انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حل مشکل Adobe Reader در هایلایت کردن متون PDF + انتقاد  (دفعات بازدید: 74149 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
من دنبال نرم افزاری هستم که بتونم علاوه بر مشاهده فایل های PDF بخش های دلخواه رو هم هایلایت کنم.
برای این کار Adobe Reader رو نصب کردم. ولی متاسفانه موقع فعال کردن ابزار هایلایت و کامنت با این دستور مواجه میشم:
Only available when document rights are enabled.
جالب اینجاست که برای هیچ فایل پی دی افی هم این ابزارها فعال نمیشن ولی برای همون فایل ها در نسخه ویندوزی این مشکل نیست.

۱-چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟
۲-آیا نرافزار دیگه ای سراغ دارید که متون PDF رو بتونه هایلایت کنه؟

انتقادم هم از کسانی هست که همه اش از بدی ویندوز می گن و از لینوکس تعریف می کنن. من می دونم لینوکس آزاده و امنه ولی وقتی برای یه کار کوچیک مثل این اینقد دردسر داشته باشه آیا واقعا شایسته این همه تعریف و تمجید هست؟
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1392، 11:03 ب‌ظ توسط Ali.1x »
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
والا من که با نرم افزار document reader که پیش فرض زوبونتو و همینطور اوبونتو هست کار میکنم مشکلی هم با هایلایت ندارم!

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *
والا من که با نرم افزار document reader که پیش فرض زوبونتو و همینطور اوبونتو هست کار میکنم مشکلی هم با هایلایت ندارم!
خب منم از Lubuntu استفاده می کنم و همین نرم افزار هستش ولی اصلا ابزار هایلایت کردن متن رو نداره.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
ایزار خاصی نداره روی متن برید و متن رو انتخاب کنید ، اینم اسکرین شات من

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *

دوست عزیز به این میگن Select‌ من می خوام متن رو هیلایت کنم. یعنی رنگش می کنم و این رنگ ها توی فایل PDF ذخیره میشن و سری های بعد موقع مطالعه هستن. همچنین میشه یک آیکن توی متن اضافه کرد و توش کامنت درج کرد.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من

دوست عزیز به این میگن Select‌ من می خوام متن رو هیلایت کنم. یعنی رنگش می کنم و این رنگ ها توی فایل PDF ذخیره میشن و سری های بعد موقع مطالعه هستن. همچنین میشه یک آیکن توی متن اضافه کرد و توش کامنت درج کرد.
بسیار ببخشید ](*,) چرت و پرت گفتم و منظورتون رو نفهمیدم ، واقعا شرمنده :oops: ](*,) :-X

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
از Mendeley هم میتونی استفاده کنی ;)

http://www.mendeley.com/download-mendeley-desktop/linux/
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1392، 01:54 ق‌ظ توسط Ghost Shadow »

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
گنو/لینوکس نرم افزارش آزاده یعنی! آستین رو بزن بالا برنامه رو به شکل مورد نیازت تغییر بده! :) 
هم یاد میگیری یه چیزی و هم کمک کردی به جامعه نرم افزار آزاد!
یعنی الان دوستانی که این نیاز رو میبینن میتونن سورس یکی از این برنامه ها رو دانلود کنن و روش کار کنن و منتشر کنن تا همه استفاده کنن!
مثل همین کاری که جدیدا یکی از دوستان کرده بود و روی XDMAN کار کرده بود

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *

نصبش کردم.
متاسفانه کامنت ها و هایلایت هایی که توی نرم افزار می ذارم رو به صورت استاندارد Adobe ذخیره نمی کنه. یعنی وقتی توی Adobe Reader فایل هیلایت شده و کامنتدار رو ذخیره می کنم نمی تونم به راحتی کامنت هام رو بخونم.
در ضمن مثل اینکه فایل های من رو با یک یک سروری Sync می کنه و گزینه غیر فعال کردن هم نداره.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *
گشتم نبود، نگرد نیست!

کلا تا الان یه ویرایشگر حرفه ای pdf برای لینوکس ساخته نشده و ظاهرا تا چند سال آینده هم ساخته نمیشه (لینوکس کلا یعنی حسرت قدرت نرم افزارهای مخصوص ویندوز رو خوردن)

نسبتا کتاب خونم و اکثر مواقع ویرایششون میکنم بخصوص نکته گذاری داخل کتاب و رنگی کردن متن و  حذف تبلیغات ها و ...  ولی تو لینوکس اصلا همچین نرم افزاری وجود نداره اونم حداقل در یه سطح ابتدایی نه حرفه ای

pdf خوان فقط Foxit Phantom PDF Business ، واقعا شاهکاره، هرکاری که فکرشو بکنی میشه باهاش انجام داد، حیف که فقط نسخه ویندوزی داره، با wine تا حالا نصبش کردی؟ نصب میشه؟ خودم تست نکردم هیچ وقت

من توی ویندوز از Adobe Acrobat استفاده می کنم. توجه کنید که منظورم Adobe Reader‌نیست.
تقریبا تمام کارام رو راه می ندازه.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *
گنو/لینوکس نرم افزارش آزاده یعنی! آستین رو بزن بالا برنامه رو به شکل مورد نیازت تغییر بده! :) 
یعنی الان دوستانی که این نیاز رو میبینن میتونن سورس یکی از این برنامه ها رو دانلود کنن و روش کار کنن و منتشر کنن تا همه استفاده کنن!

متاسفانه من فعلا اینقد تخصص ندارم.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من

متاسفانه من فعلا اینقد تخصص ندارم.
از همین حالا شروع کن
یه زیان برنامه نویسی رو انتخاب کن و یه ebook آموزش دانلود کن و نصب کن و شروع کن به کار
:)

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *

نصبش کردم.
متاسفانه کامنت ها و هایلایت هایی که توی نرم افزار می ذارم رو به صورت استاندارد Adobe ذخیره نمی کنه. یعنی وقتی توی Adobe Reader فایل هیلایت شده و کامنتدار رو ذخیره می کنم نمی تونم به راحتی کامنت هام رو بخونم.
در ضمن مثل اینکه فایل های من رو با یک یک سروری Sync می کنه و گزینه غیر فعال کردن هم نداره.

میتونی Sync رو غیر فعال کنی مشکلی نداره.( 2 گیگ فضای رایگان بهت میده مثل دراپ باکس :D )

برای تمام سیستم عامل ها نسخه داره و همیشه هر وقت خواستی با خودش میتونی کامنت ها و هایلایت ها رو ببینی.

میتونی راحت باهاش کتاب هات رو دسته بندی کنی و یه کتابخونه مرتب برای خودت داشته باشی  :)

آفلاین Ali.1x

• Jr. Member
  • *

نصبش کردم.

میتونی Sync رو غیر فعال کنی مشکلی نداره.( 2 گیگ فضای رایگان بهت میده مثل دراپ باکس :D )

برای تمام سیستم عامل ها نسخه داره و همیشه هر وقت خواستی با خودش میتونی کامنت ها و هایلایت ها رو ببینی.

میتونی راحت باهاش کتاب هات رو دسته بندی کنی و یه کتابخونه مرتب برای خودت داشته باشی  :)

کلا قیدش رو زدم!  ;D
می خوام به عنوان آخرین گزینه Foxit Reader رو تست کنم.
نتیجه اش رو بهتون میدم.
لینوکس‌های من :
Lubuntu 13.04

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
Okular هم هایلایت میکنه و کامنت میزاره کافیه F6 رو بزنی ;)

از سافتور سنتر نصب کن :)