انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرید سیستم جدید  (دفعات بازدید: 20477 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
خرید سیستم جدید
« : 22 مهر 1387، 07:03 ب‌ظ »
سلام
امیدوارم عنوانی که می زنم زیاد بی ربط نباشه
من میخواستم سیستمم رو ارتقا بدم (کیس رو کلا عوض کنم)
حال شما چی پیشنهاد میدید (With 400,000  of mony) ؟؟
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
پاسخ به: خرید سیستم جدید
« پاسخ #1 : 23 مهر 1387، 07:58 ب‌ظ »
سلام
یعنی اینقدر ....  :'( :'( :'(
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #2 : 23 مهر 1387، 08:37 ب‌ظ »
سلام

سلام حمید جان نبینم غصه بخوری  ;)

والا الان اینقدر سخت افزار ارزون و متنوع شده که آدم سر گیجه میگیره   :o

الان شما با این هزینه حتی میتونی یه راک با ۴ مادر برد ببندی برای کارای کلاسترینگ ;D

یا میتونی یه سیستم خوب با گرافیک بالا ببندی برای بازی سه بعدی

یکم بیشتر توضیح بدی شاید بیشتر بشه نظر داد

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 23 مهر 1387، 09:16 ب‌ظ »
سلام

الان شما با این هزینه حتی میتونی یه راک با ۴ مادر برد ببندی برای کارای کلاسترینگ ;D

سلام

سلام

سلام
دمت گرم
یه سیستم برای بازی های سه بعدی سنگین

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #4 : 23 مهر 1387، 09:32 ب‌ظ »
1- AMD Based می خواید یا Intel Based؟
2- با Monitor یا بدون Monitor؟
3- nVidia یا ATI؟

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #5 : 24 مهر 1387، 03:35 ق‌ظ »
خوب یه قدم رفتیم جلو حالا از بچه های اهل بازی میخوام یه کارت گرافیک خوب معرفی کنند تا روش یه سیستم بچینیم ( قضیه دکمه و پالتو  :D)

این اسنیک جان و دوستان اهل بازی کجان ؟؟  ;)

حالا زوم کنیم رو کارت گرافیک بعد قیمتش که در اومد بقیه تجهیزات رو انتخاب میکنیم  که کار راحتیه

اگر تا فردا دوستان نظر بخصوصی نداشتن از گوگل میپرسیم

راستی حمید جان تهران هستی ؟( شاید تهیه بعضی قطعات توی شهرستان مشکل باشه )

موفق باشی

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 24 مهر 1387، 09:00 ق‌ظ »
سلام
من cpu AMD رو ترجیح میدم
از ATI خیلی خوشم میاد
بدون مانیتور
نه من تهرانی نیستم I'm Form YAZD
ممنون

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #7 : 24 مهر 1387، 09:02 ق‌ظ »
سلام عزیزان برای کارای سنگین گرافیکی پیشنهاد میشه از کارت گرافیکی سری 8 و یا سری 9 nvidia استفاده کنید کلا لینوکس با nvidia بسیار سازگاره مثلا باید از کارت گرافیک 8600 GT از NVIDIA شروع کنید به بالا
دقت کنید حافظه کارت گرافیک از نوع GDDR3 باشه نه 2 و در مورد CPU هم محصولات اینتل بسیار سازگاره با لینوکس و بقیه سیتم عاملها برای گیم از پردازنده های دو هسته ای مثلا سری E8000 به بالا باید استفاده کنی ونه از 4 هسته ای اونا خوبه اما نه برای گیم بیشتر بدر رندر نرم افزارهای گرافیکی مثل بلندر و 3DMAX میخوره نه گیم در مورد مادربرد هم بدلیل سازگاری شدید با لینوکس هم اپدیت اسان بایوس اون یکی از محصولات ASUS رو پیشنهاد میکنم در مورد مونیتور تحت هیچ شرایطی LCD نباشه چون کیفیت تصویر و کنتراست اون از مونیتورهای CRT پایینتره و خیلی ناجوره مثلا یه مونیتور از LG بگیر پشتیبانیش هم خیلی تو ایران عالیه
و DVD رایتر رو فراموش نکن و در ضمن دقت کن کارت گرافیک از نوع GT باشه نه GS که ضعیفه البته اگه میتونی هزینه کنی GTX که از GT قویتره هم میتونی بگیری دیگه ؟

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 24 مهر 1387، 09:07 ق‌ظ »
اها در مورد رم هم زیر 1 گیگ نگیر 2 گیگ الان مناسبه از نوع DDR 2 و الان یکی از گزینه های عالی برای گرافیک محصولات XFX هستش که تو ایران گارانتی رسمی هم داره و اون مدل که گفتم حدود 130 تومنه
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1387، 09:11 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 24 مهر 1387، 11:33 ق‌ظ »
سلام عزیزان برای کارای سنگین گرافیکی پیشنهاد میشه از کارت گرافیکی سری 8 و یا سری 9 nvidia استفاده کنید کلا لینوکس با nvidia بسیار سازگاره مثلا باید از کارت گرافیک 8600 GT از NVIDIA شروع کنید به بالا
دقت کنید حافظه کارت گرافیک از نوع GDDR3 باشه نه 2 و در مورد CPU هم محصولات اینتل بسیار سازگاره با لینوکس و بقیه سیتم عاملها برای گیم از پردازنده های دو هسته ای مثلا سری E8000 به بالا باید استفاده کنی ونه از 4 هسته ای اونا خوبه اما نه برای گیم بیشتر بدر رندر نرم افزارهای گرافیکی مثل بلندر و 3DMAX میخوره نه گیم در مورد مادربرد هم بدلیل سازگاری شدید با لینوکس هم اپدیت اسان بایوس اون یکی از محصولات ASUS رو پیشنهاد میکنم در مورد مونیتور تحت هیچ شرایطی LCD نباشه چون کیفیت تصویر و کنتراست اون از مونیتورهای CRT پایینتره و خیلی ناجوره مثلا یه مونیتور از LG بگیر پشتیبانیش هم خیلی تو ایران عالیه
و DVD رایتر رو فراموش نکن و در ضمن دقت کن کارت گرافیک از نوع GT باشه نه GS که ضعیفه البته اگه میتونی هزینه کنی GTX که از GT قویتره هم میتونی بگیری دیگه ؟
حسن جون سلام
میشه یه کم لیستتون رو دقیق تر بگید ؟
یعنی پردازنده های Amd با لینوکس زیاد سازگار نیستند(اخه من از غیرتی طرفدارای AMD هستم) ؟
نظرتون درباره در باره مادربرد های MSI چیه ؟
نظرتون درباره کارت گرافیک های ATI چیه ؟

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 24 مهر 1387، 11:58 ق‌ظ »
راستی نظرتون در باره DVD Writer HP چیه (HP dvd1040i DVD Writer - 20x)
اینم لینکش
http://www.rayaneh.com/product-6542.aspx

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #11 : 24 مهر 1387، 12:38 ب‌ظ »
سلام
به به عجب تا‍یک فوق العاده ای.
اولا خودم از دوستداران AMD هستم ولی مگه الان آدم دیوونست وقتی می تونی یه ‍ردازنده ۴ هسته ای اینتل بگیری بری ۳۰ تومن ارزونتر AMD سه هسته ای بگیری که تازه مشکل کنترل دما داره اونوقتم نمی شه overclock اش کرد.
البته من خودم ‍ردازنده های دو هسته ای با باس ۱۰۶۶ استفاده می کنم به نظرم بازدهشون توی بازیها بهتره.
‍س انتخاب اول برای بازی intel .
در مورد کارت گرافیک بستگی به انتخاب اول داره.اگه با من موافق باشی و اینتل رو انتخاب کنی که برو سراغ nvidia سری ۸ و ۹ اما اگه انتخابت AMD بود شک نکن ATIبهتره گرچه خودم الان ATI دارم با اینتل . ATI مدل های سری HD از 4XXX به بعد عالین.
RAM کارت گگرافیک اصلا مهم نیست بهتره حرفه ای برخورد کنیم.کارتهای سری ۹ nvidia هم به رم بالا ۲۵۶ یا ماکزیمم ۵۱۲ بیشتر احتیاج ندارن.اما وقتی صحبت از مدل ram کارت گرافیک میشه اصلا فکر DDR3 کمتر رو نکننین.
کارتهای GTX عالین ولی دقت کن بهت نندازن از مارکهای معروف استفاده کن جدیدا مد شده مدلهای GT رو بجایGTX جا می زنن.
در مورد RAM خود دستگاه هم که ایول هرچی ‍ول بدی آش می خوری هرچی رمت بیشتر بازی های روانتر. البته بالای ۴ گیگ دیگه زیاد تفاوتی نداره.
هارد دستگاه هم که دور بالا.
جون من در مورد درایو DvD  صحبت نکن هر چی خواستی بگیر مهم نیست.
مادر برد من giga دارم راضیم بیشتر سلیقه ای البته giga از خازنهای حالت جامد استفاده می کنه واسه همین عمرش بیشتره و نویز دیجیتالش کمتره.
صفحه کلید و دسته بازی و غیره هر چی دید تو مغازه دیدی بخر فرقی نداره.
در ضمن اگر مثل من عاشق over clocking هستی یادت باشه به فکر یه سیستم خنک کننده عالی باش.

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 24 مهر 1387، 01:09 ب‌ظ »
ببینید پردازنده های amd تو ازمایشات عملا خوب جواب میدن مثلا برای کارای گرافیکی اما همیشه intel قویتر از مدل معادل خودش در amd قویتر ظاهر شده
در مورد کارتای گرافیک ati سری HD این کارتها گزینه های مناسبه که پیشنهاد میکنم از برند CLUB 3D خریداری کنید البته گرونه

بسیاری از گیمها مثلا در بازیهای ویندوز بشدت از لحاظ سازگاری با کارتهای NVIDIA هماهنگ میشن برای همین عملکردشون بهتره البته شما روی پردازنده AMD هم خب میتونید محصولات NVIDIA رو داشته باشید فرقی نداره اما با این حال من همیشه پردازنده های اینتل رو پیشنهاد میدم اما اگر برای رندر تو نرم افزار های گرافیک میخوای ATI بهتره و کارتهای گرافیک NVIDIA از سری 8 به بالا مثل همون 8600GT که گفتم عالین
دقت کنید برخی محصولات هستند که مثلا همین مدل کارت رو با یک گیگ حافظه عرضه میکنند که بهتره نگیری همون مدل با حافظه 256 از نوع GDDR3 بهتره پس به این نکته حتما دقت کن در مورد کار با WINE هم باید دقت کرد حافظه کش L2 پردازنده بالا باشه مثلا با 8 مگابایت کش همچنین سرعت پردازنده تو WINE بسیار تاثیر داره بالاخص تو بازیها تا فریم ریت عادی باشه پس تا اینجا شما

1- CPU دو هسته ای از اینتل
2- یک مادر برد از اسوس و یا گیگا بایت
3- یک کارت گرافیک از سری 8 به بالای NVIDIA
4-کارتای صدای انبرد الان خیلی پرقدرتن در این مورد مشکلی نیست
5-در مورد مودم دایال اپ یه مودم با چیپست HSF از CONEXANT
6-در مورد مودم ADSL یک مودم با پورت LAN و نه USB
7- یک رم یک گیگ یا بالتر از نوع DDR2 800
لازم دارین

به گارانتی محصول بسیار دقت کن تا محصول خود شرکت سازنده رو بگیری نه محصولات زیر زمینای چین رو مثلا اون کارت گرافیک که گفتم با گارنتی
اینجاست

http://www.sazgar.com/fa/product/graphic/list.aspx?vendor=xfx&p_group=graphic

در ضمن شرکت رایان بدر نماینده MSI اعلام کرده که فعلا مادر برد و کارت گرافیک وارد نمیکنه به جاش لپ تاپهای این مارک رو میاره

بهترین شرکتای گارانتی امسال آواژنگ، سازگار ارقام، الماس خاورمیانه و رایان بدر بودند پس دقت کن به محصولاتی که اینا گارانتی کردن

اگر احیانا خواستی پردازنده AMD بگیری تو لینوکس مشکل نداره اوبونتو ورژن ویژه AMD64 داره

در مورد مادربرد هم میگم اسوس چون از قطعات خیلی با کیفیت تو محصولاتش استفاده میکنه از لحاظ درایوری بی دردسره و از لحاظ بایوس هم بدون تخصص
میتونی اپدیتش کنی
در مورد مادر بردها  گیگابایت هم پرقدرته و با گارنتی قوی یک سری برای گیم هم داره و با گارانتی اواژنگ

دیگه ؟
« آخرین ویرایش: 24 مهر 1387، 01:12 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #13 : 24 مهر 1387، 02:51 ب‌ظ »
سلام
حسن دستت درد نکنه پستهات کافی و کامله.
منم یه چند تا نکته اضافه کنم.

+ پردازنده های core 2 duo  از لحاظ کارکرد و مدل خیلی متفاوتن.سعس کن از مدلهای با باس ۱۰۶۶ استفاده کنی.
+ کارت صدا من کارتهای onboard رو دوست دارم اما همیه به نظرم باید به creative به عنوان انتخاب برتر فکر کرد audigy 2  با توجه به قدیمی بودن الان قیمت مناسبی داره از من قبول کن بازی vampire با واین با eax کارت audigy2 کاملا متفاوت از زمان اجرای روی کارت realtek  انبرد.
+ مودم hsf بهترین مودم برای کار در لینوکسه.
+ اگه بتونی به حرف حسن گوش بدی و یه کارت 8600gt بخری باید بگم می تونی توی دنیای مجازی assasins creed پرواز کنی(البته اگه بتونی با واین اجراش کنی)

موفق باشید

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 24 مهر 1387، 04:51 ب‌ظ »
بچه ها از همه تون خیلی خیلی ممنونم
میدونم پر رویی هست ولی ...
میشه باز هم ریز تر بشید
مثلا Asus  xxxx
اگه امکانش هم هست قیمتش رو هم بگید
خیلی خیلی ممنون
راستی در مورد DVD Writer من پایونر گرفتم اصلا و ابدا ازش راضی نبودم چند وقت پیش از دستم افتاد زمین داغون شد (چه بهتر ; داشت اعصابم رو خورد میکرد) اولین کاری که بعد از دریافت دیسک انجام میداد بررسی برای خش بود که اگر یه خش کوچولو پیدا میکرد میگفت این دیسک به درد نمیخوره
واسه همین توی این زمینه نمیخوام بی گدار به اب بزنم . فکرش رو بکنید به یه برنامه نیاز شدید دارید نمیتونید از روی دیسک نصبش کنید اون وقت باید بری خونه  همسایه DVD Rom  قرض بگیرید