انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چگونگی انتقال برنامه های نصب شده  (دفعات بازدید: 1764 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین babakubuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
چگونگی انتقال برنامه های نصب شده
« : 30 خرداد 1392، 01:24 ب‌ظ »
سلام

۱ سوال داشتم من الان ۲تا سیستم دارم که یکی به اینترنت دسترسی دارم و یکی ندارم دسترسی به اینترنت روی اونی که به اینترنت دسترسی ارم مثلا vlc ‌نصب کردم حالا چطور میتونم همین برنامه کامل با تمام dependency ها که داره از روی این سیستم بردارم و بریزم روی سیستم که به اینترنت دسترسی نداره (یعنی روی سیستمی که به اینترنت دسترسی نداره بتونم با ک\ی کردن فایلهای vlc  استفاده کنم )

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : چگونگی انتقال برنامه های نصب شده
« پاسخ #1 : 30 خرداد 1392، 01:55 ب‌ظ »
فایل هایی که در آدرس زیر هست همه رو کپی کنید تو فلشتون
/var/cache/apt/archivesحالا به اون سیستم که اسنترنت نداره وصل کن. با دستور زیر ناتیلوس رو با یوزر ادمین اجرا کن و مثل حالت عادی اونارو بریز توی همون دایرکتوری بالا
gksu nautilusحالا با دستور sudo apt-get install packagename میتونی هر بسته رو بدون دانلود نصب کنی.مثلا وی ال سی:
sudo apt-get install vlcنکته:هر جور شده اون سیستمی که اینترنت نداره باید یکبار دستور sudo apt-get update روش اجرا بشه

آفلاین Aslan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 51
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #2 : 30 خرداد 1392، 04:04 ب‌ظ »
البته برای این کهع نیاز نباشه update بشه هم یک راه هست اونهم اینه:
شما از همون آدرس /var/cache/apt/archives که میرید یکسری فایل پکیج .deb هستش.
شما میتونید این بسته هارو ببرید توی کامپیوتر مورد نظر و اونجا با دستور زیر نصبشون کنید:
dpkg -i <.deb file>

دقت کنید که جفت سیستم ها باید از یک نسخه باشند.

آفلاین babakubuntu

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 31 خرداد 1392، 12:06 ق‌ظ »
ممنون از راهنمایی شما دوستان اما سوال اینجاست که من مثلا فقط میخوام vlc نصب کنم روی سیستم که اینترنت نداره آیا از همون مسیر فقط همون چندتا فایل که با Vlc  شروه میشن بردارم و copy ‌کنم و بعد دستور apt-get install vlc
‌بزنم ؟ چون داخل ابن مسیر بسته زیاد هست

ممنون

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #4 : 31 خرداد 1392، 12:30 ق‌ظ »
ممنون از راهنمایی شما دوستان اما سوال اینجاست که من مثلا فقط میخوام vlc نصب کنم روی سیستم که اینترنت نداره آیا از همون مسیر فقط همون چندتا فایل که با Vlc  شروه میشن بردارم و copy ‌کنم و بعد دستور apt-get install vlc

ممنون
تو همون مسیری که دوستان گفتن /var/cache/apt/archives  بری فایل های .deb هستش کپیشون کن ببر بریز تو کامپیوتر روش جفت کلیک کن تا نصب بشه یا با دستور dpkg -i packagename.deb بزن و نصبش کن

آفلاین babakubuntu

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 31 خرداد 1392، 02:23 ب‌ظ »

ممنون
تو همون مسیری که دوستان گفتن /var/cache/apt/archives  بری فایل های .deb هستش کپیشون کن ببر بریز تو کامپیوتر روش جفت کلیک کن تا نصب بشه یا با دستور dpkg -i packagename.deb بزن و نصبش کن

ممنون اما موضوع این هست که تعداد این فایلها زیاد هست آیا نمیشه مثلا فهمید که کدوم یک از این فایلها مال vlv ‌هست که همونها بردارم و نصب کنم ؟

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #6 : 02 تیر 1392، 07:13 ق‌ظ »
دستور apt-cache depends بهت وابستگی های یک بسته را نشون میده. بعدش احتمالا دستی باید کپی کنی و یا یه اسکریپت بنویسی.
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #7 : 02 تیر 1392، 11:18 ق‌ظ »
اگه فقط می خواهید vlc را نصب کنید که همون کاری که دوستان گفتند را انجام بدید ولی اگه می خواهید همه ی نرم افزاراتون را نصب کنید می تونید ازش با استفاده از remastersys یک فایل قابل نصب بگیرید و روی سیستم بعدی نصب کنید تا همه ی نرم افزار ها را داشته باشه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم