انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: mplayer یا vlc؟ مسأله این است  (دفعات بازدید: 14497 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
پاسخ : mplayer یا vlc؟ مسأله این است
« پاسخ #15 : 18 امرداد 1392، 10:07 ب‌ظ »
من به شخصه با vlc راحت ترم تاحالا باهاش مشکلی نداشتم برنامه پایداری هستش و کرش هم خیلی ازش ندیدم عکس زیر رو ببینید قضاوت با خودتون  ;)
منبع:
http://www.wondershare.com/convert-video-audio/mplayer-vs-vlc.html

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #16 : 18 امرداد 1392، 10:09 ب‌ظ »
منم تا حالا از vlc استفاده می کردم ولی توی FreeBSD پاسخ خوبی بم نداد برای همین mplayer نصب کردم و الآن هم از سبکیش بسیار رازی هستم
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #17 : 18 امرداد 1392، 10:40 ب‌ظ »
نقل‌قول
خوب آزمایش کاملی نبوده  وقتی تنها یک سری برتری می‌بینید، موضوع میشه برتری‌های mplayer به vlc، نه مقایسه!
این چیزایی که شما  لیست کردین رو اکثرا mplayer هم داره.
نقل‌قول
من به شخصه با vlc راحت ترم تاحالا باهاش مشکلی نداشتم برنامه پایداری هستش و کرش هم خیلی ازش ندیدم عکس زیر رو ببینید قضاوت با خودتون
تو اون عکس فرمت هایی که mplayer پشتیبانی می کنه رو اشتباه نوشته. من خودم  الان فرمت های 3gp mov asx رو تست کردم.
در ضمن فکر نمی کنم Visualizer برتری محسوسی باشه که حالا mplayer نداره ولی شاید smplayer داشته باشه.

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #18 : 18 امرداد 1392، 10:48 ب‌ظ »
من به شخصه با vlc راحت ترم تاحالا باهاش مشکلی نداشتم برنامه پایداری هستش و کرش هم خیلی ازش ندیدم عکس زیر رو ببینید قضاوت با خودتون  ;)
منبع:
http://www.wondershare.com/convert-video-audio/mplayer-vs-vlc.html

همونطور که گفتند اطلاعات اون سایت کاملن اشتباهه. قبلن دیده بودمش و بررسیش کرده بودم.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
« پاسخ #19 : 18 امرداد 1392، 11:02 ب‌ظ »
از اونجایی که این مسائل تا حد زیادی سلیقه ای هست هیچ وقت هم به نتیجه ای نمیرسه شما میگی Visualizer برتری خاصی به حساب نمی یاد یکی میگه برتری خاصی به حساب می یاد  ;D والا ما با همین vlc مشکلی تا حالا نداشتیم. اما در ویندوز پلیرهای قوی تری از vlc موجود است مثل media player classic که بسیار سبک کم حجم و بسیار قوی هست. اما در لینوکس به نظرم vlc در پخش فایلهای ویدئویی حرف اول رو میزنه.

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 18 امرداد 1392، 11:15 ب‌ظ »
از اونجایی که این مسائل تا حد زیادی سلیقه ای هست هیچ وقت هم به نتیجه ای نمیرسه شما میگی Visualizer برتری خاصی به حساب نمی یاد یکی میگه برتری خاصی به حساب می یاد  ;D والا ما با همین vlc مشکلی تا حالا نداشتیم. اما در ویندوز پلیرهای قوی تری از vlc موجود است مثل media player classic که بسیار سبک کم حجم و بسیار قوی هست. اما در لینوکس به نظرم vlc در پخش فایلهای ویدئویی حرف اول رو میزنه.
media player classic که امکاناتی نداره. احتمالن منظور شما klite-codec باشه که همراهش می‌تونی media player classic رو هم نصب کنی هم می‌تونی از خود مدیا پلیر ویندوز استفاده کنید. تو ویندوز اگه The Kmplayer رو امتحان کنید همهٔ چیزهای دیگر رو فراموش می‌کنید.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
« پاسخ #21 : 18 امرداد 1392، 11:25 ب‌ظ »
media player classic که امکاناتی نداره. احتمالن منظور شما klite-codec باشه که همراهش می‌تونی media player classic رو هم نصب کنی هم می‌تونی از خود مدیا پلیر ویندوز استفاده کنید. تو ویندوز اگه The Kmplayer رو امتحان کنید همهٔ چیزهای دیگر رو فراموش می‌کنید.
kmplayer رو دارم آره خیلی خوبه. منظور من این بود Media Player Classic Home Cinema امکاناتش برای پخش فایلهای ویدئویی خوبه خیلی هم سبکه.
http://mpc-hc.org/
« آخرین ویرایش: 19 امرداد 1392، 02:05 ق‌ظ توسط BijanRTW »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 18 امرداد 1392، 11:42 ب‌ظ »
kmplayer رو دارم آره خیلی خوبه. منظور من این بود Media Player Classic Home Cinema امکاناتش برای پخش فایلهای صوتی خوبه خیلی هم سبکه.
http://mpc-hc.org/
Media Player Classic Home Cinema رو امتحان نکردم. هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که خوبی‌های هر دو پلیر عمده رو بدونیم. اگر چیزی تو vlc یا smplayer می‌بینید که خوبه بیان کنید.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #23 : 19 امرداد 1392، 12:22 ق‌ظ »
یک: گفتند kmplayer , ولی تا حالا چندبار شده بعضی ts ها یا یادم نیست چه فرمت دیگه‌ای را باز نکرده ولی potplayer باز کرده

دو: دو نوع ts و یک mpg را با vlc و smplayer امتحان کردم :
smplayer همه را راحت و خوب اجرا کرد
vlc یه ts را اجرا نکرد و دیگری را به بدبختی جلو و عقب میبرد و mpg تصویر نداشت
:) :)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
« پاسخ #24 : 19 امرداد 1392، 02:19 ق‌ظ »
خوب اینکه mencoder و smplayer هم وارد بازی کنیم، تنها چیزهایی رو تست کنیم که می‌خوایم و بگیم مقایسه vlc و mplayer، اشتباه هستش و میشه یک مقایسه جانبدارانه، تنها برای اثبات برتری mplayer :)
شبیه دعواهایی هست که با مقایسه توزیع‌ها می‌خوان بگن توزیعی که من استفاده می‌کنم، توزیع بهتریه و هیچ وقت هم به نتیجه نمی‌رسه.

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #25 : 19 امرداد 1392، 02:28 ق‌ظ »
خوب اینکه mencoder و smplayer هم وارد بازی کنیم، تنها چیزهایی رو تست کنیم که می‌خوایم و بگیم مقایسه vlc و mplayer، اشتباه هستش و میشه یک مقایسه جانبدارانه، تنها برای اثبات برتری mplayer :)
شبیه دعواهایی هست که با مقایسه توزیع‌ها می‌خوان بگن توزیعی که من استفاده می‌کنم، توزیع بهتریه و هیچ وقت هم به نتیجه نمی‌رسه.
mencoder جزئی از mplayer هست. اینجا و اینجا

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #26 : 19 امرداد 1392، 03:33 ب‌ظ »
خب به فرض که این بهتره یا اون. آخرش چی؟
مهم اینه که دوتا برنامه‌ی خیلی خوب آزاد داریم که دارن پابهپای هم پیشرفت می‌کنن و گوی رقابت رو از برنامه‌های دیگه ربودن. هروقت هم خواستیم می‌تونیم به دور از هر نوع تعصّبی آزادانه از هرکدومشون که بهتر حواب می‌ده استفاده کنیم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین xubuntu4iran

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 748
« پاسخ #27 : 19 امرداد 1392، 05:06 ب‌ظ »
توی یکی از عکس های وی الی سی در پست اول (عکس چهارم) کلمه ی دلال یه مستطیل اضافی می بینیم من همین مشکل رو در دبیان با smplayer با mplayer2 دارم چطور این باگ در نسخه ی دبیان است اما در نسخه ی آرچ نیست!!!

آفلاین Archlinux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
« پاسخ #28 : 19 امرداد 1392، 05:29 ب‌ظ »
من هم با ویدیوها متفاوت هردو رو بررسی کردم .
از نظر مصرف منابع سخت افزاری هردو تقریبا یکسان هستند ولی از نظر کیفیت صدا و تصویر VLC خیلی از SMplayer عقب هست .
و از نظر بقیه‌ی ویژگی ها تفاوتی حس نکردم .

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 19 امرداد 1392، 07:39 ب‌ظ »
توی یکی از عکس های وی الی سی در پست اول (عکس چهارم) کلمه ی دلال یه مستطیل اضافی می بینیم من همین مشکل رو در دبیان با smplayer با mplayer2 دارم چطور این باگ در نسخه ی دبیان است اما در نسخه ی آرچ نیست!!!
فونت‌ها از تکنولوژی‌های مختلفی استفاده می‌کنند که به طور کامل ممکنه پشتیبانی نشه. فونت رو عوض کنید.