انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دیگه دارم از لینوکس خسته میشم. شاید بعد یه سال و نیم برگردم ویندوز  (دفعات بازدید: 8357 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
سلام
میبخشید که بعد از دو سال میت رو نبش قبر کردم ولی با چیزایی که درباره اوبونتو خوندم کپ کردم،مخصوصا اون پست اخر که خوندم :o
واقعا اوبونتو همیشه همچین مشکلاتی داشته؟؟؟ مخصوصا داغ کردن و اینا؟؟؟؟؟
بله, و به جرات میتونم بگم تا همین پنج ماه پیش که اوبونتو داشتم پا بر جابوده و هست
تجربه نشون داده برنامه نویسی شرکتی اغلبا یک چیز سنگین و غیر بهینه تحویل آدم میده(توی هر کشوری) چون میخوان حقوق بگیرن و برن. مثلا به unity و win8 نگاه کنید و به enlightenment هم نگاه کنید . کاملا روحیه ای که پشتشونه معلومه . دو مورد اولی با اینکه کلی هم جامعه کاربری دارن باز مشکلات وحشتناکی مثل هنگ کردن و داغ کردن دارن ولی انلایتنمنت نه جامعه کاربری به اون زیادی داره (1000 نفر بشن من کلاهمو میندازم بالا!!), توسعه دهنده هاش هم فکر کنم بیشتر از پنج نفر نمی شن ولی باز هم محصولشون قدرتمند تر از اون دو تاست چون انگیزه دارن و کاملا معلومه رو هر قسمتش کلی کار شده

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
ولی من همیشه از برتری های لینوکس در تمام موارد نسبت به ویندوز شنیدم
سرعت، مچ شدن راحت با سخت افزار، استفاده ی کم از سخت افزار(سی پی یو، هارد) به نسبت ویندوز، هنگ نکردن و ......
ولی چیزایی که اینجا گفته شده زمین تا اسمون با چیزی که میشنوم فرق داره که :o
نقل‌قول
مشکل هست ولی نه به این شدت که مطرح کردند و بستگی داره چطوری با مشکل برخورد کنی.
مشکلو تو اکثر اوقات میتونی با یه جستوجو یا سوال حل کنی.
ممکن ام هست حوصله نداشته باشی بیخیال بشی و به جمع منتظرانش بپیوندی و آخرشم خسته شی برگردی ویندوز.
یعنی برای ابتدایی ترین مسائل هم باید با سیستم عامل سر و کله بزنیم؟؟؟؟

آفلاین علی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
ولی من همیشه از برتری های لینوکس در تمام موارد نسبت به ویندوز شنیدم
سرعت، مچ شدن راحت با سخت افزار، استفاده ی کم از سخت افزار(سی پی یو، هارد) به نسبت ویندوز، هنگ نکردن و ......
ولی چیزایی که اینجا گفته شده زمین تا اسمون با چیزی که میشنوم فرق داره که :o
نقل‌قول
مشکل هست ولی نه به این شدت که مطرح کردند و بستگی داره چطوری با مشکل برخورد کنی.
مشکلو تو اکثر اوقات میتونی با یه جستوجو یا سوال حل کنی.
ممکن ام هست حوصله نداشته باشی بیخیال بشی و به جمع منتظرانش بپیوندی و آخرشم خسته شی برگردی ویندوز.
یعنی برای ابتدایی ترین مسائل هم باید با سیستم عامل سر و کله بزنیم؟؟؟؟

اول هدفتون رو مشخص کنید . میخواهید لینوکس کار بشید یا میخواهید از ویندوز (به هر دلیلی ... ) جدا بشید و اپراتور این سیستم عامل جدید بشید ، بدون اینکه کاری به کارش داشته باشید.
در صورتیکه میخواهید کارتون رو انجام بدین بدون اینکه درگیر سیستم عامل بشید ، معمولا بدون هیچ مشکلی سیستم عامل کار میکنه و به خوبی بیشتر نیازهاتونو پاسخ میده و هیچ چیز عجیب غریبی هم نمیبینید (البته در بیشتر مواقع اینجوره )
اما اگر با سیستم عامل ور برید باید منتظر انواع ناپایداری ها باشید . امکانی که ویندوز به شما نمیده و از این قبیل مشکلات رو در اون نمیبینید . پس نگران نباشید . لینوکس چون خیلی خیلی دست کاربرانش رو باز میگذاره ، این مشکلات رو شاهدیم . وگرنه اگر قرار بود کسی سیستم عامل رو دستکاری نکنه خیلی از این تاپیک ها رو نمیدیدم هیچ وقت .

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
نقل‌قول
اول هدفتون رو مشخص کنید . میخواهید لینوکس کار بشید یا میخواهید از ویندوز (به هر دلیلی ... ) جدا بشید و اپراتور این سیستم عامل جدید بشید ، بدون اینکه کاری به کارش داشته باشید.
در صورتیکه میخواهید کارتون رو انجام بدین بدون اینکه درگیر سیستم عامل بشید ، معمولا بدون هیچ مشکلی سیستم عامل کار میکنه و به خوبی بیشتر نیازهاتونو پاسخ میده و هیچ چیز عجیب غریبی هم نمیبینید (البته در بیشتر مواقع اینجوره )
اما اگر با سیستم عامل ور برید باید منتظر انواع ناپایداری ها باشید . امکانی که ویندوز به شما نمیده و از این قبیل مشکلات رو در اون نمیبینید . پس نگران نباشید . لینوکس چون خیلی خیلی دست کاربرانش رو باز میگذاره ، این مشکلات رو شاهدیم . وگرنه اگر قرار بود کسی سیستم عامل رو دستکاری نکنه خیلی از این تاپیک ها رو نمیدیدم هیچ وقت .
خب... من مبتدی هستم و نمیخوام با سیستم عامل کشتی بگیرم(چون بلد نیستم)  ;D
چند سال پیشم که دو سه بار اوبونتو رو نصب کردم، کم کم سر جریان نصب گرافیک و نغییر ظاهر اوبونتو و حتی بعدها برای اپدیت عادی و دانلود برنامه های اوبونتو(از مرکز نرم افزاری )به مشکل و ارور های اعصاب خورد کن برخوردم و در نهایت  مدت زمانی که برای روشن و خاموش شدن سیستم صرف میشد، از زمانی که ویندوز داشتم هم بالاتر رفت(با این که چندتا برنامه سبک بیشتر نصب نکرده بودم). مجبور شدم کنار بزارمش.
فکر میکردم مشکل از منه ولی حالا که دقت می کنم و این تاپیک رو می بینم، مطمئنم اصلا باهاش اونقدر ور نرفته بودم که بخواد تا اون حد قاطی کنه :(

ممکنه اینجور مشکلات از خود سیستم عامل باشه؟
« آخرین ویرایش: 31 فروردین 1394، 10:17 ب‌ظ توسط ahmaad »

• High Sr. Member
  • *
ممکنه ...لینوکس (با گنو یا بی گنو ) هم یک سیستم عامله مثل بقیه.

ولی کلا همه لینوکس ها این شکلی نیستند. میتونید یه نسخه سبک تر مثل antergos (این انترگوس خیلی موفق بوده, شدیدا توصیه میشه) نصب کنید و از پایداری قابل قبولش لذت ببرید

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
من که به خاطرویروس های ویندوزی هیچوقت از لینوکس خسته نمیشم
لینوکس بهشت برنامه نویسان هم هست
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین 藤沼

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
یک پیچیدگی بنیادین که بیشتر کاربران با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند آگاه نبودن از خواسته‌هایشان است و همین  مایه برپایی دشواری‌ها دیگر می‌گردد. این سردرگمی در مورد برنامه‌نویسان هم درست همین‌طور است چراکه به‌جای دگربانی ابزارها، یک ابزار برای همهٔ کارها می‌خواهند.
« آخرین ویرایش: 01 اردیبهشت 1394، 01:08 ب‌ظ توسط نوید راد »

• High Sr. Member
  • *
یک پیچیدگی بنیادین که بیشتر کاربران با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند آگاه نبودن از خواسته‌هایشان است و همین  مایه برپایی دشواری‌ها دیگر می‌گردد. این سردرگمی در مورد برنامه‌نویسان هم درست همین‌طور است چراکه به‌جای دگربانی ابزارها، یک ابزار برای همهٔ کارها می‌خواهند.
؟

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 152
ابتدا که مطلب اولش رو خوندم دیدم مال ۲ سا پیش هست

نبش قبر شده  ;D

منم اول خیلی مشکل داشتم
لپ تاپ بشدت داغ میکرد و فن کامل روشن بود
اومدم درایور خود انویدیا نصب کردم و حل شد و خیلی بی سروصداتر از ویندوز

ولی خب برنامه خوب و راحتمی مثل اینترنت دانلود منیجر جاش به نظرم خیلی خالیه...

اگه واقعا ورد مایکروسافت واسه لینوکس میومد حاضر بودم بخرمش برخلاف ویندوز  ;D

ولی واقعا بعضی چیزها خیلی آدم رو کلافه میکنه
کارهایی که به سادگی توی ویندوز انجام میشه اینجا باید کلی باهاش سرو کله بزنی تا بعدش هم نتیجه نگیری...  ;D

در کل فعلا برای کارهای عادی دارم از اوبونتو استفاده میکنم

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان
من گرافیکم AMD هستش اوایل مشکل داغی داشتم ولی از اوبونتو رفتم رو اوبونتو گنوم الان خنکه...زیاد سروکله نزدم کلا صورت مسله رو پاک کردم
برای دانلود منجر اصلا مشکلی ندارم اینجا عالیه  8) 8)
درمورد افیس هم حقیقتش کارهای که انجام دادم مشکلی نداشتم ارائه درس رو هم با ایپرس لیبره‌افیس انجام دادم...

مگه افیس مایکروسافت برای لینوکسم هست؟

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 152
من گرافیکم AMD هستش اوایل مشکل داغی داشتم ولی از اوبونتو رفتم رو اوبونتو گنوم الان خنکه...زیاد سروکله نزدم کلا صورت مسله رو پاک کردم
برای دانلود منجر اصلا مشکلی ندارم اینجا عالیه  8) 8)
درمورد افیس هم حقیقتش کارهای که انجام دادم مشکلی نداشتم ارائه درس رو هم با ایپرس لیبره‌افیس انجام دادم...

مگه افیس مایکروسافت برای لینوکسم هست؟

از کدوم دانلود منیجر استفاده میکنید؟
من توی ویندوز و اوبونتو اختلافی برابر 30 کیلوبایت و معادل 240 کیلوبیتی دارم که به نظرم خیلی زیاده.

نه فکر نکنم باشه. میگم اگه باشه حاضرم بخرمش و دنبال کرک نرم.

آفلاین کیهان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
  • Debian User
    • کیهان

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
سلام. ببینید دوستان، من خودم این موضوع را قبلن ایجاد کردم.
اون مشکلاتی که قبلن داشتم هنوزم حل نمیشه ولی بازم لینوکس را ترجیح دادم و موندم.

امروز بعد از دو سال از موضوع و البته سه سال از کل کارم تو لینوکس و ۶ سال از کل کارم با کامپیوتر و ... به این نتیجه رسیدم که تا جایی که توان دارم در راه درست توی هرچیزی قدم بردارم. من هنوز ویندوز دارم به‌خاطر گلستان و کتابخانه دانشگاه و به‌خاطر نرم‌افزارهایی مثل jaws و ... ولی بیشتر کارهام را روزبه‌روز به اوبونتو منتقل کردم و راه‌حل‌های دیگری را جایگزین کردم. مثلن pdmt و axel استفاده می‌کنم یا فهمیدم چطوری به سیستم کمتر فشار بیارم و یا بجای اینکه نگران تکه شدن متن توی لیبره باشم. کل متن را که نوشتم یه دستی به صورتش می‌کشم و بعد اگه خیلی بد نبود همون را به استاد می‌دم ولی اگه استاد بدی بود! یه آرایشی بهش توی آفیس ویندوز میدم، نه اینکه همش اونجا باشم.

الآن دارم لذت می‌برم
:) :)

آفلاین ahmaad

• Full Member
  • *
به صاحبش اومد ;D

هنوز حل نشدن؟؟؟؟  :o
دوست ندارم یجورایی جنگ بین گنو/لینوکس و ویندوز راه بندازم و قصدشم ندارم، ولی با این چیزایی که میخونم(و قبلا تجربه داشتم)، به این نتیه میرسم که حتی نباید اسم سیستم عامل رو هم رو اوبونتو گذاشت ???

آفلاین محمد فدوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 485
  • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
    • آغاز آزادی از رایانهٔ شخصی
به صاحبش اومد ;D

هنوز حل نشدن؟؟؟؟  :o
دوست ندارم یجورایی جنگ بین گنو/لینوکس و ویندوز راه بندازم و قصدشم ندارم، ولی با این چیزایی که میخونم(و قبلا تجربه داشتم)، به این نتیه میرسم که حتی نباید اسم سیستم عامل رو هم رو اوبونتو گذاشت ???
یه نکته‌ای که ما یادمون می‌ره اینه که ویندوز یه سیستم‌عامل تجاریه و اوبونتو (فدورا، آرچ‌لینوکس، تریسکل و...) یه سیستم‌عامل برپایه‌ی جامعه‌ی کاربری. به بیان دیگه امکانات ویندوز در مقابل اسکناس تعریف می‌شه و امکانات توزیع‌های لینوکسی در مقابل جامعه‌ی کاربری.

این یعنی اگه ویندوز موفق باشه وظیفشه چون پولش رو گرفته و اگه ناموفق باشه باید پاسخگو باشه.
این در حالیه که اگه اوبونتو موفق باشه یعنی جامعه‌ی کاربری پویایی داشته و اگه ناموفق باشه باید جامعه‌ی کاربری رو سرزنش کرد.
اگه بخوام بازم طرز بیانم رو تغییر بدم، منظور کل حرفام اینه که اگه اوبونتو مشکلات حل‌نشده‌ای داره من و شما مسئولیم و باید بش کمک کنیم تا کامل‌تر بشه نه این‌که از دایره‌ی سیستم‌عامل‌ها خارجش کنیم!

در پایان اینم بگم که بد نیست به این دوتا سؤال هم فکر کنیم:
۱. آیا واقعا ویندوز یه سیستم‌عامل بهتر از لینوکسه، یا فقط چون ما بش عادت داریم/داشتیم، بش می‌گیم بهتر؟
۲. به فرض این‌که ویندوز بهتر از لینوکس باشه (که من می‌گم نیست)، آیا اختلاف کیفیتشون به اندازه‌ی اختلاف قیمتشونه؟!
اگر به بهداشت و فرهنگ رفتار با حیوانات علاقه دارید، از vetMD.ir دیدن کنید.
وبلاگ شخصی من: http://fadavi.net