انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل پارتیشن نصب اوبونتو 13.04 در کنار ویندوز 8 بر روی لپتاپ  (دفعات بازدید: 5412 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ehsan_gholamifard

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
تشکر می کنم از بابت جوابتون!!
چیزی رو که فرمودید من اطلاعی ندارم! باید چیکار کنم ؟

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
تشکر می کنم از بابت جوابتون!!
چیزی رو که فرمودید من اطلاعی ندارم! باید چیکار کنم ؟
گراب بوت لودر اوبونتو است که پس از نصب ویندوز خراب شده حالا باید تعمیرش کنید شما به لایو اوبونتو که با معماری فعلیه اوبونتوی نصب شده همخوانی داشته باشه نیاز دارید(جفتشون یا 32 بیت باشند یا 64 بیت) حالا "تعمیر گراب" را در ویکی جستجو کنید ا آموزشش بیاد
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین molavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
  • آمده ام برای یادگیری
سلام .من خودم کنار ویندوز 8 ، اوبونتو نصب کردم .متاسفانه تقریبا 90 درصد از پاسخ های دوستان اشتباه است .
شما می تونید نحوه نصب از کاربر Matrix.1372 سوال کنید
زندگی روشن
lifeon.blog.ir

آفلاین هادی صفی اقدم

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 97
    • تلفن ۰۹۱۹۵۳۲۱۲۷۷ تایپیست لاتک زی‌پرشین پایاننامه کتاب مقاله تک پارسی لاتک تبدیل ورد لاتک هادی صفی‌اقدم
سلام .من خودم کنار ویندوز 8 ، اوبونتو نصب کردم .متاسفانه تقریبا 90 درصد از پاسخ های دوستان اشتباه است .
شما می تونید نحوه نصب از کاربر Matrix.1372 سوال کنید
دقیقا. نمیدونم چرا الکی پست میزنن!   ](*,) ](*,)
من لپتاپی برای کسی گرفتم. ازم خواست لینوکس روش بریزم.
روش ویندوز ۸ بود. ویندوز ۸ هم که میدونین جدیدا از بایوس جدید به اصطلاح uefi یا همون بوت امن که دوستمون بالاتر گفتن استفاده میکنه.
من که خواستم اوبونتو نصب کنم، بعد از اینکه install ubuntu را میزنم، پنجره‌ی نصب روشن خاموش میشه. مثل اینکه مشکل ناهخوانی گرافیک هست. به هر حال.
مطالب:
* اینکه هارد شما ۶۹۰ خرده‌ای هست، مشکلی نداره. شما هر هارد ۷۲۰ گیگابایت را نیگاه کنین، دقیقا ۷۲۰ نیست.
* اگه میخایین اذیت نشین، uefi را غیر فعال کنین. secure boot را هم غیر فعال کنین. بعدا هر چی خواستین میتونین نصب کنین.لا این کارها نکردن هم میتونین نصب کنین، ولی دردسرش بیشتره.

راهنمای نصب اوبونتو و ویندوز ۸ با هم:
http://askubuntu.com/questions/221835/installing-ubuntu-on-a-pre-installed-uefi-supported-windows-8-system

راهنمای UEFI:
https://help.ubuntu.com/community/UEFI#Creating_an_EFI_partition