انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرید سیستم جدید  (دفعات بازدید: 20500 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
پاسخ به: خرید سیستم جدید
« پاسخ #45 : 06 آبان 1387، 07:03 ق‌ظ »
سلام
مشخصاتی که نوشتی مثل اینکه بری یه ماشین بخری بگی یه ماشین بده که لاستیکش ساخت شرکت goodyear باشه.
نه مدل مشخص کنی نه موتور نه مشخصات مخصوص.
در مورد کارت گرافیک بگم که نصب کارتهای nvidia مثل اب خوردنه اما کارتهای ATI فوق العاده سخته.
اگه به پستهای اول مرتجعه کنی دوستان پیشنهادهای خوبی برای باقی سیستم دادن.
اگه می تونی intel بگیر که فعلا هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ سرعت بر AMD ارجحیت داره.
اما اگه دوست دیرینه من AMD رو انتخاب کردی به فکر کارت گرافیک ATI باش چرا که ساخت AMD .
حالا اگه کارت گرافیک برات مهم نیست فکر کنم کارتهای INTEL ان برد هم بد نباشن.
قبلا هم گفتم یه ذره هزینه کن یه کارت صدای AUDIGY 2 حتی دست دو اگه پیدا کردی بخر.
ضرر نمی کنی بعدشم کلی منو دعا می کنی.
موفق باشی

سلام
snake جون من روی سیستم فعلی ام کارت گرافیک ATI هست که خود ابونتو شناخته تازه اگر خدایی نکرده زبونم لال   :-X  مشکلی در کارت گرافیک پیش بیاد مگه نمیشه با Eanvy نصبش کرد

من همینجوری دعا گوی شما هستم شما خیلی حق گردن من دارید
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #46 : 06 آبان 1387، 09:32 ق‌ظ »
سلام
شما به من لطف داری.
کارت های ATI همیشه مشکل نصب درایور داشتن و دارن.
نصب با ENVYNG خیلی راحته اما همیشه هم نصب نمی شه مثلا من خودم کارت ۳۴۰۰ دارم با ENVYNG نصب نشد پکیجشو گرفت اما می گفت برای اوبونتو هاردی نمی تونه کامپایل بشه البته بالاخره به کمک یکی از رفقا همینجا نصبش کردم.
در کل کراتهای NVIDIA راحتتر نصب می شن.

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #47 : 06 آبان 1387، 04:18 ب‌ظ »
من معتقدم که باید برای خرید رایانه زمانی هزینه کرد که نیاز داری. من همین هفته‌ی پیش ۲ تا سیستم جمع کردم اما هیچ‌کدوم رو با این همه تفاسیر انتخاب نکردم. من همیشه می‌رم سراغ چیزایی که بشه خیلی خوب ارتقاشون داد.
به طور مثال من تو سیستمی که همین هفته جمع کردم از یک مادربورد ایسوس سری Republic of Gamers استفاده کردم. خیلی عالی با لینوکس کار می‌کرد. روی این سیستم یک سی‌پی‌یو AMD ۵۰۰۰ هم گذاشتم از کارت گرافیک NVIDIA هم استفاده کردم. هیچ مشکلی نداشت.
اون سیستم قبلی رو هم با یک مادربورد از مارک ABIT بستم. اون هم عالی کار می‌کنه. روی هر دوی این‌ها هم اوبونتوی ۶۴ بیتی نصب کردم. جالبه که یکی از اونها از وقتی داره از اوبونتو استفاده می‌کنه می‌گه بی‌خیال ویندوز شدم.
برای شما هم من یک مادربورد مناسب از ABIT پیشنهاد می‌‌کنم. ABIT مدل AN78GS.  این مدل حسنی که داره اینه که یک کارت‌گرافیک Onboard قوی داره (nVIDIA) و جالب این‌که اگه شما خواستین که بعدا یک کارت گرافیک دیگه اضافه کنین می‌تونی از حالت SLI رو فعال کنی. یعنی این‌که کارت گرافیک مادربوردت حذف نمی‌شه و با اومدن کارت‌گرافیک دیگه این‌دو تا با هم دیگه کار می‌کنن.
در مورد CPU هم من AMD رو پیشنهاد می‌کنم. درسته که اینتل از حافظه کَش بیشتری برخورداره اما سرعت FSB در پردازنده‌های AMD تقریبا دو برابر یا نزدیک به سه برابره پردازنده‌های اینتله که این می‌تونه کاملا خلاء مربوط به کَش رو جبران کنه. البته این نکته مهمه که شما باید از رم‌های Dual Chanel استفاده کنین. استفاده از AMD با رم Dual Chanel تاثیرش خیلی بیشتر از استفاده از اینتل با این نوع رم‌هاست. چون اینتل نمی‌تونه از مقدار زیادی از اون پهنای‌باند ایجاد شده استفاده کنه. اما AMD می‌تونه.
در مورد هارد هم خب sata 3gig بهتره.
کارت گرافیک رو هم با این حساب می‌تونی هر وقت که خواستی بعدا به سیستمت اضافه کنی و تازه بتونی از دو تا کارت گرافیک هم‌زمان بهره ببری.
نکته زیاده هم توی مارک‌ها و هم ... به‌هر حال در خدمتیم.

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 295
  • ONLY FREEDOM
« پاسخ #48 : 06 آبان 1387، 05:06 ب‌ظ »
من معتقدم که باید برای خرید رایانه زمانی هزینه کرد که نیاز داری. من همین هفته‌ی پیش ۲ تا سیستم جمع کردم اما هیچ‌کدوم رو با این همه تفاسیر انتخاب نکردم. من همیشه می‌رم سراغ چیزایی که بشه خیلی خوب ارتقاشون داد.
به طور مثال من تو سیستمی که همین هفته جمع کردم از یک مادربورد ایسوس سری Republic of Gamers استفاده کردم. خیلی عالی با لینوکس کار می‌کرد. روی این سیستم یک سی‌پی‌یو AMD ۵۰۰۰ هم گذاشتم از کارت گرافیک NVIDIA هم استفاده کردم. هیچ مشکلی نداشت.
اون سیستم قبلی رو هم با یک مادربورد از مارک ABIT بستم. اون هم عالی کار می‌کنه. روی هر دوی این‌ها هم اوبونتوی ۶۴ بیتی نصب کردم. جالبه که یکی از اونها از وقتی داره از اوبونتو استفاده می‌کنه می‌گه بی‌خیال ویندوز شدم.
برای شما هم من یک مادربورد مناسب از ABIT پیشنهاد می‌‌کنم. ABIT مدل AN78GS.  این مدل حسنی که داره اینه که یک کارت‌گرافیک Onboard قوی داره (nVIDIA) و جالب این‌که اگه شما خواستین که بعدا یک کارت گرافیک دیگه اضافه کنین می‌تونی از حالت SLI رو فعال کنی. یعنی این‌که کارت گرافیک مادربوردت حذف نمی‌شه و با اومدن کارت‌گرافیک دیگه این‌دو تا با هم دیگه کار می‌کنن.
در مورد CPU هم من AMD رو پیشنهاد می‌کنم. درسته که اینتل از حافظه کَش بیشتری برخورداره اما سرعت FSB در پردازنده‌های AMD تقریبا دو برابر یا نزدیک به سه برابره پردازنده‌های اینتله که این می‌تونه کاملا خلاء مربوط به کَش رو جبران کنه. البته این نکته مهمه که شما باید از رم‌های Dual Chanel استفاده کنین. استفاده از AMD با رم Dual Chanel تاثیرش خیلی بیشتر از استفاده از اینتل با این نوع رم‌هاست. چون اینتل نمی‌تونه از مقدار زیادی از اون پهنای‌باند ایجاد شده استفاده کنه. اما AMD می‌تونه.
در مورد هارد هم خب sata 3gig بهتره.
کارت گرافیک رو هم با این حساب می‌تونی هر وقت که خواستی بعدا به سیستمت اضافه کنی و تازه بتونی از دو تا کارت گرافیک هم‌زمان بهره ببری.
نکته زیاده هم توی مارک‌ها و هم ... به‌هر حال در خدمتیم.

به نظر من پیشتیبانی چیپهای مادربود اینتل از لینوکس خیلی بهتر از nvidia است
در ضمن در قیمت مشابه cpu های اینتل سرعت بسیار بهتری دارند
« آخرین ویرایش: 06 آبان 1387، 05:14 ب‌ظ توسط hardy »

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #49 : 06 آبان 1387، 06:41 ب‌ظ »
سلام
از لطف همگی ممنونم
راستی overclack کردن یعنی چه ؟
CrossFire چیه ؟
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #50 : 07 آبان 1387، 01:26 ق‌ظ »
این مادربرد  ABIT مدل AN78GS  خیلی جالبه روش یه دونه گرافیک nVIDIA GeForce 8200  هم هست جالب بود moosavy چنده صد تومن

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #51 : 07 آبان 1387، 08:26 ق‌ظ »
90 هزار تومن

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #52 : 07 آبان 1387، 03:57 ب‌ظ »
سلام
من با شما موافق نیستم.
سیستم رو باید به روز خرید و موقع خرید تنها فکرت این باشه که سیستمت امروز بهترین باشه.
چرا؟
به یه دلیل ساده.
ارتقا به نظر من امروزه دیگه زیاد مهم نیست.الان یه سی پی یو ۳ هسته ای amd  رو می خری ۱۵۰ دلار ۴ هفته بعد میشه ۱۲۰ دلار ۳ ماه دیگه میادزیر ۱۰۰ دلار.
تازه مارد بردت سه ماهه دیگه دیگه نمی تونه پردازنده جدید AMD رو که قراره با GPU داخلی اراپه بشه ساپورت نمی کنه.

در مورد AMD و سرعت باس هم الان سری جدید اینتل باس ۱۰۶۶ دارن که برای ارتباط ۳۲ بیت عالیه.هنوز هم کماکان اینتل رو پیشنهاد می کنم چونکه توی مسابقات pverclocking تفاوت پردازنده ۳ هسته ای AMD و دو هسته ای Intel رو دیدم.
من چون از دوستداران بازی همیشه دنبال این مقایسه هام.

overclocking یعنی اینکه سرعت سی پی یو رو از اونیکه اسمی روش هست بیشتر کنی.

موفق باشی

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #53 : 07 آبان 1387، 04:24 ب‌ظ »
اتفاقا مادربوردهای سری گیم ایسوس و همین‌طور مادربوردهای Abit برای overclock خیلی مناسبند.
همون‌طور هم که شما گفتید چون قیمت‌ها به سرعت پایین میاد بهتره آدم به‌روز‌ترین سیستم رو نخره چون حدود ۸ ماه دیگه اون یک سیستم معمولیه. بنابراین بهتره که یک سیستم متوسط به بالا بگیره تا بتونه ۸ ماه دیگه با کم‌ترین قیمت اون‌رو به روز کنه. اون هم با قیمتی خیلی کمتر از اون چیزی که امروز باید هزینه کنه.
یه چیز دیگه این‌که اگر کسی داره از لینوکس استفاده می‌کنه زیاد لازم نیست به فکر ۶۴ بیتی بودن باشه چون لینوکس توی این زمینه انتخاب‌های خیلی خوبی داره و شما می‌تونین از این مزیت سیستم‌های جدید بهره ببرید.
البته OVER CLOCK کردن رو با شما موافقم لذت خاصی داره.

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #54 : 07 آبان 1387، 05:12 ب‌ظ »
سلام

البته توی آور کلاک باید حواستون به دما باشه من چند تا سی پی یو ، مادربرد و گرافیک کارت روی این آزمایشات شهید کردم

این موضوع البته مال یه مدت پیشه الان دماسنج سیستمهای خیلی بهینه شدند ولی کلا حواستون به این مسئله جمع باشه ( نرید آرام بایاس رو دیسیبل کنید  :D )

موفق باشید

آفلاین VahidNR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 367
  • فقط وحید -->NR<--
« پاسخ #55 : 07 آبان 1387، 06:22 ب‌ظ »
سلام
می خواستم بدونم قوی ترین مادربرد چنده؟؟؟(فقط مادربرد)
لطفا قیمت؛نام؛مدل خلاصه تمام مشخصاتش رو برام بنویسید
ممنون

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #56 : 08 آبان 1387، 09:30 ق‌ظ »
برای چه‌کاری؟

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 08 آبان 1387، 03:39 ب‌ظ »
سلام
هنوزم می گم.به روز کردن سیستم چیزیه که باید از فکرش اومد بیرون.
تا شش ماه بعد تکنولوژی طوری تغییر می کنه که فقط می شه تکنولوژی شش ماه قبل رو روی سیستم نصب کرد.
در مورد مارد بردهای ABIT موافقم فکر کنم جزوه بهترین های بازار برای overclocking باشه.
موفق باشی

آفلاین VahidNR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 367
  • فقط وحید -->NR<--
« پاسخ #58 : 08 آبان 1387، 05:17 ب‌ظ »
برای چه‌کاری؟
برای کار خاصّی نمی خوام
می خوام بدونم اگر قیمت مناسبه منم به فکرش باشم
تشکر...

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #59 : 08 آبان 1387، 06:52 ب‌ظ »
سلام
برام سوال شد گفتم بپرسم
برای چی OverClack میکنید ؟؟؟

راستی کسی نگفت CrossFire چیه