انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لونا نصب شد. حالا چه کار کنم؟  (دفعات بازدید: 5928 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
لونا نصب شد. حالا چه کار کنم؟
« : 01 شهریور 1392، 12:56 ق‌ظ »
چند وقتی است توزیع elementaryOS رو نصب دارم. مهم‌ترین سیاست توسعه‌دهنده‌های آن، مینیمالیسم است. زیبایی در عین سادگی، در این توزیع حقیقتا به منصه‌ی ظهور رسیده. بر پایه‌ی اوبونتو 12.04 است که همین یک مورد، تجربه‌ای بی‌دردسر و پایدار را برای یک کاربر دسکتاپ تضمین می‌کند. پروژه‌های اختصاصی فراوانی ذیل این توزیع به طور همزمان توسعه داده می‌شوند. از جمله پنل Wingpanel، لانچر‌ Slingshot، مدیر پنجره‌ی Gala، مدیر پرونده‌ی Pantheon Files، شبیه‌ساز ترمینال Pantheon Terminal، پخش‌کننده‌ی موسیقی Noise یا اخیرا Music، ویرایشگر متن Scratch و برنامه‌ی تقویم Maya یا اخیرا Calander. داک Plank و Login Manager آن که برپایه‌ی LightDM نوشته شده و تم طراحی شده برای Plymouth نیز هماهنگ و چشم‌نواز از آب درآمده‌اند.

خب این قرار نیست یک بررسی باشه. فرض می‌گیریم شما خودتون خوش‌سلیقه هستید و قبلا به این نتیجه رسیده‌اید که باید این توزیع رو نصب کنید! پس بریم سر اصل مطلب. اسکلت این پست، ترجمه‌ی اینجا است؛ به علاوه‌ی تجارب شخصی و چیزهایی که یک کاربر ایرانی ممکن است نیاز داشته باشد.

صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
پاسخ : لونا نصب شد. حالا چه کار کنم؟
« پاسخ #1 : 01 شهریور 1392، 01:15 ق‌ظ »
حقیقتش اولین بار بود که اسم این توزیع رو شنیدم
گوگل کردم، ظاهر دسکتاپش فرق چندانی با یونیتی نداره و میگید که بیسش اوبونتو عه پس چه دلیلی بر گسترش و استفاده ازش هست؟

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #2 : 01 شهریور 1392، 09:32 ق‌ظ »
اتفاقا بسیار تغییرات جالبی داده . به نحوی که خود شاتلورث گفته بود از توزیعای مورد علاقشه . کلا سعیش بر ساده کردن فضا + زیباییه !

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 01 شهریور 1392، 09:47 ق‌ظ »
اتفاقا بسیار تغییرات جالبی داده . به نحوی که خود شاتلورث گفته بود از توزیعای مورد علاقشه . کلا سعیش بر ساده کردن فضا + زیباییه !

همه‌ی این تغییرات (التبه تا جایی که من تو عکسها دیدم) رو میشه با چندتا برنامه رو یونیتی ابجاد کرد

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 01 شهریور 1392، 10:33 ق‌ظ »
^ بله واقعا خیلی راحت می‌شه اوبونتو رو مثل این کرد و من  بدون هیچ دلیل خاصی نصبش کرده‌ام. کافیه پنل یونیتی رو حذف کنیم و مال اینونصب کنیم، داک اون رو به همچنین. لانچر، فایل منیجر، ترمینال، موزیک پلیر، کلاینت ایمیل، ادیتور، تقویم و مرکز تنظیمات سیستم رو نیز که پاک کنیم و مال این رو نصب کنیم و کامپیز رو با گالا جایگزین کنیم و لاگین منیجرش رو با lightdm نیز؛ تا حدودی شبیه هم می‌شن. اون هزار و یک تفاوت زیرپوستی و روپوستی دیگه‌ای که بهشون اشاره نکرده‌ام رو هم که یکسان بکنیم می‌تونیم بگیم که اوبونتو نصب کرده‌ایم و با چند تا برنامه اون رو شکل المنتری کرده‌ایم.

===================================================
آقا سید شما می‌خوای اینو نصب کن می‌خوای نصب نکن. مگه با عکس می‌شه یه توزیعو شناخت؟ اصلا این چیزای که نوشته‌اید چه ربطی به این تاپیک داره؟

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #5 : 01 شهریور 1392، 10:50 ق‌ظ »
اگه منوی سراسری داشت و کرنلشم لیبره بود حتما نصبش میکردم

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 01 شهریور 1392، 11:02 ق‌ظ »
آقا سید شما می‌خوای اینو نصب کن می‌خوای نصب نکن

چرا اینقدر سریع جبهه‌گیری میکنید؟ هدف این انجمن تبادل اطلاعاته و میشه تو یه فضای دوستانه و به دور از تنش فعالیت کرد

مگه با عکس می‌شه یه توزیعو شناخت؟ اصلا این چیزای که نوشته‌اید چه ربطی به این تاپیک داره؟

نرم افزارهای کاربردی رو که نام بردید نه نمیشه شناخت، ولی ظاهری که میگید ساده و زیباست رو که میشه دید

اصلا این چیزای که نوشته‌اید چه ربطی به این تاپیک داره؟

معذرت میخوام ;)

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #7 : 01 شهریور 1392، 11:52 ق‌ظ »
نسخه پایدارش منتشر شده یا بتا نصب کردید؟

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #8 : 01 شهریور 1392، 12:19 ب‌ظ »
توزیع مورد علاقه من المنتریه. خیلی زیبا و سادست. البته من بتا 2 رو نصب کردم و چون پایدار نبود حذفش کردم. با این پست ترقیب شدم دانلودش کنم. با عکس نمیشه فهمید چقدر کارای جالبی روش شده بهتره فیلمشو ببینید. نسخه پایدار هم چند روزیه اومده.
نقل‌قول
اگه منوی سراسری داشت
فکر نکنم به طور رسمی براش بسازن. چون طراحی برنامه هاش طوری هست که اصلا منو نداره و یه چیزی مثل گزینه customize and control کروم داره.
به نظرم یکی از مدرن ترین توزیع هایی هست که وجود داره و طراح های خوش سلیقه ای داره.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 01 شهریور 1392، 12:28 ب‌ظ »
نسخه پایدارش منتشر شده یا بتا نصب کردید؟
خیر من نسخه‌ی پایدار لونا رو نصب کرده‌ام. البته توجه داشته باشید که لونا خودش در اصل نسخه‌ی 0.2 توزیع المنتری محسوب می‌شه و این یعنی اینکه المنتری هنوز در مرحله‌ی بتا به سر می‌بره.

آقا سید شما می‌خوای اینو نصب کن می‌خوای نصب نکن

چرا اینقدر سریع جبهه‌گیری میکنید؟ هدف این انجمن تبادل اطلاعاته و میشه تو یه فضای دوستانه و به دور از تنش فعالیت کرد

مگه با عکس می‌شه یه توزیعو شناخت؟ اصلا این چیزای که نوشته‌اید چه ربطی به این تاپیک داره؟

نرم افزارهای کاربردی رو که نام بردید نه نمیشه شناخت، ولی ظاهری که میگید ساده و زیباست رو که میشه دید

اصلا این چیزای که نوشته‌اید چه ربطی به این تاپیک داره؟

معذرت میخوام ;)
البته بنده جبه‌گیری‌ای نمی‌بینم در صحبتم. لحن عادیم همینه. این صحبت شما است که ذاتا تنش‌زا است. رفته‌اید ۴ تا عکس دیده‌اید بعد خیلی اصرار دارید با استناد به همون عکس‌ها به دیگران ثابت کنید که نیاز نیست اینو نصب کنن. فرض بگیریم طبق فرمایش جنابعالی بشه با چند تا نرم‌افزار همون اوبونتو رو شکل این کرد (که نمی‌شه.). خب؟ بعدش؟ شاید یکی دوست داشته باشه همینو نصب کنه. اتفاق بدی می‌افته اگه یکی به جای اینکه اوبونتو با چند تا نرم‌افزار نصب کنه، المنتری نصب کنه؟
آخه اصلا این پست مال کسیه که به این نتیجه رسیده که المنتری نصب کنه. فرمایش جنابعالی هم به هیچ درد چنین شخصی نمی‌خوره. من هم بیخود دارم با جواب دادن تاپیک خودمو خراب می‌کنم.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 01 شهریور 1392، 12:40 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگه منوی سراسری داشت
فکر نکنم به طور رسمی براش بسازن. چون طراحی برنامه هاش طوری هست که اصلا منو نداره و یه چیزی مثل گزینه customize and control کروم داره.
آره دقیقا. سیاست توسعه‌دهنده‌ها اینه که منوبار رو حذف کنن و مدخل‌های منو رو توی چرخ‌دنده‌ی سمت راست جاساز کنن. نمی‌دونم چطوریاس اینا که همه چیزشونو شکل مک کرده‌ان. خب این یکیو چرا تصمیم گرفته‌ان یه طور دیگه درست کنن؟!

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 01 شهریور 1392، 01:31 ب‌ظ »
توزیع مورد علاقه من المنتریه. خیلی زیبا و سادست. البته من بتا 2 رو نصب کردم و چون پایدار نبود حذفش کردم. با این پست ترقیب شدم دانلودش کنم. با عکس نمیشه فهمید چقدر کارای جالبی روش شده بهتره فیلمشو ببینید. نسخه پایدار هم چند روزیه اومده.

منم دارم ترقیب میشم. ;D

البته بنده جبه‌گیری‌ای نمی‌بینم در صحبتم. لحن عادیم همینه. این صحبت شما است که ذاتا تنش‌زا است. رفته‌اید ۴ تا عکس دیده‌اید بعد خیلی اصرار دارید با استناد به همون عکس‌ها به دیگران ثابت کنید که نیاز نیست اینو نصب کنن. فرض بگیریم طبق فرمایش جنابعالی بشه با چند تا نرم‌افزار همون اوبونتو رو شکل این کرد (که نمی‌شه.). خب؟ بعدش؟ شاید یکی دوست داشته باشه همینو نصب کنه. اتفاق بدی می‌افته اگه یکی به جای اینکه اوبونتو با چند تا نرم‌افزار نصب کنه، المنتری نصب کنه؟
آخه اصلا این پست مال کسیه که به این نتیجه رسیده که المنتری نصب کنه. فرمایش جنابعالی هم به هیچ درد چنین شخصی نمی‌خوره. من هم بیخود دارم با جواب دادن تاپیک خودمو خراب می‌کنم.

لحنتون مناسب یک جامعه‌ی علمی نیست!
من هیچ اصراری به انجام دادن یا ندادن کاری ندارم آقای اسماعیلی. پست های من صرفا سوالی بود و هیچ دشمنی‌ای هم با این توزیع ندارم ???
نه، هیچ اتفاق بدی نمی افته. خیلی هم خوب هست آدم باید همه چیز رو امتحان کنه.
××خواهش میکنم یکم روحیه‌ی انتقادپذیری داشته باشید

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #12 : 01 شهریور 1392، 02:21 ب‌ظ »
من خیلی وقته این توزیع رو میشناسم ولی تا قبل اومدن نسخه لونا نصبش نکرده بودم
داک پایینیش خیلی خوبه البته رو اوبونتو داکی رو داریم و خیلی خیلی شبیه هستن من ندیدم مخزن خاص داشته باشه و همون مخازن اوبونتو ۱۲.۰۴ هست و توی اونا هم این داک رو پیدا نکردم
والیپر هاش زیبا بودن و با کیفیت که سرچ کردم و والیپر هاشو پیدا و دان کردم ۵۴ مگ بود در حالت فشرده الان روی اوبونتو از اون والیپر ها استفاده میکنم
برنامه موزیکش خیلی جالب نبود به نظر من به شخصه موزیک پلیر و ویدپو پلیر توزیع دپین رو ترجیح میدم (اسمشون dmusic - dplayer فکر کنم هست)
توی عمرم از هیچ نرم افزار تقویمی استفاده نکردم چه آنلاین (تقویم گوگل) چه نرم افزار کلاینت روی هیچ سیستم عاملی کلا ظاهرشون منو یجوری میکنه !
بیشتر از یونیتی فضای دسکتاپ رو اشغال میکنه و من دوست ندارم برنامه هام کوچیک باشن (اگه منو سراسری داشت یا این که موقع ماکسیموم کردن منو بالا محو میشد اینجوری نمیشد مثل گنوم شل هست که اون منو به درد نخور بالا همیشه هست و پایینش برنامه قرار میگیره
تم اولیش هم زیاد به دل نمیشینه ولی این پست که گفتین چجوری تم و ... بهش اضافه کنیم خیلی خوشگل شده بود
در کل به نظر منم راحت میشه گنوم شل - یونیتی - سینامون - ایکس فیس رو شبیه لونا کرد ولی خوب قبلا زحمتش رو کشیدن ولی به نظر من با سینامون بهتر میشه ساخت ! حالا در آینده میسازم دسکشات میزارم کیف کنید :D
در کل همون اوبونتو ۱۲.۰۴ هست با ظاهری که بهینش کردن برای خودشون کسی از ظاهرش خوشش بیاد میتونه بره نصب کنه
البته این که بری لونا نصب کنی و بعد شکل اوبونتو بکنیش هم شدنیه در کل لینوکس ها اغلب همشون یه چیز هستن و میشه روی هر توزیعی هر کاری انجام داد اینام که بیسشون یه چیزه و حتی مخازنشونم یکسانه ...
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #13 : 02 شهریور 1392، 07:50 ق‌ظ »
Gnome-shell&extentions&Dock&bitufull Icon&gtk theme
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #14 : 03 دی 1392، 09:21 ق‌ظ »
به شخصه نظرم میگم خیلی خیلی ازش راضیم هم سریع و هم قشنگ
کار هم ندارم که با فلان چیز و فلان چیز به این شکل در میاد