انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: پاک شدن درایو اوبونتو  (دفعات بازدید: 2618 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
  • Open your source, Open your mind
پاک شدن درایو اوبونتو
« : 20 خرداد 1392، 05:05 ب‌ظ »
سلام دوستان
من جدیدا دچار یه مشکلی شدم .
وقتی اتصال های هارد دیسک رو قطع می کنم ( برق و کابل SATA)
درایوی که اوبونتو توش نصبه کاملا پاک می شه و از لیست درایو ها حذف می شه و اطلاعات داخلش ...
من دو تا هارد دارم یکی با کابل های قدیمی IDA و دیگری SATA  گاهی وقت ها لازم می شه هارد جدید رو قطع کنم وقتی این کار رو می کنم و دوباره وصلش می کنم درایوی که توش اوبونتو هست کاملا پاک می شه و از لیست درایو ها حذف می شه . تبدیل به پارتیشن بدون فرمت می شه
نمی دونم چرا اینطوری می شه مشکل سخت افزاریه یا چیز دیگه ای .
راهی نیست بشه دوباره برگردوند این پارتیشن و سیستم رو باهاش بالا آورد ؟
یا دوباره باید بریم سراغ ریکاوری و دردسرهاش ؟

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
پاسخ : پاک شدن درایو اوبونتو
« پاسخ #1 : 20 خرداد 1392، 05:19 ب‌ظ »

این وضعیت هاردمه
فکر نکنم درایو پریده باشه ولی اصلا بهش دسترسی ندارم
با نصب گراب هم جواب نگرفتم
نمی دونم چرا اینطوریه
من هاردم 500 گیگابایته ولی اینجا یه طور دیگه می زنه !
راهی نداره از همین جا ( هارد دوم ) به اطلاعاتش دسترسی پیدا کنم ؟

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #2 : 20 خرداد 1392، 06:51 ب‌ظ »
توی کدوم پارتیشن نصبش کردید؟اگه sda1 که باید بگم که یک اتفاقی افتاده که دگه نمی تونه این پارتیشن را شناسایی بکنه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 20 خرداد 1392، 08:37 ب‌ظ »
توی کدوم پارتیشن نصبش کردید؟اگه sda1 که باید بگم که یک اتفاقی افتاده که دگه نمی تونه این پارتیشن را شناسایی بکنه
:o
معلومه که یه اتفاقی افتاده که دیگه شناسایی نمیشه  ](*,)
سوال من اینه که می شه کاری کرد که پارتیشن رو با فرمت ex4 یا هر فرمت دیگه ای باز کنم و اطلاعاتش رو کپی کنم ؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #4 : 21 خرداد 1392، 12:08 ق‌ظ »
چند مدت پیش داشتم واسه یه بنده خدایی ویندوز عوض می کردم من فقط درایو c اش رو پاک کردم ،‌از قضا کل هاردش پاک شد ، الان که فکر می کنم دلیلش این بود که اطلاعات پارتیشن بندی بقیه درایوها توی c بود ، اما در مورد این موضوع هم فکر می کنم موضوع مشابهی احتمالا در جریان باشه یعنی اطلاعات پارتیشن بندی شما توی هارد قدیمیه ذخیره می شه وقتی بدون هارد دومی وصل می شید ، سیستم قید اون هارد رو می زنه و به طور اتومات اطلاعات مربوط به اون پارتیشن رو پاک می کنه ! راهی که به نظر می یاد الان تنها اینه که ریکاوری کنید ولی برای اینکه بعدا همچین مشکلی پیش نیاد ، باید مطمئن بشید که اطلاعات پارتیشن بندی هر هارد به طور جداگانه ذخیره می شه ، اینا همش تزی بود که به نظرم اومد شاید اشتباه باشه یا اصلا کامل نباشه پس دقت کنید.
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین MR. B

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 خرداد 1392، 10:59 ق‌ظ »
چند مدت پیش داشتم واسه یه بنده خدایی ویندوز عوض می کردم من فقط درایو c اش رو پاک کردم ،‌از قضا کل هاردش پاک شد ، الان که فکر می کنم دلیلش این بود که اطلاعات پارتیشن بندی بقیه درایوها توی c بود ، اما در مورد این موضوع هم فکر می کنم موضوع مشابهی احتمالا در جریان باشه یعنی اطلاعات پارتیشن بندی شما توی هارد قدیمیه ذخیره می شه وقتی بدون هارد دومی وصل می شید ، سیستم قید اون هارد رو می زنه و به طور اتومات اطلاعات مربوط به اون پارتیشن رو پاک می کنه ! راهی که به نظر می یاد الان تنها اینه که ریکاوری کنید ولی برای اینکه بعدا همچین مشکلی پیش نیاد ، باید مطمئن بشید که اطلاعات پارتیشن بندی هر هارد به طور جداگانه ذخیره می شه ، اینا همش تزی بود که به نظرم اومد شاید اشتباه باشه یا اصلا کامل نباشه پس دقت کنید.
از همین ریکاوری می ترسم چون تمام اطلاعات بدون دسته بندی برمی گردن و مرتب کردنشون مصیبت داره
نرم افزاری برای ریکاوری سراغ ندارین که بتونه کل اطلاعات رو با دسته بندی قدیمشون برگردونه ؟( اگه ویندزدی هم بود اشکال نداره )