انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نت بوک چی بخرم؟  (دفعات بازدید: 16405 بار)

0 کاربر و 20 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
پاسخ : نت بوک چی بخرم؟
« پاسخ #30 : 06 شهریور 1392، 03:33 ب‌ظ »
شما کی خریدی؟
من که الان ۲ ماهه این بازار رضا و پایتخت و ... رُ زیر رو می‌کنم تا یه نت‌بوک خوب و جمع و جور پیدا کنم اما خیلی کمن و اونایی که هستن یا زیادی گرونن (حدود ۲ میلیون) یا زیادی ضعیف
جالبه من هر وقت میرم پایتخت پر نت بوکه! همشونم ۱۰ اینچ یا یکم بزرگتر قیمتشونم به ۲ ملیون نمیرسه :D
من که گشتم نبود
یعنی بود اما مدل‌های خیلی خدیمی بود ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۱
که بالطبع اتم داشتن و ماکزیمم ۲ گیگ رم
MSI یه مدل نت‌بوک داده بود AMD بود و ۴ گیگ رم داشت و ...
از اون من خوشم اومده بود اما یکی از دوستان داشت و می‌گفت کمترین سازگاری رُ با گنو داره
اگه شما مدلی جدید خوب و با صرفه سراغ داری معرفی کنی خوشحال می‌شم
من کلا نت بوک رو پیشنهاد نمیدم، یعنی من تاحالا هر چی نت بوک دیدم ویندوز استارتر رو بزور بالا میاورد.یه دفعه اوبونتو برای نت بوک معلم زبانمون نصب کردم لپ تاپش نکشید .زوبونتو رو هم به زور می کشید، آخر کلی آبروم رفت.
چون می خوای عمری استفاده کنی یه لپ تاپ خوب بگیر تا چندین سال خیالت تخت باشه

بنده هم توصيم همينه اما تا اونجايى كه من ميدونم سى پى يو هاى اى ام دى هم پشتيبانى خوبى دارند و اكثر لينوكسا يه نسخه ى amd64 هم دارند .
نسخه‌ی amd64 منظور از نسخه ۶۴ بیتی سیستم عامل  است  و کاملا متفاوت است با برند AMD ;)
x86-64 (also known as x64, x86_64 and amd64)
من آدمی‌هستم زیاد سفر‌میرم (سفر داخلی  ;D )‌و مجبورم چیزی بخرم که همیشه همراهم باشه
اره AMD پشتیبانی خوبی داره اما مازول وایرلس و بلوتوث و ... اصلا پشتیبانی خوبی ندارن(نه که ندارن دارن اما نه همشون)

درسته حرف شما امامشخصاً نشون ميده كه از معمارى هاى اى ام دى هم پشتيبانى ميشه . ماژول هاى وايرلس و … هم تا اونجايى كه من ميدونم به معمارى ربطى نداره .
اصولاً باید پشتیبانی بشه چون جزو سه برند/سوکت پر طرفدار هست
منظور من از اون AMD نشون دهنده‌ی پردازنده‌بود و دیگر هیچ ;)
البته که ربطی به معماری پردازنده نداره اما بعضی از ماژول‌ها گاها اذیت می‌کنه
مثلا من برای نصب یه ماژول وایرلس روی یه لپ‌تاپ به نسبت جدید محصول فوجیتسو ۵ ساعت کار کردم آخر مجبور به نصب کرنل جدید و دستکاری در کرنل شدم

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
« پاسخ #31 : 07 شهریور 1392، 07:05 ب‌ظ »
از همۀ دوستان ممنونم، به نظر میرسه که نت بوکها ضعیفتر از اون چیزی هستن که من فکر میکردم. لپ تاپها هم متأسفانه بزرگ و سنگینن و به کار من نمیان. تبلتها هم که یه پورت usbی درست و حسابی ندارن، اوناییشم که دارن یا قیمتشون خیلی بالاست یا برندشون آشغاله (مثل تبلتهای 300 تومنی چینی). :'(
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1392، 07:11 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #32 : 07 شهریور 1392، 07:14 ب‌ظ »
از همۀ دوستان ممنونم، به نظر میرسه که نت بوکها ضعیفتر از اون چیزی هستن که من فکر میکردم. لپ تاپها هم متأسفانه بزرگ و سنگینن و به کار من نمیان. تبلتها هم که مثل آدمیزاد یه پورت usb ندارن، اوناییشم که دارن یا قیمتشون خیلی بالاست یا برندشون آشغاله (مثل تبلتهای 300 تومنی چینی).

اگه پول به اندازه كافى دارى نه تبلت بخر نه نت بوك نه لپ تاپ بلكه يه تركيبى از اين سه تا به اسم Ultra Book كه به اندازه كافى سبك و قوى هستند .
اين چهار مدل بهترينند واست :
Vaio Duo 11
Vaio Pro 11
Acer Aspire P3 11
Acer Aspire S7 11

اينا از لپ تاپاى معمول خيلى خيلى قوى ترند همشون Haswell دارند گويا صفحه نمايش فوق العاده با كيفيت IPS Full HD لمسى در حالى كه از يه نت بوك فوق العاده سبك تر و ناز ترند حتى و از يه لپ تاپ كارآيى بسيار بيشترى دارند !
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1392، 07:17 ب‌ظ توسط אוּרִיאֵל »

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #33 : 07 شهریور 1392، 08:56 ب‌ظ »

اگه پول به اندازه كافى دارى نه تبلت بخر نه نت بوك نه لپ تاپ بلكه يه تركيبى از اين سه تا به اسم Ultra Book كه به اندازه كافى سبك و قوى هستند .
Vaio Duo 11
Vaio Pro 11
Acer Aspire P3 11
Acer Aspire S7 11

اينا از لپ تاپاى معمول خيلى خيلى قوى ترند همشون Haswell دارند گويا صفحه نمايش فوق العاده با كيفيت IPS Full HD لمسى در حالى كه از يه نت بوك فوق العاده سبك تر و ناز ترند حتى و از يه لپ تاپ كارآيى بسيار بيشترى دارند !
ممنون متین جان، چک کردم خیلی عالی بودن، ولی قیمتاشونم خیلی تُپُل بود، پولم به این چیزا نمیرسه.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #34 : 07 شهریور 1392، 08:59 ب‌ظ »

Vaio Duo 11
Vaio Pro 11
Acer Aspire P3 11
Acer Aspire S7 11

ممنون متین جان، چک کردم خیلی عالی بودن، ولی قیمتاشونم خیلی تُپُل بود، پولم به این چیزا نمیرسه.

حداكثر توان خريدت ؟

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #35 : 07 شهریور 1392، 09:33 ب‌ظ »

حداكثر توان خريدت ؟
یک و صد...
دیگه خیلی زور بزنم یک و دویست.

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
« پاسخ #36 : 07 شهریور 1392، 09:39 ب‌ظ »

حداكثر توان خريدت ؟
یک و صد...
پس نخری بهتره  ;D

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #37 : 07 شهریور 1392، 11:56 ب‌ظ »
خب منم تو خواب و رویا نیستم که، میدونم باید به اندازۀ پولم آش بخورم. با همین مبلغ هم میشه یه چیز بخور و نمیر پیدا کرد. مثلأ از بین همین نت بوک هایی که دوستان معرفی کردن اگه بشه بهترینشو انتخاب کرد خوبه. مخصوصأ اون نت بوکی که سید ظهیر گفت (HP Mini 210 4127) خیلی ملسه... فقط شک دارم که سی پی یوش دو هسته هست یا تک هسته. اصولأ CPUهای اتم سریِ 2800 باید دو هسته ای باشه ولی بازم میخوام مطمئن بشم. اگه سی پی یوش دو هسته باشه فکر کنم همین بهترین انتخابه برام.
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1392، 12:04 ق‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #38 : 08 شهریور 1392، 12:18 ق‌ظ »

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #39 : 08 شهریور 1392، 12:28 ق‌ظ »

حداكثر توان خريدت ؟
یک و صد...
پس نخری بهتره  ;D
تایید میشه :)

نا اميد نكنيد مردمو :| همه كه مثل شما مايه دار نيستند بالاخره :))))
بنظر من يكم بيشتر تحقيق كن ولى بعدشم سعى كن يادبگيرى از سيستماى مينيماليست استفاده كنى انتظار KDE و گنوم نداشته باش از سيستم . از جاوا دورى كن و از lxde يا مدير پنجره ها استفاده كن الكى نرم افزار هاى اضافه رو امتحان نكن . Gimp ، Inkscape و … رو فكرشو نكن و كاراى گرافيكى رو ازشو دورى كن در كل سعى كن از ترمينال استفاده كنى و به مخازن تكيه كن نه كامپايل از سورس چون رم ميخواد . استفاده از LibreOffice و نرم افزار هاى مشابه رو هم فراموش كن . با نرم افزار هاى تحت Cloud مرورگر Google Chrome هم آشنا شو . حتماً هم از نسخه ٣٢ بيت سيستم عامل مورد نظرت استفاده كن . كلاً تكيتو از محيط گرافيكى بردار . اگه ميتونى همه ى اين كارارو انجام بدى با هر سيستمى ميتونى كنار بياى اين سيستم رو هم نبايد ازش انتظار كاراى تخصصى داشته باشى .

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #40 : 08 شهریور 1392، 10:19 ق‌ظ »

نا اميد نكنيد مردمو :| همه كه مثل شما مايه دار نيستند بالاخره :))))
بنظر من يكم بيشتر تحقيق كن ولى بعدشم سعى كن يادبگيرى از سيستماى مينيماليست استفاده كنى انتظار KDE و گنوم نداشته باش از سيستم . از جاوا دورى كن و از lxde يا مدير پنجره ها استفاده كن الكى نرم افزار هاى اضافه رو امتحان نكن . Gimp ، Inkscape و … رو فكرشو نكن و كاراى گرافيكى رو ازشو دورى كن در كل سعى كن از ترمينال استفاده كنى و به مخازن تكيه كن نه كامپايل از سورس چون رم ميخواد . استفاده از LibreOffice و نرم افزار هاى مشابه رو هم فراموش كن . با نرم افزار هاى تحت Cloud مرورگر Google Chrome هم آشنا شو . حتماً هم از نسخه ٣٢ بيت سيستم عامل مورد نظرت استفاده كن . كلاً تكيتو از محيط گرافيكى بردار . اگه ميتونى همه ى اين كارارو انجام بدى با هر سيستمى ميتونى كنار بياى اين سيستم رو هم نبايد ازش انتظار كاراى تخصصى داشته باشى .
آره خب منم قصد ندارم با یه نت بوک فیلمای هالیوودو رندر کنم؛ میدونم که باید دور گرافیک وکارای سنگینو خط بکشم. اتفاقأ تو پستهای اول با محسن سر یه سیستم عاملِ مناسب برای نت بوک صحبت شد، مگه نخوندی؟ اگه نت بوک بخرم از open box یا گنوم 2 یا LXDE استفاده خواهم کرد.
من یه چیزی میخوام که همیشه همراهم باشه و از حمل و نقلش مرگم نگیره، بشه بهش فلش زد و فایل ترنسفر کرد، از اینترنت بی سیم استفاده کرد و چیزایی تو این مایه ها. البته سخت افزارشم زیاد تو آفساید نباشه، یعنی بشه یه فیلمی با کیفیتِ DVDـیِ معمولی رو توش نگاه کرد.
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1392، 10:26 ق‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #41 : 08 شهریور 1392، 11:32 ق‌ظ »
همون hp که تو صفحه‌ی اول بهتون معرفی کردم بهترین گزینه است. (البته به نظر من)

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #42 : 08 شهریور 1392، 02:30 ب‌ظ »
اگه سی پی یوش دوهسته ای باشه بله. سری جدید اتم (از 2600 به اینور) معمولأ دوهسته ایه، ولی بازم میخوام مطمئن بشم.

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #43 : 08 شهریور 1392، 02:38 ب‌ظ »
اگه سی پی یوش دوهسته ای باشه بله. سری جدید اتم (از 2600 به اینور) معمولأ دوهسته ایه، ولی بازم میخوام مطمئن بشم.

دو هسته‌ایه

http://www.alifca.com/catalog/Laptops-Notebooks/hp_mini_210_4127_intel_atom_n2800_1_90_ghz_2gb_memory_320gb_hdd_vga_128mb_shared_10_1_led_windows_7_/

آخرین پاراگراف (performance) رو بخونید

آفلاین fedora13

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #44 : 08 شهریور 1392، 02:46 ب‌ظ »
سلام
این hp رو کجا قیمت گرفتی منم می خوام یکی بگیرم اقا پارسال همین 600 بود اینجا من نخریدم بعد که دانشجو شدم گفتم عجب ضرری کردم خواستم بخرم رفت بالای یه ملیون !!! الان هم از یکی دو مغازه قیمت گرفتم نداشتن اون مغازه ی قبلی خودش وارد کننده بود جمع کرد رفت یه جای دیگه ...
ولی فکر نکنم اینقدر ضعیف باشه 2 گیگ ddr3 شوخی نیست
من استادمون یکی از اینها داشت اوبونتو و ویندوز 7 روش داشت واسه برنامه نویسی به پروزکتور وصل می کرد ویزوال استدیو رو ملوس  بالا می اورد کد میزد و اجرا میکرد من کندی ندیدم
خب اینها هم که از اسمشون مشخصه بیشتر واسه وب گردی و کارهای سبک قبل از عمومیت تبلتها ساخته شدن ولی هنوز واسه برنامه نویسی و کارهای ساده برای امثال ادمهایی که هنوز به سیستم های سنتی و کیبورد عادت دارن یه نعمته