انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: معرفی نرم افزار: Anki و Fluentizer (آموزش زبان انگلیسی)  (دفعات بازدید: 25182 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمود مختاری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
روش تکرار فاصله دار (spaced repetition) که بر پایه تکرار منظم بر اساس منحنی فراموشی کار می کند از روشهای شناخته شده و مؤثر در یادگیری و به خاطر سپاری است. از این روش می توان برای یادگیری هر چیزی استفاده کرد. از زبان گرفته تا برنامه نویسی حتی برای کنکور (اون زمان که برا ی کنکور میخوندم خودم از همین روش استفاده می کردم!)

ازمعروفترین برنامه های کامپیوتری که بر اساس فلش کارت و تکرار فاصله دار کار میکند برنامه leitner است. البته من خودم با leitner کار نکردم ولی از اونجایی که میخواستم روی زبان انگلیسیم کار کنم دنبال برنامه های آزاد جایگزینش گشتم و از بین اونها دو برنامه خوب پیدا کردم که دیدم بهتره اینجا معرفی کنم شاید به درد کس دیگه ای هم بخوره.

Anki یک برنامه عالی برای استفاده از فلش کارت با قابلیت اضافه کردن صوت،عکس،ویدئو و کدهای LaTeX برای فرمول ها! و از همه مهمتر تعداد زیادی Deck که در موضوعات مختلف مخصوصا آموزش زبان ساخته و به اشتراک گذاشته شده و میشه به صورت کاملا آزاد و رایگان استفاده کرد. و البته Add-ons زیادی که براش نوشته شده و به راحتی استفاده از برنامه کمک میکنه.
در ضمن نسخه های مختلفی برای Windows,Mac, Linux/BSD, Android داره

Fluentizer این برنامه چیزی شبیه به کتاب خوان صوتی است! با این تفاوت که علاوه بر نمایش متن کتاب و خواندن کتاب یک یا چند دیکشنری در کنار صفحه قرار داره که میشه برای دیدن معنی لغات استفاده کرد. همون طوری که توی خود سایت برنامه گفته شده این برنامه برای مبتدی ها نیست! بلکه برای کسانی است که می خواهند انگلیسی را به صورت روان صحبت کنند و صحبت های کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است را بفهمند بدون اینکه از آنان بخواهند آرامتر صحبت کنند!
این برنامه هم نسخه ویندوزی دارد و هم نسخه جاوا برای استفاده در دیگر سیستم عامل ها و هم نسخه اندروید. کتاب های موجود برای استفاده زیاد نیستند ولی به نظر همین ها هم کافی هستند.
و خوب مسلما ایده پشت این برنامه ایده بسیار جالب و کاربردی ای هست.

به شخصه از این برنامه ها خیلی خوشم اومد و در عین حال خیلی کاربردی به نظرم اومدن به همین خاطر اینجا مطرح کردم که بقیه هم (در صورتی که قبلا نمیدونستن!) استفاده کنند
خوشحال میشم اگر شما هم برنامه خوبی در این زمینه میشناسید و استفاده کردید اینجا مطرح کنید

آفلاین robotic

• Full Member
  • *
  • ارسال: 176
چه جوری فایل های jmemorize را به انکی تبدیل می کنید؟

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
برای اطلاعات بیشتر در مورد نسخه اندروید Anki و دانلود  Deck آماده فارسی به تاپیک جامع مجموعه فلش کارت های آموزشی نرم افزار AnkiDroid مراجعه کنید.
همچنین anki یه افزونه به اسم Memrise Course Importer داره که باهاش می شه فلش کارت های سایت memrise رو که کلی فلش کارت تو موضوع های مختلف و کاربردی داره رو  وارد انکی کرد.
یه تعداد فلش کارت آماده خوب هم تو سایت linuxreview قابل دانلوده همراه با آموزش نحوه ساختن فلش کارت.
« آخرین ویرایش: 18 امرداد 1392، 10:28 ب‌ظ توسط MrGee »

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
از انکی برای ۵۰۴ استفاده کردم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,62907.msg519837.html#msg519837

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 452
برای اطلاعات بیشتر در مورد نسخه اندروید Anki و دانلود  Deck آماده فارسی به تاپیک جامع مجموعه فلش کارت های آموزشی نرم افزار AnkiDroid مراجعه کنید.
همچنین anki یه افزونه به اسم Memrise Course Importer داره که باهاش می شه فلش کارت های سایت memrise رو که کلی فلش کارت تو موضوع های مختلف و کاربردی داره رو  وارد انکی کرد.
یه تعداد فلش کارت آماده خوب هم تو سایت linuxreview قابل دانلوده همراه با آموزش نحوه ساختن فلش کارت.
بسیار ممنون.دو تا سوال دارم:
چطوری اینا رو وارد انکی میکنه؟(دانلود نمیشه!)
آیا میشه این فلش کارتهایی که به فرمت دیگه هستند رو برای انکی آماده کرد؟

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
کدوم ما دانلود نمی شه؟
درضمن بعد از دانلود هم باید فلش کارت ها رو به فرمت anki2 تبدیل کنید.
بستگی به فرمت اون یکی فلش کارت داره. ولی در حالت کلی فکر کنم بشه.

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
داداش منظورم همین memrise دیگه.چظوری دانلود میشه.ظاهرا آنلاینه.
اگه باید تبدیل بشه با چی  و چطوری؟
از اطلاعات مفیدتان سپاسگزارم.

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
باید از افزونه Memrise Course Importer استفاده کنید، تو همون پست لینک رو گذاشتم.
همون جا هم نحوه انجام کار رو گفته.
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1392، 12:38 ب‌ظ توسط MrGee »

آفلاین amir2009

• Sr. Member
  • *
آقا حل شد.فقط یکمی متفاوته با اون یکی های دیگه.مثلا ۵۰۴ توی این خیلی فرق داره.
ممنون از معرفی خوبی که کردی.اگه چیزه دیگه ای هم هست لطفا توضیح بده.شاید ما هم زبانمون خوب بشه.

آفلاین ubuntu24

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
ممنون بابت معرفی ...

من سال گذشته که کنکور داشتم از برنامه ی pauker و minipauker استفاده می کردم برای کلمات زبان و ادبیات اما امسال با Anki آشنا شدم و خدایی Anki خیلی خیلی سر تر از pauker هس ... (چون امکان افزودن صدا و تصویر و ... رو فراهم می کنه ) برنامه ی jmemorize هم اسمش رو شنیدم ولی چون فهمیدم که نسخه ی موبایل نداره بیخیالش شدم آخه این نسخه ی موبایل خیلی چیز خوبیه اونایی که لایتنرین می دونن من چی میگم ...
به هر حال اگر کسی گوشیش جاواست یا کلا نمی خواد از تصویر و صدا و فرمول و ... استفاده کنه من پاکر رو پیشنهاد میدم :
pauker.sourceforge.net

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
من که همین سه تا منبع رو میشناسم که فلش کارت آماده داره.
از دوستان اگه کسی جایی رو میشناسه که فلش کارت آماده داره لطفا اینجا معرفی کنه، در ضمن اگه به فرمت anki نباشه هم اشکال نداره، اگه فلش کارت هاش خوب باشن فکر کنم بشه به فرمت anki تبدیلشون کرد.

آفلاین nima nekoonam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
آقا من یه بار آنکی نصبیدم ،‌ یه مشکل کوچیک باهاش داشتم نتونستم باهاش کنار بیام ...مشکلم این بود که مثلا وقتی یک طرف کارت رو نشون میداد ۴ تا حالت اون زیر میآورد که من باید طبق جوابی که دادم یکی از اون ها رو انتخاب میکردم ... بعد بر اساس انتخاب من طمانبندی نمایش اون کارت رو تنظیم میکرد(درسته؟) حالا مشکل من اینحاست که با اون چهار تا گزینه راحت نبودم من دوست داشتم فقط دو تا گزینه بود . یکی به یاد اوردم و دومی به یاد نیاوردم اگه به یاد بیاری اونقت مثل لایتنر بره خونه بعد اگه به یاد نیاری برگرده خونه اول یه همچین برنامه ی ساده ای هست آیا ؟ با آپشن های آنکی میشه ور رفت ساده اش کرد ؟

آفلاین ubuntu24

• Jr. Member
  • *
من که همین سه تا منبع رو میشناسم که فلش کارت آماده داره.
از دوستان اگه کسی جایی رو میشناسه که فلش کارت آماده داره لطفا اینجا معرفی کنه، در ضمن اگه به فرمت anki نباشه هم اشکال نداره، اگه فلش کارت هاش خوب باشن فکر کنم بشه به فرمت anki تبدیلشون کرد.
فکر نکنم بتونید pauker رو تبدیل کنید ولی (خب کار نشد نداره ) این فلش کارت های آماده ی pauker هست :
http://pauker.sourceforge.net/pauker.php?page=lessons&lang=en
یه آقایی به نام حامد رافت هم وبلاگ زیر رو داره البته تا جایی که یادمه فلش کارت هاش برای درس های ادبیات تغییر کرده ( چون کتاب معنی کلمات رو تغییر داده ) ولی انگلیسیش قابل استفاده است (خودم ادبیاتش رو از اول نوشتم اگر کسی واقعا نیاز داره بگه تا واسش بفرستم ) اینم آدرس وبلاگ ایشون :

http://best-amoozesh.blogfa.com/
البته به اونایی که می خوان از خود پاکر استفاده کنن شدیدا توصیه می کنم از خود سایت اصلی بگیرین تو وبلاگ نسخه های قدیمی ولی فارسی هست ...

آفلاین MrGee

• Full Member
  • *
نه اتفاقا خیلی هم راحته چون فایل xml هست، به زودی اگه وقت کنم سعی می کنم یه اسکریپت برا تبدیلشون بنوسیم

آفلاین ubuntu24

• Jr. Member
  • *
نه اتفاقا خیلی هم راحته چون فایل xml هست، به زودی اگه وقت کنم سعی می کنم یه اسکریپت برا تبدیلشون بنوسیم
امیدوارم موفق بشید ... اگه نوشتید به منم یه خبری بدید تا استفاده کنم