انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پاپی لینوکس  (دفعات بازدید: 5904 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ارسال: 193
  • ابوبونتو عشق من
پاپی لینوکس
« : 14 شهریور 1392، 05:50 ق‌ظ »
سلام دوستان
الان با پاپی لینوکس از فلش برای شما تاپیک میزنم
کسانی که میگند فارسی نداره !!!
منو > ست آپ > موس / کیبورد ویزارد > روی علامت کشورها کلید کنید layout

هر بار که می خواید عوض بشه میزنید ایران و بعد میگه موفق شد به انگلیسی بعد میزنید این دکمه سبزه . برای انگلیسی هم همینطور
فارسی ایران
انگلیسی یو اس
خیلی دردسر داره تغییر زبانش
اما مزایا :
1. سرعت
2. همه فایلهای صوتی تصویری را اجرا میکه / یعنی نیاز به نصب کدک نداره
3. من 5.6 اسک... نمی دونم چیچی نصب کردم که فایر فاکس 17 داره
4. وایمکس با کارت شبکه و وایرلس (هر دو حالت) و گرافیک و همه چیز را اجرا می کنه ...
5. ورد و اکسلو پی دی اف خوب اجرا میشه  ...
6. حجم 165 مگی
7. چندین تم و آیکن و ... ی نه خوب و اما قابل قبول
8. اکولایزر
9. پشتیبانی از زیپ و ...
----- عیبه همه لینوکس ها هست که در نمایش فایلهای ویدیویی اسکرین شاتی از بخش رندوم فیلم روی فایل فیلم نیست . و اما در این حتی تصاویر هم پیش نمایش بجای ایکن پیشفرض ندارد
رو فلش زنده نصبه
فقط یک سوال
اگه من تنظیمات را تغییر بدم تنظیمات این سیستم عامل بعد از یک خاموش روشن شدن می پره ؟
دوستان من خاموش روشن کردم . ذخیره کرد که هیچ الان از سایت شما خارج نشده بودم و رفتم و وقتی دوباره اومدم همون تغییرات تم و آیکون بود و با بازکردن سایت شما من مجوز ورود داشتم و نیاز به وارد کردن رمز و پس نبود . یعنی حتی کوکی مرور گر هم تو خودش داشت ...
تجربه : این اگه رو سی دی نصب بشه خب نمیشه تنظیمات ذخیره بشن
اما اگر روی فلش باشه موقع قطع کردن برنامه میگه می خوای ذخیره کنی جلسه ی نشستتو ؛سیشن؛ بعد گفتم البته آقای پاپی . اونم گفت چشم ارباب . بعد رابطه ی دوستی شروع شد :)
خلاصه چند پیام انگلیسی میاد بعد از قبولی سیشن
مثلا در یک مرحله میگه چقدر حجم درایو مورد نظر باشه برای ثبت تغییرات . من که نمیدونستم برای چی میگه روی دیفالتش زدم 512 بعد فهمیدم آخ کاش 1 گیگ زده بودم :)
اما نزنید ذخیره نمی کنه و میشه مثل محیط پیش نمایش سایر لینوکسها
این سیستمش فرق میکنه و درواقع وقتی آوردید بالا روی همون می نصبه براتون :)
بعد بارهای بعدی یک دکمه روی صفحه نمایان میشه به نام سیو
مثل بازی ها ؛کالاف؛ می مونه . اگه ذخیره نکنی مراحل کارها رو نصب هارو و ... هیچ ذخیره ای نمیشه !!!
باید قبل از خروج بزنید ذخیره . یا در مراحل کار بعد از هر کاری که کردید ؛نصب تغییر و ...؛ و روی رم باشه و برق بره و ذخیره نکرده باشه همه میپره ...
پس دکمه ی دایره قرمز به نام سیو را بعد از نصب و تغییر تنطیمات بفشارید تا از رم به فلش تجدید مکان کنه
یکجورایی 98 اما 98 یک زیبایی داشت که این نداره . خب هست دیگه :)
-----------------------

دوستان در این سیستم عامل مشکل فونت فارسی تو مرورگر ندارید
و یک چیز دیگه . محیط گرافیکی این اوبونتو گنوم شل .و ... رو همه رو میخوره . از بس خشگل و نازه . یک وقت عاشقش نشید چون خشگله گولتون میزنه !!!
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1392، 06:59 ق‌ظ توسط bestrank »
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
پاسخ : پاپی لینوکس
« پاسخ #1 : 14 شهریور 1392، 07:04 ق‌ظ »
دوستان این که کار راه انداز بود ...
اما اگه نرم افزاری برای خشگلی این ابر سیستم عامل  :o :) داشتید دریغ نفرمایید ...
همچنین برنامه های کاربردی مورد نیاز که فکر می کنید این کم داره
مثلا گیمپ :)
اوبونتو یعنی جهان بی مرز - جهان بی مرز یعنی برابری و آزادی - آزادی یعنی زندگی - زندگی بی مکث جریان داره :) :) هود بی مکث :D

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
« پاسخ #2 : 14 شهریور 1392، 10:18 ق‌ظ »
سلام. چی هست این سیستم عامل ؟ اسمه انگلیسیش منظورمه ! بعد چندتا هم اسکرین شات بزاری بد نیس

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #3 : 14 شهریور 1392، 01:39 ب‌ظ »
اما تو 10 - 15 دقیقه دان میشه
لینک سایت پاپی
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D9%BE%DB%8C_%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3
 کلی گشتم تو سایتش تا فایلهای iso  رو پیدا کردم و بعد آخرین و پر حجم ترینش را دان کردم . کامل ترینش هست از نظر من خود همون اسکرین شات های خود لینوکس تو آدرس فوق و زیر در میاد اما با برنامه های بروز . فایر فاکس 17/23 نسبتا بروز هست با اینکه تیم توسعه رایگان هست ...
لینک دانلودی که من کردم :
من یکی مانده به آخری این صفحه را دانلود کردم ... بقیه رو دیدم یا طولانی تر بود اسمش و به نظرم نیامد که اون چیزی که همه میگند باشه ...
http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-5.6
و
slacko-5.6-PAE.iso با حجم 164.8

بعد روی فلش بریزید
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3
بعد Universal-USB-Installer-1.9.4.1 که از سایت مرجعش دانلود کردم بگیرید و اونم تو فلش بریزید
بعد آن را باز کنید و قبول کنید را بزنید تا وارد محیطش شوید /خود فایل نصبی نیست و همون یک فایل فایل اصلی برنامه هست/

بعد مشخص هست و میای روی یک تکست منو هست که باید slacko pappy بزنید ...
بعد آدرس فایل iso  , و بعد هم باز انتخاب درایو که دوست داری نصب بشه ... خودش نصبه دیگه بقیه گذینه ها رو نمی دونم ... ولی اینقدر کار با اون ساده هست که من بدون آموزش و چیزی تستش کردم و درست برام کار کرد ... .

بعد هم توضیح دادم
یادتان باشه این نسخه آخرین نسخه هست برای همین زیاد حجم سیستم عاملش هست و بسیار سنگین تر از نسخه های قبلی که تو سایت ها نوشته 100 مگ و 60 مگ 20 مگ و 1 کیلوبایت :)
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1392، 01:44 ب‌ظ توسط bestrank »

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #4 : 14 شهریور 1392، 04:13 ب‌ظ »
یک نکته یادم رفت بگم و آن این هست که
در این سیستم عامل وقتی کپی پیست میکنید بهتره از درگ کردن استفاده کنید تا از حالت دستی ...
وگرنه سیستم عامل خراب میشه ... چون به شکل متفاوت تری از دیگر لینوکس ها طراحی شده ...
من دارم روی پوسته ی این کار می کنم
با توجه که هر روز یک یک سخت افزار جدید و یک کانفیگ جدید به وجود میاد این سیستم عامل تا 2 سال دیگه به حجم 250 مگ خواهد رسید ...
اوبونتو و ... هم همینطور
ویندوز 7 بعد از 15 سال تغییر از 98 به اینکه الان می بینید تبدیل شده و پر حجم
البته دیگه به اوبونتو مثلا 21 نمیشه گفت از 7 سریع تره !!
چون خیلی حجم نرم افزار بالا میره(برنامه های دیفال روش نصب شده و فایل سیتمی سخت افزار ها و هوشمند تر شدن)
درسته رجیستر نداره و همچنین الکی سی پی یو و هارد در حال استفاده قرار نمیگیره ولی اوبونتو هم روزی چنین خواهد شد ...

پس هدف شما سرعت نباشه که هر چی سیستم عامل ساده تر و غیره استادارد تر . سرعت بیشتر ... .

بهتره بگیم :
لینوکس = عشق
لینوکس = آزادی
لینوکس = تنوع
لینوکس = شخصی سازی در نهایت بالا
لینوکس = متفاوت بودن از دیگران
لینوکس = بیشتر نسخه های اون تا الان پر سرعت "مثلا ویندوز یک تصویر پیش نمایشی از فیلم و تصویر و متن و .. را روی فایلها قرار میده و سرعت را میگیره که یکی از دلایل برتری و ضعف ویندوز برای همین هست و باعث میشه کمی سرعت پایین بیاد و بسیار دلایل دیگه"
لینوکس = برای حرفه ای هاست
لینوکس = چهره  ی واقعی از یک سیستم عامل پویا
لینوکس = بهترنی برای کارهای وب و شبکه
لینوکس = بیشترین استفاده غیره مستقیم 99 درصد مردم جهان که کامپیوتر دارند "بیشتر سرور های وب با لینوکس راه اندازی شدند و ما از فایل های وب که صفحات وب می باشد استفاده میکنیم یا بیشتر DVDplayer mp3 mp4 و ... از نسخه ی متفاوت لینوکس هستند / اندروید هم همچنین "
لینوکس = سادگی و پیچدگی را با هم دارد
لینوکس = کالاف و دیگر بازی ها بعد از لینوکس بهترین سرگرمی هستند :)
لینوکس = پشتیبانی رایگان
لینوکس = باعث شد ما سیستم عامل ایرانی بسازیم و قاصدک /لینوکس شریف / لینوکس کارآمد / لینوکس پارسیکس و ... را به ایرانیان هدیه داد .
لینوکس = ضد تحریم
لینوکس = آزاد باش
لینوکس = آخرین سیستم عامل آخروزمان  "چون آزاده بهنظر میاد تا 10000 سال دیگه ازش استفاده بشه مگر کامپیتر و الکترونیک جای خودشو به چیز مثل نه پروتونیک بلکه مثلا هواکرونیک تبیدیل کنه :) "
لینوکس = آندروید موفق
لینوکس = پلیر های خانگی DVDplayer mp4 mp3 و ... از هسته این لینوکس استفاده میکنند ...
لینوکس = برای همه جور استفاده "حرفه ای / مبتدی / شرکتی / شبکه ای  / سیتمی / تجاری / و ..."
لینوکس = کم حجم ترین و پر حجم ترین سیستم عامل در گنیس به نام خودش ثبت کرده "از خودم گفتم . شایدم چنین باشه"

لینوکس در پایان "عشق"
اما کم کم بیشتر لینوکس ها روزی پر حجم خواهند شد
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1392، 04:26 ب‌ظ توسط bestrank »

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
« پاسخ #5 : 16 شهریور 1392، 03:33 ب‌ظ »
من خیلی دنبال فارسی کردنش گشتم.
ممنون از لطفت.

در مورد نر افزارهاش باید بگم که متاسفانه Puppy یه نسخه مستقله و از پکیجهای رایج نسخه های معروف استفاده نمی کنه.
فکر کنم پسوند پکیج هاش PET باشه.
« آخرین ویرایش: 18 شهریور 1392، 02:44 ب‌ظ توسط Ali.1x »
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
« پاسخ #6 : 16 شهریور 1392، 03:53 ب‌ظ »
پاپی توزیع خیلی خیلی جالبیه.

۲ روز پیش تستش کردم.

اما توش گزینه ای برای نصب روی هارد دیسک نبود!...برای نصب روی هارد دیسک روش خاصی نیازه؟

اگر کسی از دوستان تا به حال روی هارد نصبیده مرحمت کنه و روشش رو بگه. ;)

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #7 : 17 شهریور 1392، 11:46 ق‌ظ »
شاید بشه با دستورdd ریخت رو یه پارتیشن بعدشم اون پارتیشن رو به منو گراب اضافه کرد.
کسی تا حالا امتحان نکرده؟

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #8 : 17 شهریور 1392، 12:10 ب‌ظ »
شاید بشه با دستورdd ریخت رو یه پارتیشن بعدشم اون پارتیشن رو به منو گراب اضافه کرد.
dd اسم پارتیشن نمیگیره بلکه اسم دیوایس را می گیره برای همین هم اگه بخوای بریزیش رو هارد کل اطلاعاتت پر میشه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #9 : 17 شهریور 1392، 12:30 ب‌ظ »
داداش رو فلش نصبش کردی یا اینکه با dd یا unetbootin و ... رو فلش رایتش کردی؟

آفلاین احسان☺ -

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
  • !no power geek
« پاسخ #10 : 17 شهریور 1392، 12:43 ب‌ظ »
dd اسم پارتیشن نمیگیره بلکه اسم دیوایس را می گیره برای همین هم اگه بخوای بریزیش رو هارد کل اطلاعاتت پر میشه
مطمینی؟آخه همیشه دیدم آخر دستور مثلا میزنن sdb2
مگه این برای آدرس دهی به پارتیشن نیست؟

یه روش دیگه(مشابه)تو تاپیک زیر گفته بود میشه با unetbootin رویه هارد ریخت.(بازم باید گراب دستکاری بشه)
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=27987.0

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
« پاسخ #11 : 17 شهریور 1392، 12:50 ب‌ظ »
sdb2 تو پارتیشن دوم حافظه ی دوم، ایزو رو رایت می کنه، معمولا رو کل دیوایس می زنن تا از اول همه چیز رو درست بچینه( کل دیوایس sdb)

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
« پاسخ #12 : 17 شهریور 1392، 02:44 ب‌ظ »
sdb2 تو پارتیشن دوم حافظه ی دوم، ایزو رو رایت می کنه، معمولا رو کل دیوایس می زنن تا از اول همه چیز رو درست بچینه( کل دیوایس sdb)

پاپی رو یک دستگاه هم می نصبه ... کافیه دو تا هارد داشته باشید و هر بار که می خواهید برید پاپی بچنجید روی اون ... :)
من نتونستم از پاپی اسکرین شات بگیرم ... ولی پاپی رو خیلی خوشگل کردم
اگه راهنمایی بکنید اونو میزاردم
فقط یادتون باشه اگه کسایی که تازه کارند و بلد نیستند آدرس فایل لینوکسی بدند برای انتقال و کپی هرگز دستی ننویسند ...
فقط درگ ...
پت جالب بود ...
دقت کنید چرا پت ...
پت = حیوان خانگی .... پاپی حتما اسم سگ صاحب بنیان گذار پاپی لینوکس ..
تو پاپی TrueCrypt با یک کلید نصبه ... , و مثل اوبونتو ناز نداره ...
اینو میگند سیستم عامل ... ... >:( >:( >:( >:( اوبونتو ازش یاد بگیر  >:( >:( >:( >:(
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1392، 03:08 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #13 : 17 شهریور 1392، 02:59 ب‌ظ »
میشه اونجوری هم وارد کرد ولی بعد از اینکه کارش تموم شد نتیجه ی دلخواه را نمیده.
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین ☺☺☺☺MOKA☺☺☺☺

• Full Member
  • *
  • ابوبونتو عشق من
تغییر بک گراند پاپی
« پاسخ #14 : 17 شهریور 1392، 03:41 ب‌ظ »
اینو نوشتم برای کسانی که از من تازه کار ترند ...

تغییر بک گراند در پاپی

برای اینکار میرویم به تنظیمات و ... تا اینجا مشخصه ...
ولی وقتی بخواهیم تصویر پس زمینه را تغییر دهیم با یک تصویر در درایوها دیگه باید ...
بخش تنظیمات بک گراند یک قسمت به نام فایل اوپن ... و فایل بک گراند دیفالت باز میشه ...
و حالا یک تصیور از درایو باز می کنیم ...
روش اگه راست کلید کنیم و ست بک گراند بزنیم بک گراند عوض نمیشه ...
باید با ریسایزر خود پاپی روی اسکال  50 بزاریم
البته نسبت به اندازه ی تصویر که باید حدود 400*800 بشه
اگر هم همین بود باید با با ریسایزر تصویر پاپی روی اسکال 100 قرار بدیم ... نمیدونم چرا ...

بعد تو همون فایل پک گراندهای دیفالت پاپی کپی می کنیم ...
اگه توی حتی درایوی که پاپی تو اون نصبه بزاریم نمیشه ...
فقط تو فایل بک گراندهای دیفالت پاپی ...

دوستان من چند تا برنامه ی اسکرین شات از مخازن پاپی دانلود کردم ... کار نکرد ... اصلا بالا نمیاد ...
یک برنامه بگویید که توی پاپی و سایر لینوکسها استفاده کنم و نصب کنم ...
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1392، 03:43 ب‌ظ توسط ابونتو عشق من »