انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل نداشتن صدا در لب تاب hp حل نشده ... لطفا کمک کنید.  (دفعات بازدید: 12291 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین archintel

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
ورژن های مختلف اوبونتو رو نصب میکنم و صدا ندارم ... الان اوبونتو ۱۳.۰۴ نصب هست و آبدیت هست با آخرین نسخه های آلسا و بالس آدیو ...  اکثر راه حلهای این انجمن هم امتحان کردم فایده نداشته و مشکل هنوز حل نشده ...با اینکه قطعات زیر دیتکت شده حتی یکبار هم صدایی از لب تاب در نیومد که نیومد...در ویندوز هیچ مشکلی با صدا ندارم...  لطفا کمک کنید.
Deteced in Ubuntu:
System: Hewlett Packard - HP Pavilion dv6500 Notebook PC
Ubuntu version: 13.04 up to date
Sound Card : HDA Intel
Sound Chipset: Realtek ALC268
Play sound through: Digital output(S/PDIF) Built-in Audio... Headphones Built-in Audio

« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1392، 05:07 ب‌ظ توسط archintel »

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
بعد از این همه تلاش حتما این قسمت رو چک کردین ولی گفتنش ضرری نداره :
تنظیمات صدا که کنار ساعت هستش رو چک ک ردین ؟
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1392، 03:35 ب‌ظ توسط ali.abry »

آفلاین archintel

• Newbie
  • *
بارها چک کردم و تنظیمات مختلفشو امتحان کردم ولی فایده نداشت.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
میشه از همون تنظیمات صدا قسمت خروجی یه عکس بزارید؟ :)

آفلاین archintel

• Newbie
  • *
میشه از همون تنظیمات صدا قسمت خروجی یه عکس بزارید؟ :)
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1392، 04:28 ب‌ظ توسط archintel »

آفلاین archintel

• Newbie
  • *
با توجه به موارد مشابه با اصلاح فایل alsa-base باز هم بیشرفتی حاصل نشد ... البته این فایل در سیستم من به اسم alsa-base.conf وجود داره که با موارد مشابه متفاوته ... نکته ی دیگه ای هم که قابل ذکره اینه که بعضا در ویندوز بعد از آبدیت دیده میشد که سیستم درایور اشتباهی را بجای کارت صدا میشناخت و صدا قطع میشد ولی با انتخاب درایور استاندارد ویندوز microsoft high definition audio device مشکل برطرف مییشد . آیا امکانش هست که در لینوکس هم کارت صدا اشتباه دیتکت یا نصب شده باشه . آیا درایور استانداردی در لینوکس برای کارت صدا هست؟ دوستان متخصص لطفا کمک کنید تا این مشکل زود تر حل شه چون فکر کنم مشکل مشترک خیلی از لب تاب های hp باشه ...
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1392، 06:48 ب‌ظ توسط archintel »

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
من یه لپتاپ hp قدیمی دارم که اون هم مشکل صدا البته به صورت دیگه ای رو داشت که تو آدرس زیر توضیح داده؛ مشکل من حل شد. برای شما هم امتحان راهکارش ضرر نداره: http://askubuntu.com/a/145802
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین archintel

• Newbie
  • *
من یه لپتاپ hp قدیمی دارم که اون هم مشکل صدا البته به صورت دیگه ای رو داشت که تو آدرس زیر توضیح داده؛ مشکل من حل شد. برای شما هم امتحان راهکارش ضرر نداره: http://askubuntu.com/a/145802

این همون راه اصلاح فایل alsa-base هست که کتاسفانه جواب نمیده ... قبلا هم بارها امتحان کردم و دوباره هم امتحان کردم فایده ای نداره.

آفلاین archintel

• Newbie
  • *
واقعا از مدیران لینوکس فارسی متشکرم، خسته نباشید از این همه زحمتی که میکشید، اگر چیزی میخورید بخورید سایز دهنتون ... من که برگشتم به سیستم ویندوز.

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
عزیز من چرا جوش میاری؟
حتما کسی اینجا راه حل رو نمیدونسته.
شما چرا تو فروم های خارجی پیگیری نمیکنی؟
باید بپذیری که برخی مشکلات فقط مخصوص یک سیستم خاصه و ممکنه بقیه افراد نه این مشکل رو داشته باشن و نه بتونن تو حلش بهت کمک کنن (چون سیستم شما رو در دسترس ندارن) برا همین خودت باید پیگیر باشی.
و نکته دیگه اینکه:
"دوست داريم به مردم بگوييم از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون امن است، آزاد است، قابل سفارشي‌سازي است، رايگان است، پشتيباني اجتماعي عالي‌اي دارد... همه اين‌ها اما، خزعبلات بازاريابي است. اين‌ها را مي‌گوييم، چون كاربران غير لينوكسي دليل واقعي اين موضوع را در نيافته‌اند. حتي هنگامي كه به اندازه كافي اين دلايل واهي را بافتيم، خودمان هم رفته‌رفته باورمان مي‌شود! اما دليل اصلي در لايه‌هاي ژرف موضوع پنهان مانده است: ما از لينوكس استفاده مي‌كنيم، چون سرگرم‌كننده است. سرگرم كننده است كه سيستم‌تان را دستكاري كنيد، همه تنظيماتش را عوض كنيد، خرابش كنيد، بعد هم مجبور شويد به وضعيت بازيابي برويد و آن را تعمير كنيد. سرگرم‌كننده است كه بيش‌از صد توزيع مختلف داشته باشيد و از ميان آن‌ها انتخاب كنيد. سرگرم‌گننده است كه از خط فرمان استفاده كنيد..." این شاید بهترین دلیل توصیف درباره کاربران لینوکس بود که من در ماهنامه شبکه خوندم.
حالا اگه شما چنین روحیه ای ندارید، از اول مسیر رو اشتباه اومدید.
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین sinaavakh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام . این روش را امتحان کنید

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-audio-dev/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-alsa-driver-modules-$(uname -r)

اگر در اخر با ‍‍خطایی

$ sudo apt-get install linux-alsa-driver-modules-$(uname -r)
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: Unable to locate package linux-alsa-driver-modules-3.2.0-24-generic-pae
E: Couldn't find any package by regex 'linux-alsa-driver-modules-3.2.0-24-generic-pae'

روبه رو شدید

وارد کنید

sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf

صفحه ای باز میشود در ویرایشگر متن در خط اخر

options snd-hda-intel model=generic

را وارد کرده . ذخیره کنید . سیستم را ریستارت کنید