انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پیغام خطا در نصب برنامه جاوا در ابونتو [حل شد ]8.10  (دفعات بازدید: 1633 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alis313

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 313
  • هو معکم اینما کنتم
سلام من حقیقتش داشتم جاوا نصب می کردم یه لحظه قطع شدم بعد که دوباره امودم نصبش کنم  دوباره شروع به نصب کرد و به ظاهر تموم شد ولی خبری از جا وا نبو خواستم پاکش کردم و خواستم دوباره از نو نصب کنم ولی این پیام رو می داد.
E: /var/cache/apt/archives/sun-java5-bin_1.5.0-16-3_i386.deb: subprocess pre-installation script returned error exit status 1
 E: /var/cache/apt/archives/sun-java5-jre_1.5.0-16-3_all.deb: subprocess pre-installation script returned error exit status 1
لطفا راهنمایی کنید.
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1387، 11:31 ب‌ظ توسط alis313 »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
سلام من حقیقتش داشتم جاوا نصب می کردم یه لحظه قطع شدم بعد که دوباره امودم نصبش کنم  دوباره شروع به نصب کرد و به ظاهر تموم شد ولی خبری از جا وا نبو خواستم پاکش کردم و خواستم دوباره از نو نصب کنم ولی این پیام رو می داد.
E: /var/cache/apt/archives/sun-java5-bin_1.5.0-16-3_i386.deb: subprocess pre-installation script returned error exit status 1
 E: /var/cache/apt/archives/sun-java5-jre_1.5.0-16-3_all.deb: subprocess pre-installation script returned error exit status 1
لطفا راهنمایی کنید.

اول اینکه خوش اومدی

خب شما باث اونا رو که احتمالا بد دانلود شده پاک کنی اول یه تر مینال وا کن و بزن

sudo nautilus

سپس برو فایل سیسم سپس به این ادرس /var/cache/apt/archives/  و اون دو فایل رو پاک کن همین اینا رو

sun-java5-bin_1.5.0-16-3_i386.deb

sun-java5-jre_1.5.0-16-3_all.deb

حالا اگه دوست داشتی میتونی دوباره بزنی و درست دانلود و همچنین نصبش کنی ;)

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1387، 10:59 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین Am1rr3zA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 87
  • Dota Lover
می تونی از  apt-get install --fix-install هم استفاده کنی
آدمی پیر چو شد حرص جوان می گردد / خواب در وقت سحرگاه گران می گردد