انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: علت عدم استفاده از ریبون در نرم افزارهای تحت لینوکس  (دفعات بازدید: 4568 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
یه اسکرین شات هم میزارم
http://www.devmachines.com/
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین mohammadgolfami

• Full Member
  • *
  • ارسال: 213
یه اسکرین شات هم میزارم
http://www.devmachines.com/
این که مجانی نیست که!
محدودیت تنها در ذهن ماست!

آفلاین mohammadgolfami

• Full Member
  • *
ریبون اپن سورسه که :|
http://fluent.codeplex.com/
http://ribbon.codeplex.com/
من الان توی کیوت هم دارمش qt نسخه ۵ داره اینو
این که مال دات نته فقط!

آفلاین mohammadgolfami

• Full Member
  • *
چون ریبون از دیدگاه برنامه‌نویس‌ها مسخره‌است، پس کسی برنامه‌اش رو نمی‌نویسه. وقتی می‌شه از HUD استفاده کرد چرا ریبون که اون‌همه فضای مفید رو از بین ببره آخه؟
جسارتا از دیدگاه کدوم برنامه نویسا؟ اینهمه نرم افزار قدرتمند هست که ریبون داره. یعنی اونایی که این نرم افزارا رو نوشتن برنامه نویس نبودن؟
میشه لطف کنید مختصری راجع به این تکنولوژی HUD توضیح بدید؟ اگه ممکنه نمونه و اسکرین شات هم بذارید. ممنونم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
جسارتا از دیدگاه کدوم برنامه نویسا؟ اینهمه نرم افزار قدرتمند هست که ریبون داره. یعنی اونایی که این نرم افزارا رو نوشتن برنامه نویس نبودن؟
میشه لطف کنید مختصری راجع به این تکنولوژی HUD توضیح بدید؟ اگه ممکنه نمونه و اسکرین شات هم بذارید. ممنونم.

از دیدگاه برنامه‌نویس‌هایی که برنامه‌ها رو در درجه‌ی اول برای استفاده‌ی خودشون می‌نویسن، مثل کسانی که روی لیبره‌آفیس کار می‌کنن. تکلیف برنامه‌نویس‌هایی که برای پول کار می‌کنن که مشخّصه، هر چی بهشون بدن می‌نویسن و حق پرسیدن «چرا» رو هم ندارن!
HUD یا Hover Up Display تکنولوژی جدید کنونیکاله که از اوبونتو ۱۲.۰۴ به بعد در میزکار یونیتی پیاده سازی شده و امکان استفاده از امکانات برنامه رو بدون نیاز به حرکت موشی، به خاطر سپردن مکان اون امکان و پیدا کردنش در فهرست ابزارها ممکن می‌کنه. مثلاً اگه آداسیتی می‌خوام نویز سفید روی ثدا رو بردارم، کافیه دکمه‌‌ی دگرساز رو بزنم تا hud نمایان شه و بعد بنویسم noise، خود hud تمام امکانات آداسیتی که مربوط به نویز هستند رو به ترتیب بیش‌ترین استفاده‌ی من از اون تمکان برام می‌آره و من با زدن اینتر اون رو انتخاب می‌کنم، به جای این که برم روی منوی ابزارها و از اون‌جا برم در قسمت فیلترها و بعد گزینه‌ی noise removal رو انتخاب کنم.
پیوند مربوط: http://www.omgubuntu.co.uk/2012/01/hud-new-unity-feature
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohammadgolfami

• Full Member
  • *

از دیدگاه برنامه‌نویس‌هایی که برنامه‌ها رو در درجه‌ی اول برای استفاده‌ی خودشون می‌نویسن، مثل کسانی که روی لیبره‌آفیس کار می‌کنن. تکلیف برنامه‌نویس‌هایی که برای پول کار می‌کنن که مشخّصه، هر چی بهشون بدن می‌نویسن و حق پرسیدن «چرا» رو هم ندارن!
HUD یا Hover Up Display تکنولوژی جدید کنونیکاله که از اوبونتو ۱۲.۰۴ به بعد در میزکار یونیتی پیاده سازی شده و امکان استفاده از امکانات برنامه رو بدون نیاز به حرکت موشی، به خاطر سپردن مکان اون امکان و پیدا کردنش در فهرست ابزارها ممکن می‌کنه. مثلاً اگه آداسیتی می‌خوام نویز سفید روی ثدا رو بردارم، کافیه دکمه‌‌ی دگرساز رو بزنم تا hud نمایان شه و بعد بنویسم noise، خود hud تمام امکانات آداسیتی که مربوط به نویز هستند رو به ترتیب بیش‌ترین استفاده‌ی من از اون تمکان برام می‌آره و من با زدن اینتر اون رو انتخاب می‌کنم، به جای این که برم روی منوی ابزارها و از اون‌جا برم در قسمت فیلترها و بعد گزینه‌ی noise removal رو انتخاب کنم.
پیوند مربوط: http://www.omgubuntu.co.uk/2012/01/hud-new-unity-feature
ممنون از توضیحاتتون اما خب بنظر من رسالت یه برنامه نویس فقط این نیست که واسه خودش برنامه بنویسه. درواقع بنظر حقیر برنامه نویس وظیفه تسهیل دسترسی کاربر عادی به امکانات کامپیوتر رو داره و اینم میسر نیست مگر با طراحی GUI کاربرپسند و آسون. اما در مورد HUD: این تکنولوژی توی بعضی نرم افزارهایی که ریبون دارن هم هست. مثل AutoCAD. البته نه به این شکل. توی AutoCAD یه searchbar هست که هر ماژولی رو خواستید توش می نویسید و بعد از اینکه پیداش کرد با کلیک یا اینتر اجرا می شه. از این دست نرم افزارها کم نیستند. هم ریبون و هم HUD جفتشون یه قابلیت و توانمندی هستند که هر نرم افزاری اینا رو داشته باشه کار رو برای کاربرش راحت کرده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
برنامه‌نویسی که برای خودش کار می‌کنه هیچ وظیفه‌ای نداره، داره لطف می‌کنه و کاری که برای خودش می‌کنه رو در اختیار بقیه هم قرار می‌ده. اگه کسی از خروجی کار چنین برنامه‌نویسی ناراضیه می‌تونه از برنامه‌های اون استفاده نکنه و بره برنامه‌ی خودش رو بنویسه.
همون‌طور که گفتم از دید برنامه‌نویسی مضرات ریبون از مزایاش خیلی بیش‌تره. مثلاً جای زیادی از صفحه رو اشغال می‌کنه برای کاری که بدون اشغال هیچ فضایی می‌شه انجامش داد، یا نیاز به برداشتن دست از روی صفحه‌کلید و بردنش روی موشی و حرکت دادن اون رو به وجود می‌آره، برای کاری که انجامش بدون برداشتن دست از روی صفحه‌کلید هم ممکنه. این آخریه در واقع برای قشر برنامه‌نویس خیلی مهمه. من خودم وقتی که پشت کامپیوتر نشستم، معمولاً هیچ وقت دستم رو از روی صفحه‌کلید بر نمی‌دارم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohammadgolfami

• Full Member
  • *
برنامه‌نویسی که برای خودش کار می‌کنه هیچ وظیفه‌ای نداره، داره لطف می‌کنه و کاری که برای خودش می‌کنه رو در اختیار بقیه هم قرار می‌ده. اگه کسی از خروجی کار چنین برنامه‌نویسی ناراضیه می‌تونه از برنامه‌های اون استفاده نکنه و بره برنامه‌ی خودش رو بنویسه.
همون‌طور که گفتم از دید برنامه‌نویسی مضرات ریبون از مزایاش خیلی بیش‌تره. مثلاً جای زیادی از صفحه رو اشغال می‌کنه برای کاری که بدون اشغال هیچ فضایی می‌شه انجامش داد، یا نیاز به برداشتن دست از روی صفحه‌کلید و بردنش روی موشی و حرکت دادن اون رو به وجود می‌آره، برای کاری که انجامش بدون برداشتن دست از روی صفحه‌کلید هم ممکنه. این آخریه در واقع برای قشر برنامه‌نویس خیلی مهمه. من خودم وقتی که پشت کامپیوتر نشستم، معمولاً هیچ وقت دستم رو از روی صفحه‌کلید بر نمی‌دارم.
تفاوت دیدگاهه دیگ%@5!43!21
اگه قرار باشه همه بشینن برنامه مدنظرشون رو خودشون بنویسن که هیچی دیگه!
بگذریم. بحث مفصله و تفاوت دیدگاهی که عرض کردم ممکنه بحث رو به هیچ جا نرسونه. فقط یه نکته و اونم این که کاربران عادی سراغ لینوکس نمیان چون باهاش راحت نیستن در عوض میرن سراغ mac و ویندوز. به همین راحتی.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
قرار نیست همه بیان سمت گنو/لینوکس که! ما هم قرار نیست همه رو به زور گنو/لینوکسی کنیم. همون‌طور که قرار نیست همه برن بهشت و کسی هم حق نداره مردم رو به زور به بهشت ببره

آفلاین mohammadgolfami

• Full Member
  • *
قرار نیست همه بیان سمت گنو/لینوکس که! ما هم قرار نیست همه رو به زور گنو/لینوکسی کنیم. همون‌طور که قرار نیست همه برن بهشت و کسی هم حق نداره مردم رو به زور به بهشت ببره
اصلا بحث زور نیست. بحث من اینه که اینکه کاربرای لینوکس کم هستند بخشیش مال دلایلیه که گفتم. همین. بالشخصه با هیچ چیز زورکی موافق نیستم.