انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیکر بندی Evolution Mail برای pop.gmail.com  (دفعات بازدید: 4264 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
پیکر بندی Evolution Mail برای pop.gmail.com
« : 17 آبان 1387، 06:19 ب‌ظ »
سلام
من میخوام با Evolution Mail ایمیلام رو از سرویس pop.gmail بخونم چند تا مطلب هم خوندم و پیکر بندی کردم ولی نتیجه ای نگرفتم
اگه امکانش هست یکی کمک کنه
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: پیکر بندی Evolution Mail برای pop.gmail.com
« پاسخ #1 : 17 آبان 1387، 06:58 ب‌ظ »
سلام
من میخوام با Evolution Mail ایمیلام رو از سرویس pop.gmail بخونم چند تا مطلب هم خوندم و پیکر بندی کردم ولی نتیجه ای نگرفتم

سلام حمید جان اینو ببین

http://wiki.ubuntu-ir.org/UsingGmailInEvoloution

موفق باشی

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 17 آبان 1387، 08:52 ب‌ظ »
سلام

سلام حمید جان اینو ببین

http://wiki.ubuntu-ir.org/UsingGmailInEvoloution

موفق باشی

حسن جون سلام
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
« پاسخ #3 : 17 آبان 1387، 11:22 ب‌ظ »
سلام

برای این‌کار به Edit > Preferences رفته و از آنجا وارد Mail Accounts شوید، روی Add کلیک کنید تا پنجره‌ی تنظیم حساب جدید گشوده شود، روی Forward کلیک کنید تا به مرحله‌ی بعدی وارد شوید، در قسمت Full Name نام خود و در Email Address آدرس ای‌میل خودتون رُ وارد کنید سپس با زدن Forward به مرحله بعد بروید، این‌جا بخش انتخاب کردن سرویس مورد نظر می‌باشد از لیست Server Type عبارت POP را انتخاب کنید، تنظیمات سرور ظاهر می‌شود در سرور عبارت pop.gmail.com و در Username نام کاربری خود در گوگل به همراه gmail.com@ وارد نمایید Use Secure Connection را هم SSL encryption انتخاب کنید حالا Forward را بزنید، در این صفحه تنظیم خاصی وجود ندارد پس دوباره با زدن Forward به مرحله‌ی بعد بروید تا تنظیمات SMTP را نیز اعمال کنیم، در بخش Server عبارت smtp.gmail.com و Use Secure Connection را SSL encryption انتخاب کنید Username را نیز دوباره نام کاربری خود در جی‌میل به همراه gmail.com@ بگذارید سپس Forward دوباره Forward و در آخر Apply و تمام ...

:)

در مورد IMAP هم عرض کنم که برای استفاده از آنم باید تنظیمش را از داخل Gmail فعال کنید، در غیر این صورت قادر به استفاده از آن نخواهید بود.
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 18 آبان 1387، 07:13 ق‌ظ »
سلام

برای این‌کار به Edit > Preferences رفته و از آنجا وارد Mail Accounts شوید، روی Add کلیک کنید تا پنجره‌ی تنظیم حساب جدید گشوده شود، روی Forward کلیک کنید تا به مرحله‌ی بعدی وارد شوید، در قسمت Full Name نام خود و در Email Address آدرس ای‌میل خودتون رُ وارد کنید سپس با زدن Forward به مرحله بعد بروید، این‌جا بخش انتخاب کردن سرویس مورد نظر می‌باشد از لیست Server Type عبارت POP را انتخاب کنید، تنظیمات سرور ظاهر می‌شود در سرور عبارت pop.gmail.com و در Username نام کاربری خود در گوگل به همراه gmail.com@ وارد نمایید Use Secure Connection را هم SSL encryption انتخاب کنید حالا Forward را بزنید، در این صفحه تنظیم خاصی وجود ندارد پس دوباره با زدن Forward به مرحله‌ی بعد بروید تا تنظیمات SMTP را نیز اعمال کنیم، در بخش Server عبارت smtp.gmail.com و Use Secure Connection را SSL encryption انتخاب کنید Username را نیز دوباره نام کاربری خود در جی‌میل به همراه gmail.com@ بگذارید سپس Forward دوباره Forward و در آخر Apply و تمام ...

:)

در مورد IMAP هم عرض کنم که برای استفاده از آنم باید تنظیمش را از داخل Gmail فعال کنید، در غیر این صورت قادر به استفاده از آن نخواهید بود.
سلام
من این تنظیمات رو قبلا هم انجام دادم ولی ..... ](*,) ](*,)
تنظیمات توی Gmail هم فعال هست

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #5 : 18 آبان 1387، 11:05 ق‌ظ »
POP جی میل فعاله؟
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #6 : 18 آبان 1387، 02:34 ب‌ظ »
POP جی میل فعاله؟

اونو امار ندارم ولی این IMAP راحت کار میکنه

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 18 آبان 1387، 06:59 ب‌ظ »
POP جی میل فعاله؟

اونو امار ندارم ولی این IMAP راحت کار میکنه
اره فعاله و البته رایگان

آفلاین heidari

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #8 : 19 آبان 1387، 11:52 ق‌ظ »
دوستان من با Evolution Email مشکلی ندارم و خیلی راحت کار می کنم فقط دو سوال داشتم

۱- آیا میشه برای دو یا بیشتر اکانت جی میل از Evolution بهره برد اگر نه از چه روش های دیگری این کار امکان داره ( البته به غیر از اکستنشنهای فایر فاکس )
۲- چرا pop نه ولی Imap آره لطفا لینک ندید چون من لینک لالا رو مطالعه کردم ولی زیاد متوجه عمق مطلب نشدم
۳ - تنظیماتی وجود داره که وقتی من در Evolution Email ایمیلی رو پاک می کنم در جی میلم هم ‍پاک بشه؟
ممنون

آفلاین سید حسین

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
  • مه در لندن بومی‌ست, غربت در من ...
« پاسخ #9 : 21 آبان 1387، 03:04 ق‌ظ »
1.دوست عزیز ببین توی تنیمات جی میلت، pop3 یا imap رو فعال کردی یا نه !!!!
2.سرور pop3 روی pop.gmail.com هست
3.و سرور imap روی imap.gmail.com هست
4.طبق دستروالعمل خود gmail واسه smtp.gmail.com باید پورت 587 باشه و secure connection هم روی TLS فعال باشه

یا حق ...
گوشم‌ شنید قصه‌ی ایمان‌ و مست‌ شد
کـو قسم‌ چشم‌، صورت‌ ایمانم‌ آرزوست

آفلاین heidari

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #10 : 21 آبان 1387، 09:06 ق‌ظ »
4.طبق دستروالعمل خود gmail واسه smtp.gmail.com باید پورت 587 باشه و secure connection هم روی TLS فعال باشه

یا حق ...

nدوست من من که در اول گفته هام اشاره کردم با Evolution مشکلی ندارم اصلا سوالات من چیزهای دیگه ای بودند!!!!

آفلاین سید حسین

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
  • مه در لندن بومی‌ست, غربت در من ...
« پاسخ #11 : 22 آبان 1387، 03:24 ق‌ظ »

یا حق ...

nدوست من من که در اول گفته هام اشاره کردم با Evolution مشکلی ندارم اصلا سوالات من چیزهای دیگه ای بودند!!!!

دوست عزیز من سعی کردم مشکل دوست قبلی رو حل کنم ...
در مورد مشکل شما ...

بله, توی Evolution میشه چندتا حساب رو تعریف کرد از منوی  Edit گزینه‌ی Preferences استفاده کنید

سرویس IMAP یا در اصل IMAP4 بهتر از pop3 هست به چندین دلیل
یکیش اینکه شما امکان ساخت پوشه‌های سفارشی روی سرور واسه خودتون دارید
و دیگر اینکه IMAP وقتی نامه‌های جدیدی رو میخواد واسه شما بیارم, فقط عنوان و چندتا ایتم لازم رو میاره یعنی تمام نامه رو دانلود نمیکنه و این باعث میشه
سرعتش عملا بالا بره

من بعد از ۱-۲ سال استفاده از میل کلاینت‌ها, نتیجه گرفتم از خود نرم‌افزار وب میل جی میل استفاده کنم
چون خیلی خوب و خوش دست بود ...
البته اگر ADSL دارید, در واقع همیشه برخط(Online) هستید
واسه راحتی کار شما از نرم‌افزار‌های مثل CheckGmail و یا Gmail Notify استفاده کنید که طی فواصل زمانی مشخص
چک میکنند که ایا شما نامه‌ی جدیدی دارید یا نه و برای خووندن و یا نوشتن نامه شما رو به WebMailتون هدایت میکنه

یا حق ...
گوشم‌ شنید قصه‌ی ایمان‌ و مست‌ شد
کـو قسم‌ چشم‌، صورت‌ ایمانم‌ آرزوست

lomion

• مهمان
« پاسخ #12 : 22 آبان 1387، 10:59 ق‌ظ »
پیشنهاد من استفاده از Thunderbird هست. evolution برای من زود کرش می‌کنه. علاوه بر این تنظیم ایمیلهای گوگل توی Thunderbird خیلی ساده‌ و راحته.