انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سن استفاده کنندگان لینوکس در ایران  (دفعات بازدید: 142313 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
پاسخ به: سن استفاده کنندگان لینوکس در ایران
« پاسخ #195 : 01 مهر 1389، 03:49 ب‌ظ »
من همش باید دقیقه نود باشم!
سن 26
رشته کامپیوتر نرم افزار
شهر همدان
کاربر کامپیوتر بالای ۶سال (دقیق یادم نیست!)
کاربر لینوکس ۳ سال تفریحی زدیم ذعالش خوب شد معطادش شدیم یک سالی می شه دیگ آلودش شدم رفیق نابابم مقشر بودا!
اولین سیستم عامل ویندوز دو هزار! آخرین سیستم عامل لینوکس اوبونتو
« آخرین ویرایش: 13 اردیبهشت 1391، 01:44 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین هادی تایانلو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 195
  • روش استفاده از منابع را یاد بگیرید
« پاسخ #196 : 01 مهر 1389، 08:20 ب‌ظ »
کلا عادت دارم دیر برسم
نام:هادی
فامیل:تایانلو
والا من از اول راهنمایی زدن تو خط کامپیوتر  و حدود ۳سال با لینوکس آشنام اما کلا ۷ماه میشه که رسما کوچ کردم(بر جسب نیاز)
به هیچ وجه بر نمیگردم سمت ویندوز
توزیع هم :fedora-centos-suse-ubuntu-kubuntu-redhat
کار کردم اما کلا مشکل دارم با kDE گنوم عشق من
فعلا هم در خدمت ubuntu هستم احتمالا اخر هفته قرار دادم تموم بشه برم دبیان
کلا عاشق شبکه هستم اونم فقط لینوکس بیس+سیسکو  کارم و در امدمم همین  دانشجوی نرم افزار هستم فعلا گرگان میخونم اما محل تولدم شیروان عمرا کسی بدون کجاست

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
« پاسخ #197 : 03 مهر 1389، 08:08 ق‌ظ »
به به، به به...

چه بسیار خوشوقت شدیم از اشنایی با این همه انسان های فهمیده

نام: پیروزان
نام خانوادگی: آرمان (alias)!
شهر: شیراز
رشته تحصیلی: مهندسی برق مخابرات، درگیر فوق هستم اگه خدا قبول کنه
مدت زمان کار با کامپیوتر: اگه از زمانی که کامپیوتر دار شدم باشه 10 سال، ولی اگه از زمان کار کردن با کامپیوتر باشه 14 سال (یادش بخیر چه حالی میکردیم با ویندوز 3.1 و فلاپی "5.1/4! آخه اون زمان کلاس کامپیوتر که میرفتم سیستم هاش مال عهد منجنیق بود، منظورم نسبت به زمان خودشه! روی بیشترشون DOS بود)
مدت زمان اشنایی با گنو/لینوکس: دقیق یادمه سال 2002 بود اسم لینوکس (و نه گنو/لینوکس!) رو شنیدم و رفتم CD لیندوز رو گرفتم. چشتون روز بد نبینه، زد هارد 40 ما رو با حدود 30 گیگ mp3 روش که با کلی زحمت و خون دل! جمع اوری کرده بودم، از بیخ پاک کرد (اون زمان به ندرت کسی کلکسیون mp3یی مثل من داشت). تا چن هفته افسردگی گرفته بودم و باورم نمیشد. به خاطر همین خاطره خیلی بدی از لینوکس توی ذهنم موند و تا یک سال پیش دیگه نزدیکشم نرفتم. الان 5 ماهه که دارم سعی میکنم گنو/لینوکس رو اصولی و کامل یاد بگیرم. البته غیرممکن میدونم روزی برسه که من ویندوز هم روی سیستمم نباشه، مگر اینکه جامعه نرم افزارهای ازاد چیزی بهتر و قوی تر از DirectX ارائه بده و شرکت های سازنده GPU و بازی هم از اون حمایت کنن (خودتون میدونید غیر ممکنه!)
توزیع های مورد علاقه: OpenSUSE, aptosid, Mint, Arch (تا الان البته)
علاقه مندی ها: سخت افزار، سخت افزار!، اورکلاک، تکنولوژی، گیم، فیلم، افلاین و جدیدا هم گنو/لینوکس و کلا نرم افزارهای ازاد و جامعش! (البته دیپندنسی! این علاقه مندی ها دو چیزه: اینترنت و مطالعه)

اینم بگم که علت عقب موندگی من از گنو/لینوکس علاقه بی نهایتم به سخت افزار (و تکنولوژی) بوده که تو این چن سال باعث شده اغلب وقت ازادمو درگیر خودش بکنه و دیگه به سیستم عامل ازاد نرسه.

یکی از دوستان هم گفته بود اینجا تاپیک اعلام سن هست و نه شجره نامه که اولا بنده سنمو bold کردم تا شما سریع ببینیش و وقتت حروم خوندن بقیه نشه. دوما همه معرفی نامه میدن نه شجره نامه :o سوما اگر این معرفی نامه ها نبود و صرفا هر کی سنشو میگفت من همون پیج اول رو تموم نکرده میبستمش و دیگه سراغشم نمیومدم ;D

« آخرین ویرایش: 03 آبان 1389، 12:12 ق‌ظ توسط Pyruzan »

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #198 : 03 مهر 1389، 09:49 ق‌ظ »
نقل‌قول
شیروان عمرا کسی بدون کجاست
هادی عزیز! البت خوشبخت شدیم از مصاحبت و آشنائی با شما اما دوستانی که یکم اطلاعات درباره سرزمین ایران داشته باشن قله شیرکوه رو می شناسن و احتمالا هم اگه خودشو ندیدن عکسشو دیدن. منطقه تاریخی دارید شما خصوصا در سرحد. چرا بجای تبختر به ناشناس بودنش یه بلاگ رایگان توی اینترنت براش ایجاد نمی کنید و تلاش به شناسائیش و رفرنس دادن بهش نمی کنید؟
آرمان عزیز
شما اگه 23 سالت باشه یعنی متولد سال 1987 هستی ( به میلادی لطفا ) !!! حضور ویندوز 98 داستان خاتمه فلاپی های 5.1/4 و ام اس داس بود.
نقل‌قول
یادش بخیر چه حالی میکردیم با ویندوز 3.1 و فلاپی "5.1/4! آخه اون زمان کلاس کامپیوتر که میرفتم سیستم هاش مال عهد منجنیق بود، منظورم نسبت به زمان خودشه! روی بیشترشون DOS بود
من منظور شما رو متوجه شدم! فقط دوتا سئوال:
اول اینکه چجور آموزشگاهی و در چه شهری بود که انقدر عقب افتاده بود؟ احتمالا شما می تونی بری ازش شکایت کنی و پولت رو با سودش بگیری!
دوم هم اینکه این حالی که شما با
نقل‌قول
ویندوز 3.1 و فلاپی "5.1/4
می کردید چه مدت طول کشید و دوام داشت؟
زاستی
نقل‌قول
اگه از زمان کار کردن با کامپیوتر باشه 14 سال
چهارده سال پیش میشه 1996 ! اونموقع احتمالا شما نه (9) سالت بوده و کلاس سوم دبستان بودی!
امیدوارم از لحن حرف های من احساسی بدی پیدا نکنی! من فقط یکم خاطرات شما رو ظریفتر ورق زدم!
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • Long Live KDE
« پاسخ #199 : 03 مهر 1389، 10:59 ق‌ظ »
نقل‌قول
شیروان عمرا کسی بدون کجاست
هادی عزیز! البت خوشبخت شدیم از مصاحبت و آشنائی با شما اما دوستانی که یکم اطلاعات درباره سرزمین ایران داشته باشن قله شیرکوه رو می شناسن و احتمالا هم اگه خودشو ندیدن عکسشو دیدن. منطقه تاریخی دارید شما خصوصا در سرحد. چرا بجای تبختر به ناشناس بودنش یه بلاگ رایگان توی اینترنت براش ایجاد نمی کنید و تلاش به شناسائیش و رفرنس دادن بهش نمی کنید؟
آرمان عزیز
شما اگه 23 سالت باشه یعنی متولد سال 1987 هستی ( به میلادی لطفا ) !!! حضور ویندوز 98 داستان خاتمه فلاپی های 5.1/4 و ام اس داس بود.
نقل‌قول
یادش بخیر چه حالی میکردیم با ویندوز 3.1 و فلاپی "5.1/4! آخه اون زمان کلاس کامپیوتر که میرفتم سیستم هاش مال عهد منجنیق بود، منظورم نسبت به زمان خودشه! روی بیشترشون DOS بود
من منظور شما رو متوجه شدم! فقط دوتا سئوال:
اول اینکه چجور آموزشگاهی و در چه شهری بود که انقدر عقب افتاده بود؟ احتمالا شما می تونی بری ازش شکایت کنی و پولت رو با سودش بگیری!
دوم هم اینکه این حالی که شما با
نقل‌قول
ویندوز 3.1 و فلاپی "5.1/4
می کردید چه مدت طول کشید و دوام داشت؟
زاستی
نقل‌قول
اگه از زمان کار کردن با کامپیوتر باشه 14 سال
چهارده سال پیش میشه 1996 ! اونموقع احتمالا شما نه (9) سالت بوده و کلاس سوم دبستان بودی!
امیدوارم از لحن حرف های من احساسی بدی پیدا نکنی! من فقط یکم خاطرات شما رو ظریفتر ورق زدم!

ریچارد جون ازت خوشم میاد چون بیخودی چیزی رو باور نمیکنی و به موقع مچ لاف زنندگان رو میگیری ;D

خدمتتون عرض شود که من متولد 1988 هستم، بیخودی پیرم نکن! سال 74 بود، یعنی من 7 سال و کوروس (چقد میگین اندی اخه!) داشتم، که عموم برای پسرعموم! یه کامپیوتر خرید و برای اولین باز من از نزدیک مانیتور، کیبورد و کیس رو زیارت کردم. از همون زمان عاشق کامپیوتر شدم (اون زمان کامپیوتر گرون بود و برا از ما بهترون). شناسنامه من رو 5 ماه بزرگتر گرفتن برام، یعنی 6 سالگی رفتم اول دبستان و 9 سالگی کلاس چهارم بودم. کلاس های کامپیوتر هم توی مدرسمون برگزار میشد. حالا متوجه شدی چرا عقب افتاده بوده؟! کیس هاش دستکتاپ بودن نه تاور! و یه چن تاش فلاپی 5.1/4 میخوردن. اون حالی هم که با 5.1/4 میکردیم به خاطر قیافش بود و نه کار کردن باهاش. این معلمه میداد بهمون نگاش میکردیم (اخه اولش از تاریخچه کامپیوتر شروع میکردن دیگه، که فلاپی 5.1/4 هم جزوش بود) و کلی هیجان زده میشدیم. تقریبا پولی هم نمیدادیم برا اموزش، فقط میخواست توی اون شور کودکی که همه از صبح منتظر زنگ اخر بودن تا در برن حاضر میشدی چن ساعت اضافه واسی تو مدرسه! اون زمان مدارس درجه بندی های مختلفی داشتن از قبیل عادی، نمونه مردمی، نمونه دولتی و تیزهوشان که البته هنوزم نمونه دولتی و تیزهوشان هستن. مدرسه ما نمونه دولتی بود و نسبت به بقیه مدارس چند سر و گردن بالاتر. یه شیفت هم بیشتر نداشت. مدارس عادی ساعت 12 تعطیل میشدن ولی ما 2.

اون زمان یه سیستم بود توی مدرسه، یادم نمیاد مال مدیر بود یا کس دیگه، اما ویندوز 95 روش بود و من از خدام بود هی برم مانیتور اینو وقتی روشنه ببینم.
اما تا وقتی خودم سیستم دار نشدم نمیشد بگی بلدم با کامپیوتر کار کنم. اون 14 سال صرفا مدت زمانیه که از اولین کار کردن من با کامیپوتر میگذره.

ممنون بابت نکته سنجیت...

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
« پاسخ #200 : 03 مهر 1389، 11:16 ق‌ظ »
این همون شجره نامه ای هست که میگم ...!
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • Long Live KDE
« پاسخ #201 : 03 مهر 1389، 11:22 ق‌ظ »
این همون شجره نامه ای هست که میگم ...!

علیرضا، کاکا، شجره نامه مربوط میشه به اصل و نسب و ریشه ادم، که پدر و پدربزرگ و پدر ِپدر بزرگو و پدر ِپسر شجاع و جد و پدر جدت کیا بودن! شجره نامه هیچ ربطی به این چیزایی که من یا بقیه مینویسیم نداره.

اگرم میخوای چیزی بگی باید بگی زندگی نامه، نه شجره نامه :o

آفلاین morteza1991

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
« پاسخ #202 : 04 مهر 1389، 09:53 ب‌ظ »
۰۴\۰۷\۱۳۸۹ مصادف با 27 \2010\Sep
سلام
من هم مرتضی مرادی هستم
۵ سالی میشه با کام‍‍‍‍‍‍‍‍‍‌پیوتر کار میکنم
چند سال پیش که فدورا کور نصب کردم هاردمو به کلی فرمت کرد هنگام نصب و مثل اون دوستمون آرشیو mp3 از بین رفت
پارسال اوبونتو نصب کردم برای امتحان ولی ازش استفاده نکردم تا اینکه یه چند روزیه نصب کردم و استفاده می کنم
به تازگی هم ۲۰ ساله شدم \\:D/ کسی هم تولدمو بهم تبریک نگفت حتی خودم :(

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #203 : 04 مهر 1389، 10:16 ب‌ظ »
سلام
من هم مرتضی مرادی هستم
چند سال پیش که فدورا کور نصب کردم هاردمو به کلی فرمت کرد هنگام نصب و مثل اون دوستمون آرشیو mp3 از بین رفت
پارسال اوبونتو نصب کردم برای امتحان ولی ازش استفاده نکردم تا اینکه یه چند روزیه نصب کردم و استفاده می کنم

صمیمانه تولدت رو تبریک میگم.
 ;)

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #204 : 05 مهر 1389، 02:11 ق‌ظ »
نقل‌قول
 Wink
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • Guess who's back?
« پاسخ #205 : 08 مهر 1389، 01:49 ب‌ظ »
تموم دیگه کسی نی سنش رو بگه :D

آفلاین morteza1991

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
« پاسخ #206 : 10 مهر 1389، 07:40 ب‌ظ »
سلام
من هم مرتضی مرادی هستم

;)

صمیمانه متشکرم.
فکر می کردم اینکه آدم روزه تولدش یادش بره ماله تو فیلماست ::)

آفلاین .:::_| Smart Boy |_:::.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 397
  • براي بهره‌مند شدن از آزادي بايد خود را مهار كنيم.
« پاسخ #207 : 10 مهر 1389، 11:12 ب‌ظ »
۲۶ سالمه  ;)
و از سال ۸۶ با سیستم‌عامل‌های آزاد کار می‌کنم...
عیب رندان مـکن ای زاهد پاکیزه سـرشت     کـه گناه دگــران بر تــو نخواهند نوشت
من اگر خوبــم اگر بــد تو برو خود را باش     هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • Guess who's back?
« پاسخ #208 : 02 آبان 1389، 11:43 ب‌ظ »
سن استفاده کنندگان لینوکس در ایران به 14 صفحه نرسيد تموم شد رفت !!!
خدا بده بيشتر چقدر زياد هم هستن....

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #209 : 03 آبان 1389، 01:07 ق‌ظ »
من ۲۷ سالم است و ۱۶ سالی است که کامپیوتر کار می کنم.

با DOS 5 خرده ای شروع کردم (ورژن دقیقش یادم نیست)

اولین لینوکسی که نصب کردم mandrake بود که ۳ تا CD بود. خیلی خوب بود حتی کارت TV را شناخت و از آن استفاده می کرد (حدود ۵-۶ سال پیش) و بیشتر فیلم ها را نیز پخش می کرد.

آن موقع علاقمند شده بودم ولی وقتی دیدم خیلی برنامه های ویندوز که از آن ها استفاده می کردم در Linux وجود نداشت ازش نا امید شدم! تا سه سال پیش که  داشتم روی  پایان نامه ام کار می کردم
دیدم تمام برنامه های مربوط به  کارم تحت لینوکس نوشته شده و اجرا می شوند!

روز از نو روزی از نو!

از اونوقت قدرت لینوکس را شناختم و حدود سه سالی است که سیستم عامل اصلی ام است.