انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: >:: مشكل در نصب Ubuntu 8.04 64bit ::<  (دفعات بازدید: 4900 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین anigma

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
>:: مشكل در نصب Ubuntu 8.04 64bit ::<
« : 29 مهر 1387، 06:19 ب‌ظ »
سلام

من براي اولين بار هستش كه ميخوام ubuntu  نصب كنم ( تازه سيدي ارجينالش بدستم رسيده )

Ubuntu 8.04 LST Desktop Edition  64-bit

ولي هر كاري ميكنم نصب نميشه و از هر روشي كه ميرم پيغامي رو كه در عكس زير نشون دادم ميده :

بعد از گذشتن دو مرحله اول ( عكس يك و دو ) ، صفحه اي اي كه در عكس سوم نشون دادم ظاهر ميشه و همينجوري پشت سر هم تكرار ميشه ، حتي يه بار تا 40 دقيقه منتظر شدم ولي همينجور تكرار ميشد.
حتي موقعي اي كه ميخوام ابونتو رو در حالت پيش نمايش ( روي سيدي اجرا كنم ) باز هم همين پيغام و ميده :

مشخصات سيستم من :

CPU :   Intel E8200 Core 2 Duo 6Mb cash
M.B :   abit IX38 Quad Gt
H.D.D :   samsung 500 gig sata II
Ram :   4 gig DDR2 800
VGA :   ATI asus Eah2600 Pro 512 Mb DDR2

سيستم عامل هاي ديگه من :

Micro Soft Winsows Xp sp3
 Micro Soft Windows Vista Ultimated ( 64-bit )

( عكس اول و دوم رو گذاشتم تا بدونين بعد از چه مرحله اي پيغام خطا ميده )

عكس يك :
http://blogsarena.com/uploads/s/search/2477.jpg

عكس دوم :
http://blogsarena.com/uploads/s/search/2478.jpg

عكس سوم ( پيغام خطا ) :
http://irapic.com/uploads/1224682565.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

..با کمک دوستان ریشه این مشکل پیدا شد ..و الان برای حل مشکل به کمکتون نیاز دارم :

1_ چجوري ميشه توي ويندوز ( ويندوزي كه قبلا نصب شده ) كنترلر استاندارد  ATA رو به AHCI تغيير داد ؟

2_ و يا اينكه چجوري ميشه ابونتو رو روي كنترلر ATA نصب كرد ؟

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
« آخرین ویرایش: 03 آبان 1387، 03:44 ب‌ظ توسط anigma »

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 295
  • ONLY FREEDOM
پاسخ به: >:: مشكل در نصب Ubuntu 8.04 64bit ::<
« پاسخ #1 : 29 مهر 1387، 07:26 ب‌ظ »
برو تو بایوس سیستم و فلاپی دیسک را غیر فعال کن

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #2 : 29 مهر 1387، 07:49 ب‌ظ »
من هم فکر می کنم که مشکل به خاطر عدم شناسایی فلاپی درایو سیستم شماست ! دو تا راه حل وجود داره :

۱- از نسخه ی alternative اوبونتو استفاده کنید ! که در این صورت قابلیت LiveCD رو ندارید.

۲- راه حل سریع اینه که ابتدا از طریق bios ( به طور موقت ) فلاپی درایو رو disable کنید و بعد اوبونتو رو نصب کنید.بعد از نصب, سیستم رو ریست کنید و وارد اوبونتو شوید. برنامه Terminal رو باز کنید و  دستور زیر رو اجرا کنید:

sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist
این خط رو به انتهای فایل اضافه کنید:

blacklist floppy
فایل رو ذخیره کنید و سیستم رو reboot کنید. حالا میتونید از طریق بایوس , مجددا فلاپی درایو رو فعال کنید تا در ویندوز بتونید ازش استفاده کنید.
« آخرین ویرایش: 29 مهر 1387، 07:51 ب‌ظ توسط Hosein-Mec »

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #3 : 30 مهر 1387، 12:07 ق‌ظ »
من تو چند توزیع این مشکلو میبینم.  ???

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #4 : 30 مهر 1387، 10:47 ق‌ظ »
من عکس‌ها رو ندیدم ولی فکر می‌کنم مربوط به پارتیشن‌ها باشه. من با fdisk امتحان کردم و نمی‌شه بیشتر از سه تا پارتیشن primary روی یک هارد داشت. اما anigma الان دو تا پارتیشن پرایمری برای دو تا ویندوز ویستا و xp داره و یک پارتیشن پرایمری extended هم برای درایوهای دیگه‌اش (E , F , ...). پس همین الان سه تا پارتیشن پرایمری داره که با یکی لینوکس می‌شه چهار تا. به نظرم باید یکی از ویندوزهاش رو پاک کنه. البته من عکس رو ندیدم.

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ONLY FREEDOM
« پاسخ #5 : 30 مهر 1387، 10:51 ق‌ظ »
من عکس‌ها رو ندیدم ولی فکر می‌کنم مربوط به پارتیشن‌ها باشه. من با fdisk امتحان کردم و نمی‌شه بیشتر از سه تا پارتیشن primary روی یک هارد داشت. اما anigma الان دو تا پارتیشن پرایمری برای دو تا ویندوز ویستا و xp داره و یک پارتیشن پرایمری extended هم برای درایوهای دیگه‌اش (E , F , ...). پس همین الان سه تا پارتیشن پرایمری داره که با یکی لینوکس می‌شه چهار تا. به نظرم باید یکی از ویندوزهاش رو پاک کنه. البته من عکس رو ندیدم.
لینوکس نیاز به پارتیشن primary ندارد یک پارتیشن primary برای همه کافیست حتی اگر ده تا سیستم عامل داشته باشید چون فقط یک پارتیشن primary را ما میتوانیم active کنیم
« آخرین ویرایش: 30 مهر 1387، 11:00 ق‌ظ توسط hardy »

آفلاین moosavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 157
    • ایده های زندگی دیجیتال
« پاسخ #6 : 30 مهر 1387، 11:31 ق‌ظ »
شما سعی کنید که لینوکس رو روی یک پارتیشن غیر پرایمری نصب کنید.

آفلاین mshadman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 159
« پاسخ #7 : 30 مهر 1387، 11:46 ق‌ظ »
من هم این چنین مشکلی داشتم البته عکسها رو ندیدم اما هر کاری کردم نمی شد که نصب بشه همه کاری هم کردم اما در نهایت مجبور شدم تا از Virtual Box  که اخیرا هم آخرین ورژن اون آمده استفاده کنم. این نرم افزار در win  نصب میشه شما باید از نوع 64 bit اون استفاده کنید. یه محیط مجازی ایجاد می کنه که مشکل رو حل خواهد کرد. حالا اگه توی فروم بگردی بیشتر هم میتونی اطلاعات کسب کنی

نمي دانم پس ازمرگم چه خواهدشد ؟/ نمي خواهم بدانم كوزه گراز خاك اندامم چه خواهد ساخت/  ولي بسيارمشتاقم/كه از خاك گلويم/سوتكي سازد/گلویم سوتکی باشد بدست كودكي گستاخ وبازيگوش/ واو يكریزو پي در پي دم گرم خوشش رابرگلويم سخت بفشارد/ و خواب  خفتگان خفته راآشفته ترسازد/بدينسان بشكند در من سكوت مرگبارم را

آفلاین anigma

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 01 آبان 1387، 12:03 ق‌ظ »
سلام
مرسی از اینکه سعی در کمک کردن به من دارید...انشااله خدا جایی دیگه مشکل شما رو هم حل میکنه ( تو نیکی کن و در دجله انداز ، که ایزد در بیابانت دهد باز )

رفتم توی بایوس و فلاپی رو غیر فعال کردم ... ایندفعه قبل از اینکه اون پیغام خطای قبلی  ( بالا دوباره پیغام خطا رو یه جا دیگه آپلود کردم ..بعد از انتخاب انتخاب نصب و لودینگ ابونتو پیغام خطا ظاهر میشه ) ظاهر بشه مینویسه :

BusyBox V 1.1.3 (Debian 1:11.3-5ubuntu12) Built-inShell
Please Enter "help" for
....
و بعد دوباره همون پیغام خطا ظاهر میشه و همینجور تکرار میشه ..اما ایندفعه توی این تکرار خطاها اون خط  :
Buffer I/O error fd0 logical Block  ...ظاهر نمیشه و
خطاها دیگه ata3 رو شمامل نمیشه و از ata4 شروع میکنه و قبل از شروع تکرا این پیغام و میده :
ata4.00:revalidation faild(errno=-5)

چشم براهه پستهاتون هستم  :oops:

آفلاین anigma

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 01 آبان 1387، 11:03 ق‌ظ »
کسی دیگه جواب منو نمیده ؟

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ONLY FREEDOM
« پاسخ #10 : 01 آبان 1387، 11:14 ق‌ظ »
کابل هارد وسی دی رام رو دست کاری کن ببین چی میشه

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
« پاسخ #11 : 01 آبان 1387، 11:17 ق‌ظ »
میشه لطفا هاردتونو از سیستم قطع کنید و در بیارید و ببینید با لایو بالامیاد یا نه؟
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین anigma

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 01 آبان 1387، 12:10 ب‌ظ »
سلام

هارد و جدا کردم جواب داد. ( مشکل از تنظیمات sata هاردم بود ) :

دوباره هارد و وصل کردم و رفتم توی بایوس و تنظیمات sata رو از حالت استاندارد IDE به حالت AHCI  درآوردم .

مشکلم با ابونتو حل شد اما ایندفعه VISTA , XP بالا نیومدند و خطا دادند . و مجبور شدم دوباره تنظیمات SATA رو به حالت IDE دربیارم تا بتونم وارد ویندوز (vista, Xp) بشم

الان من چکار کنم که هم بتونم وارد ویندوز بشم هم وارد ابونتو ؟!!!
« آخرین ویرایش: 01 آبان 1387، 12:14 ب‌ظ توسط anigma »

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ONLY FREEDOM
« پاسخ #13 : 01 آبان 1387، 12:43 ب‌ظ »
در حالت ahci فقط ویستا ولینوکس کار میکنند البته باید ویستا را در حالت ahci از نو نصب کنی

آفلاین مهرورز

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
  • این متن شخصی است. فضولی موقوف!
« پاسخ #14 : 01 آبان 1387، 12:51 ب‌ظ »
هر وقت کرنل درست بالا نمی‌آد یه تیری در تاریکی می‌ندازم و توی آپشن‌های بوت irqpoll رو اضافه می‌کنم و خیلی وقت‌ها هم جواب می‌گیرم.
توی منوی GRUB دکمه ESC رو بزن و بعدش روی خطی که لینوکست بوت می‌شه e رو بزن و آخر خطی که اولش نوشته kernel، قبل از -- در صورت وجود، عبارت irqpoll رو اضافه کن ببین چی می‌شه. توی Live CD هم با F6 می‌تونی این کار رو بکنی.
bool the_question = to_be | !to_be;
assert(the_question == -1);
eos