انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: با «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» همکاری کنیم (برای رفع فیلتر وب‌گاه‌ها)  (دفعات بازدید: 43618 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 613
الان هم برای من یکی کلا فیلتری وجود نداره ولی چون خودم قادر ب رعایت خیلی از خط قرمزها هستم ،باعث نمیشه که بگم فیلتر رو بیخیال!!
توجه بکنید که اگر از فیلترها عبور می‌کنید، شما مجرم هستید :) و دارید از قانونی که خودتون در اون مجرم هستید، حمایت می‌کنید.

مسلما نگاه به قانون و کاربردشه که این مسئله ای که گفتی رو بوجود میاره!
اگه قانون وحی منزل بدونی بعله... اونوقت قانون میشه چیزی که نباید اصلا ازش تخلف کرد!
بنظر من قانون برای هدفی وجود، اگه هدفش براورده شده باشه اونموقع رعایتش بی معنیه دیگه!

وقتی شما ساعت  3 نصفه شب برسی سر چهار راه که چراغ قرمزه اونوقت میتونی دوتا کار کنی!:
یکی اینکه صبر کنی تا مثلا 100 ثانیه بگذره و بعدش که سبز شد رد بشی
یا اینکه اگه خلوت باشه و ماشینی نیاد با احتیاط رد شی!
در هر دوصورت به هدف قانون راهنمایی و رانندگی که برقراری نظم و تسریع اموره میرسی ولی شما کدوم رو انتخاب میکنی؟؟

قانون خودش هدف نیست!! بلکه قانون برای برقراری هدفش برقرار شده! قرارداد اجتماعیه وابزاریه برای رسیدن به هدفش! پس به اندازه ابزار بودنش باید بش نگاه بشه و نه بیشتر و نه حتی هدف بشه!

البته حرفی که زدم معناش بیخیال قانون بودن نیست ا... بد برداشت نشه!
منظورم بیشتر لزوم منعطف بودن قانونه!

اگه قانون منعطف باشه اونفردی که چراغ قرمز رو بااحتیاط رد کرده رو جریمه نمیکنه!

البته کاملا نظر شخصیمه و ادعای هیچ تبلیغ قانون شکنی هم ندارم و التزام به قانون رو هم درست میدونم!

نمیدونم چرااین تاپیک کلا بحثش فلسفی شده!! ;D
زندگی خواهم کرد... خواهم زیست ... و میجنگم حتی اگر........................

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • Kubuntu 16.04
    • پشتیبان فارسی انجمن ساز IPB
الان هم برای من یکی کلا فیلتری وجود نداره ولی چون خودم قادر ب رعایت خیلی از خط قرمزها هستم باعث نمیشه که بگم فیلتر رو بیخیال!!
توجه بکنید که اگر از فیلترها عبور می‌کنید، شما مجرم هستید :) و دارید از قانونی که خودتون در اون مجرم هستید، حمایت می‌کنید.
خیر . اشتباهه. استفاده از VPN جرم شناخته نشده که بخواد تخلف ثبت بشه. می تونید از وکلای مخصوص جرایم رایانه ای جویا بشید. یا مقاله زیر رو مطالعه بفرمایید :
http://www.hoghooghdanan.com/rayane/2472-lvpnr.html

نقل‌قول
کاربرد «وی پی ان» با قوانین جرایم رایانه ای ایران تضادی ندارد!
نگاهی گذرا به قوانین جرایم رایانه ای ایران روشن می کند درباره کاربرد «وی پی ان» سکوت کرده است. بنابراین نمی توان با استناد به این قانون، استفاده از «وی پی ان» را جرم دانست.
بزودی میشه

http://www.khabaronline.ir/detail/249242/ict/internet
http://www.jahannews.com/vdchkznzi23nwxd.tft2.html
http://p30.baranpatogh.ir/1390/07/%D8%AC%D8%B1%D9%85-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%DA%A9%D9%86/
این خبر ها همه سوخته هست. هیچکدوم به تصویب نرسیده و از مرحله صحبت بیشتر نشده. من از چند نفر که پرسیدم هنوز که هنوزه جرم نیست و حالا حالا جا داره قانون بشه و به زودی در کار نیست.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
بنظر من قانون برای هدفی وجود، اگه هدفش براورده شده باشه اونموقع رعایتش بی معنیه دیگه!
این که هرکسی هر وقت صلاح دونست قانون رو زیر پا بذاره، پایه تمامی بی‌نظمی‌ها توی کشورهایی مثل ایران هستش :)

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *
این که هرکسی هر وقت صلاح دونست قانون رو زیر پا بذاره، پایه تمامی بی‌نظمی‌ها توی کشورهایی مثل ایران هستش :)
با حرفات موافقم

ولی من حرفی از صلاحدید و اینکه فرد با توجه به خودش بخاد قانون رو تفسیر کنه و ازین دست حرف ها نزدم :)
و گفتم قانون لایتغیر نیست(نبایدباشه) و باید منعطف باشه (بشه) و در این صورت بی نظمی و مجرم بودن هم متفاوت میشه!

فکر کنم هردوتا متوجه فحوای کلام همدیگه هستیم و حرفمون یکیه ولی واژگانمون متفاوت.بگذریم بهتره :)
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1393، 09:25 ب‌ظ توسط 2020s1371 »

آفلاین محمودی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
من که فکر میکنم فیلتر درون انجمن سختگیرانه تر و خطرناک تر از شیلتر موجود در اینترنت هست . مثلا ظهر پستی را در جواب به اینکه شما گفته بودید باید کار فرهنگی بکنیم و مردم را آزاد بگذاریم و به شعور انها اطمینان کامل داشته باشیم گذاشته بودم . اما بزرگواران گرامی ! ان را حذف کردند !  (به کسی توهین نکرده بودم و حتی عقیده ای را مورد تمسخر قرار نداده بودم و کاملا محترمانه حرف زده بودم )  . به جای اینکه در مورد عدم تحمل در کشور صحبت کنید تحمل خودتان را بالا ببرید .
با تشکر !
دانا کسی است که قدر خود را بشناسد ، و در نادانی انسان این بس که ارزش خویش نداند .

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
پست شما به دلیل وارد شدن بیش از حد در مسائل دینی حذف شد. همونطور که می‌دونید دولت ما (و همچنین بسیاری از مردم ما) تحمل وارد شدن در مسائل دینی بخصوص مخالفت‌ها در اون مورد رو ندارند و می‌تونه برای اعضا و سایت مشکل‌ساز بشه. به همین دلیل در اینجا نمی‌تونیم در این موارد بحث کنیم.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
  • ارسال: 248
    • iran.ir

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
این وب‌گاه رو گزارش دادم و بازش کردن:
http://www.lifehacker.com.au

هنوز فیلتره :(
برای من که بازه.

آفلاین QSBuntu

• High Sr. Member
  • *

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
    • iran.ir
همونطور که حدس میزدم ای اس پی من خودش داره فیلترینگ رو انجام میده :) خداااا   وردپرس هم هنوز برام فیلتره

به نظر من لیست فیلترینگ رو گرفته و روی اون داره فیلتر میکنه جالب اینجاست سایت های جدید فیلتر شده برام باز هستن !

تو یوتیوب هم که میرم ارور 404 میده بجای صفحه محتوای ....

فیسبوک هم تایم ات میده خخخخ

ولی با همه این وجود سرعت 80 مگ بهم دادن بعضی وقت ها 160 مگ هم میرسه ! خخخ

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
همونطور که حدس میزدم ای اس پی من خودش داره فیلترینگ رو انجام میده :) خداااا   وردپرس هم هنوز برام فیلتره

به نظر من لیست فیلترینگ رو گرفته و روی اون داره فیلتر میکنه جالب اینجاست سایت های جدید فیلتر شده برام باز هستن !

داداش چن وخت پیش ما یه رفیق داشتیم این‌جا، بنده خدا متولد آبان بود! :|
اسمشو یادم نمیاد، چون بیست، سی باری عوض کرد اسمشو ولی همه با خوندن پست می‌فهمیدن که این پست مال کدوم کاربره...
خلاصه این‌که حیف شد بنده خدا رفت از این‌جا ولی خیلی خوشحالم که دوست جدید دیگه‌ای داره راه ایشون رو ادامه می‌ده...
موفق باشی (:

آفلاین بخند

• Full Member
  • *
    • iran.ir

داداش چن وخت پیش ما یه رفیق داشتیم این‌جا، بنده خدا متولد آبان بود! :|
اسمشو یادم نمیاد، چون بیست، سی باری عوض کرد اسمشو ولی همه با خوندن پست می‌فهمیدن که این پست مال کدوم کاربره...
خلاصه این‌که حیف شد بنده خدا رفت از این‌جا ولی خیلی خوشحالم که دوست جدید دیگه‌ای داره راه ایشون رو ادامه می‌ده...
موفق باشی (:

ممنون عزیزم

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
میگم بنظرتون اگه وبلاگ جادی رو هم بگیم رفع فیلتر میشه ؟
اگه موافقید بگید تا چند نفری درخواست بدیم  ;D
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
میگم بنظرتون اگه وبلاگ جادی رو هم بگیم رفع فیلتر میشه ؟
اگه موافقید بگید تا چند نفری درخواست بدیم  ;D
فقط وب‌گاه‌های خارجی رو باز می‌کنن! برای وب‌گاه‌های داخلی حتماً خود صاحبش باید درخواست بده.