انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: خريد Ultra Book با صفحه نمايش لمسى  (دفعات بازدید: 8805 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
پاسخ : خريد Ultra Book با صفحه نمايش لمسى
« پاسخ #15 : 03 شهریور 1392، 11:40 ق‌ظ »
اینم از ورژن core i7.
دیگه با اجازه بزرگترا باید بله رو بگه.

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
« پاسخ #16 : 03 شهریور 1392، 11:41 ق‌ظ »
گنوم شل با صفحه نمایش لمسی کاملا (کامل کامل هم نه :)) هماهنگه و هیچ مشکلی نداره.
واقعا ؟می شه یکم در مورد این کامل کامل و کاملا توضیح بدی ؟‌
خب مثلا برای اسکرول کردن توی قسمت اپلیکیشن ها لازم نیست از اسکرول بار استفاده کنید اما توی برنامه هایی مثل nautilus باید از اسکرول بار استفاده کرد. یا اینکه برای راست کلیک روی آیکون برنامه میتونید با Hold کردن میشه راست کلیک کرد.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #17 : 03 شهریور 1392، 05:49 ب‌ظ »
دوستان كسى خبر داره كه Vaio Duo يا Vaio Pro 13 با رم ٨ و سى پى يو i7 تو ايران هست يا نه ؟
http://www.cnet.com/laptops/samsung-series-9-900x4c/4505-3121_7-35648333.html هم تو ايران نيست ؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 03 شهریور 1392، 09:04 ب‌ظ »
اگه می‌خوای روش از اوبونتو استفاده کنی، حداقل باید یه سال صبر کنی تا بهترین بازخورد رو داشته باشی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #19 : 03 شهریور 1392، 11:01 ب‌ظ »
اگر می‌خوای Ultrabook بخری مدلی بدون نمایشگر لمسی پیدا نمی‌کنی چون اینتل استفاده از نمایشگر لمسی رو یکی از پیش شرط‌های آلتربوک‌ها گذاشته.
نقل‌قول
اين تعامل لمسى بيشتر به Xorg مربوط ميشه يا خوده ميزكار و … ؟ در صورتى كه به Xorg مربوط ميشه اين يعنى Wayland انتخاب بهتريه آيا ؟
به دوتاش. xorg پایه محیط گرافیکی هست و مختصات جایی که لمس می‌کنی رو به عنوان input به لایه‌های بالاتر میده. میزکار هم باید به منظور تعامل با ورودی‌های لمسی طراحی شده باشه.
Xorg خیلی وقته از تاچ پشتیبانی می‌کنه و کد ورودی‌های لمسی چون از دید معماری برنامه وابستگی زیادی به خود پروتوکل نداره به Wayland هم پورت شده. در حال حاظر پشتیبانی xorg و Wayland از وردوری لمسی در حد بسیار خوبی قرار داره.
نقل‌قول
چه مدير پنجره اى كاملاً با Wayland هماهنگه ؟
Gnome Shell 3.10 پشتیبانی اولیه از Wayland رو به همراه داره، Gnome 3.12 که اوایل ۲.۰۱۴ عرضه میشه پشتیبانی رسمی.
نقل‌قول
در كل براش صفحه نمايش و روشنايى اون براش مهم ترينه بعد از صفحه نمايش رم كه ميخواد ٨ يا بالاتر از اون باشه . كارش بيشتر برنامه نويسيه و كار گرافيكى سنگين نداره اما ترجيح ميده سيستم از لحاظ گرافيكى كاملاً روون باشه و همين طور فيلم هاى رزولشن بالا رو هم پخش كنه و با توجهّ به برنامه نويسى كردن و … كيبورد نرم هم براش مهمه ( آرتروز گرفته انگشتاش فكر كنم :-" چشماشم كه ضعيفه اين دوست عزيزمون :-" ) . سى پى يو رو هم ترجيح ميده هسول i7 باشه . در نهايت هم سبك بودن سيستم براش مهمه . شديداً هم دلش ميخواد كه هاردش SSD باشه :دى
دو مدل رو پیشنهاد می‌کنم.
  • Acer Aspire s7
  • ASUS Zenbook Infinity
اولی صفحه لمسی IPS 1080p داره و هشت گیگ رم. دومی هم پردازنده هسول با TDP بیست هشت وات و نمایشگر با وضوح 2560x1440
مک بوک ایر هم نخر که بدترین انتخاب برای کاربر لینوکسه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #20 : 03 شهریور 1392، 11:04 ب‌ظ »
والا ما که میخواستیم لپتاپ بخریم رفتیم مغازه پسرخالمون گفتیم یه چی اروزن خوب بده او هم گفت این خوبه گفتم باشه . تموم ;D
مردم اونوخت یه ماه میشینن تحقیق میکنن و اله و وله بعد هم که هرچی بخری پشیمون میشی که چرا اون یکی رو نخریدی
الکی حرص دنیا رو میزنی  ::)

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #21 : 03 شهریور 1392، 11:06 ب‌ظ »

والا ما که میخواستیم لپتاپ بخریم رفتیم مغازه پسرخالمون گفتیم یه چی اروزن خوب بده او هم گفت این خوبه گفتم باشه . تموم ;D
مردم اونوخت یه ماه میشینن تحقیق میکنن و اله و وله بعد هم که هرچی بخری پشیمون میشی که چرا اون یکی رو نخریدی
الکی حرص دنیا رو میزنی  ::)
خودم همين كارو كردم الآن مادربردش سوخته كلاً يه پوسته لپ تاپ هم نيست چون جاى ورودى باطريش هم كنده شده دو سه ماه گوشه تعميرگاه افتاده :دى

اگر می‌خوای Ultrabook بخری مدلی بدون نمایشگر لمسی پیدا نمی‌کنی چون اینتل استفاده از نمایشگر لمسی رو یکی از پیش شرط‌های آلتربوک‌ها گذاشته.
نقل‌قول
اين تعامل لمسى بيشتر به Xorg مربوط ميشه يا خوده ميزكار و … ؟ در صورتى كه به Xorg مربوط ميشه اين يعنى Wayland انتخاب بهتريه آيا ؟
به دوتاش. xorg پایه محیط گرافیکی هست و مختصات جایی که لمس می‌کنی رو به عنوان input به لایه‌های بالاتر میده. میزکار هم باید به منظور تعامل با ورودی‌های لمسی طراحی شده باشه.
Xorg خیلی وقته از تاچ پشتیبانی می‌کنه و کد ورودی‌های لمسی چون از دید معماری برنامه وابستگی زیادی به خود پروتوکل نداره به Wayland هم پورت شده. در حال حاظر پشتیبانی xorg و Wayland از وردوری لمسی در حد بسیار خوبی قرار داره.
نقل‌قول
چه مدير پنجره اى كاملاً با Wayland هماهنگه ؟
Gnome Shell 3.10 پشتیبانی اولیه از Wayland رو به همراه داره، Gnome 3.12 که اوایل ۲.۰۱۴ عرضه میشه پشتیبانی رسمی.
نقل‌قول
در كل براش صفحه نمايش و روشنايى اون براش مهم ترينه بعد از صفحه نمايش رم كه ميخواد ٨ يا بالاتر از اون باشه . كارش بيشتر برنامه نويسيه و كار گرافيكى سنگين نداره اما ترجيح ميده سيستم از لحاظ گرافيكى كاملاً روون باشه و همين طور فيلم هاى رزولشن بالا رو هم پخش كنه و با توجهّ به برنامه نويسى كردن و … كيبورد نرم هم براش مهمه ( آرتروز گرفته انگشتاش فكر كنم :-" چشماشم كه ضعيفه اين دوست عزيزمون :-" ) . سى پى يو رو هم ترجيح ميده هسول i7 باشه . در نهايت هم سبك بودن سيستم براش مهمه . شديداً هم دلش ميخواد كه هاردش SSD باشه :دى
دو مدل رو پیشنهاد می‌کنم.
  • Acer Aspire s7
  • ASUS Zenbook Infinity
اولی صفحه لمسی IPS 1080p داره و هشت گیگ رم. دومی هم پردازنده هسول با TDP بیست هشت وات و نمایشگر با وضوح 2560x1440

infinity تو ايران هست ؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 03 شهریور 1392، 11:49 ب‌ظ »
نقل‌قول
الکی حرص دنیا رو میزنی 
بزرگترین اشتباه.
برای این‌که تو کارت بهترین باشی، باید بهترین ابزار رو هم داشته باشی.
نقل‌قول
infinity تو ايران هست ؟
Zenbook Infinity ربع چهارم سال جاری میلادی منتشر میشه. کلا چون کانال پخش رسمی این کمپانی‌ها تو ایران وجود نداره و بازار مدل‌های High End محدوده به سختی توی ایران پیدا میشن.
اگر کسی رو خارج از ایران داری (ترجیحا ایالات متحده) بگو تا برات بخره و با خودش بیاره.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #23 : 04 شهریور 1392، 08:44 ق‌ظ »
نقل‌قول

ببخشید، ممکنه یه مقدار د ر این باره توضیح بدید؟

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 05 شهریور 1392، 10:52 ب‌ظ »
نقل‌قول
ببخشید، ممکنه یه مقدار د ر این باره توضیح بدید؟
حتما.
به نظرم مهم‌ترین دلیل EFI غیر استاندارده که اپل هرجوری که دوست داشته باشه تغییرش میده. میشه در نهایت لینوکس رو روی کامپیتورهای اپل بوت کرد ولی هیچ موقع پشتیبانی کامل و اون چیزی که باید باشه نیست و نمیشه. برای مثال کرنل هنوز روی مک بوک ایر ۲۰۱۳ بوت نمیشه +
دلیل‌های دیگه مثل کیفیت ساخت پایین (الومینیوم یکی از بدترین متریال‌ها برای ساخت لپتاپه؛ استحکام کافی نداره، رسانای قوی گرماست) استفاده از اجزای از رده خارج (مثلا ایر هنوز پانل NT ده سال پیش و چیپ وایرلس Broadcom داره که توسط کرنل پشتیبانی نمیشه) هم هست.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #25 : 10 شهریور 1392، 10:20 ب‌ظ »
سلام دوستان واسه انتخاب آخر كدوم بنظرتون ؟
Asus N550JV + Touch
Apple MacBook Air 2013 MD760

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #26 : 10 شهریور 1392، 10:34 ب‌ظ »
سلام دوستان واسه انتخاب آخر كدوم بنظرتون ؟
Asus N550JV + Touch
Apple MacBook Air 2013 MD760

اگه میخواین برند باشه اپل رو بگیرین. ولی از نظر کانفیگ و پورت‌ها مدل ایسوس که گفتید بهتره. از نظر دیزاین و طراحی شباهت زیادی به هم دارند و نمیشه بینشون تمایز خاصی قائل شد

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
« پاسخ #27 : 11 شهریور 1392، 07:36 ب‌ظ »
متین جان یه کار بکن که به ده تا کار بیارزه؛ به این دوستت بگو از خر شیطون بیاد پایین و 8 گیگ رمو بیخیال شه تا بتونه انتخابهای بهتری داشته باشه، 4 گیگ رم هم کافیه، تازه زیاد هم هست، این 8 گیگ رم نتنها هیچ فایده ای براش نداره، بلکه انتخابهای خوب رو هم ازش میگیره! به دوستت بگو که آلترابوکها و لپ تاپها سیستمهای ظریفی هستن که هرگز قدرت یک PC رو ندارن، شما اگه روی یک سیستم دسکتاپِ high-end، هشت گیگ رم بزاری خب قطعأ روی پرفورمنس اثر داره ولی اگه همین 8 گیگ رومو روی یه سیستم ظریف یا ضعیف بذاری زیاد روی پرفورمنس اثر نداره، تنها فایدش اینه که مثلأ اگه تابحال با 4 گیگ رم میتونستی 20 تا نرم افزار باز کنی، حالا میتونی 30 تا باز کنی، همین و بس. و فکر نمیکنم او نیاز داشته باشه درآن واحد سی چهل تا نرم افزار رو باهم اجرا کنه. بهش بگو اگه واقعأ میخواد یه آلترابوک با قدرت PCهای های-اند بخره، باید لااقل 6-7 تومن کنار گذاشته باشه و ثانیأ از محصولات اپل بخره چون اینا بخاطر سیستم عاملشون بازده شون بمراتب بالاتر از محصولات ویندوزی و اندرویدیه.
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1392، 07:39 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #28 : 13 شهریور 1392، 02:26 ب‌ظ »
من در این مورد یک تاپیک باز کرده بودم: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,60842.0.html
امیدوارم با توسعه mir مشکلات حل بشوند

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 300
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #29 : 16 شهریور 1392، 09:01 ق‌ظ »
من تو فکر خرید ویوابوک ایسوس هستم. البته هیچ استفاده ای از صفحه لمسیش نمیخوام بکنم مسئله اینه که تنها لبتاب خوب و با قیمت حدود ۲ تومنه که کارت گکرافیک اینتل داره.

سوال اینه که آیا وجود صفحه نمایش لمسی مشکلی درست نمیکنه ؟ من نیازی بهش ندارم ولی نمیخوام باهاش به درد سر بخورم.

از میز کار کی دی ای استفاده میکنم حالا یا روی کوبونتو یا فدورا