انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته باشد...  (دفعات بازدید: 233612 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین parsaz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
سلام دوستان اگه میشه برای تبادل اطلاعات میان  دو کامپیوتر با سیم lan من رو راهنمایی کنید.

چگونگی کار با دستور ssh رو هم آموزش بدید ممنون میشم

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
سلام دوستان اگه میشه برای تبادل اطلاعات میان  دو کامپیوتر با سیم lan من رو راهنمایی کنید.

چگونگی کار با دستور ssh رو هم آموزش بدید ممنون میشم
دستگاه ها را با سیم شبکه به هم پیوند داده به هر کدام آی پی  بدهید : 192.168.0.1 و 192.168.0.2 .
برای SSH :
ssh -l nam/Karbar IP
ssh -l root 44.22.66.22
فرمان ها هم بستگی به میزبان دارد یعنی دبیان باشد یا cent OS
« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1390، 02:00 ب‌ظ توسط doomhammer65ir »

آفلاین parsaz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
سلام دوستان

من دوتا مشکل دارم یکی این که وقتی وارد اوبونتو میشم همه چی بزرگ شده در صورتی که آخرین بار درست بوده به عنوان مثال آیکونا بزرگ میشن وصفحه هم بزرگ میشه بعد از ریستارت ۱ یا ۲ بار درست میشه اگه میشه کمک کنید من این مشکلمو حل کنم مورد بعد این که بعد از چند دقیقه تنها یک بار لاگ اوت میشه بعد دیگه نمیشه اگه میشه منو راهنمایی کنید.

ممنون

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
برایه بزرگ شدن صفحه این جا رو تنظیم کردین
system/preferences/monitor

برایه دومی
یعنی وقتی رو گذینه log out میزنین اتفاقی نمیفته ؟

آفلاین mountainous

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
۱ سوال از دوستان گرامی :
من هرچی سعی میکنم "واین"  رو نصب کنم نمیشه! منظورم اینه که تا حالا ۲ بار نصب کردم ولی هرچی میام روی فایل های .exe و میخام با واین بازشون کنم موفق نمیشم .....مثلا اومدم ۱ گلوسری از بابیلون دانلود کردم و حالا میخام با واین بازش کن این پیغامو بهم میده!!!!!!!!!!!

کلافه شدم نیاز خیلی فوری دارم تا یک کتاب انگلیسی رو ترجمه کنم ومیخام دیکشنری گلدن دیک رو راه بندازم ولی با مشکلی که گفتم مواجه میشم!!!!!!!
تورو خدا یکی کمک کنه ۱ هفتست الاف این واین هستم!!!:(((((

آفلاین mountainous

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
۱ سوال از دوستان گرامی :
من هرچی سعی میکنم "واین"  رو نصب کنم نمیشه! منظورم اینه که تا حالا ۲ بار نصب کردم ولی هرچی میام روی فایل های .exe و میخام با واین بازشون کنم موفق نمیشم .....مثلا اومدم ۱ گلوسری از بابیلون دانلود کردم و حالا میخام با واین بازش کن این پیغامو بهم میده!!!!!!!!!!!

کلافه شدم نیاز خیلی فوری دارم تا یک کتاب انگلیسی رو ترجمه کنم ومیخام دیکشنری گلدن دیک رو راه بندازم ولی با مشکلی که گفتم مواجه میشم!!!!!!!
تورو خدا یکی کمک کنه ۱ هفتست الاف این واین هستم!!!:(((((

این یکی مشکلمو هم خودم تونستم حل کنم .....برای سایر کسایی هم که مشکل منو دارن توضیح میدم که وقتشون تلف نشه
مشکل از این قبیل بود که من برای دریافت دیکشنری های بابیلون مستقیما به خود سایت "بابیلون" مراجعه میکردم و روی هر گلوسری که کلیک میکردم فقط خود دیکشنری بابیلون رو دانلود میکرد ......با یک سرچ فارسی ۱ سایت پیدا کردم که فایلهای .bgl  بابیلون رو بدون نیاز به نصب خود نرم افزار میتونستی دانلود کنی....لینکشو میگذارم

موفق و پیروز باشید

http://mmbahri.tebyan.net/default.aspx

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
1.چطوری میشه درایوها رو روی دسکتاپ فیکس کرد تا وقتی سیستم ریستارت شد از روی دسکتاپ نره؟  :)

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
1.چطوری میشه درایوها رو روی دسکتاپ فیکس کرد تا وقتی سیستم ریستارت شد از روی دسکتاپ نره؟  :)
1. شورتکات

2. Terminal  => تایپ gconf-editor و اینتر => apps => از زیرمجموعه‌ی nautilus، دسکتاپ رو انتخاب کن و...

3.
sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak
بعد از نصب> اجرای برنامه‌ی اویونتو توئیک> تب Desktop icon settings

++ در ضمن اگه پارتیشن‌هاتون ویندوزی‌اند(FAT/NTFS) باید به fstab اضافه کنید تا حین لود شدن سیستم، این پارتیشن‌ها هم مونت بشن:
sudo gedit /etc/fstabمشخصات پارتیشن‌هاتون رو (البته اگه فرمت ویندوزی دارن) از توی مسیر زیر بردارید و مثل نمونه به فایل fstab اضافه کنین!
System> Addministration> System Monitor> File systems tab
نمونه‌:
/dev/sda3 /media/D ntfs defaults 0 0
« آخرین ویرایش: 09 شهریور 1390، 12:04 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128

[/quote]
ببین لازم نیست حتما ایرانسل یا همراه اول رو انتخاب کنی تا بتونی از gprs استفاده کنی شما چین ، ترکیه یا هر کشور دیگه رو خواستی انتخاب کن هیچ مشکلی نباید پیش بیاد چون مهم شناسایی مودم گوشی شما توسط اوبونتو هست
[/quote]

ممنونم از راهنمائی شما
مشکل این بود که مودم جی پی آر اس رو مثل موبایل  نمیشناخت!
ممنونم از  راهنمائی شما

------------------------------------------------------------------

حالا دوتا  مشکل جدید با اوبونتوی جدید دارم!

۱- من چند روزیه اوبونتو 11.04 نصب کردم  و امروز مشکل خیل ناجوری با همین indicator applet داشتم تو قسمت network connection  اش!
یه دفعه اون علامتی که بشکل آنتن هست میپره و بهیچ عنوان با ریستارت هم بر نمیگرده!وقتی هم میپره تحت هیچ شرایطی نمیتونم وصل بشم به اینترنت!
تنها راه چاره اش پس از خاموش کردن سیستم قطع کامل برق  سیستم هست و روشن کردن مجدد سیستم ! اونم شانسی  نه همیشه!
چکار کنم این indicator  مربوط به کانکشن اینترنت نپره و ثابت بمونه؟

۲- دو روزه  نمیدونم چرا ناتیلوس تنبل شده
هر بار که رو هر یک از پارتیشن های ناتیلوس مثل داکومنت یا دانلود یا .... میزنم  هم موس تا چند دقیقه حالت waiting  داره
هم کنار ناتیلوس  اون هشدار  opratohing میاد تا چند دقیقه!
باید صبر کنم تا oprerating   بره و موس هم حالت عادی پیدا کنه  تا بتونم کارمو انجام بدم!
علتش چیه چجور میتونم رفعش کنم؟

ممنون میشم  در این دو مورد راهنمائیم کنید

« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1390، 11:34 ق‌ظ توسط milad-x »

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
سلام من وقتی در محیط یونیتی هستم بعضی وقتها دکمه ها کار نمیکنه حالا این میتونه مربوط به هر برنامه ای باشه مثلا مرورگر یا ubuntu software center و ... دلیلش چیه؟ باگ هستش آیا راه حلی وجود داره برای اصلاحش. در ضمن بعضی وقتها نوار ابزار بالا وقتی دارم کار میکنم ناپدید میشه اما موقعی که Restart یا logoff میکنم درست میشه!!!!

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
سلام من وقتی در محیط یونیتی هستم بعضی وقتها دکمه ها کار نمیکنه حالا این میتونه مربوط به هر برنامه ای باشه مثلا مرورگر یا ubuntu software center و ... دلیلش چیه؟ باگ هستش آیا راه حلی وجود داره برای اصلاحش. در ضمن بعضی وقتها نوار ابزار بالا وقتی دارم کار میکنم ناپدید میشه اما موقعی که Restart یا logoff میکنم درست میشه!!!!
یک آپذیت انجام بدین احتمالاً درست می‌شه ???

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • Debian 11
پاسخ به: مسائلی که ممکن است یک تازه کار داشته
« پاسخ #477 : 20 شهریور 1390، 12:05 ق‌ظ »
یک آپذیت انجام بدین احتمالاً درست می‌شه ???
یادم رفت بگم بعضی وقتها وقتی روی عکسی کلیک راست میکنم و گزینه set as desktop background رو انتخاب میکنم عمل نمیکنه!!!!!!! همین الان هرکاری میکنم عکس دستکتاپ رو اونی که میخوام نمیشه این معمولا موقعی اینطوری میشه که چند بار این عمل رو انجام میدم یه طورایی مثل هنگ کردن. اما در ubuntu classic اینطوری نیست
« آخرین ویرایش: 20 شهریور 1390، 12:07 ق‌ظ توسط Bijan62 »

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128

ببین لازم نیست حتما ایرانسل یا همراه اول رو انتخاب کنی تا بتونی از gprs استفاده کنی شما چین ، ترکیه یا هر کشور دیگه رو خواستی انتخاب کن هیچ مشکلی نباید پیش بیاد چون مهم شناسایی مودم گوشی شما توسط اوبونتو هست
[/quote]

ممنونم از راهنمائی شما
مشکل این بود که مودم جی پی آر اس رو مثل موبایل  نمیشناخت!
ممنونم از  راهنمائی شما

------------------------------------------------------------------

حالا دوتا  مشکل جدید با اوبونتوی جدید دارم!

۱- من چند روزیه اوبونتو 11.04 نصب کردم  و امروز مشکل خیل ناجوری با همین indicator applet داشتم تو قسمت network connection  اش!
یه دفعه اون علامتی که بشکل آنتن هست میپره و بهیچ عنوان با ریستارت هم بر نمیگرده!وقتی هم میپره تحت هیچ شرایطی نمیتونم وصل بشم به اینترنت!
تنها راه چاره اش پس از خاموش کردن سیستم قطع کامل برق  سیستم هست و روشن کردن مجدد سیستم ! اونم شانسی  نه همیشه!
چکار کنم این indicator  مربوط به کانکشن اینترنت نپره و ثابت بمونه؟

۲- دو روزه  نمیدونم چرا ناتیلوس تنبل شده
هر بار که رو هر یک از پارتیشن های ناتیلوس مثل داکومنت یا دانلود یا .... میزنم  هم موس تا چند دقیقه حالت waiting  داره
هم کنار ناتیلوس  اون هشدار  opratohing میاد تا چند دقیقه!
باید صبر کنم تا oprerating   بره و موس هم حالت عادی پیدا کنه  تا بتونم کارمو انجام بدم!
علتش چیه چجور میتونم رفعش کنم؟

ممنون میشم  در این دو مورد راهنمائیم کنید

[/quote]

کسی جواب این سؤالاتمو  نمیدونه؟!

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
برای هر موضوع تاپیک جدید باز کن زودتر به جواب برسی ;)

۲- دو روزه  نمیدونم چرا ناتیلوس تنبل شده هر بار که رو هر یک از پارتیشن های ناتیلوس مثل داکومنت یا دانلود یا .... میزنم  هم موس تا چند دقیقه حالت waiting  داره هم کنار ناتیلوس  اون هشدار  opratohing میاد تا چند دقیقه! باید صبر کنم تا oprerating   بره و موس هم حالت عادی پیدا کنه  تا بتونم کارمو انجام بدم! علتش چیه چجور میتونم رفعش کنم؟
مدیر پنجره‌هات چیه؟ کامپیز؟ متاسیتی؟
Alt+F2
gconf-editor
Ctrl+F
تیک search also in key names رو بذار و عبارتهای زیر رو توی فیلد سرچ وارد کن و اینتر.
برای متاسیتی:
/apps/metacity/general/auto_raise_delayبرای کامپیز:
/apps/compiz/general/allscreens/options/autoraise_delay
/apps/compizconfig/profiles/Default/general/allscreens/options/autoraise_delay
عدد نظیر رو کم کن ببین وضعیت زمان لودینگ پنجره‌ها تغییر نمی‌کنه؟
اگه هم با ترمینال حال میکنی مثلاً برای متاسیتی اینجریه دستور:
gconftool-2 --type boolean --set /apps/metacity/general/auto_raise true
gconftool-2 --type string --set /apps/metacity/general/auto_raise_delay 0
که توی بالا گفته زمان تاخیر رو صفر کن.

ویرایش:  :oops: مربوط به موسه راستی. پس هیچی.
« آخرین ویرایش: 21 شهریور 1390، 05:23 ب‌ظ توسط Dream »