انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایجاد محدودیت برای کاربران زیر ۱۰۰ پست  (دفعات بازدید: 12072 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
پاسخ : ایجاد محدودیت برای کاربران زیر ۱۰۰ پست
« پاسخ #15 : 18 خرداد 1392، 07:47 ب‌ظ »
مخالفم

آفلاین zErOOn3

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • t7zEr0
« پاسخ #16 : 19 خرداد 1392، 11:02 ق‌ظ »
فکر می‌کنم که بهتره مدیران در این زمینه نظر خودشون رو اعلام کنند. اینجوری این تاپیک و تاپیک‌های دیگه کارایی بهتری پیدا می کنن.

سلام /...

مــا یه تازه واردیـم /... البتــه با اجازتــون  ???

یــه ســوال :

هــدف کلــی ایــن سایت (فروم) چیــه ؟

میشه اول اینـ سوالو جوابــ بدیــن تا مــا تازه واردــا ببینیــم جلیــون چیــه ؟  تـا بعــد ویاییــم نظر و ... ودیــم !!!

منمــون از همگــی /...
سلام. خوش آمدید.
تازه وارد بودن اصلا بد نیست. ولی فکر می کنم چون این انجمن رسما پشتیبانی فارسی اوبونتو رو برعهده داره نباید در اون مثل انجمن‌های دیگه فعالیت کرد. بهمین دلیل کاربران تازه وارد علاوه بر انتخاب «موافقم» در حین ثبت نام باید یک آشنایی عملی با نحوه فعالیت در انجمن پیدا کنند.
یکی از مواردی که این انجمن ازش رنج میبره به حاشیه کشیده شدن تاپیک‌هاست. مثلا من فکر می‌کنم همین موردی که شما مطرح کردید مستعد به حاشیه کشیدن این تاپیک هست. سمت صحبت من بیشتر با مدیران و کاربران باسابقه فروم هست. البته همه کاربران تازه وارد (از جمله دوست عزیز zErOOn3) بشدت قابل احترام هستید و حضور ما در کنار هم در این جامعه فرصت بسیار بزرگی برای هر کدام از ماست. تازه وارد بودن دلیل بر این نیست که حرمت کسی رو حفظ نکنیم اما عدم آشنایی با قوانین و عرف این فروم مشکل‌زا خواهد بود.
یک مثال میزنم: همین پستی که شما قرار دادید (جدای از مفهوم) به شیوه صحیحی نوشته نشده. از افعال غیرصحیح در اون استفاده کردید و نوع رسم الخط رو بهم ریختید. این مدل نگارش در این انجمن قابل قبول نیست. چون اینجا انجمن رسمی هست. فرض کنید یک غیرفارسی زبان مشکلی براش پیش بیاد و نتیجه جستجوهاش اون رو به این انجمن بکشونه (با توجه به بزرگی دامنه گنو/لینوکس و نرم افزار آزاد این مسئله بهرحال محتمل هست) اگر نحوه نگارش ما صحیح نباشه، طرف حتی نمی‌تونه با استفاده از ابزارهای مترجم آنلاین متوجه مفهومی که شما در متن مطرح کردید بشه و این باعث ناکارآمدی متن موضوع خواهد شد (می‌تونید متن خودتون رو در google translate به انگلیسی ترجمه کنید. متوجه میشید که گوگل حتی قادر به شناسایی زبان مبدا متن شما نیست!!) حتی اگر این مورد رو محتمل ندونید، عدم نگارش صحیح متون در وب، خطر بزرگی برای وب مفهومی و آینده این حوزه خواهد بود.

در نهایت اینکه فکر می‌کنم همه ما در بهتر شدن این انجمن نقش داریم. و چقدر خوبه که نقشمون رو به بهترین شکل ممکن ایفا کنیم.

سلام /...

اول از همه ممنــــون /...

خبــ  پــس پشتیبانی اوبونتــو شــد ... (پشتیبانی خود اوبونتو + کاربراش ینـی دیگه)

آره حرف شمـا کاملا متیـن /... آخــه مــا تــا اومدیــم عضو شدیــم دیدیــم فقط اعتراض و جنگــو و... است ...

(تقریبـــا 2 هفتـــه طــول کشیــد تا مــا تونسیــم اینجــا عضــو شیــم /... هـتی ERROR می داد با مرام ...)

مــا ازیــن فروم به خــاطر گرافیکــ قشنگــش + محتواش خوشمون میومــد که با ایــن مورد بحث هـا مواجه شدیــم + مخصوصا اینکه مدیری هم جوابی نداده بود /... (رفــع ابهــام البته)

دلیل زدن ایــن پستمونــم ایــن بود که :

ببینیــم هدف اصلی ایــن فروم چیــه ؟ گفتیــم احتمالا فروم تخصصیه و بایــد بحث های تخصصی باشــه نــه اینکه باهم ... بگیرن و...

نوع نگارش :

درسته فروم تخصصیه ولــی تاپیک بیشتر جنبه آزاد داره فکنیـــم /... (داشتــ)

وا3 خاتــر همیــن اینتــوری نوشتیــم (اونم بعــده کلـی ویرایـش + سادــش کردیم و... قبل و بعــدـه ارسال  )

تو یه تاپیک دیگه هم یه اسپم دادیــم (یه دفاعیــه رو با شوخی گفتیم) کــ نتونسیــم حذفــش کنیــم /... کلا /... همینچــا از همه پوزش می تلبیــم

کلا : بهتــره کــ به قول همه , مدیرای انجمــن بیــان یه کاری بکنـــ که همه رازی باشــن /...

منمــون از همگــی و البتــه پــوزـــش ...
انسان تنها زمانی حق دارد به انسانی دیگر از بالا به پائین بنگرد که ناگزیر است او را یاری رساند تا روی پای خود بایستد. گابریل گارسیا مارکز

http://weekee.ir/

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 19 خرداد 1392، 05:12 ب‌ظ »
من با کلیت حرف محدودیت برای تازه‌کارها تا زمان آشنایی کامل با انجمن و تربیت اون‌ها برای فعّالیت بهتر موافقم. ولی تعداد پست معیار خوبی برای این کار نیست. اگه یه گروهی داوطلب بشن که همه‌ی پست‌های تازه‌کارها رو بخونن و راهنمایی‌شون کنن و پیشرفتشون رو زیرنطر بگیرن و گزارش بدن، می‌تونیم انجمن تازه‌کاران رو گسترش بدیم و کاری کنیم که کسانی که تازه عضو می‌شن فقط بتونن اون‌جا پست بدن و بعد با گزارش اون گروه، کاربران رو به مرحله‌ی بعدی ببریم که بتونن در کل انجمن فعّالیت کنن.

هم‌چنین غلط‌های عمدی نگارشی به هیچ‌عنوان نباید مورد پذیرش قرار بگیرن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین william wallace

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
« پاسخ #18 : 19 خرداد 1392، 06:22 ب‌ظ »
تربیت اون‌ها برای فعّالیت بهتر
پیشرفتشون رو زیرنطر بگیرن و گزارش بدن
کاربران رو به مرحله‌ی بعدی ببریم

دوباره بخونید تا ببنید کی غلط عمده نگارشی داره که باید تربیت بشه، زیر نظر گرفته بشه تا در نهایت به مرحله بعدی فرستاده بشه؟
مرحله بعد کجاست؟ من که چیزی جز پسرفت در این انجمن نمی‌بینم!
با این طرز فکر و گفتمان راهی جز ترکستان نمی‌بینم

رهی جز کعبه و بتخانه می پویم که می بینم. گروهی بت پرست اینجا ومشتی خود پرست انجا

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #19 : 19 خرداد 1392، 06:36 ب‌ظ »
دوباره بخونید تا ببنید کی غلط عمده نگارشی داره که باید تربیت بشه، زیر نظر گرفته بشه تا در نهایت به مرحله بعدی فرستاده بشه؟

جدا فکر می‌کنید الان دانیال غلط‌های نوشتاری داره؟  :)

پیشرفتشون رو زیرنطر بگیرن و گزارش بدن
وا3 خاتــر همیــن اینتــوری نوشتیــم (اونم بعــده کلـی ویرایـش + سادــش کردیم و... قبل و بعــدـه ارسال  )

خیلی بد هستش که ما هنوز نمی‌تونیم درست فارسی بنویسیم! مرحله بعد برای این دوستمون اینه که حداقل بتونه زبان مادری خودش رو (یا حداقل زبان رسمی کشورش رو) به درستی بنویسه و صحبت کنه.

آفلاین mhch

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 340
« پاسخ #20 : 19 خرداد 1392، 09:01 ب‌ظ »
با این تفکرات , من میگم اصلا عضویت رو فقط با دعوت نامه کنید
همه مبتدی ها رو هم بریزید دور
اگه حوصله هزینه کردن خودتون برای اموزش رو ندارید چه کاری خب
این جا رو تخته کنید
باید نظم رعایت بشه اما با سیستم تنبیه کار به جایی برده نشده
در این زمانه بی های و هوی و لال پرست
خوشا بحال کلاغای قیل و غال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده میافتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمی نامردمان زوال پرست

آفلاین william wallace

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
« پاسخ #21 : 19 خرداد 1392، 09:36 ب‌ظ »
جدا فکر می‌کنید الان دانیال غلط‌های نوشتاری داره؟  :)

جدا فکر می‌کنی من گفتم دانیال غلط نوشتاری داشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما هم پست من رو دوباره بخون اگه متوجه نشدی باز هم بخون و باز و ...

من گفته خودش رو تکرار کردم با عنوان "غلط عمده نگارشی" و تعدادی از جمله‌هاش رو نقل قول کردم ببنید کدومش بدتره غلط املایی یا غلط نگارشی (استفاده نامناسب از کلمات)

سیر نزولی انجمن با حضور آقای بهزادی در مدیران فاروم شروع شد نمی‌خوام بگم دلیلش ایشون بوده ولی برای بهبود اوضاع هم کاری نکرده
البته اگه بدترش نکرده باشه

انجمن هم مال شما عضو کاربران ایرانی اوبونتو، معلم اخلاق و مدیرانش. گشتن در انجمن تنها وقت تلف کردنه من که رفتم و این آخرین پستم بود

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #22 : 19 خرداد 1392، 10:21 ب‌ظ »
با این تفکرات , من میگم اصلا عضویت رو فقط با دعوت نامه کنید
همه مبتدی ها رو هم بریزید دور
اگه حوصله هزینه کردن خودتون برای اموزش رو ندارید چه کاری خب
این جا رو تخته کنید
باید نظم رعایت بشه اما با سیستم تنبیه کار به جایی برده نشده

دوست عزیز از این قضیه ناراحت نباشید...
«ایجاد محدودیت» رو میشه به نوعی «آموزش اجباری» تعبیر کرد.
در ضمن این فقط یک پیشنهاده. برخی از دوستان بحث رو از اصل منحرف می‌کنن که کار صحیحی نیست.
مدیریت باید در این مورد تصمیم بگیره و از اونجا که مدیریت در این فروم نقش کمرنگی داره براساس تجربه نمیشه به طرح پیشنهاد یا انتقاد امیدوار بود.
فعلا بهترین راهکاری که به نظرم میرسه اینه که با آرامش بحث کنیم. در یک فضای آرام بهتر میشه فکر کرد.
موفق باشید...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین mhch

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #23 : 19 خرداد 1392، 10:48 ب‌ظ »
بعد از خوندن کل پستای این تاپیک یه حس بدی بهم دست داد
که مال محیط خشک اداری/دادگاهی بود نه یه محیط اموزشی
موافقم که یه اتاق فکر درست درمون میخواد که درست بررسی کنه و راه کار بده
البته نه با یه دید خشک کلاسیک و بدون درنظر گرفتن رضایت و حقوق دو طرف ( کاربران و مدیران )
در این زمانه بی های و هوی و لال پرست
خوشا بحال کلاغای قیل و غال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده میافتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمی نامردمان زوال پرست

آفلاین shahrooz68

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
« پاسخ #24 : 20 خرداد 1392، 01:32 ق‌ظ »
به عنوان یه تازه‌کار، با ایجاد یک محیط آموزشی مناسب برای تازه‌کاران و حتی ایجاد محدودیت‌های خاص برای اونها موافق هستم.

===========

یکی از دوستان یه ضرب‌المثلی گفت با این مضمون که کسانی که بر مردم حکومت می‌کنند از خود آن مردم هستند و نشان‌دهنده‌ی فرهنگ و ادب همان مردم.

===========

و از این که می‌بینم در بین هم‌زبانان و هم‌میهنانم هنوز کسانی هستند که طبق عادت، تقصیرها را گردن دیگران می‌اندازند، بدگویی می‌کنند، وحدت را به هم می‌زنند، بر اساس نظر شخصی خود فرد دیگری رو از جامعه طرد می‌کنن و یا به طور متعصبانه از کسی طرفداری می‌کنند واقعا متاسفم.

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #25 : 20 خرداد 1392، 01:35 ق‌ظ »
یکی از دوستان یه ضرب‌المثلی گفت با این مضمون که کسانی که بر مردم حکومت می‌کنند از خود آن مردم هستند و نشان‌دهنده‌ی فرهنگ و ادب همان مردم.
با کمال احترام ولی بشدت مخالفم ...

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #26 : 20 خرداد 1392، 01:46 ق‌ظ »
من با کلیت حرف محدودیت برای تازه‌کارها تا زمان آشنایی کامل با انجمن و تربیت اون‌ها برای فعّالیت بهتر موافقم. ولی تعداد پست معیار خوبی برای این کار نیست. اگه یه گروهی داوطلب بشن که همه‌ی پست‌های تازه‌کارها رو بخونن و راهنمایی‌شون کنن و پیشرفتشون رو زیرنطر بگیرن و گزارش بدن، می‌تونیم انجمن تازه‌کاران رو گسترش بدیم و کاری کنیم که کسانی که تازه عضو می‌شن فقط بتونن اون‌جا پست بدن و بعد با گزارش اون گروه، کاربران رو به مرحله‌ی بعدی ببریم که بتونن در کل انجمن فعّالیت کنن.
قدیم تو یه انجمنی عضو بودم که سیستم برخورد با تازه کارهاش اینطوری بود .
هر کاربر قدیمی و تایید شده ی سایت توسط مدیریت داخل یه گروه به اسم خودش تعدادی کاربر ( فکر کنم 15 تا می شد ) رو تحت نظارت داشت ، راهنماییشون می کرد و در صورت نیاز اخطار بهشون می داد . بعد یه مدت هم به تشخیص خودش گزارش می داد که ایشون دیگه تازه وارد نیست. هم انجمن بهم ریخته نبود و هم یه فضای صمیمی بین کاربرا ایجاد می شد .
جالبتر اینکه تا زمانی که کاربر عضو گروه کاربر تازه وارد بود زیر اسمش ،‌اسم مدیر گروهش هم بود .

آفلاین TESLAA

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
  • Sometimes Before You Can Walk , You Should RUN!
« پاسخ #27 : 21 خرداد 1392، 05:04 ب‌ظ »

قدیم تو یه انجمنی عضو بودم که سیستم برخورد با تازه کارهاش اینطوری بود .
هر کاربر قدیمی و تایید شده ی سایت توسط مدیریت داخل یه گروه به اسم خودش تعدادی کاربر ( فکر کنم 15 تا می شد ) رو تحت نظارت داشت ، راهنماییشون می کرد و در صورت نیاز اخطار بهشون می داد . بعد یه مدت هم به تشخیص خودش گزارش می داد که ایشون دیگه تازه وارد نیست. هم انجمن بهم ریخته نبود و هم یه فضای صمیمی بین کاربرا ایجاد می شد .
جالبتر اینکه تا زمانی که کاربر عضو گروه کاربر تازه وارد بود زیر اسمش ،‌اسم مدیر گروهش هم بود .

این که میگید تعدا پست معیار خوبی نیست درسته ولی بقیه اش ...(در شان من نیست بگم)

حسی که با این حرفها بهم دست میده اینه که فقط بخاطر اینکه ما کمی دیرتر از شما توی این وادی وارد شدیم باید روی رفتارمون نظارت کنن و اینکه انگار ما اولش یه حیوون درنده ایم (فقط چون تازه کاریم؟!!) و باید تربیت شیم(!!!) تا اجازه بدن راحت و همه جا پست بزاریم!!!! :)) واقعا بهتون تبریک میگم اگر جدا اینه نظرتون! زودتر موضع اصلیتون رو اعلام کنین خواهشاً که بدونیم با حضورمون اینجا داره بهمون توهین میشه یا نه که اگه آره کاسه کوزه مون رو جمع کنیم بریم

فقط یه انجمن زدینا! میدونستین؟! فقط یه انجمن! اونم تو اینترنت! اونوقت میرین به این و اون فحش میدین میگین چرا هرکی دستش میرسه اون بالا اخلاقش اینطوری میشه! فقط یه صفت ساده زیر اسم مستعارتون توی فروم بهتون اجازه میده که اینطوری حرف بزنین؟! :)
یه همچین امتیازی توی یه فروم انقدر توی عقلانیت و شعور فکری بعضیا تحول ایجاد میکنه در راستاش انقدر به خودتون اجازه میدین راحت فکر کنین؟! اونم بلند بلند!؟! باشه! خیلی هم عالی! خود شماهایی که دارین نظرای تند و تیز میدین کی صلاحیتتون رو تایید کرده که اینطوری حرف بزنین؟! صرف ارسال هاتون؟! هزارو خورده ای پست در حد دمت گرم و مرسی و نوکرتم و این رو برو گوگل سرچ بزن کردتون High Hero Member یا Staff فکر کردین چقدر ارزش داره باهاش برین سفارت ویزا بگیرین یا برین پلی تکنیک لیسانس افتخاری ببینین شاید دادن بهتون اگر انقدر چیز بزرگیه!

یعنی واقعا اگر همچین تفحش فکری ای رو از این دوستمون (کدوم؟!) توی همون روز همایش با خبر میشدم بی معطلی میرفتم دفتر و به ادامه کارهام میپرداختم و در حین برگشت به خونه 3-4تا کتاب آموزش لینکوس و فدورا و دبیان اینجوری چیزا میگرفتم و اصلا وقتم رو اینجا برای این آرمان های آرمانی نمیزاشتم - خاک بر سر من احمق
« آخرین ویرایش: 21 خرداد 1392، 05:17 ب‌ظ توسط TESLAA »
Sometimes Before You Can Walk , You Should RUN!

آفلاین zErOOn3

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • t7zEr0
« پاسخ #28 : 21 خرداد 1392، 05:21 ب‌ظ »
درود 23 عزیــز ...

اسپــم شــد / آره ... (سپاس که گیر نیــومــد)

سلام مارو به مدیران گرامی برسونیــن /...

ما رفتیــم همون ترفندستون با حال خودمون /... گرم و با صفــا /...

خدافظ همگــی تا روز مبادا /...
انسان تنها زمانی حق دارد به انسانی دیگر از بالا به پائین بنگرد که ناگزیر است او را یاری رساند تا روی پای خود بایستد. گابریل گارسیا مارکز

http://weekee.ir/

آفلاین mhch

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #29 : 21 خرداد 1392، 06:26 ب‌ظ »
من که خیال خودم رو راحت کردم
خیلی شیک و مجلسی رفتم شریف LPIC ثبت نام کردم
پیش استاد حاجی غلامعلی
تا بعد بیام منم عقده های تمام دوران زندگیم رو رو سر ملت خالی کنم
 ;D ;D ;D