انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوال:نصب کریو (deb و 32 بیتی)روی چاکرا (آرچ بیس با مدیر بسته pacman و 64 بیتی)  (دفعات بازدید: 4112 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
درود دوستان :
من از چاکرا 13.5 استفاده میکنم و به نرم افزاری که در عنوان تاپیک بهش اشاره کردم نیاز دارم ، برای نصبش به مخازن اصلی چاکرا و ccr سر زدم اما اونجا نبود ! به سایت رسمی اش سر زدم و فقط نسخه ی دبیانش (deb) موجود بود اون هم  فقط۳۲ بیتی اش !‌ حالا من نیاز دارم این نرم افزار رو روی چاکرا ۶۴ بیتی نصب کنم ... لطفا اگه کمکی ، راهنمایی ای ایده ای چیزی به ذهنتون میرسه راهنمایی کنید ... پیشاپیش تشکر میکنم ....

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
اوبونتو خیلی معروفه و برای همین خیلی نرم افزار ها نسخه ی اوبونتویی میدند ولی با سایر توزیعات کاری ندارند.
aur را یک جستجو بکنید.
در نهایت فکر کنم بشه فایل های deb را روی سایر توزیعات نصب کرد(جستجو کنید)
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
اوبونتو خیلی معروفه و برای همین خیلی نرم افزار ها نسخه ی اوبونتویی میدند ولی با سایر توزیعات کاری ندارند.
aur را یک جستجو بکنید.
aur که برای آرچه ! برای چاکرا ccr ساختن ... توی چاکرا نمیشه از aur استفاده کرد ...(اگه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید)

ویرایش  : " توی aur لینکش اینه https://aur.archlinux.org/packages/kerio-control-vpnclient"

امیدورام بشه نصب کرد ...سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم همش بحث بی نتیجه دیدم ...اگر لینکی چیزی برای  نصب deb با pacman میشناسید بفرمایید لطفا ....

ممنون از توجهت دوست عزیز ...
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1392، 02:28 ب‌ظ توسط nima nekoonam »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
http://chakra.sourceforge.net/wiki/index.php/Frequently_Asked_Questions

Can I use an AUR package in Chakra?
No. Chakra users are referred to the Chakra Community Repository. If your package is not there, you may want to read the wiki article on How to upload a package to CCR when it exists on Arch or Aur or use the tool aur2ccr, which was developed by a few members of the community to "automagically convert packages from AUR to CCR source packages."

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
aur را یک جستجو بکنید.
aur که برای آرچه ! برای چاکرا ccr ساختن ... توی چاکرا نمیشه از aur استفاده کرد ...(اگه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید)

ویرایش  : " توی aur لینکش اینه https://aur.archlinux.org/packages/kerio-control-vpnclient"

امیدورام بشه نصب کرد ...سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم همش بحث بی نتیجه دیدم ...اگر لینکی چیزی برای  نصب deb با pacman میشناسید بفرمایید لطفا ....

از تو همین صفحه‌ای که لینک کردی tarballـش رو دانلود کن و فایل PKGBUILD داخلش رو اکسترکت کن و تو همون دایرکتوری‌ای که اکسترکتش کرده‌ای این دستورو اجرا کن:
makepkg ./PKGBUILD
البته من خیلی وقته آرچ و چاکرا و اینا نداشته‌ام. نمی‌دونم کار می‌ده یا نه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
این پست را دیدید؟
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,70757.msg590787.html#msg590787
آره دوست عزیز ... تو این مورد خاص خیلی مشکلات و ناهماهنگی ها زیاده ...مثلا دپنسی ها رو چی کار کنم تازه این ۳۲ بیتی ۶۴ بیتی هم اینجا مشکل ساز میشه ...مرسی از توجهت دوست عزیز ...

http://chakra.sourceforge.net/wiki/index.php/Frequently_Asked_Questions

Can I use an AUR package in Chakra?
No. Chakra users are referred to the Chakra Community Repository. If your package is not there, you may want to read the wiki article on How to upload a package to CCR when it exists on Arch or Aur or use the tool aur2ccr, which was developed by a few members of the community to "automagically convert packages from AUR to CCR source packages."
دوست عزیز سپاس از توجهت من aur2ccr رو نصب کردم اما نفهمیدم چطور باید ازش استفاده کنم ...  :(    :'(

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
aur را یک جستجو بکنید.

از تو همین صفحه‌ای که لینک کردی tarballـش رو دانلود کن و فایل PKGBUILD داخلش رو اکسترکت کن و تو همون دایرکتوری‌ای که اکسترکتش کرده‌ای این دستورو اجرا کن:
makepkg ./PKGBUILD
البته من خیلی وقته آرچ و چاکرا و اینا نداشته‌ام. نمی‌دونم کار می‌ده یا نه.
آقا دمت گرم ! خدا خیرت بده ... نصب شد فقط نمیدونم از کجا باید اجراش کنم ... !! 99 درصد مشکل به لطف شما حل شد .. توی لیست برنامه ها نیست ... تو ترمینالم نمیبینمش ...
ویرایش :‌ خب حالا که یه ذره منطقی فکر میکنم میبینم ممکنه فایل اجرایی توی همون پوشه ای باشه که سورسو کتابخانه ها رو توش کامپایل کردم ... امام اونها رو هم اجرا کردم چیز خاصی نداد .... help me toro khoda ! آخراشه ....
« آخرین ویرایش: 16 امرداد 1392، 04:24 ب‌ظ توسط nima nekoonam »

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
اگه همون فایل deb رو با deb2targz تبدیل و با makepkg پکیجش کنید خیلی راحتتر خواهید بود و دردسرهای کامپایل رو هم نخواهید داشت.
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
اگه همون فایل deb رو با deb2targz تبدیل و با makepkg پکیجش کنید خیلی راحتتر خواهید بود و دردسرهای کامپایل رو هم نخواهید داشت.
ok آقا ، مرسی از راهنماییت ...حالا من deb2targz رو نصب کردم !!‌(چه کار خفنی انجام دادم !!!‌) کار باهاشو بلد نیستم سرچیدم به نتیجه ای نرسیدم ... نه کامنداش چی هستن ؟ هرچی هم از رو حدس و گمان میزنم هیچ کامندی نمیاره ! manual نداره ؟ اصلا میشه باهاش از یه deb سی و دو بیتی  یه targz برای سیستم های ۶۴ بیتی ساخت ؟‌
« آخرین ویرایش: 19 امرداد 1392، 11:19 ب‌ظ توسط nima nekoonam »

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
ok آقا ، مرسی از راهنماییت ...حالا من deb2targz رو نصب کردم !!‌(چه کار خفنی انجام دادم !!!‌) کار باهاشو بلد نیستم سرچیدم به نتیجه ای نرسیدم ... نه کامنداش چی هستن ؟ هرچی هم از رو حدس و گمان میزنم هیچ کامندی نمیاره ! manual نداره ؟ اصلا میشه باهاش از یه deb سی و دو بیتی  یه targz برای سیستم های ۶۴ بیتی ساخت ؟‌
http://nemrod.se/guides/install-rpm-packages-on-arch-linux/

اینجا رو ببین. با rpm درست کرده. شما همون کارو برای deb انجام بده. وابستگی و این چیزاش رو هم از توی aur ببین.
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»