انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چند مشکل در رابطه با آیکون و پنل کی‌دی‌ای (حل شد)  (دفعات بازدید: 2449 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
سلام بر همگی
دوستان یه چندتا مشکل داشتم که اساسی نیست ولی خیلی اذیت میکنن.

اولیش: وقتی میخوام یه برنامه ای رو باز کنم، آیکون برنامه کنار موس هی بالا پایین میپره و یه قسمتی مثل حالت لودینگ در پنل نمایش داده میشه (داخل عکس با فلش نشون داده شدن ۰ البته موس داخل عکس نیفتاد). وقتی برنامه باز میشه هردوی اینا ناپدید میشن و برنامه طبق حالت نرمال پخش میشه و فقط یه آیکون در پنل داره.
چطور میتونم این دوتا رو حذف کنم؟

دوم:
امکان داره پنل پایین رو از حالت شفاف خارج کنم!؟ نمیخوام بکگراند رو نشون بده.

سوم: امکانش هست که پنل فقط آیکون نشون بده و دیگه برنامه ها اینجوری پهن نباشن در پنل؟ یه چیز مثل ویندوز سون... جم و جور

-------
MINT KDE - KDE 4.8

متشکر از همگی
« آخرین ویرایش: 06 امرداد 1392، 11:54 ب‌ظ توسط Lucky Guy »
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
پاسخ : چند مشکل در رابطه با آیکون و پنل کی‌دی‌ای
« پاسخ #1 : 06 امرداد 1392، 06:56 ب‌ظ »
در مورد سوال اولی باید عرض کنم که این مشکل با بروز شدن امیدوارم حل شه.گاهی پیش میاد

سوال دوم:
به System Settings بروید بعد Workspace Appearance و Window Decorations و در اونجا یک دکور دیگه را انتخاب کن.

سوال سوم :
شما باید یک Widget جدید اضافه کنید.اون قبلیه را پاک کن و Icon-Only Task Manager به پنل اضافه کن.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #2 : 06 امرداد 1392، 09:07 ب‌ظ »
در مورد سوال اولی باید عرض کنم که این مشکل با بروز شدن امیدوارم حل شه.گاهی پیش میاد
:o جان؟ مشکل چیه؟ این ویژگیه! من خیلی وقته kde استفاده نکرده‌ام یادم نیست دقیق از کجا اما مطمئنم که حتی حالتش رو هم می‌شد عوض کرد. یعنی می‌شد تنظیم کرد به جای اینکه بالا و پایین بپره، مثلا بزرگ و کوچیک بشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #3 : 06 امرداد 1392، 10:43 ب‌ظ »
فک نکنم ارتباطی به آپدیت داشته باشه. من سیستمم رو منظرم به روز نگه میدام.

نقل‌قول
سوال دوم:
به System Settings بروید بعد Workspace Appearance و Window Decorations و در اونجا یک دکور دیگه را انتخاب کن.
حل شد. متشکر :)

نقل‌قول
سوال سوم :
شما باید یک Widget جدید اضافه کنید.اون قبلیه را پاک کن و Icon-Only Task Manager به پنل اضافه کن.
اینم حل شد. خیلی وقت بود دنبال این ویژگی بودم.
فقط یه چیزی اینکه وقتی موس رو روی هرکدوم میبرم، پیشنمایش پنجره رو به شکل تمام صفحه باز میکنه. چطور جلوی این پیشنمایش رو بگیرم!؟ تو تنظیماتش گزینه ای نداشت برای این موضوع. تنها گزینه مربوط بود به پیشنمایش کوچیک که اونو حذف کردم ولی این تمام صفحه که کل پنجره رو باز میکنه مونده هنوز.

بازم ممنون. مرسی

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #4 : 06 امرداد 1392، 11:52 ب‌ظ »
خب خودم یکم سرچ کردم جواب باقی رو پیدا کردم. میزارم کسی دوست داشت بتونه انجام بده:

اولیش: وقتی میخوام یه برنامه ای رو باز کنم، آیکون برنامه کنار موس هی بالا پایین میپره و یه قسمتی مثل حالت لودینگ در پنل نمایش داده میشه (داخل عکس با فلش نشون داده شدن ۰ البته موس داخل عکس نیفتاد). وقتی برنامه باز میشه هردوی اینا ناپدید میشن و برنامه طبق حالت نرمال پخش میشه و فقط یه آیکون در پنل داره.
چطور میتونم این دوتا رو حذف کنم؟
برای این مشکل به آدرس
System Settings -> Application and System Notifications -> Launch Feedbackحالا اولی صفحه یک کشو هست که بازش کنید و گزینه No Busy Curser رو بزنید.

نقل‌قول
دوم:
امکان داره پنل پایین رو از حالت شفاف خارج کنم!؟ نمیخوام بکگراند رو نشون بده.
اینو ه دوست عزیزمون جواب دادن. با تشکر ویژه از ایشون  :)

نقل‌قول
سوم: امکانش هست که پنل فقط آیکون نشون بده و دیگه برنامه ها اینجوری پهن نباشن در پنل؟ یه چیز مثل ویندوز سون... جم و جور
اینم دوستمون جواب دادن.

ولی یک مشکل بعدش ظاهر میشه به شرح زیر:

نقل‌قول
فقط یه چیزی اینکه وقتی موس رو روی هرکدوم میبرم، پیشنمایش پنجره رو به شکل تمام صفحه باز میکنه. چطور جلوی این پیشنمایش رو بگیرم!؟ تو تنظیماتش گزینه ای نداشت برای این موضوع. تنها گزینه مربوط بود به پیشنمایش کوچیک که اونو حذف کردم ولی این تمام صفحه که کل پنجره رو باز میکنه مونده هنوز.
برای حل این مشکل به ادرس زیر برید:
System Settings -> Desktop Effects -> All Effectsو افکتی وجود داره به نام Highlight Window که غیر فعالش کنید.

http://forum.kde.org/viewtopic.php?f=17&t=102102
http://forum.kde.org/viewtopic.php?f=67&t=102469