انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه های smart linux: شماره 2 Change Layout  (دفعات بازدید: 6854 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
پروژه های smart linux: شماره 2 Change Layout
« : 19 تیر 1392، 07:49 ب‌ظ »
sghl سلام. لی اوت رو تغییر ندادم و باعث شد اون کلمه بی معنی بوجود بیاد. قطعا این اتفاق برای شما هم افتاده. قبلا هم گفته بودم که پروژه بعدی نرم افزاری هست که این مشکل رو برطرف کنه. ابتدا به بررسی می پردازم:
  • فایل دانلودی رو اکسترکت کنید.
  • فایل setup رو executable کنید و اجراش کنید. حتما فایل readme که باز میشه رو بخونید.
  • یه متن بنویسید چه فارسی چه انگلیسی. هر جایی که دوست دارید بنویسید. حالا انتخابش کنید و کلید ترکیبی که با کمک فایل readme درست کردین رو استفاده کنید.
  • تموم شد!
عملا باید کار کنه ولی متاسفانه یه مشکلی وجود داره که نرم افزار بعد از تبدیل لی اوت سراغ مرحله بعد نمیره. سورس ها رو که گذاشتم توضیح بیشتری میدم. البته شاید این فقط توی سیستم من اتفاق میوفته. امتحانش کنید، اگه برای شما مشکلی نداشت بهم بگید. اگه شما هم این مشکل رو دارید کافیه یه مرحله دیگه رو انجام بدید:
    4. فشردن کلید های ctrl+v

دیگه پروژه ای نمی سازم تا زمانی که دو تا پروژه فعلی به وضعیت مناسبی برسن. البته هنوز هم به ایده های شما نیاز دارم (قطعا ایده ها با نام افراد گذاشته میشن). چه ایده هایی برای دوتا پروژه فعلی و چه ایده هایی برای پروژه های بعدی.
راستی اسکرین شات 500 کیلوبایتی برای یه نرم افزار 11 کیلوبایتی یکم خنده داره. :) چیزی هم نداره که بخوام ازش اسکرین شات بگیرم.

دریافت نرم افزار - سورس(به زودی)
از سلمان هم معذرت می خوام اما فعلا وقت یادگیری گیت رو ندارم. در اولین فرصت میرم سراغش ;)
« آخرین ویرایش: 22 آذر 1394، 10:42 ب‌ظ توسط علی نعمت اللهی »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پاسخ : پروژه های smart linux: شماره 2 Change Layout
« پاسخ #1 : 19 تیر 1392، 09:30 ب‌ظ »
سلام
آفرین! واقعا جای افتخار داره که این همه زحمت می کشید :)

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 19 تیر 1392، 10:02 ب‌ظ »
این‌جوری مراحل زیاد میشه .... یه راه بهتر که به ذهنم می‌رسه اینه که هر کلیدی که فشرده می‌شه ، توسط برنامه گرفته بشه ( مثل keylogger‌)  و بعد که با دیکشنری زبان فعلی مطابقت نداشت ، اون قسمت رو در نرم‌افزار ویرایش متن یا هر جای دیگه‌ای  انتخاب و درست کنه و بعد هم زبان رو عوض کنه.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #3 : 19 تیر 1392، 10:09 ب‌ظ »
سلام
آفرین! واقعا جای افتخار داره که این همه زحمت می کشید :)
خیلی ممنون.
این‌جوری مراحل زیاد میشه .... یه راه بهتر که به ذهنم می‌رسه اینه که هر کلیدی که فشرده می‌شه ، توسط برنامه گرفته بشه ( مثل keylogger‌)  و بعد که با دیکشنری زبان فعلی مطابقت نداشت ، اون قسمت رو در نرم‌افزار ویرایش متن یا هر جای دیگه‌ای  انتخاب و درست کنه و بعد هم زبان رو عوض کنه.
بله اگه هر کلیدی که فشرده می‌شه ، توسط برنامه گرفته بشه کار خیلی پیش میره اما چطور میشه اینکار رو کرد؟ این نرم افزاری که مثال زدی خروجی چیزی نداره؟

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
« پاسخ #4 : 19 تیر 1392، 10:19 ب‌ظ »
این خوب نیست. شاید عبارتی وجود داشت که توی دیکشنری انگلیسی نبود و معادل حروف فارسی‌ش توی دیکشنری فارسی بود و در عین حال یه واژه یا اصطلاح جدید انگلیسی هم بود! این نباید جایگزین بشه که. فکر می‌کنم بهترین راه حل اینه که جایگزینی رو به صورت popup پیشنهاد بده و در صورت نیاز با یه کلید (مثلا ترکیبی) اونرو جایگزین کنه.
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین aperta

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
« پاسخ #5 : 19 تیر 1392، 10:33 ب‌ظ »
اگه بشه کی لوگر را با این ترکیب کرد که میشه یه نیمه تروجان باحال باهاش ساخت:]
بزار یخورده کار باهاش مراحلش بیشتر باشه تا اینکه پیش بره به سمت تروجان شدن.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #6 : 19 تیر 1392، 10:59 ب‌ظ »
من کلا تو کار با برنامه‌هایی که فایل deb ندارن یا تو مخازن نیستن مشکل دارم! اینو چجوری باید اجرا کنم؟  ;D

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #7 : 19 تیر 1392، 11:25 ب‌ظ »
اول خروجی این دستور رو تست کن:
java -version
خروجی:
java version "1.7.0_21"
...
...
اگه چیز دیگه ای بود باید از سافتور سنتر OpenJDK Java 7 Runtime رو نصب کنی. حالا روی فایل .jar راست کلیک کن برو به properties تب permission آخرین گزینه یعنی allow executing file as a program رو تیک دار کن. حالا از قسمت open with گزینه OpenJDK Java 7 Runtime رو انتخاب کن. اگه این گزینه رو به هر دلیلی نداشتی این دستور رو استفاده کن:
java -jar path/to/jar/file

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #8 : 20 تیر 1392، 06:46 ق‌ظ »
خیلی خوبه واقعا لازم بود دستت درد نکنه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
« پاسخ #9 : 27 تیر 1392، 03:46 ب‌ظ »
این خیلی خوبه! دستت درد نکنه!

من این ویژگی رو در فایرفاکس دارم (با این افزونه) ولی تو برنامه‌های دیگه همیشه این مشکل رو داشتم. کاش بشه این رو فرستاد تو مخازن دبیان. به نظرم خیلی نرم‌افزار جالب و مفیدی هست و حدس می‌زنم خیلی از نافارسی‌زبون‌ها هم این مشکل رو داشته باشن.

راستی یه پیشنهاد هم دارم. می‌شه به منوهای راست‌کلیک ویرایش متن یه همچنین چیزی اضافه کرد؟ در هر جایی که در اوبونتو می‌شه تایپ کنیم (یعنی همهٔ text boxها)، با یک راست کلیک گزینه‌های Copy و Paste و... میاد. می‌شه یک گزینه اون‌جا گذاشت به نام Correct wrong layout. که هر وقت چیزی رو انتخاب می‌کنیم و روش راست‌کلیک می‌کنیم و این گزینه رو می‌زنیم، نوشتهٔ درست رو خودش بفرسته به کلیپ‌برد، یا حتی همون لحظه نوشتهٔ اشتباه رو جایگزین کنه.

آیا یک برنامهٔ مرکزی‌ای هست برای تعریف این منوی راست‌کلیک در همهٔ برنامه‌ها؟ می‌دونم که منوی راست‌کلیک فایرفاکس با منوی جی‌ادیت فرق داره. ولی فکر کنم همهٔ برنامه‌های استاندارد گنوم یا شاید هم همهٔ برنامه‌های برپایهٔ +GTK منوی راست‌کلیک‌شون شبیه هم باشه. برنامه‌ای بر پایهٔ qt ندارم که امتحان کنم. اگه بشه پیدا کرد که گزینه‌های این منو کجا در سیستم تعریف شدند، می‌شه این Correct wrong layout رو هم بهش افزود.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #10 : 27 تیر 1392، 05:21 ب‌ظ »
ایده بسیار خوبیه. دربارش تحقیق می کنم.
مشکل من اینه که چند روزیه اینترنتم سرعت افتضاحی داره (مگه قبلا افتضاح نبوده) و با 10 KB/s دانلود می کنم پس کارم یکم کند شده. فعلا دارم کاری می کنم که با تشخیص صدا لی اوت و نوشته رو درست کنه 8) و به جا های خوبی هم رسیدم.
اگه یه نفر در مورد ایده امیر مسعود تحقیق کنه خیلی بهم کمک کرده :)

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #11 : 27 تیر 1392، 06:07 ب‌ظ »
ایده بسیار خوبیه. دربارش تحقیق می کنم.
مشکل من اینه که چند روزیه اینترنتم سرعت افتضاحی داره (مگه قبلا افتضاح نبوده) و با 10 KB/s دانلود می کنم پس کارم یکم کند شده. فعلا دارم کاری می کنم که با تشخیص صدا لی اوت و نوشته رو درست کنه 8) و به جا های خوبی هم رسیدم.
به نظرم اگه به جاى راست كليك بشه كارى كرد كه با كيبورد هم تويه ميزكارهايى مثل گنوم هم انجام بشه عالى ميشه !  اين طورى سرعت بيشترى به كار ميده .

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
« پاسخ #12 : 28 تیر 1392، 11:25 ق‌ظ »
داداش این کلا همینجوریه یا واسه من مشکل داره ؟
http://s4.picofile.com/file/7852427311/layout.jpg

masoud@Lini:~$ java -version
java version "1.7.0_25"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea 2.3.10) (7u25-2.3.10-1ubuntu0.13.04.2)
OpenJDK Server VM (build 23.7-b01, mixed mode)
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #13 : 28 تیر 1392، 11:47 ق‌ظ »
فعلا اینجوریه. پنجره رو مینیمایزش کن

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
« پاسخ #14 : 28 تیر 1392، 12:36 ب‌ظ »

من یه خورده (که چه عرض کنم، خیلی!) جستجو کردم، ولی هنوز نفهمیدم که این منو کجا تعریف می‌شه. ولی فکر کنم به پاسخ نزدیک شدم. ممکنه این منو (اونی که در برنامه‌های GTK هست البته، نه مال فابرفاکس) در یکی از ماژول‌های Pango تعریف شده باشه. من دیگه نرفتم پانگو رو وارسی کنم.

یه چیز دیگه هم هست به نام GtkSourceView که فکر کنم مربوط به کار ما نیست، ولی خیلی نزدیکه به کار ما!