انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: حل مشکلات مربوط به نصب نرم افزار  (دفعات بازدید: 5763 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
حل مشکلات مربوط به نصب نرم افزار
« : 09 تیر 1392، 06:15 ب‌ظ »
مطالب زیر رو در سایتی دیدم به نظرم کاربردی اومد به همین خاطر گفتم اینجا هم خالی از لطف نیست عنوان بشه گرچه در این رابطه در تایپیکهای مختلف معمولا راه حلهایی برای این مشکل ارائه شده اما ندیدم همگی در تایپیکی جداگانه عنوان شده باشه به همین خاطر در این تایپیک به طور اختصاصی به این موضوع پرداخته میشه. برخی اوقات پیش می یاد که شما قادر نیستید بسته ای جدید رو نصب کنید و معمولا ارور زیر رو دریافت میکنید:
(...) You might want to run 'apt-get -f install' to correct these:
The following packages have unmet dependencies: (...)
در اینجا برای حل این مشکل راه حل هایی ارائه شده که زیر بهش پرداخته میشه. ابتدا ترمینال رو باز کنید (Alt+cntrl+t)
روش اول:
sudo apt-get --fix-broken installدستور بالا وابستگی های (dependencies) معیوب رو تلاش میکنه درست کنه
روش دوم:
sudo rm /var/lib/apt/lists/* -vf   
sudo apt-get update
دستور اولی محتویات پوشه lists رو در مسیر بالا پاک میکنه. زمانی که شما دستور apt-get update رو بکار میبرید یه لیست از پکیج و محازن از سرورهای اوبونتو دانلود و در این پوشه ذخیره میشه. شما میتونید محتویات پوشه رو بدون هیچ نگرانی پاک و سپس باید مخازن رو آپدیت کنید.
روش سوم:
sudo apt-get clean‫تمام فایلهای ‪ var/cache/apt/archives‬را پاک می کند‬

‫‪sudo apt-get autoclean‬‬‫در هنگام ن صب برنامه ها یک کپی از فایل ن صب در ‪ var/cache/apt/archives‬قرار می گیرد.با این د ستور فایل ن صب پکیج های فوق‬
‫از این آدرس پاک می شود. پکیج های نصب نشده هم پاک می شوند.‬
sudo apt-get autoremoveدستور بالا وابستگی های را که نیاز نیست پاک میکند.
روش چهارم:sudo dpkg --configure -a
sudo apt-get update

روش پنجم:
 مرکز نرم افزاری (ubuntu software center) را باز کنید و بر روی دکمه Repair کلیک کنید.
در آخر دوستانی که فکر میکنن مطالب و راه حلهای دیگه ای هم موجود است در همین تایپیک بگن تا کاملتر بشه.
منبع:
http://www.upubuntu.com/2013/05/how-to-fix-broken-packages-using.html
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1392، 06:27 ب‌ظ توسط BijanRTW »

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
پاسخ : حل مشکلات مربوط به نصب نرم افزار
« پاسخ #1 : 09 تیر 1392، 09:37 ب‌ظ »
روش پنجم:
مرکز نرم افزاری (ubuntu software center) را باز کنید و بر روی دکمه Repair کلیک کنید.

خیلی ممنون از این راهنما. این روش پنجمی رو که گفتید من نمی‌تونم انجام بدم. کجای USC‌ گزینهٔ repair هست؟

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #2 : 09 تیر 1392، 10:02 ب‌ظ »
روش پنجم:

خیلی ممنون از این راهنما. این روش پنجمی رو که گفتید من نمی‌تونم انجام بدم. کجای USC‌ گزینهٔ repair هست؟
این دکمه در زمان عادی من هم ندیدم اما یادمه خودم یه بار مشکل داشتم در خصوص وابستگی ها سافتورسنتر رو باز کردم این دکمه رو دیدم. منظورش این بوده
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1392، 10:05 ب‌ظ توسط BijanRTW »

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 10 تیر 1392، 11:13 ق‌ظ »
من بعضی وقت‌ها که این‌جوری میشد فایل lock (بدون هیچ پسوندی) رو که یادم نیست کجا‌بود ، پاک می‌کردم و دوباره لیست مخازن رو به‌روزرسانی می‌کردم.