انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در چاکرا : نبودن (پیدا نکردن) برنامه های رایج در مخازن ؟!؟ (تقریبا حل شد)  (دفعات بازدید: 3446 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
درود دوستان :
بنده به تازگی از چاکرا (2013.05 benz) استفاده میکنم و یکی از مشکلاتم اینه که بسته های رایجی که حتی اسم اونها توی وب سایت رسمی چاکرا هست رو نمیتونم از طریق پکیج منیجر نصب کنم مثلا یه بازی شطرنج به اسم knights هست که اسم پکیجش هم knights هست http://chakra-project.org/wiki/index.php?title=Knights و اصولا باید بتونم اون رو با دستور # pacman -S knights نصب کنم ، در واقع یعنی وقتی قسمتی از اسم پکیج رو میزنم و tab میزنم باید بقیه اسمشو پیشنهاد بده (در صورتی که در مخازن باشه) اما اصلا پیشنهاد نمیده گویا در مخازن تعریف شده در سیستمم نیست (هر چند مخازن تعریف شده در سیستمم هم صفر نیست و گاها برای نصب برنامه ای برنامه ای دیگه رو پیشنهاد میده) خلاصه من این مشکل رو با پکیج های دیگه هم دارم مثلا kmail و akregator ! ممنون میشم اگر ایده ای کمکی راهنمایی چیزی به ذهنتون میرسه منم در جریان بزارید ...
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1392، 03:04 ب‌ظ توسط nima nekoonam »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
درود دوستان :
بنده به تازگی از چاکرا (2013.05 benz) استفاده میکنم و یکی از مشکلاتم اینه که بسته های رایجی که حتی اسم اونها توی وب سایت رسمی چاکرا هست رو نمیتونم از طریق پکیج منیجر نصب کنم مثلا یه بازی شطرنج به اسم knights هست که اسم پکیجش هم knights هست http://chakra-project.org/wiki/index.php?title=Knights و اصولا باید بتونم اون رو با دستور # pacman -s knights نصب کنم ، در واقع یعنی وقتی قسمتی از اسم پکیج رو میزنم و tab میزنم باید بقیه اسمشو پیشنهاد بده (در صورتی که در مخازن باشه) اما اصلا پیشنهاد نمیده گویا در مخازن تعریف شده در سیستمم نیست (هر چند مخازن تعریف شده در سیستمم هم صفر نیست و گاها برای نصب برنامه ای برنامه ای دیگه رو پیشنهاد میده) خلاصه من این مشکل رو با پکیج های دیگه هم دارم مثلا kmail و akregator ! ممنون میشم اگر ایده ای کمکی راهنمایی چیزی به ذهنتون میرسه منم در جریان بزارید ...
شاید به ccr منتقل شده باشه.

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
شاید به ccr منتقل شده باشه.
امید جان تشکر از توجهت .... خب یعنی الان من باید مخزن اضافه کنم به لیست ؟!‌ توی اون پیج مثال (شطرنج) رو ببینید به نظر میرسه با یه دستور ساده باید نصب شه !‌ ؟ !‌چیزی از ccr و این حرفا نگفته اصلا رایج ترین برنامه های KDE رو نمیتونم نصب کنم !‌ خیلی عجیبه

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
شرمنده اینو می‌گم اما اس بزرگ (S) تو دستور نوشتی دیگه؟ چون الان اینجا اس کوچیکه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
شرمنده اینو می‌گم اما اس بزرگ (S) تو دستور نوشتی دیگه؟ چون الان اینجا اس کوچیکه.
آره عزیزم ، S مینویسم موقع وارد کردن دستور ، ببخشید اینجا اشتباه کردم ...الان ویرایش شد

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
^ بعد کد زیر رو هم که زدی قبلا؟
# pacman -Sy
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
# pacman -Sy
احتمالا این را نزدید حتما بزنیدش
فکر نکنم اسم پکیج را برات کامل کنه باید خودت اسمش را کامل بزنی.
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
نقل‌قول
مثلا یه بازی شطرنج به اسم knights هست که اسم پکیجش هم knights هست
درسته که knights با محیط kde هماهنگ‌تره تا سایر محیط‌ها ولی توسط تیم kde توسعه داده نمیشه. واسه من که arch دارم تو مخازن رسمی نبود و از aur نصب کردم. شما هم احتمالا باید از ccr نصب کنید.

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
# pacman -Sy
نمیدونستم باید اینو بزنم با این مدیر بسته اصلا آشنایی ندارم(نداشتم) اما الان که زدم خروجی به صورت زیر بود :
sudo pacman -Sy
:: Synchronizing package databases...
 lib32                                                             35.0 KiB  48.1K/s 00:01 [#####################################################] 100%
 core                                                              50.7 KiB  41.0K/s 00:01 [#####################################################] 100%
 platform                                                         237.1 KiB  20.1K/s 00:12 [#####################################################] 100%
 desktop                                                          127.5 KiB  34.0K/s 00:04 [#####################################################] 100%
 apps                                                             160.0 KiB  46.4K/s 00:03 [#####################################################] 100%
 games                                                             39.1 KiB  48.8K/s 00:01 [#####################################################] 100%
و مشکل همچنان پا بر جا بود یعنی باز هم نتونستم پکیج ها رو نصب کنم . !
فکر نکنم اسم پکیج را برات کامل کنه باید خودت اسمش را کامل بزنی
چرا اتفاقا اسم پکیج ها رو کامل میکنه ... اما مشکل اینجاست خیلی از پکیج های رایج که حتی جز رایج ترین پکیج های KDE و چاکراست رو نمیاره اما کلی پکیج هم هست که میآره ...kmail رو نمیشناسه!!!! و طبیعتا نمیتونه اسمش رو کامل کنه موقع تایپ و همینطور akregator و همینطور opera حالا به قول دوستمون ممکنه knight داستان زیر رو داشه باشه اما بقیه پکیج ها چی vlc و chromium و ... رو هم نمیشناسه ...

نقل‌قول
مثلا یه بازی شطرنج به اسم knights هست که اسم پکیجش هم knights هست
درسته که knights با محیط kde هماهنگ‌تره تا سایر محیط‌ها ولی توسط تیم kde توسعه داده نمیشه. واسه من که arch دارم تو مخازن رسمی نبود و از aur نصب کردم. شما هم احتمالا باید از ccr نصب کنید.

دوستان یه دنیا از همفکری و کمکتون تشکر میکنم حتی اگه به نتیجه ای نرسه ....واقعا از توجهتون ممنونم

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
برای کامل‌سازی باید اسم کامل رو بدونی. بیشتر برنامه‌های کی‌دی‌ای دارای پیشوند هستند مثل kdeedu-ktouch. این کار رو بکن
sudo pacman -S ccr
ccr knights

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
برای کامل‌سازی باید اسم کامل رو بدونی. بیشتر برنامه‌های کی‌دی‌ای دارای پیشوند هستند مثل kdeedu-ktouch. این کار رو بکن
sudo pacman -S ccr
ccr knights
آره دیگه  امید جان اسم کامل پکیج رو توی صفحه ی ویکی اس توی سایت چاکرا میبینم مثلا پکیج های kmail وakregator و chromium و knights و ... دقیقا اسم پکیجشون توی صفحه ی اصلیشون توی وب سایت رسمی چاکرا اومده من هم برای مثال لینک knights رو توی پست های اولم گذاشتم ...
دستور # sudo pacman -S ccr
رو زدم نتیجه این شد :
sudo pacman -S ccr
Password:
warning: ccr-4.0.1-7 is up to date -- reinstalling
resolving dependencies...
looking for inter-conflicts...

Packages (1): ccr-4.0.1-7

Total Download Size:    0.01 MiB
Total Installed Size:   0.07 MiB
Net Upgrade Size:       0.00 MiB

:: Proceed with installation? [Y/n] y
:: Retrieving packages ...
 ccr-4.0.1-7-any                                                   12.2 KiB  64.8K/s 00:00 [#####################################################] 100%
(1/1) checking keys in keyring                                                             [#####################################################] 100%
(1/1) checking package integrity                                                           [#####################################################] 100%
(1/1) loading package files                                                                [#####################################################] 100%
(1/1) checking for file conflicts                                                          [#####################################################] 100%
(1/1) reinstalling ccr                                                                     [#####################################################] 100%
جوری که توی ccr نوشته انگار لیست ccr به روز بوده ... در هر صورت این کد هم نتونست مشکل رو حل کنه ...هرچند من از شما بابت توجهتون سپاسگزارم

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
جواب زیر رو نزاشتی
ccr knights

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
ممنون دوستان حل شد با سوییچ -Ss و ccr خیلی از مشکلات حل شد هر چند هنوز خاصیت auto-complete رو به خوبی توی پکمن ندیدم
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1392، 03:03 ب‌ظ توسط nima nekoonam »