمتش باید 300 دلار باشه مجانی قرارداده شده خیلی هم عالی دارن اموزش میدن
ممنون از راهنمایی ات
ثبت نام کردم
سایت خوب و با محتوایی بود
ولی لینوکس مقدماتی اون پولی بود!
این آدرس : https://courses.edx.org/course_modes/choose/LinuxFoundationX/LFS101x/2T2014/

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
برای شروع کتاب ها و فیلم های فارسی رو ترجیح میدم.
البته سمت انگلیسی ها هم میرم.ولی همیشه مطالب انگلیسی بعد از خوندن مطالب فارسی برام قابل فهم تره!
خیلی وقت ها مطالب زبان اصلی رو بیشتر میپسندم.ولی برای شروع از مطالب انگلیسی نمیتونم خوب بهره ببرم! معمولا وقتی پیش زمینه ای در مورد موضوع دارم و مطالب اش رو به زبان مادری خوندم.بعدش میرم زبان اصلی رو میخونم و وقتی میبینم با جزییات بیشتری گفته از خوندنش لذت میبرم! و مطلب زبان اصلی رو بیشتر و بهتر میفهمم

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
ولی لینوکس مقدماتی اون پولی بود!
این آدرس : https://courses.edx.org/course_modes/choose/LinuxFoundationX/LFS101x/2T2014/
مجانیه

بله مجانی بود
اشتباه از من بود.(فیلم ها ف - ی - ل - ت - ر بود من ندونستم! فکر کردم فیلم ها توسط سایت قفل شده.ولی نیاز به قندشکن داره)
« آخرین ویرایش: 05 مهر 1393، 11:41 ب‌ظ توسط میلاد فشی »